Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Mikropěstování » Micro Grow
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
naxos
Stálý Člen

Karma uživatele naxos - 92% PěstitelskáKarma uživatele naxos - 92% PěstitelskáKarma uživatele naxos - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 73  

Dotaz Micro Grow Příspěvek č. 1

Zdravíčko,


rád bych se pustil do microgroweření! K dispozici mám box 50*50*150 vylepený diamantovou foliís. A axiální ventilátor 243m3/hod.

Chci se zeptat, zda-li není ten větrák moc silný? Nasadím na něj ještě home made pacháč.

Dále jsem se chtěl zeptat na osvětlení. Co bude nejvhodnější? Přemýšlím o 200w red CFL. Ale na druhou stranu to už zas není takový rozdíl od 250W HPS... ale abych zas neměl zbytečný světlo na tak malou plochu... a abych to uchladil. a aby byly pořizovací náklady do 2 tisíc. Nejsem si uplně jistej co pořídit, proto doufám že mi poradíte

Ještě nikdy sem nepěstoval autoflowery, takže mám v plánu tam 4 na první kolo šoupnout. Nějaký tip na odskoušený auťák, nebo je to blbost a mám tam nasolit regulary?

Schází mi ještě něco nebo nějaká rada či doplnění aby moje rostlinky nestrádaly?

Předem děkuju za odpovědi

Dead girl can't say NO!

400w (Critical, Nepalese dragon, Great white shark, Zen) = 205,5 géé

400w (Chocolate rain) = 310 géé


Old Post 24-02-2013 v 19:57 PM
naxos je offline   Profil uživatele naxos   Find more posts by naxos   Foto galerie člena naxos   Click here to Send naxos a Private Message   Add naxos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Connoisseur
Stálý Člen

Karma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 2

čau naxosi,

stručně:

50*50*150 ------- málo(jakože by to šlo s odřenýma ušima)
axiál ------------- záleží na tlaku, ne jenom na max. průtoku(značka, typ, atd.)
osvětlení ---------- jestli chceš OPRAVDU něco vypěstovat, tak jedině HPS
náklady do 2000 -- s tím moc parády neuděláš(věta není významově přesná. nevím
jestli 2000 na vše nebo jen na osvětlení)
automat ----------- spíš na ven IMHO(ber řezy nebo feminy)

nicméně pěstu zdar a tobě hodně štěstí

Old Post 26-02-2013 v 12:24 PM
Connoisseur je offline   Profil uživatele Connoisseur   Find more posts by Connoisseur   Foto galerie člena Connoisseur   Click here to Send Connoisseur a Private Message   Add Connoisseur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Eclips
Stálý Člen

Karma uživatele Eclips - 37% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 3

Vesměs souhlasím s Connoisseurem.

Snad jen:
-Dá se slušně jet i pod 200 CFL. (Zde)
-250W HPS se mi do tohoto prostoru zdá už dost. Můžeš koupit 250CFL nebo klasickou 150HPS, případně bych zauvažoval nad Grow-maxem 150 HPS, ale cena už bude jinde.
-Jen na okraj: 200cfl=cca150W a 250HPS=cca300W. (Reálná spotřeba sv. zdrojů)
-Určitě upřesni rozpočet-napsal jsi pořiz. náklady-takže se to dá brát jako komplet box za 2000. To nevím nevím, maximálně vše z druhé ruky.

Za mně:
Kolik kytek? (4)
Jaká hnojiva? (spíše bio - dají se snadněji vypláchnout a odpustí Ti, když dáš příliš hnojiva.)
Jaké médium do květináčů? (teď jedu kokos, ale ze začátku jsem jel hlínu-light mix od BioBizz)

Naposledy upravil Eclips 27-02-2013 v 20:28 PM

Old Post 26-02-2013 v 12:45 PM
Eclips je offline   Profil uživatele Eclips   Find more posts by Eclips   Foto galerie člena Eclips   Click here to Send Eclips a Private Message   Add Eclips to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Eclips! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
naxos
Stálý Člen

Karma uživatele naxos - 92% PěstitelskáKarma uživatele naxos - 92% PěstitelskáKarma uživatele naxos - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 4

tak hnojiv bych víc díky EC metru dát neměl.

K tomu větráku... vent 125 VKO turbo
+ofuk 13cm klipsovej hurricane

Mno... do 2000 sem myslel jen osvětlení, nemusí se to striktně dodržet, já jen aby mi tu někdo nedoporučoval ledky za 15

200 CFL nebo 150 HPS... celkově mi přijde že to vychází na stejno ale ta výbojka bude asi rozumější což?

Dead girl can't say NO!

400w (Critical, Nepalese dragon, Great white shark, Zen) = 205,5 géé

400w (Chocolate rain) = 310 géé


Old Post 26-02-2013 v 20:10 PM
naxos je offline   Profil uživatele naxos   Find more posts by naxos   Foto galerie člena naxos   Click here to Send naxos a Private Message   Add naxos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lipánek
Stálý Člen

Karma uživatele Lipánek - 81% Pěstitelská

Registrován: Jul 2012
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 5

Jedine HPS ale td se spravne rozhodnout kolik W??
Ja bych tam soupnul 250W at to jede:-)
Zatim zdar

Naposledy upravil Lipánek 28-02-2013 v 07:31 AM

Old Post 27-02-2013 v 14:59 PM
Lipánek je offline   Profil uživatele Lipánek   Find more posts by Lipánek   Foto galerie člena Lipánek   Click here to Send Lipánek a Private Message   Add Lipánek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Eclips
Stálý Člen

Karma uživatele Eclips - 37% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od Lipánek
Jedine HPS ale td se spavne rozhodnout kolik W??
Ja bych tam soupnul 250W at to jede:-)
Zatim zdar


Při stávajícím setupu bych to viděl max. na těch 150W. Jestli tu 250, tak zvýšit odtah nebo pořídit CT, protože jinak to podle mého neuchladí. (spec. toho větráku-pokud je to teda on)

Zatím E.

Naposledy upravil Eclips 27-02-2013 v 20:27 PM

Old Post 27-02-2013 v 20:15 PM
Eclips je offline   Profil uživatele Eclips   Find more posts by Eclips   Foto galerie člena Eclips   Click here to Send Eclips a Private Message   Add Eclips to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Eclips! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

Čau, teď mám na 60x60 250w hps a chladí to http://www.klecka.cz/growshop/Venti...UNON-160m3.html se sonoflexem nataženym k výbojce + přítahovej cca 4m3/h a ofuk lampy se starají 3 - 4 pc větráčky napojený na 12v trafo a teplota je okolo 25°C 15 cm pod výbojkou, tomu říkám předimenzovaný já ... ale má to svůj důvod

Old Post 27-02-2013 v 21:59 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 8

Nejsem odpůrce CFL, ale jen tak na okraj.
CFL 80W je dlouhá 36cm, CFL 250W asi 41cm když k tomu připočítám objímku tak je to 45cm. (mám to taky tak, ale je to na těsno) To samé se týká stínítka, možná se bude muset přistřihnout.
Takže bych se spíš stavěl za tu 150W HPS a do budoucna už stačí vyměňovat lampy, což u CFL jaksi nejde.

Naposledy upravil yara 28-02-2013 v 11:08 AM

Old Post 28-02-2013 v 10:49 AM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
naxos
Stálý Člen

Karma uživatele naxos - 92% PěstitelskáKarma uživatele naxos - 92% PěstitelskáKarma uživatele naxos - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 9

Okey, rozhodl jsem se pro 150w HPS... teď ještě stojím před rozhodnutím jestli koupit elektronický předřadník:

http://www.elektro-paloucek.cz/svit...kanlux-gana-150

a nebo elektromagnetickej:
http://www.growshop.cz/katalog/deta...dradnik-pro-v-t

Má to nějakej vliv na sklizeň?

Dead girl can't say NO!

400w (Critical, Nepalese dragon, Great white shark, Zen) = 205,5 géé

400w (Chocolate rain) = 310 géé


Old Post 28-02-2013 v 22:56 PM
naxos je offline   Profil uživatele naxos   Find more posts by naxos   Foto galerie člena naxos   Click here to Send naxos a Private Message   Add naxos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:46 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-07-2015 - MicroGrow modely - 9 odpovědí
16-02-2015 - PC-microgrow - 8 odpovědí
31-05-2013 - PCmikroLED grow - 24 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5852230 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív