Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Sensi Indoor Mix pod 400W HPS (1. grow)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
phoboss
Stálý Člen

Karma uživatele phoboss - 44% PěstitelskáKarma uživatele phoboss - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 53  

Hlína Sensi Indoor Mix pod 400W HPS (1. grow) Příspěvek č. 1

Zdravim vsechny,
zacinam svuj prvni poradny indoor, rozhod sem se zalozit pro nej grow diary. Budu rad za kazdej konstruktivni komentar

PROSTOR:
Rozhodl jsem se zakoupit hotove reseni, volba padla na RCC Homebox Kit pouze s malinko silnejsim odtahem. Ve zkratce:


  • HB Light 1x1x2m
  • 400W HPS GIB Flower Spectre
  • Odtah 360m3/h s uhlikovym filtrem
  • Pritah pasivni
  • Maly klipsnovy vetracek na ofuk (nejspis prikoupim jeste vetsi az se kyti zvetsi)


GENETIKA:
Protoze si nejsem vubec jisty svoji (ne)schopnosti udrzet kytky pri zivote, rozhodl jsem se pro zacatek zvolit Sensi Indoor Mix, ktery by mel obsahovat dostatecnou skalu genetiky pro vsechny podminky. Nevyhoda je, ze clovek moc netusi co pestuje, ale jako trening na nejake dalsi modylky co bych chtel v budoucnu vyzkouset to myslim bude super.

EDIT: 4.2. pribylo 10 rizku White Rhino od PESTIKa z G

MEDIUM & HNOJENI:
Homebox Kit obsahuje i kompletni sadu hnojek od Plagronu a 50l jejich Royalty Mixu. Podle ohlasu co jsem cetl tady na foru predpokladam, ze na tomhle nic menit nebudu a vydrzim s tim az do sklizne...


Pred tydnem v patek jsem dal klicit prvnich 10 seminek. Bud to nebyla uplne nejlepsi varka, nebo jsem je umoril svym zacatecnickym nadsenim, ale doted jich vylezlo jenom 6 a dalsi nevypadaj ze by se jim chtelo V pondeli vykoukla z hliny prvni rostlinka a zacala se drat vzhuru. To se ji bohuzel stalo osudnym, protoze jsem prvni den sviceni spatne odhadl mnozstvi vody, ktere jim tam mam pres den nechat. Kyticka uschla a uz se neprobrala

Ted, 5 dni od vykliceni mam tedy pet 3-6cm vysokych rostlinek (nevyhoda smisene genetiky bude asi ve vyskovych rozdilech, ale snad se mi to podari ukocirovat) a dal jsem klicit dalsich 5 seminek abych nahradil ztraty. Snazim se na ne tak nespechat a doufam v trochu lepsi vysledek. Muj plan je mit 9 kyticek pred prepnutim na 12/12, ten tydenni rozdil mezi varkami bych chtel vyresit zastipnutim prvnich 5ti.

Zatim holky (doufam o.O) vypadaj k svetu, dve uz maj okem viditelnej druhej par listku a zarodek vrcholu. Myslite, ze je mozne uz v takhle ranne fazi pozorovat rozdily indica/sativa? Jedna z nich ma totiz prvni par listku hodne siroky (takovy ten srdcovity tvar) zatimco druha ma uzke dlouhe listky... Moc je zatim nehnojim, jenom jsem namichal polovicni koncentraci stimulatoru korinku a prikapnul neco malo Plagronu Grow (asi 25% doporucene koncentrace) a tim prihnojuju 2x denne. Hlina by mela byt predhnojena tak to nechci prehanet. pH vody mame doma kolem 7mi (ten test s barvickama mi prijde dost subjektivni :P) s tim budu muset jeste neco udelat, nemam doma zadne pH-, myslite si ze je treba?

Teplotu ve skrini (mereno u stonku) se mi dari drzet v rozmezi 24-28 stupnu, vlhkost 40-60% (tohle hodne skace, ale mam merak kus od kyticek takze to stejne asi nebude pri jejich velikosti zatim moc presna hodnota. Svitim 24/0, ofuk jede nonstop a odtah ma tepelnou regulaci, takze se zapina sam podle potreby. Momentalne jsem bez fotaku, ale po vikendu sem hodim nejake aktualni obrazky...

Peace

Naposledy upravil phoboss 06-02-2010 v 00:20 AM

Old Post 29-01-2010 v 10:04 AM
phoboss je offline   Profil uživatele phoboss   Find more posts by phoboss   Foto galerie člena phoboss   Click here to Send phoboss a Private Message   Add phoboss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Příspěvek č. 2

Ahoj phoboss.

Indoor mix - dobrá voľba. O výškové rozdiely sa neboj, budú to zástupcovia.... citujem Sensi Seedbanku: "A mix of the Indicas and Skunks". Takže s veľkými výškovými rozdielmi by nemal byť problém. Okrem toho, kvetináč s menšou rastlinkou môžeš niečím podložiť, naopak väčšiu rastlinku môžeš zaštipnúť alebo zohnúť, napr. kolienkom na ohýbanie rastlín. Alebo môžeš nechať menšie rastliny pod výbojkou a väčšie okolo nich. Každej bude rovnako "teplo" od výbojky.

Rastlinky zo začiatku zalievaj veľmi malým množstvom. Predstav si, aké veľké asi má korene, koľko dokážu vypiť a koľko dokážu využiť rastom nových koreňov. V počiatočnej fáze rastu je dôležitá vzdušná vlhkosť, pretože z nej si cez listy berú vlahu. Skús im udržiavať aspoň 75 - 85 % vlhkosť.

Píšeš, že chceš mať 9 rastliniek pred prepnutím na kvet. Po zmene periody ukážu zhruba do 10 dní pohlavie, väčšinou vychádza pomer samíc a samcov 1:1. Člen lubo udržiaval zo začiatku vyššie pH, aby si zabezpečil väčší pomer samíc, ale je to trochu už hazard. Každopádne som to sám vyskúšal a mal som 100 % samíc. Ale to už odbočujem. Takže ti tam môžu zostať napr. len 4 samičky. Tu by som zvážil, či nenechať pred prepnutím viac rastlín, obzvlášť, pokiaľ ich máš dostatok.

Rozoznať indicu a sativu podľa listov nie je často jednoduché ani pri dospelej rastline. Nie je až tak veľa odrôd, ktoré majú typický tvar listu. Spravidla je to 100 % indica alebo 100 % haze. A okrem toho "šírku" čepelí listov často ovplyvňuje aj vlhkosť a svetlo.

Rastliny mladšie ako 14 dní sa neodporúčajú v hline hnojiť. Je to aj logické, pretože pokiaľ nemajú vyvinuté korene, nemajú čím živiny prijať. Píšeš, že máš hlinu od Plagronu, growshop uvádza Royalty Mix. Ten je údajne predhnojený na 6 týždňov, hodnota EC je okolo 2. Čo je dosť, takže v rastovej fáze vôbec nehnojím, rastliny to nepotrebujú. Pokiaľ by som ich však mal v menších kvetináčoch (napr. 3 l), už by som hnojil. Pôdy majú zatiaľ dostatok. Aj živín v nej. Riaď sa hlavne sám sebou.
Počas rastu používam iba postrek Phytaminom, a to takmer každý tretí deň. Rastliny si vytvoria na listoch film, zároveň nimi prijmú jeho obsah. Hodnota pH tvojej vody je úplne v poriadku, nemusíš ju znižovať. Substrát má pH 6,5 - 7,0. Hnojivá obyčajne pH (aj vody, aj substrátu) znižujú.

Ešte posledná veta - dopraj im spánok.

Marihuana je dar.

Old Post 30-01-2010 v 15:47 PM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Priestess
Nový Člen

Karma uživatele Priestess - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 3

Ahoj,
přidala bych se k názoru zkušeného growera Ono...já bych se bála, že mi těžce vyživenej substrát Plagron Royalty Mix s vysokym EC
miminka ze semínek s malým klíčkem spálí a ještě si to lehounce přihnojil...to není třeba těm drobečkům bych řekla.
Některé citlivější odrůdy to nemusejí zvládnout...ja dám semínka do nějakého Light Mixu a až povyrostou přesadím do něčeho jako máš Ty.
Jinak hodně zdaru...mrknu na Tebe jak se ti povede..

Old Post 30-01-2010 v 20:16 PM
Priestess je offline   Profil uživatele Priestess   Find more posts by Priestess   Foto galerie člena Priestess   Click here to Send Priestess a Private Message   Add Priestess to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phoboss
Stálý Člen

Karma uživatele phoboss - 44% PěstitelskáKarma uživatele phoboss - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 4

Ahoj, diky za reakce S hnojenim urcite uberu, taky mi prislo, ze je to trochu zbytecne ale to vite - zacatecnicke nadseni :P Kyti se maji zatim dobre (aspon tak vypadaji), vsechny uz nahodily 2. patro.

Jediny problem, ktery resim, je kliceni seminek... Z 10ti, ktere jsem dal klicit na prvni varku se jich chytlo 7 (jedno vykouklo az ted o vikendu a jedna kyti uschla), dal jsem klicit dalsich 5, ale z tech se nechytlo ani jedno, mam je v teple mezi navlhcenymi kosmetickymi tamponky, stejne jako jsem to delal uz nekolikrat a vzdycky se to chytlo Kdyz sem zkusil vygooglit problemy s klicenim sensi seeds tak to na me vyblaflo par starsich threadu poruznu po svete, kde si lidi stezujou na to samy, ma s tim nekdo podobnou zkusenost? Uz to klici od ctvrtka, jestli to nevyklici tak by to bylo 7 semen z 15 coz je fakt HODNE malo. Zacinam mit obavy ze z toho planovanyho rozdilu jednoho tejdne mezi rostlinkama nic nebude

Vidim to tak, ze sezenu par klonu abych tuhle varku udrzel aspon trochu konzistentni o.O Tim bych mohl vyresit i ten problem s poctem samic

Fota pridam vecer, fotak uz je konecne doma

EDIT: @Ono: Ja sem si o tom svetelnym rezimu cet tady na forech a z diskuze vyplynulo, ze mezi 18/6 a 24/0 je rozdil jen v rychlosti rustu (24/0 = rychlejsi) a cene (18/6 = o neco malo levnejsi), takze sem ted trochu zmatenej... Obecne sem tu totiz nasel vic plusu pro 24/0, treba nizsi internody... Dik za info

Old Post 01-02-2010 v 10:23 AM
phoboss je offline   Profil uživatele phoboss   Find more posts by phoboss   Foto galerie člena phoboss   Click here to Send phoboss a Private Message   Add phoboss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Příspěvek č. 5

Zdravím vás.

Prvá myšlienka, ktorá ma napadla ohľadom problémov s klíčením semienok od Sensi Seeds je 7. príspevok v tomto dosť inšpiratívnom threade:

http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=31298

Ohľadom režimu 24/0. Neodsudzujem ho, ani som ho nikdy neskúšal a asi ani nebudem. Vždy už aj semienka nechávam pri bežnej periode 18/6. Možno aj rastú pomalšie, ale to by som povedal že je otázka skôr použitého média na pestovanie. V hydre to rastie veľmi rýchlo. No a zrovna na internody robím pokus s White Rhinom. Ten je vzdialený 120 cm od výbojky a internody má kratšie ako 1 cm. Moje názory vyplývajú najmä z toho, že sa im snažím vytvoriť prírodné prostredie v "umelom". Často som čítal názory, že práve najmä v tme rastlina prijíma živiny, resp. vstrebáva a aj odporúčania hnojiť práve pred zotmením. Sú to všetko názory a rady, človek sa ich nemusí držať, ale nechcem obrať rastlinky o čaro noci.

Marihuana je dar.

Old Post 01-02-2010 v 11:52 AM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phoboss
Stálý Člen

Karma uživatele phoboss - 44% PěstitelskáKarma uživatele phoboss - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 6

@Ono: jo na podobny reakce sem taky narazil i na zahranicnich webech, ale zadna z nich neni z posledniho roku/dvou, tak prave nevim nakolik je to aktualni.. Primo Sensi tvrdi ze drzej klicivost nad 75% No doufam, ze mi i z ty druhy varky jeste neco vyjede. Po tyhle zkusenosti uz ale priste pojedu z rizku, prece jen dat dvojku za semena, ze kterejch se chytne tretina a z ty tretiny jsou jeste pulka samci, to fakt nestoji za to :/ Prijde mi, ze i kdyz sem v minulosti daval klicit seminka nejaky cesky noname ganji tak za dva tri dny bylo 90% z nich venku...

Old Post 01-02-2010 v 12:11 PM
phoboss je offline   Profil uživatele phoboss   Find more posts by phoboss   Foto galerie člena phoboss   Click here to Send phoboss a Private Message   Add phoboss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Příspěvek č. 7

To je preto, lebo tie holandské semienka sú fajnové, nie ako naše klasické noname. Každopádne kloníky šetria čas, a to dosť výrazne. Keď tí samci sú špiny a pohlavie dokážu ukázať aj dosť neskoro (často neskôr ako samica), takže sa s nimi zle v indoore pracuje.

Marihuana je dar.

Old Post 01-02-2010 v 13:34 PM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phoboss
Stálý Člen

Karma uživatele phoboss - 44% PěstitelskáKarma uživatele phoboss - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 53  

1. - 2. den 24/0 Příspěvek č. 8


Tak po delsi dobe konecne update
Seminkum se nejak nezadarilo, tak sem narychlo sehnal par rizku a uvidim co z toho nakonec bude za mix o.O

Osazenstvo boxu ted cita 15 kousku:
5 puvodnich kyticek ze semen
10x White Rhino od PESTIKa

Jeden rizek je uz od zacatku nejakej spatnej a nevim jestli se zberka, ostatnim je, zda se, fajn.

Prikladam par fotek tak 14 dni zpatky...

Naposledy upravil phoboss 12-02-2010 v 23:54 PM

Old Post 04-02-2010 v 00:47 AM
phoboss je offline   Profil uživatele phoboss   Find more posts by phoboss   Foto galerie člena phoboss   Click here to Send phoboss a Private Message   Add phoboss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phoboss
Stálý Člen

Karma uživatele phoboss - 44% PěstitelskáKarma uživatele phoboss - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 9


Zda se, ze muzu jen jednu fotku na prispevek... :/

Old Post 04-02-2010 v 00:49 AM
phoboss je offline   Profil uživatele phoboss   Find more posts by phoboss   Foto galerie člena phoboss   Click here to Send phoboss a Private Message   Add phoboss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phoboss
Stálý Člen

Karma uživatele phoboss - 44% PěstitelskáKarma uživatele phoboss - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 10


Tady je celej puvodni komplet 27.1.:

Old Post 04-02-2010 v 00:51 AM
phoboss je offline   Profil uživatele phoboss   Find more posts by phoboss   Foto galerie člena phoboss   Click here to Send phoboss a Private Message   Add phoboss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phoboss
Stálý Člen

Karma uživatele phoboss - 44% PěstitelskáKarma uživatele phoboss - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 53  

10. den 18/6 Příspěvek č. 11


A takhle vypadaj ted

Az nabiju fotak, prihodim i fota tech nosorozcu

Naposledy upravil phoboss 12-02-2010 v 23:55 PM

Old Post 04-02-2010 v 00:54 AM
phoboss je offline   Profil uživatele phoboss   Find more posts by phoboss   Foto galerie člena phoboss   Click here to Send phoboss a Private Message   Add phoboss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phoboss
Stálý Člen

Karma uživatele phoboss - 44% PěstitelskáKarma uživatele phoboss - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 53  

12. den 18/6 Příspěvek č. 12


Tak zase update.. Kyticky rostou jak z vody, korinky uz jim zacly prorustat pres korenacky tak sem je musel vcera narychlo nandat do mixu kvetinacu co byly doma. Je v tom celkem chaos, doufam ze se mi to podari zpacifikovat o.O

EDIT: Jo a ty prusvitny kvetinace musim zakrejt, vim xD

Fotka je ze dneska

Naposledy upravil phoboss 22-02-2010 v 18:43 PM

Old Post 05-02-2010 v 23:52 PM
phoboss je offline   Profil uživatele phoboss   Find more posts by phoboss   Foto galerie člena phoboss   Click here to Send phoboss a Private Message   Add phoboss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phoboss
Stálý Člen

Karma uživatele phoboss - 44% PěstitelskáKarma uživatele phoboss - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 13


Vetsina rizku se pekne chytla a rozjela

Old Post 05-02-2010 v 23:57 PM
phoboss je offline   Profil uživatele phoboss   Find more posts by phoboss   Foto galerie člena phoboss   Click here to Send phoboss a Private Message   Add phoboss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phoboss
Stálý Člen

Karma uživatele phoboss - 44% PěstitelskáKarma uživatele phoboss - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 14


...

Old Post 05-02-2010 v 23:59 PM
phoboss je offline   Profil uživatele phoboss   Find more posts by phoboss   Foto galerie člena phoboss   Click here to Send phoboss a Private Message   Add phoboss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phoboss
Stálý Člen

Karma uživatele phoboss - 44% PěstitelskáKarma uživatele phoboss - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 15


Tady je porovnani velikosti rizku a semenacku vzadu...

Old Post 06-02-2010 v 00:09 AM
phoboss je offline   Profil uživatele phoboss   Find more posts by phoboss   Foto galerie člena phoboss   Click here to Send phoboss a Private Message   Add phoboss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phoboss
Stálý Člen

Karma uživatele phoboss - 44% PěstitelskáKarma uživatele phoboss - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 16


Tahle chudera byla nepekne jeta, otrhal sem ji zluty listy a zda se, ze se rozjela

Old Post 06-02-2010 v 00:13 AM
phoboss je offline   Profil uživatele phoboss   Find more posts by phoboss   Foto galerie člena phoboss   Click here to Send phoboss a Private Message   Add phoboss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:51 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2406230 seconds with 35 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív