Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » tlumivka a bezpecnost
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
drinker hulič
Stálý Člen

Karma uživatele drinker hulič - 72% PěstitelskáKarma uživatele drinker hulič - 72% PěstitelskáKarma uživatele drinker hulič - 72% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 626  

Příspěvek č. 1

mel bych jeden dotaz. jedna se o to, ze jsem si od megadreama koupil sodikovku (jeste mi nebezi, musim vymyslet jak ji nastelovat a spravne umistit - o vikendu casu dost). jde mi o to, ze mam silny pocit ze jednou vyhorim - jak vsechno co nejlip zabezpecit aby z toho jednou nevyslehl plamen (v dobe, kdy urcite nebudu doma). kam to umistit a tak. napadlo me, ze bych okoli tech serepeticek nejak vystlal treba azbestem nebo tak. dala by se tlumivka dat treba do zeleznyho hrnce a ten zakryt azbestem, nebo to potrebuje nejakou ventilaci (proti prehrivani). uz jednou se nam totiz stalo, ze se nejak podivne kourilo od lednicky, takze...
a pak, predstavte si ten zlom: vyhorelej byt, hasici odhali ze pozar vznikl jako dusledek pestovani a kvaltem bysme od statu dostali novou peknou mistnustku, se zamrizovanym oknem ale.
poradte mi prosim jak co nejlip vsechno zabezpecit. diky.

The ice age is coming, the sun is zooming in
Engines stop running and the weed is growing thin. -- The Clash

Prehistorie - 2002, první pokus o grow

Historie - 2005, 150W Powerplant

Současnost - 2x600W kokos, Durga Mata, Mendocino Madness

Old Post 15-05-2002 v 18:38 PM
drinker hulič je offline   Profil uživatele drinker hulič   Find more posts by drinker hulič   Foto galerie člena drinker hulič   Click here to Send drinker hulič a Private Message   Add drinker hulič to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 2

nejdřív se mrkni sem http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=1888 , taky mě trápilo vyhoření bytu .-) tak sem to s pár lidma probíral

jinak jestli moc nerozumíš elektrice, tak jestli máš nějakýho kámoše elektrikáře tak bych mu řek ať se ti na to mrkne a zkontroluje

já jsem to vyřešil tak, že jsem všechno co k sodíkovce musí bejt, + hodiny spínací + věci pro větráčky narval do starý plechový krabice od počítače (vykuchal sem původní obsah) a tu krabici se všim mám nahoře položenou na skříni, tak že je mimo skříň a z ní vedou do skříně kabely ke stínítku s lampou, a na stínítku je přidělanej startér sodíkovky, protože vysokonapěťovej kábl kterej vede od startéru k lampě nemá bejt moc dlouhej, samozřejmě je plechová bedna i stínítko pořádně uzeměný nulákem, výhoda je, aspoň si to myslim, že kdyby snad něco začalo hořet v tý plechový bedně tak by to tam mělo zústat a nedostat se to na skříň, dal bych foto ale zatim neni foťák, ale bude

a další výhoda je, že se do bedny od počítače dá přidat větráček z PC zdroje a tim by se dal vnitřek chladit

kolem tlumivky by měl bejt nějakej prostor, protože docela hřeje, tak že s tim hrncem to neni zrovna nejlepší nápad

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 15-05-2002 v 19:08 PM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 3

jo a teď mě ještě napadlo, jestli nebude při provozu to moje stínítko moc rozehřátý vod lampy mám tam 400W, a jestli to nebude dělat problémy tomu startéru co mám přidělanej přímo na stínítku, ale to musim zkontrolovat
(skříň je totiž nová a je v provozu teprve 2 dny, tak že ještě neni všechno vychytaný)

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 15-05-2002 v 19:10 PM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sorethroat
Grower Illuminator

Karma uživatele sorethroat - 85% PěstitelskáKarma uživatele sorethroat - 85% PěstitelskáKarma uživatele sorethroat - 85% PěstitelskáKarma uživatele sorethroat - 85% PěstitelskáKarma uživatele sorethroat - 85% PěstitelskáKarma uživatele sorethroat - 85% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 250  

Re: bezpečnost především Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od snark
Čauky drinkere
Základ je předřadník s extra pojistkou, a aby na něm bylo napsáno že je na sodíkovky v tvojí watáži. Celkově to zapojování neni prdel a po netu se v tom těžko radí, bych řek. Nejbezpečnější bude, když celou montáž svěříš elektrikářovi, řek bych že třeba takovej viridis, když se na něj obrátíš i přímo ti určitě pomůže. Jinak ja samo nejbezpečnější si koupit hotovej komplet nebo třeba industrii - ale ty prachy - že jo.
Good Luck


INDUSTRII ??? to by mně docela zajímalo protože mně tenhle problém taktéž trápí nejvíc by semi líbylo takovey komlet ktery nabízí TOP GROW SYSTEMS je to všechno TLUMIVKA,KONDENZÁTOR,STARTÉR Atd... vše v 1 černý krabici ze který vede z jedný strany flexišňůra do elektriky a z druhý strany je flexyŠňůra z objímkou na konci jmenuje se to BLACK BOX Ale sehnat to tady někde v Č.R. ??? PORAĎTE PLEASE KARMA vás NEMINE
P.S. to SNARK hele chlape vysvětli mi prosím co je to ta INDUSTRIE

[Edited by sorethroat on 08-07-2002 at 01:49 AM]

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
*MasterBud* GreenHouse 2004
*WhiteRussian*SomaSkunk*SwissCrypto* OutdoorGrow 2003
*BlueBerry*El´Nino*SuperSilverHaze*SuperSkunk* GreenHouse 2002
Conspiracy: ConspiracyArchive.com*Infowars.com*Pentagon Strike 9/11

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
The Brotherhood of Grower Illuminati
ofshoot of
The Brotherhood of Eternal Love...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Old Post 08-07-2002 v 00:47 AM
sorethroat je offline   Profil uživatele sorethroat   Find more posts by sorethroat   Foto galerie člena sorethroat   Click here to Send sorethroat a Private Message   Add sorethroat to your buddy list     Navštiv homepage uživatele sorethroat! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 5

Úplně nejzákladnější pravidlo je dát tam pojistku a spojit všechny kovové části s nulákem (koliík v zásuvce), je to sice proti "nakopání", ale kdyby se to začalo nadměrně hřát, tak by se mohl protavit šelak a zkratovat se zemí (nulákem) a jistič je venku a požár se nekoná. Ale takové ofukování větrákem taky není od věci, já tak chladím tlumivky na zářivky(4x18W).

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 11-07-2002 v 21:32 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:42 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9349760 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív