Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Mikropěstování » První grow - 125 CFL dual
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Milanec
Stálý Člen

Karma uživatele Milanec - 88% PěstitelskáKarma uživatele Milanec - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 112  

První grow - 125 CFL dual Příspěvek č. 1


Zdravím všechny kolegy zahradníky.
Inspiroval jsem se od kamaráda, co už má za sebou pár úrod, tak jsem si řekl, že když jsem celé dny zavřený na koleji, tak je škoda promrhat tolik času a nevyužitý prostor.

Jelikož jsem čerpal informace z growera přes týden, usoudil jsem, že jsem se čtením vyučil natolik, abych mohl začít s micro amatérským ekosystémem. Výzvou mi jsou docela ne-ideální podmínky - 30 let stará kolejní skříňka o rozměrech 85/60/45 cca (v/š/h), chladná kolej a dost (opravdu hodně) nízký rozpočet - snaha minimalizovat náklady je bude hrát dosti důležitou roli. Chtěl bych z minima dostat maximum. Kdybych měl popsat, co jsme se spolubydlou pořídili, tady je seznam:

CFL 125W Dual (2700/6300) - 850 Kč
2 truhlíky - 40/ks - 15/40/15 - není to moc malé?
Oldschool stínidlo s E40 socket - 390 Kč
Šťávový kabel - 70Kč
Spínací zásuvka (s tím časovačem) - 100Kč
Větráčky od PC a zdroj - vyhrabáno doma
Odrazová bílá fólie - 120 Kč
2 kokosové brikety - 40/ks?

Ve skříni jsem vyrobil 2 díry na odtah a přítah, ale přítah zatím ponechám pasivní. Jelikož je na koleji docela chladno, nebudu tam zbytečně foukat. Odtah ještě není namontovaný, protože zdroj mám doma, tak to proběhne snad příští týden.

Jelikož mám tak malý prostor (hlavně na výšku) uvažoval jsem o užití SCoG, ale nevím, jestli je to na začátek dobrý nápad, když jsem bez zkušeností. V tom bych prosil o nějakou malou radu. A instalace pachového filtru byla odložena na období, až to začne smrdět.

Hnojivo budu pořizovat Coco Plagron A/B 1l . Chtěl bych se taky zeptat, jestli by to stačilo pro celý život rostlinky, protože - peníze nejsou

Plánuji pěstovat 4 Super skunky, četl jsem, že jsou vhodné pro začátečníky - 2 na truhlík. To je zatím asi tak vše a zatím zkusím přijít na to, jak se postujou fotky. Snad jsem neudělal všechno špatně Zdar

EADGHE \n/
125 CFL Dual

Old Post 28-09-2010 v 10:45 AM
Milanec je offline   Profil uživatele Milanec   Find more posts by Milanec   Foto galerie člena Milanec   Click here to Send Milanec a Private Message   Add Milanec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milanec
Stálý Člen

Karma uživatele Milanec - 88% PěstitelskáKarma uživatele Milanec - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 2


Tady házím ještě jednu fotku, nahoře je ďoura na odtah. Snad bude 125W CFLko stačit na 4 kytky, co myslíte? Měřáky na teplotu,vlhkost a pH ještě seženu a budu si vyrábět pařníček - aspoň tak tomu říkal kámoš.

EADGHE \n/
125 CFL Dual

Old Post 28-09-2010 v 10:54 AM
Milanec je offline   Profil uživatele Milanec   Find more posts by Milanec   Foto galerie člena Milanec   Click here to Send Milanec a Private Message   Add Milanec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dzony
Nový Člen

Karma uživatele dzony - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 3

budu sledovat chci něco podobného rozjet...

Old Post 28-09-2010 v 12:38 PM
dzony je offline   Profil uživatele dzony   Find more posts by dzony   Foto galerie člena dzony   Click here to Send dzony a Private Message   Add dzony to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milanec
Stálý Člen

Karma uživatele Milanec - 88% PěstitelskáKarma uživatele Milanec - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 4


Ha.. konečně mám to nejdůležitější. A dále připojil jsem 30 let starý 16w větrák na odtah a vyrobil jsem improvizační trychtýř abych nasměroval proud vzduchu.
Jelikož na koleji nemáme šrouby, šroubováky, nic.. museli jsme si vystačit s lepící páskou. Držím se hesla: "Pokud se Ti něco nepovedlo udělat lepící páskou, zřejmě si ji nepoužil dost."
Hned jsem je zalil 2ml na litr z každý lahve Plagron cocos A+B.
Na poslední kytku nemám květináč, takže to budu muset v pondělí ošéfovat. To je zatím vše

EADGHE \n/
125 CFL Dual

Old Post 30-09-2010 v 17:25 PM
Milanec je offline   Profil uživatele Milanec   Find more posts by Milanec   Foto galerie člena Milanec   Click here to Send Milanec a Private Message   Add Milanec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milanec
Stálý Člen

Karma uživatele Milanec - 88% PěstitelskáKarma uživatele Milanec - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 5


A tady je ten trychtýř s větrákem

EADGHE \n/
125 CFL Dual

Old Post 30-09-2010 v 17:26 PM
Milanec je offline   Profil uživatele Milanec   Find more posts by Milanec   Foto galerie člena Milanec   Click here to Send Milanec a Private Message   Add Milanec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Warl0ck
Pěstitel

Karma uživatele Warl0ck - 89% PěstitelskáKarma uživatele Warl0ck - 89% PěstitelskáKarma uživatele Warl0ck - 89% PěstitelskáKarma uživatele Warl0ck - 89% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 6

Zdrawim!

Hnojivo by stačilo, ale soudě podle prvního příspěvku, dostat z minima maximum, tak si projdi určitě nějaky příspěvky týkající se hnojiv, narazíš na plno informací o různých boostrech, enzymech a podobných věcích, které se projeví hlavně na finálním produktu a ty hnojiva se defuckto používají až na kqětu.. Koukam, že si projdi i systémy tvarování, zaštipování a sg nebo v. sg --> to se naučíš ohýbat a lámat nebo tavrovat kolínkama a pak přiřazovat oka jednotlivým vrcholkum, aby jsi byl schopný využít maximální prostor a hlavně přepni včas!.. Napiš teploty venku/vevnitr, ph místní vody..

mimochodem do toho kokosu si mohl použít ještě perlit..

Kdo chce moc, nema nic, kdo ma moc, chce jeste vic .. Megalomanstvi je nemoc.. 1.2.3.4.5.6.7.8.

Old Post 30-09-2010 v 17:45 PM
Warl0ck je offline   Profil uživatele Warl0ck   Find more posts by Warl0ck   Foto galerie člena Warl0ck   Click here to Send Warl0ck a Private Message   Add Warl0ck to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milanec
Stálý Člen

Karma uživatele Milanec - 88% PěstitelskáKarma uživatele Milanec - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 7

Díky za rady Určitě všechno proštuduju ještě. teploty a vlastnosti prostředí budu snímat až příští týden, jelikož mám všechno doma a přivezu to až v neděli. Na testování pH budu mít lakmusové papírky, tak snad tam bude dobrá přesnost.

EADGHE \n/
125 CFL Dual

Old Post 30-09-2010 v 18:00 PM
Milanec je offline   Profil uživatele Milanec   Find more posts by Milanec   Foto galerie člena Milanec   Click here to Send Milanec a Private Message   Add Milanec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zagg911
Stálý Člen

Karma uživatele zagg911 - 55% PěstitelskáKarma uživatele zagg911 - 55% Pěstitelská

Registrován: Jun 2008
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 8

Čau, celý tvůj styl mě dojímá :-) odvaha pěstovat na koleji, lepení všeho lepící páskou, improvizace všude kam se podívám... rozhodně budu sledovat :-) ještě bych se chtěl zeptat proč sis za medium zvolil zrovna kokos? Hůř se v něm udržuje ph a hlína je jednodužší, nepotřeboval bys hnojky na růst a mohl bys místo toho investovat do kořenového, nebo květového stimulátoru, nebo enzimů a vitamínů.. ale to jen tak ze zvědavosti
Dávám ti K+ za odvahu :-)
Zatial ZAGG

I love Mary J

Old Post 01-10-2010 v 22:10 PM
zagg911 je offline   Profil uživatele zagg911   Find more posts by zagg911   Foto galerie člena zagg911   Click here to Send zagg911 a Private Message   Add zagg911 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lapaj
Stálý Člen

Karma uživatele lapaj - 57% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 102  

Příspěvek č. 9

chlape, ty kytky nebudou mít hezký život. na papírky při ph se vyser. kup si se "spolubydlou" tekutý tester za pade. je přesnejší.

Old Post 01-10-2010 v 23:00 PM
lapaj je offline   Profil uživatele lapaj   Find more posts by lapaj   Foto galerie člena lapaj   Click here to Send lapaj a Private Message   Add lapaj to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milanec
Stálý Člen

Karma uživatele Milanec - 88% PěstitelskáKarma uživatele Milanec - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 10

zagg911: čuus, díkec za k+ No zvolil jsem kokos neb četl jsem na něj prostě samou chválu (vzdušnost, nízké EC). Ty enzymy, vitamíny a kořenové a květové stimuly asi pořídím, utrhnu si od huby trošku Tenhle týden beru už šroubky, PC fans a 12V zdroje, tudíž to předělám trošku do krásy a hlavně si usměrním trošku ten proud vzduchu. Nevím, jestli mám ofukovat i to CFLko a zda bych měl foukat třeba i na kytky ... ?

lapaj: Na laborkách z chemie ty papírky bývaly v pohodě, tak snad to nějak trefím. Když odhalím krutou nepřesnost, tak určitě zakoupím kapky. Jinak, proč myslíš, že nebudou mít hezký život? Plánuji tam loupnout i malé repráčky a pouštět jim hudbu. Četl jsem o výzkumu, kde se domnívali o pozitivním vlivu hudby či mluvy na květiny

EADGHE \n/
125 CFL Dual

Old Post 02-10-2010 v 07:49 AM
Milanec je offline   Profil uživatele Milanec   Find more posts by Milanec   Foto galerie člena Milanec   Click here to Send Milanec a Private Message   Add Milanec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milanec
Stálý Člen

Karma uživatele Milanec - 88% PěstitelskáKarma uživatele Milanec - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 11

Ten větrák samozřejmě pak odstraním. Má průtah asi 16m^3/hod. Ještě bych se chtěl zeptat zda větrat i přes noc, neb teplota na koleji trošku sleze .. typoval bych tak na 15-16°C a foukat na ně tuhle "ledárnu" moc nechci

EADGHE \n/
125 CFL Dual

Old Post 02-10-2010 v 07:52 AM
Milanec je offline   Profil uživatele Milanec   Find more posts by Milanec   Foto galerie člena Milanec   Click here to Send Milanec a Private Message   Add Milanec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rihard.kaa
Stálý Člen

Karma uživatele rihard.kaa - 16% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 12

Vitaj kamo,

nemyslim si ze by si mal ofukovat lampu (skor by si to mal odtahovat od nej, inac sa to bude spravat jako vzduchovy ohrievac). Ked Ofuk, tak na rastlinky, to im urco pomoze Mam 250W CFL a nehreje to tak (momentalne), na odtahu mam 140+120mm 12V pcfan (140mm mi bolo malo na odtah teploty - po pouziti pachoveho filtra). na topoch mam teraz fajnovych 26,5 az 27,5 stupna(lampa je tak 4 cm od najvyssieho topu).

Mam tiez dost obmedzujuce podmienky, tak sa mi lubi ako k tomu pristupujes. Drzim palce, K+ a urcite sledujem,

GroWell

Prvú fľašu sme vypili do jednej a do
tretej pol druhej

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=52052

Old Post 02-10-2010 v 11:08 AM
rihard.kaa je offline   Profil uživatele rihard.kaa   Find more posts by rihard.kaa   Foto galerie člena rihard.kaa   Click here to Send rihard.kaa a Private Message   Add rihard.kaa to your buddy list     Navštiv homepage uživatele rihard.kaa! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milanec
Stálý Člen

Karma uživatele Milanec - 88% PěstitelskáKarma uživatele Milanec - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 13

Zdarec, mno.. jak máš ty větráčky dva na odtah? To je máš namontované za sebou?
Jinak .. vypadá to, že odtah je důležitější a přítah se může nechat pasiv, že?

EADGHE \n/
125 CFL Dual

Old Post 02-10-2010 v 12:46 PM
Milanec je offline   Profil uživatele Milanec   Find more posts by Milanec   Foto galerie člena Milanec   Click here to Send Milanec a Private Message   Add Milanec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lapaj
Stálý Člen

Karma uživatele lapaj - 57% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 102  

Příspěvek č. 14

---když už máš ty papíry s těsnejší stupnicí tak v pohodě. já měl z drogerky po od 0-12 a ty stojí leda tak za prd. u mě kytky trůní na stole praží na ně slunce...občas jim pustím vzduch, občas zatopím už teď ať trochu vynde ten vlhkej vzduch jinak ty malometrážní kutice a pak ty zakrslé kytičky mi svíraj duši neb to není život to je koncentrák pro ty kytky. ale když to jinak nejde... já si teď ďelám taky mikro 1050š x 300h x 400v na bylinky mojí ženy ať má taky radost jako já pod světlem z neonu = krásný metr světla.

u tý úsporky, život jí prodloužíš, když jde teplý vzduch pryč nebo když ji trochu ochladíš...pak se tolik nepřehřívá elektronika v útrobách. jinak na růst je to pohoda, téměř bez údržby. ale na květ to už je o postoji. já ji chtěl taky nejdřív na růst a květ naráz ale pak sem si spočítal, že by po těch 8000h co vydá šla rychle na recyklaci...proto sem přešel na 250sodu. A jestli si na intru-koleji. kamo dej bacha-tam se mele hodně lidí a i holek co si tam dotáhneš ty nebo kolega to už je na povážení...hodně odvahy a odřeknutí to chce ta tvá guerilla

Old Post 02-10-2010 v 13:35 PM
lapaj je offline   Profil uživatele lapaj   Find more posts by lapaj   Foto galerie člena lapaj   Click here to Send lapaj a Private Message   Add lapaj to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milanec
Stálý Člen

Karma uživatele Milanec - 88% PěstitelskáKarma uživatele Milanec - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 15

Teď jsem mluvil s kámošem a říkal, že by mi půjčil ještě 70W sodík. Myslím, že společně by se to utáhlo. Určitě bych to tam nějak vměstnal tak, aby se nic nevzňalo No a ten koncentrák ... budu jim dávat co potřebují, ale je to jak s drůbeží: krmíš, živíš, hřeješ, abys pak mohl setnout a sežrat
Jinak, na kolej nikoho netahám a tuhle nízkou watáž a úsporku mám hlavně kvůli tomu, že máme na koleji elektroměr -- aneb majitelé kolejí jsou hrozný zmrdi. Chodí se odčítat kolik toho jaký pokoj spálí, tudíž ta skříňka je předělaná tak, aby každý smrtelník řekl, že je to jen a pouze stará smradlavá skříň na boty Rozhodně se nikde nechlubím, jak si krásně pěstujeme zákonně přestupkovou zeleň.
A tím, že jsem zaprdlý FELák, tak si sedím spokojen u PC a ostatní lidi na koleji moc nevyhledávám

EADGHE \n/
125 CFL Dual

Old Post 02-10-2010 v 16:20 PM
Milanec je offline   Profil uživatele Milanec   Find more posts by Milanec   Foto galerie člena Milanec   Click here to Send Milanec a Private Message   Add Milanec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milanec
Stálý Člen

Karma uživatele Milanec - 88% PěstitelskáKarma uživatele Milanec - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 16


Tak, konečně jsem na koleji a nahodil jsem tam 3 větráky z PC - odtah, přítah a ofuk. Budu muset ještě přidat zdroj jeden, protože to 12V trafo moc neutáhne.

EADGHE \n/
125 CFL Dual

Old Post 03-10-2010 v 21:33 PM
Milanec je offline   Profil uživatele Milanec   Find more posts by Milanec   Foto galerie člena Milanec   Click here to Send Milanec a Private Message   Add Milanec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:51 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
01-03-2016 - První GROW 250W - 7 odpovědí
21-10-2015 - První grow - 2x 40W CFL - 21 odpovědí
30-10-2013 - prvni grow 200w Dual CFL autoWW - 10 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5422440 seconds with 34 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív