Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Katastrofalní dovolená skleník zamořen , molice skleníková ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Vedator(Bia)
Stálý Člen

Karma uživatele Vedator(Bia) - 78% Pěstitelská

Registrován: Jun 2008
Příspěvků: 16  

Škůdci Katastrofalní dovolená skleník zamořen Příspěvek č. 1

Historie
Kyticky jsem zasadil 16 dubna.Genetika Hashberry + African Mix
Vsecko slo podle planu do 3. cervence kdy jsem se musel vydat na dovolenou.Jediny kdo mi byl v dosahu a mohl kyti zalevat byl bratr jenze bratr je rosliny anti-talent a porad nechape jak neco muze vyrust ze seminka takze pres extremní slévaky utapel konopí ve vode skleník mel po dobu 11 dnu 100% vlhkost a rosliny staly ve vode.Po mem navratu jsem byl sokovan vcera jsem vtrhnul do skoleniku konopi totalne mokre a listy u spodku plesnive kompletne zamoreno motolicemi sklenikovimy a listy kompletne prorostle rzemi a viry.Jelikoz problemu je vice seradil jsem je podle dulezitosti.

Hlavni problem
MOLICE SKLENIKOVA
http://i95.photobucket.com/albums/l156/maplestoryman/Motlice.jpg
kdyz jsem ztrepal kytakmi letalo jich sklenikem asi stovky tak jsem nevahal a hned vbehnul do kumbalu pro biolit nic lepsiho nemam doma.. xD uz se mi je podarilo redukovat na 10ky


Vedlejsi problem
Rzi a Viry
http://i95.photobucket.com/albums/l156/maplestoryman/viry2.jpg
http://i95.photobucket.com/albums/l156/maplestoryman/Viry.jpg
jak je zname motolice pri sani zivin z listu tam natahaly stovky viru a tem se na prevhlcenem konopi zacalo darit delajimi vetsi starosti nez motlice musel jsem redukovat asi 30% listi a presto porad plno listu je infikovanych

Banalni problem
A ke vsem tem problemum se pridali jeste tydle banality treba rostlina s neroznatelnym pohlavim a africka odruda prerustajici sklenik
http://i95.photobucket.com/albums/l156/maplestoryman/Gigant.jpghttp://i95.photobucket.com/albums/l156/maplestoryman/gigant2.jpghttp://i95.photobucket.com/albums/l156/maplestoryman/pohlavi.jpg

jelikoz se roslinami zabyvam tak zhruba vim co stim, ale vim ze na groweru jsou mistri pestitele s letitimy skusenostmi tak rady a tipy velice uvitam

Naposledy upravil Vedator(Bia) 15-07-2009 v 20:43 PM

Old Post 15-07-2009 v 19:37 PM
Vedator(Bia) je offline   Profil uživatele Vedator(Bia)   Find more posts by Vedator(Bia)   Foto galerie člena Vedator(Bia)   Click here to Send Vedator(Bia) a Private Message   Add Vedator(Bia) to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vojtaxxx
Stálý Člen

Karma uživatele vojtaxxx - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 342  

Příspěvek č. 2

podle mě žádnej problém nemáš

motolice - parazit obratlovců a NE rostlin! Na první fotce nevidím nic zvláštního, těma rezavejma tečkama bych se neznepokojoval, já je mám na kytkách někdy taky.

Rzi a viry - ty žlutý listy to je normální, většinou jsou od spodní části. otrhej je a je to. Kytka přesouvá chlorofyl do horních listů které příjímají více světla a spodní (většinou v přírodě v nějakém hustém porostu) odhazuje.

rezavý to máš dost - snad ti pomůžou tyhle thready

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=20739
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=3657

banální problém
na určení pohlaví je ještě brzy s tím si vůbec nelam hlavu vždyť je červenec.
No a co s přerůstající kytkou. Hm Hmm .... přemýšlím.....přemýšlím...co jí takhle ohnout a nechat růst vodorovně, taky zaštípnutí pomůže - kytka pustí víc do stran.

suma sumárum....žádnej problém nemáš...máš pěkný kytky

Vojtovo lány 2009 - K.C 36,Leda Uno, Spontanica,California special,B-52, PPP, Jock Horor, Passion#1, Early skunk, Hawaian skunk, Ingemars punch, Purple widow, thaifun horizon, Erdbeer
Můj skromný OUT_2007XXOUTdoor 2008 XXSoutěž o seeds Early DurbanXXVýroba hašiše přes síto

Old Post 15-07-2009 v 20:39 PM
vojtaxxx je offline   Profil uživatele vojtaxxx   Find more posts by vojtaxxx   Foto galerie člena vojtaxxx   Click here to Send vojtaxxx a Private Message   Add vojtaxxx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vedator(Bia)
Stálý Člen

Karma uživatele Vedator(Bia) - 78% Pěstitelská

Registrován: Jun 2008
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 3

no kdyz to porovnám stim co jsem videl kdyz jsem odchazel ani jedinej listek se skvrnou ani jedinej hmyzák a potom co jsem prisel kdyz tam litaly stovky molic a spodni listy plesnively tak to je docela sok a vubec se mi to nelibi ze kytka mrhá energii na boj proti nemocem a nedava do rustu

a stou motolic mas pravdu preklep se vloudil je to MOLICE SKLENIKOVA to co mi saje kytky

ke zlutejm listum jo mas recht ale tydle listy padaj zluto zeleny s povlakem (plisne,rzi)?

vim jak vypadaj normalni krasny bily listy co kytka schazuje bez kapky chlorofylu

Old Post 15-07-2009 v 20:46 PM
Vedator(Bia) je offline   Profil uživatele Vedator(Bia)   Find more posts by Vedator(Bia)   Foto galerie člena Vedator(Bia)   Click here to Send Vedator(Bia) a Private Message   Add Vedator(Bia) to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vojtaxxx
Stálý Člen

Karma uživatele vojtaxxx - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 342  

Příspěvek č. 4

hledám na netu hledám na wikipedii a motolice skleníková asi neexistuje, zkus to vyfotit nějak zblízka

nemáš na mysli molice nebo svilušky

zkus tohle - tohle ti určitě pomůže
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=22499

Vojtovo lány 2009 - K.C 36,Leda Uno, Spontanica,California special,B-52, PPP, Jock Horor, Passion#1, Early skunk, Hawaian skunk, Ingemars punch, Purple widow, thaifun horizon, Erdbeer
Můj skromný OUT_2007XXOUTdoor 2008 XXSoutěž o seeds Early DurbanXXVýroba hašiše přes síto

Old Post 15-07-2009 v 20:51 PM
vojtaxxx je offline   Profil uživatele vojtaxxx   Find more posts by vojtaxxx   Foto galerie člena vojtaxxx   Click here to Send vojtaxxx a Private Message   Add vojtaxxx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jestedman
Stálý Člen

Karma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 977 

Příspěvek č. 5

zkus talstar, molice vypouštěj virový koktejly, kytky zakrejvej a ohni

Být za debila je opravdu náročné, konkurence je vysoká.

Old Post 15-07-2009 v 20:53 PM
jestedman je offline   Profil uživatele jestedman   Find more posts by jestedman   Foto galerie člena jestedman   Click here to Send jestedman a Private Message   Add jestedman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fenyl
Stálý Člen

Karma uživatele Fenyl - 57% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 6

Molice jsou letos všude. Četl jsem někde že je to nějaký zmutovaný druh, kterej tu dřív nebyl, každopádně je jich všude spoustu. Mě se na ně osvědčil Mospilan 20SP I když na jednu nekonopnou kytku (sladkou trávu) se stále vracej - asi jim chutná ze všech nejvíc potvorám - ale na konopí se mi zatím masivně nedostaly. Z tabáku jsem je vymítil pravidelným postřikem - musej se totiž likvidovat i ty nový, který se teprve vyklubaly z vajíček. Na vajíčka (bílé lepkavé tečky zespod listu) ty postřiky totiž neplatí.

A tu plíseń a spol bych setřel ubrouskem namočeným v lihu. Třeba to tak zdecimuješ (minimálně nic nezkazíš)..
Tak hodně štěstí..

Old Post 19-07-2009 v 00:26 AM
Fenyl je offline   Profil uživatele Fenyl   Find more posts by Fenyl   Foto galerie člena Fenyl   Click here to Send Fenyl a Private Message   Add Fenyl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Celller
Stálý Člen


Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 726  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od jestedman
zkus talstar, molice vypouštěj virový koktejly, kytky zakrejvej a ohni


Presne tak, jak pise jested, Talstar zabije vsechno zive na kytce, jen kytku ne, ale davej si pozor, je to brutalni chemie. Jinak ty fleky na listech zpusobily svilusky, naklobou listy a v mistech kde je to moc, zacinaji vysychat a delaji se ty fleky. Zkousel sem na ne Omite, nekolikrat i vetsi koncentraci, ale stale to nepomahalo, tak sem koupil Talstar, a je po nich. Jen to nepouzivat na kytky co uz kvetou, kdo by to chtel hulit, ja ne. Jinak kytky mas pekne, sklenik nebo zimni zahrada taky libova, jen malo vyuzita.

Old Post 19-07-2009 v 08:45 AM
Celller je offline   Profil uživatele Celller   Find more posts by Celller   Foto galerie člena Celller   Click here to Send Celller a Private Message   Add Celller to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Celller! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:04 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8999930 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív