Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam. !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
van blade
Stálý Člen

Karma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 146  

Příspěvek č. 17

storm : nechci se hadat, koukni do jeho threadu http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=27956 fotky v příspěvku 7 a 9. tam jsou patrný hnědý špičky čepelí - imho přehnojení - zvlášť když pak nalije na maly kyti 1/2 dávku AH.
jinak co myslíš, že to může být?

iNVADER : hele rozšiřuje se to nebo to přestalo?

blade

Old Post 16-02-2007 v 12:29 PM
van blade je offline   Profil uživatele van blade   Find more posts by van blade   Foto galerie člena van blade   Click here to Send van blade a Private Message   Add van blade to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Storm
Stálý Člen

Karma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 18

2 van blade: mas pravdu, vypada to lehcepopaleny, ale ten hnedej list vypadana spis na plisen nez prehnojeni. ...taky se nechce hadat

OUTDOOR2006-Nigeria Nightmare, Shaman, Durban poison, Sadhu, Swazi skunk, Neville haze x Jack Herrer,Willie Nelson, Passion 1....
Home - made hašiš za 1hodinu pomocí plynu do zapalovače

Old Post 16-02-2007 v 13:48 PM
Storm je offline   Profil uživatele Storm   Find more posts by Storm   Foto galerie člena Storm   Click here to Send Storm a Private Message   Add Storm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
iNVADER
Stálý Člen

Karma uživatele iNVADER - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 87  

Příspěvek č. 19

Ahoj, diky za snahu o pomoc. Mno... prijde mi, ze se to nesiri, ale ty poskozene listy zloutnou a umiraj. Sem tam to najdu i na nejkym listku ve stredni casti kytky. Jsou to hnede flicky. Myslite, ze by takhle mohla vypadat i plisen??
Ted jsem v praci, ale hodim tu fotku nejakyho takovyho listu zitra pres den. Diky moc, ze na to nekdo mrkne.

Old Post 16-02-2007 v 15:42 PM
iNVADER je offline   Profil uživatele iNVADER   Find more posts by iNVADER   Foto galerie člena iNVADER   Click here to Send iNVADER a Private Message   Add iNVADER to your buddy list     Navštiv homepage uživatele iNVADER! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
olik
Stálý Člen

Karma uživatele olik - 71% PěstitelskáKarma uživatele olik - 71% PěstitelskáKarma uživatele olik - 71% PěstitelskáKarma uživatele olik - 71% PěstitelskáKarma uživatele olik - 71% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 114 

Obecné podobný problém... Příspěvek č. 20





Zdar,
mám podobný problém s "fleky" na listech. Přesto že již cca třetím rokem neměním pěstební podmínky: samozvažovací truhlíky+kokos+Vermi kompost, zavlažuji je stejně, hnojím je stejně (GH, 1/2 doporučeného dávkování) atd. , tak se mi teď poprvé, objevily na listech podivné fleky, které se zhruba do 10-ti dnů rozšíří po celém listu, a list je v háji Jsem přesvědčen, že za tím nejsou škůdci nebo nejací paraziti. Přehnojení ? ... nemyslím. Nejspíše asi nějaká choroba listů, nebo plíseň. Netuším.

Tolik mé poznatky ... vím, nic nového, ale jen jsem tak doplnil informace, a spíše také hledám "radu". Thx's (!:

Nepovažuj svoje slabosti za vášně (J.ČAPEK)

Naposledy upravil olik 19-02-2007 v 00:08 AM

Old Post 18-02-2007 v 23:58 PM
olik je offline   Profil uživatele olik   Find more posts by olik   Foto galerie člena olik   Click here to Send olik a Private Message   Add olik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
iNVADER
Stálý Člen

Karma uživatele iNVADER - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 87  

problem Příspěvek č. 21



Ahoj, takze ty fleky porad na listech jsou, nesiri se to nijak rychle (myslel jsem si prave ze plisne znici urodu za par dni, proto jsem zpocatku moc na plisen neveril), ale flicky tam porad jsou. Sem tam se to na nejakem listu objevi a ja ho musim utrhnout. Nejdrive jsou to tyto flicky, pak se rozsirujou, list zloutne a kdyz se tam necha tak se skrouti a uschne.
Fakt uz nevim co s tim, kazdopadne kdyz to o vikendu postrikam kuprikolem, asi tim nic nezkazim?....snad
Ma s tim nekdo zkusenost? Staci to postrikat jednou? Nebo se to musi opakovat? Neublizi to zdravym rostlinam? (nejsem si jisty jestli je to plisen)

Dik moc za pomoc.

Old Post 22-02-2007 v 17:58 PM
iNVADER je offline   Profil uživatele iNVADER   Find more posts by iNVADER   Foto galerie člena iNVADER   Click here to Send iNVADER a Private Message   Add iNVADER to your buddy list     Navštiv homepage uživatele iNVADER! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Georgio
Nový Člen

Karma uživatele Georgio - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 9 

Příspěvek č. 22

Zdar. Hele s tema flekama mam stejny problem. Strikal jsem to kuprikolem, ale vubec to nepomahalo. Zkusil jsem to jeste previkurem. Ostrihal jsem poskozene listy na tyden byl pokoj, ale po tydnu zas fleky. Listy zežloutly a zkroutily se. Myslim, že to je plisen, ale nevim jak na ni.

Old Post 22-02-2007 v 19:01 PM
Georgio je offline   Profil uživatele Georgio   Find more posts by Georgio   Foto galerie člena Georgio   Click here to Send Georgio a Private Message   Add Georgio to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
iNVADER
Stálý Člen

Karma uživatele iNVADER - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 87  

Příspěvek č. 23

=>Georgio - zdar....mno..to mne snad ani nedes...ze kuprikol nepomuze, myslel jsem, ze proti plisnimm pomaha spolehlive chjo ...tak ted nevim. Snad nekdo poradi

=>Olik - ty tvy fleky vypadaji sice lehoucce podobne ale to stejny to neni, vsimni si, ze tobe se orientujou jen tesne kolem zilek v listu, coz naopak u mne se zilkam spise vyhybaj a nejvic vznikaji v prostoru mezi nima, coz u mne ukazuje na plisen, zatimco u tebe bych si spis myslel nadbytek nebo nedostatek nejakeho prvku.

Old Post 22-02-2007 v 19:15 PM
iNVADER je offline   Profil uživatele iNVADER   Find more posts by iNVADER   Foto galerie člena iNVADER   Click here to Send iNVADER a Private Message   Add iNVADER to your buddy list     Navštiv homepage uživatele iNVADER! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Georgio
Nový Člen

Karma uživatele Georgio - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 9 

Příspěvek č. 24

koukni sem: http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=2

Old Post 22-02-2007 v 19:49 PM
Georgio je offline   Profil uživatele Georgio   Find more posts by Georgio   Foto galerie člena Georgio   Click here to Send Georgio a Private Message   Add Georgio to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
iNVADER
Stálý Člen

Karma uživatele iNVADER - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 87  

Příspěvek č. 25

hmmm..to vypada na podobny problem..ale taky ho tam nevyresili Jeden povida prehnojeny...a druhej nedostatek fosforu Chjo.... no zkousel jsem asi dva tydny zalivat jen vodou a to tedy nepomohlo.... ted zkousim vice hnojit a prijde mi, ze se to siri pomalejc.
Je to proste pokus - omyl. Nekdo tvrdi prehbnojeny, nekdo malo hnojeny a nekdo plisen tudiz ted zkusim postrik kuprikolem a vice hnojit, podle reakce bud hnojit prestanu nebo jeste pridam. Problem je, ze kyti reaguje obvykle dost pomalu a aby se naplno projevilo, jestli jednam spravne nebo ne, tak to muze trvat klidne dva tejdny...a to uz muze byt pozde
Bez listi to moc dlouho neporoste

Old Post 22-02-2007 v 21:16 PM
iNVADER je offline   Profil uživatele iNVADER   Find more posts by iNVADER   Foto galerie člena iNVADER   Click here to Send iNVADER a Private Message   Add iNVADER to your buddy list     Navštiv homepage uživatele iNVADER! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Georgio
Nový Člen

Karma uživatele Georgio - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 9 

Příspěvek č. 26

= iNVADER...tak jsem na to možná došel. Koukni se na kořeny. Já nich mám takovej bílej povlak...plíseň?? Jedu koupit Previkur a narvu ho do zálivky. Dám vědět....

Old Post 23-02-2007 v 14:55 PM
Georgio je offline   Profil uživatele Georgio   Find more posts by Georgio   Foto galerie člena Georgio   Click here to Send Georgio a Private Message   Add Georgio to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
olik
Stálý Člen

Karma uživatele olik - 71% PěstitelskáKarma uživatele olik - 71% PěstitelskáKarma uživatele olik - 71% PěstitelskáKarma uživatele olik - 71% PěstitelskáKarma uživatele olik - 71% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 114 

kořeny Příspěvek č. 27

Zdar, taky mne napadlo, že by to mohlo být od kořenů, ale už se k nim nedostanu abych to ověřil, protože bych je v substrátu "potrhal". Každopádně v mém případě, je docela možné, že problém je opravdu od kořenů, protože klony BB a SuperSK byly velmi kvalitně zakořeněné v hydru (rockwool), a já je měl ještě 5-6 dní jen "na vodě", než jsem je zasadil do substrátu v truhlíkách - usuzuji, že některé z kořenů to tak nezvládly, a proto plesniví nebo uhnívají ... proto snad ty fleky.

Nepovažuj svoje slabosti za vášně (J.ČAPEK)

Old Post 23-02-2007 v 15:35 PM
olik je offline   Profil uživatele olik   Find more posts by olik   Foto galerie člena olik   Click here to Send olik a Private Message   Add olik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 28

citace:
Původní příspěvek od Georgio
= iNVADER...tak jsem na to možná došel. Koukni se na kořeny. Já nich mám takovej bílej povlak...plíseň?? Jedu koupit Previkur a narvu ho do zálivky. Dám vědět....


jen aby to nebyli ty jemný chloupky co jsou běžně u kořenů,každopádně jsem měl podobný problém a vyřešil jsem to peroxidem

Old Post 23-02-2007 v 18:39 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 29

Georgio to není plíseň,mám takový kořeny pokaždé a nemocné nejsou,koukni se i na zdravou kytku a uvidíš

Old Post 24-02-2007 v 16:50 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Georgio
Nový Člen

Karma uživatele Georgio - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 9 

Příspěvek č. 30

Robass mas pravdu. Sice mi zdravých kytek moc nezbylo, ale je to tak. Jak jsem to tu procital tak ty fleky by mohly byt od prehojeni. Zkusil jsem zmerit Ph pudy a hodilo mi to 4.8 to asi taky nebude ok.

Old Post 25-02-2007 v 05:37 AM
Georgio je offline   Profil uživatele Georgio   Find more posts by Georgio   Foto galerie člena Georgio   Click here to Send Georgio a Private Message   Add Georgio to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 31

Georgio to PH je nějaký nízký,já to mám na vermikompostu a PH mám vždy kolem 5.8 a v odtoku kolem 6 a mám to ready,jinak ty fleky mužou být od přehnojení,každopádně doporučuju všem aby si preventivně koupili žlutý lepové desky (stojí 45 kč) a v případě že se na ně nalepí nějaký škůdce okamžitě přistoupit k boji proti nim.Každopádně kamarád co měl takový problém co tu zde se popisuje,nakonec zavinili svilušky nebo smutnice,přes den nikdo nic neviděl a poté co se dodali lepové desky mezi květináče,druhý den jsme měli jasno a vyřešeno,všechny tyhle svině napadají kytí a pak je big problém-tož z mé zkušenosti

Old Post 25-02-2007 v 11:06 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 32


takhle ted vypadají po boji se škůdci

Old Post 25-02-2007 v 11:17 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:40 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
20-04-2024 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - 1575 odpovědí
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9606250 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív