Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Psoriáza - lupienka - HELP
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2

Jak moc je účinná konopná mast???
This poll is closed.
Nefunguje vůbec, jsou to jenom kecy. 1 8.33%
Jo možná funguje, ale nepoužívám ji. 5 41.67%
Určitě funguje už jsem jí i zkusil/a. 3 25.00%
100% spokojenost, není nic lepšího. 3 25.00%
Total: 12 votes 100%
  [Edit Poll (moderators only)]

Autor
Téma 
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 17

V rodině manžela byla psorka i atopické ekzémy. Staří doktoři vždy říkávali, že poprvé pomůže "i pasta na parkety". Pak už málo a nebo nikdy. Je třeba nejprve dát psorku i atopický ekzém s rozumným doktorem do stavu relativního klidu, i za pomocí kortikoidů-ale jen v co nejkratší době, pak přejít na udržovací masti (S base, cutilan, atd), a pak pomaličku testovat i konopí. Na jedno místečko namazat, pokud zafunguje, dobře. Ale na stálé vyléčení to určitě nebude, spíš na únosnou formu. Ani konopná mastička není všelék. U manžela funguje cannabis s cutilanem, místo bílé či žluté lékařské vazelíny. Tu nesnáší. Přírodní lanolin už vůbec ne!) Vše je ale velmi komplexní, třeba absolutní zákaz koupání v silně chlorované vodě, zákaz používání tělových šamponů. Sprchovat se namazaný nejprve konopným olejem bio a smýt teplou vodou. Prostě neodmašťovat a zase NEODMAŠŤOVAT. Nosit jen bavlnu a 100% přírodní textil, nezapotit se. Je toho mnoho a fakt. O péči o kůži psoriatiků a atopiků bych mohla psát romány, mám 40 let praxe z manželství :-)

Nedělej lidem to, co nechceš, aby oni dělali tobě!

Old Post 23-02-2013 v 13:15 PM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sailinder
Stálý Člen

Karma uživatele sailinder - 35% PěstitelskáKarma uživatele sailinder - 35% PěstitelskáKarma uživatele sailinder - 35% PěstitelskáKarma uživatele sailinder - 35% PěstitelskáKarma uživatele sailinder - 35% PěstitelskáKarma uživatele sailinder - 35% PěstitelskáKarma uživatele sailinder - 35% PěstitelskáKarma uživatele sailinder - 35% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 503  

Příspěvek č. 18

jak uz sem pisal,tak mojeho synatora(10r.)jedina ta moja masticka nestipe,a nema na nu ziadnu alergicku reakciu,a to mu ju mazem aj na tvar a okolo ust...

Old Post 23-02-2013 v 16:58 PM
sailinder je offline   Profil uživatele sailinder   Find more posts by sailinder   Foto galerie člena sailinder   Click here to Send sailinder a Private Message   Add sailinder to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 19

Já jsem tu nikoho nenapadla, že konopné masti nefungují. Jen jsem popisovala naši situaci. Pokud to tak vyznělo, omlouvám se. Atopické ekzemy i psoriáza je velmi individiální problém, na každého zabírá něco jiného a jinak dloho. Já tu konopné masti kupuji taky :-) od spolehlivých dodavatelů.

Nedělej lidem to, co nechceš, aby oni dělali tobě!

Old Post 23-02-2013 v 21:12 PM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 20

citace:
Původní příspěvek od sailinder
zdarec,musim sa priznat,ze pred par rokmi som zacal pestovat outdoorek na margo toho,ze som sa dozvedel,ze konope je nenahraditelny pri potlacani psorky,a jelikos moj tata touto chorobou disponuje,a moj syn ma atopicky ekzem,ktory casom moze inklinovat do psorky,jak uz nam bolo povedane,tak to zoberem od zaciatku,tata ma sedemdesiat,a presvedcit duchodcu,a zaryteho kamanca bylo nad ludske sily,ale jak to vyskusal tak uz sa k temu po asfalte smrdicimu hnusu nevratil,a co sa tyka synatora,tak jedina masticka po ktorej sa neskrabe je prave moja domacky vyrobena konopna mast,davam ju aj znamym na rozne ine neduhy a vsetci si chvalia,tak by som to zhrnul,urcite chodte do konopnej masti samoska s obsahom THC a CBD,preto povetsa ppestujem rastlinky na to urcene...

acheron: na veprove sadlo sa vyprdni,chod do lekarne,a kup si lekarsku vazelinu,ci uz zltu(tu pouzivam ja)alebo bielu,a uvar to s toho,chcem ta upozornit,ze pri vysokej teplote sa ti CBD a THC znehodnocuje,takze by som ti doporocil teplomer na zavaranie,a vodnu lazen na 80°C a este k tej lupienke vo vlasoch,moj tata sa najprv okupe az potom si to vtiera do vlasov a na hlavu,chodi s tym aj pol dna,az potom si to zmyva...


Čisté lérárenské vepřové sádlo najdete pod názvem Ungentum simplex 500 g za cca 225,-Kč s atestací pro farmaceutické užití.

Nedělej lidem to, co nechceš, aby oni dělali tobě!

Old Post 24-02-2013 v 13:39 PM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
acheron
Stálý Člen

Karma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 327  

Příspěvek č. 21

sadlo namiesto vazeliny chcem pouzit lebo som pocul ze sa lepsie vstrebava.

do vlasov sa asi to ztuhnute sadlo nedava velmi dobre preto som uvazoval o oleji. najprv som chcel pouzit nejaky olivovy, ale nasiel som ovela lepsiu nahradu :

Brutnákovy olej

"Brutnákový olej lisovaný za studena je vynikajícím přípravkem na suchou a citlivou kůži postiženou ekzémy, lupénkou či alergií. Jedná se o čistý přírodní produkt v biokvalitě.
Bio Brutnákový olej obsahuje dvojnásobné množství vícenenasycené mastné kyseliny gama-linolenové než pupalkový olej. Má hojivé a regenerační účinky, je vhodný na popáleniny a záněty pokožky.
Při vnitřním užívání snižuje hladinu cholesterolu v krvi a pomáhá při atopickém ekzému."

tak ma to celkom zaujalo a povedal som si, ze v kombinacii s THC,CBD,..... by to mohol byt celkom tazky kaliber proti tej mrske lupenke

bohuzial je jeho cena sakra vysoka, ale co by clovek pre zdravie neskusil.
50ml - 150, 200ml - 500 cca...
kupil som tu lacnejsiu variantu a 4 hodiny som vo vodnej lazni varil podrvene palice out WW a spodky zo skrine...necham to 2 tyzdne macerovat potom este tak 2h povarim a potom precedim.

Old Post 26-02-2013 v 15:09 PM
acheron je offline   Profil uživatele acheron   Find more posts by acheron   Foto galerie člena acheron   Click here to Send acheron a Private Message   Add acheron to your buddy list     Navštiv homepage uživatele acheron! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H@nz
Stálý Člen

Karma uživatele H@nz - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 22

Pokud chceš investovat tolik za olej, tak nevidím problém, ale možná by byla příjemnější a lepší varianta šampon (někde tady na fóru byla výroba konopného šamponu).

Old Post 26-02-2013 v 17:04 PM
H@nz je offline   Profil uživatele H@nz   Find more posts by H@nz   Foto galerie člena H@nz   Click here to Send H@nz a Private Message   Add H@nz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
acheron
Stálý Člen

Karma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 327  

Příspěvek č. 23

uz som to pisal o stranku skor, sampon je na hlave len par minut a podla mna sa proste tie ucinne latky za taku kratku dobu nestihnu vstrebat, preto ten olej ktory moze byt na pokozke aj hodiny

a ten sampon co tu niekto daval neobsahoval ucinne latky , bol to len prosty sampon s vonou konope





EDIT: tak sa zda ze ten konopny olej je vynikajuci pomocnik v boji s lupenkou ! par namazani a tie miesta vyzeraju akoby tam nikdy nic nebolo, co nevyzerali ani pri pouzivani kortikoidov...pokusim sa dalej zistit ci to nestrati na ucinnosti pri pouziti nejakej lacnejsej varianty oleja.

vela zdaru

Naposledy upravil acheron 10-03-2013 v 12:00 PM

Old Post 26-02-2013 v 19:01 PM
acheron je offline   Profil uživatele acheron   Find more posts by acheron   Foto galerie člena acheron   Click here to Send acheron a Private Message   Add acheron to your buddy list     Navštiv homepage uživatele acheron! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Highskór
Stálý Člen

Karma uživatele Highskór - 43% PěstitelskáKarma uživatele Highskór - 43% Pěstitelská

Registrován: May 2013
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 24

hustýý
mě tedy na kožní problémy pomáhá normální konopná mast ( domácí ) kombinovaná s kortikoidy které už skoro nepoužívám

Byl jsem tuhle u nějakého ortopeda a říkal jsem mu že mě bolí klouby a on že to mám na 90% z těch kortikoidů, a že jsou jisté alternativy jako konopná mast a že to působí pozitivně, ale hlavně z dlouhodobého hlediska.

Takže takhle, teď se snažím mazat se tím každý den už asi 3. měsíc a nikdy jsem tu kůži neměl takhle zlepšenou.

Na lupénku jako takovou jsem nikdy nic nebral, vždy se mi zlepšila po zdravějším životním stylu, maximálně jsem začal používat dětský šetrný šampón, takový modrý obal a na něm kojenec, do toho si vždy nadrtím pár tablet hořčíku který je dobrý na kůži,vlasy.

V porovnání s ostatními šampóny je tento o mnoho lepší. méně dráždí a vysušuje pokožku.

Naposledy upravil Highskór 08-08-2013 v 10:12 AM

Old Post 08-08-2013 v 10:00 AM
Highskór je offline   Profil uživatele Highskór   Find more posts by Highskór   Foto galerie člena Highskór   Click here to Send Highskór a Private Message   Add Highskór to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 25

Obrací se na mě hromada lidí, kteří trpí lupénkou. Většinou jsou to lidé, kteří už neví, co vyzkoušet, protože jim nic nepomáhá. Zpětná vazba, která mě od nich chodí je v 99% kladná a po vyzkoušení mastičky berou další. Jsem rád, že jim pomáhá, ale dost jsem se divil, když mi psali, že už vyzkoušeli víc konopných mastí od různých lidí, ale po většině se jim dělají rudé fleky. Myslel jsem, že mají alergickou reakci na konopí, ale když mi psali, že po mojí mastičce se jim žádné rudé fleky nedělají, tak to už mě hlava nebrala. Radši nechci vědět, jak mastičky někteří lidé dělají. Bylo za mnou pár lidí, co mají lupénku ve vlasech, na kterou není mastička zrovna ideální, pokud se nechcou oholit na koleno. Tak sem jim začal vyrábět konopné oleje. Nejlepší je klasický slunečnicový olej nebo olivový, ale slunečnicový nejméně lidí dráždí. Je to stejné jako s vazelínou. Všude čtu, jak je nejlepší základ bambucké máslo a to a to, že vazelína je nevhodná. Mastičky vyrábím více jak 5 let a vyzkoušel sem za tu dobu snad vše, ale stejně jako sem začínal, tak sem také zůstal u bílé vazelíny. Masti s kokosovým základem jdou o něco lépe roztírat, ale mnoho lidí na něj má alergii nebo mu prostě nedělá dobře. Nejhorší je atopický eksém, tam je vazelína top. Samozřejmě každý člověk má jiné tělo a jinak reaguje na různé přípravky, ale s mastičkou je 99% lidí naprosto spokojených a vrací se za mnou, což je pro mě to nejlepší a sem rád, že jim můžu pomoci

Old Post 16-03-2014 v 18:47 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
techem
Stálý Člen

Karma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 650  

Příspěvek č. 26

zdravím, také vařím už nějaký pátek masti, dělám jen z bílé vazelíny, a s atopickým ekzémem to mám tak 50 na 50...lidé musí zkusit na jedno místo mazat a uvidí. Na lupénku jsem vařil pro 3 lidi a ti mi psali že je vidět zlepšení...tak nevím sice jak si vyložit popis zlepšení, to jsem se nedozvěděl, ale obrací se na mě s prosbou o mast stále, což mě těší...Takže THC v kombinaci s CBD jsou neodmyslitelně největší lékařský počin...Já osobně do 1kg vazelíny dávám cca 50g palic a 50g listí, chujovo se to pak cedí, ale stojí to za to!
Pěstu a vaření zdar!

VYCHYTÁVKY a VYLEPŠOVÁKY boxu by Techem

První home made box 2012
Balkón 2013
Home made Sádrokartonový box 2014
balkón a OUT 2014
medical sezóna 2015 by techem
První IN 250W HPS by techem
Druhý IN 250W HPS by techem
Třetí IN 250W mh/400W HPS 4x Super Skunk by techem
Techemova OUT sezóna 2016
Čtvrtý IN Super Skunk růst 250w/květ 400W cooltube


Nekupujte! Pěstujte!


Old Post 16-03-2014 v 19:07 PM
techem je offline   Profil uživatele techem   Find more posts by techem   Foto galerie člena techem   Click here to Send techem a Private Message   Add techem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 27

Nikdy sem nevážil, kolik materiálu tam dávám, ale nacpu tam toho tolik, dokud to jde míchat, takže dost. Jinak od atopiků i lupénkářů mám fotky před tím než začali používat mast a následně po 3-4 týdnech. Zlepšení je vidět. Je potřeba se mazat pravidelně nejlíp 2x denně.

Old Post 16-03-2014 v 19:23 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
techem
Stálý Člen

Karma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 650  

Příspěvek č. 28


to redyth:
vidíš to mě nenapadlo, požádat lidi o foto, vyzkouším to a snad mě nepošlou do prdele...já jsem poprvé navážil 50g, rkou podrtil, vybral stonky a nasypal do sklenice a potom jsem už jen drtil do stejné sklenice po rysku, takže taky nevážím už, ale cca to bude stejně ;-)...a už i těch 50g palic a 50g listu na 1kg vazeliny se tezko micha, jeste kdyz varim vetsinou 2kg vazeliny najednou tzn 200g matroše... :-D
peace a mastem zdar!

VYCHYTÁVKY a VYLEPŠOVÁKY boxu by Techem

První home made box 2012
Balkón 2013
Home made Sádrokartonový box 2014
balkón a OUT 2014
medical sezóna 2015 by techem
První IN 250W HPS by techem
Druhý IN 250W HPS by techem
Třetí IN 250W mh/400W HPS 4x Super Skunk by techem
Techemova OUT sezóna 2016
Čtvrtý IN Super Skunk růst 250w/květ 400W cooltube


Nekupujte! Pěstujte!


Old Post 16-03-2014 v 19:39 PM
techem je offline   Profil uživatele techem   Find more posts by techem   Foto galerie člena techem   Click here to Send techem a Private Message   Add techem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:51 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0597660 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív