Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » #1 hydro, 600W, 20x POG
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
janik
Nový Člen

Karma uživatele janik - 37% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 24 

Hydroponie #1 hydro, 600W, 20x POG Příspěvek č. 1

Ahoj tak jsem se po dlouhy dobe rozhodl ze taky zkusim hydro.
Hlina sice dobra ale je na case zmena,rozhodl jsem se pro drip system. Nejdrive par informaci o growroomu.

osazenstvo 20x POG
1x600W
ufo 800
hnojivo: GHE trojslozka
-floragro
-florabloom
-floramicro
-bioroosters
na snizovani Ph. AH ph down
v growroom-teplota 25C/19C
/vlhkost75%-85%
rostok-Ph 5,9
EC 0,9
teplota 21C

Ph odpadu 6,5 a EC 1,0
-kvetinace jsou 6l plneny hydroponem s 9mm rockwoolovou kostkou uprosted.
kytky jsem dal do prededem pripravenych kvetinacu na dva dni jsem je nechal jen na vode a po dvou dnech kdyz krasne pustily korinky ktery se chytli do vetsi rockwoolovy kostky tak jsem tam dal hnojky podle navodu.
Zalivku mam nastavenou na 4x denne po 6 hodinach na jednu minutu.
Kapilary davaj 200ml za minutu.
Doufam ze jsem vam dal plno informaci k tomu aby jste mi pomohli s mim prvnim hydro pokusem. Foto pridam hned jak to pujde.Jaky koliv rady vytam a dekuji za ne.
Serial bude samozdejme pokracovat tak jak to pojede doufam ze dobre.

Old Post 19-05-2008 v 19:40 PM
janik je offline   Profil uživatele janik   Find more posts by janik   Foto galerie člena janik   Click here to Send janik a Private Message   Add janik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

čau
mě by zajímalo jak budeš snižovat to PH. já mám taky AH PH- a dával sem pár kapek (tak 3 nebo 4 ! )na litr vody a ze sedmi to skočilo na čtyři a půl takže mazec...
jinak nemáš strach že budeš hulit furt to samý?

Old Post 19-05-2008 v 19:48 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janik
Nový Člen

Karma uživatele janik - 37% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 24 

Příspěvek č. 3

Ahoj tak to jsem mel presne taky za problem a myslim ze jeste mam sice se mi po trech dnech podarilo naladit PH na 5.9 ale nevim jak to dlouho vydrzi. jinak davam tak 3ml-4ml na 10 litru. ale chce to hodne zkouset a vychytavat. ono taky zalezi kolika procentni mas. ja mam 38%. ne to nemam,kdyz to bude dobry tak nemam a kdyz ne tak tak to rozdam.

Old Post 19-05-2008 v 20:06 PM
janik je offline   Profil uživatele janik   Find more posts by janik   Foto galerie člena janik   Click here to Send janik a Private Message   Add janik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
space.pussy
Stálý Člen

Karma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 303  

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od MIRIS
čau
mě by zajímalo jak budeš snižovat to PH. já mám taky AH PH- a dával sem pár kapek (tak 3 nebo 4 ! )na litr vody a ze sedmi to skočilo na čtyři a půl takže mazec...
jinak nemáš strach že budeš hulit furt to samý?


Taky používám AH pH- (60% kys. fosforečná) a na 20l zdrojové vody (pH 7.1) dávám 3.3 ml (natáhnu do stříkačky) a výsledné pH je 5.8, takže žádný problém. Jinak není problém si kyselinu naředit -- není na škodu zde připomenout, že při manipulaci s koncentrovanými kyselinami si je nutno dát pozor a vždy lít kyselinu do vody a NIKDY ne obráceně. Pokud se náhodou stane, že kyselina zasáhne pokožku, neutralizujte ji nějakým hydroxidem (třeba některé přípravky do myčky nádobí). Mě se tohle pH- velice osvědčilo.

Janik: zatím to vypadá v pohodě jen jednu připomínku: takhle ze začátku budeš pravděpodobně mít hodně odpadu při takovém zalévání, možná by nebylo na škodu je takhle brzo po startu jen pár krát zalít ručně (nebo nastavit míň cyklů). Pokud neřešíš spotřebované množství hnojek, není třeba se tím takto zabývat. Ale stejně bych možná dal míň cyklů ze začátku.

Space.Pussy v tom jede zas [600W NFT EU/DG] (právě dojelo)| Space.Pussyho KONEC !!! | 15x Apollo 11 @ 2x NFT 400W >> 600W | 3xSAD & 4x ROX @ NFT 400W
Vysokotlaké Aeroponické pěstování (TAG) :: Úvod do problematiky

Naposledy upravil space.pussy 19-05-2008 v 20:17 PM

Old Post 19-05-2008 v 20:07 PM
space.pussy je offline   Profil uživatele space.pussy   Find more posts by space.pussy   Foto galerie člena space.pussy   Click here to Send space.pussy a Private Message   Add space.pussy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od MIRIS
čau
mě by zajímalo jak budeš snižovat to PH. já mám taky AH PH- a dával sem pár kapek (tak 3 nebo 4 ! )na litr vody a ze sedmi to skočilo na čtyři a půl takže mazec...
jinak nemáš strach že budeš hulit furt to samý?


U toho systemu pH neskáče-respektive jakej roztok si namícháš-tak takovej s maximálně menšíma výkyvama máš.Při dostetečně velké nádrži na roztok vydží hodně dlouho.

Janík-Ty hodnoty co píšeš jsou při plnym chodu toho Ufa?(mimochodem dobrá volba)

Pokud sem to dobře pochopil tak tam máš nějakej mix hydroton+growcubes(ty maly RW kostičky)ne? V jakym poměru?

Old Post 19-05-2008 v 20:29 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kwjetoň
design the future..

Karma uživatele Kwjetoň - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 932  

Příspěvek č. 6

ahoj, sorry za OT, jen bych rád zmínil..
osobně jsem moc spokojenej s PH DOWN (kyselinou fosforečnou) od Hydrogarden, prodávaj koncentrovanou i tzv. Easy Control 25, což je 25% koncentrace H3PO4..
mam takovou průměrnou vodu, leju vždycky 1 ml / litr a pH vždycky optimální dobře se s tim manipuluje, dobře se to rozmíchává a hlavně se člověk nemusí bát nějakýho silnýho poleptání..
doporučuju..

btw.
citace:
Původní příspěvek od janik

-kvetinace jsou 6l plneny hydroponem s 9mm rockwoolovou kostkou uprosted.


co to je za substrát? taky by mě zajímaly poměry, kolik čeho tam máš..

Pěstuji, tedy jsem குவியெடோன
BUDOUCNOST PATŘÍ AEROPONII !!!! ...jeden kubík stačí, když tě můra tlačí...
I do my thing and you do your thing. I am not in this world to live up to your expectations and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I.
And if by chance we find each other, it is beautiful...
.:::::BONSAI BROTHERS:::::.

Old Post 19-05-2008 v 20:38 PM
Kwjetoň je offline   Profil uživatele Kwjetoň   Find more posts by Kwjetoň   Foto galerie člena Kwjetoň   Click here to Send Kwjetoň a Private Message   Add Kwjetoň to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janik
Nový Člen

Karma uživatele janik - 37% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 24 

Příspěvek č. 7

machoman- jj ufo je 800 pri plnym chodu.
A co se tyce toho hydrotonu s rockwool kostkama. tak to mam ze mam kvetinac normal plnej hydrotonu a na vrchu mam zasipanou 9cm rockwoolovou kostku a do ni jsem vloziz rizek ktery byl v klasicky rockwoolovy kostce a lehce jsem to tam pripich kapilarou.

Old Post 20-05-2008 v 09:02 AM
janik je offline   Profil uživatele janik   Find more posts by janik   Foto galerie člena janik   Click here to Send janik a Private Message   Add janik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janik
Nový Člen

Karma uživatele janik - 37% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 24 

Příspěvek č. 8

jeste se chci zeptat. koukal jsem tady, ze kvetinace navhrchu zadelavate folijema, z jakyho duvodu to je a jestli je to nutny.
diky za odpovedi.

Old Post 20-05-2008 v 09:05 AM
janik je offline   Profil uživatele janik   Find more posts by janik   Foto galerie člena janik   Click here to Send janik a Private Message   Add janik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od janik
jeste se chci zeptat. koukal jsem tady, ze kvetinace navhrchu zadelavate folijema, z jakyho duvodu to je a jestli je to nutny.
diky za odpovedi.


Z důvodu tvorby řas a všelijakyho bordelu na RW kostce-pokud se kní nedostane světlo-řasy se netvoří.Jo a nutny to není.

Hmmm jen hydroton? To bude rychle vysychat(ta zálivka á 6hod bude časem málo-na květu bych dal tak á 2hod.)...a nechal si ho alespon den odstát v upravené vodě?

Jaky tam máš čerpalo?

Naposledy upravil Machoman 20-05-2008 v 09:15 AM

Old Post 20-05-2008 v 09:09 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janik
Nový Člen

Karma uživatele janik - 37% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 24 

Příspěvek č. 10

tak zasilam nejaky foto.

Old Post 20-05-2008 v 12:27 PM
janik je offline   Profil uživatele janik   Find more posts by janik   Foto galerie člena janik   Click here to Send janik a Private Message   Add janik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janik
Nový Člen

Karma uživatele janik - 37% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 24 

Příspěvek č. 11





foto

Old Post 20-05-2008 v 12:37 PM
janik je offline   Profil uživatele janik   Find more posts by janik   Foto galerie člena janik   Click here to Send janik a Private Message   Add janik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janik
Nový Člen

Karma uživatele janik - 37% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 24 

Příspěvek č. 12

tak jsem konecne tam pridal nejaky foto.
jeste jak kdo a casto proplachuje a jakej je cirka postup.

Old Post 20-05-2008 v 12:52 PM
janik je offline   Profil uživatele janik   Find more posts by janik   Foto galerie člena janik   Click here to Send janik a Private Message   Add janik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od janik
tak jsem konecne tam pridal nejaky foto.
jeste jak kdo a casto proplachuje a jakej je cirka postup.


Pokud to propláchneš jednou za 2 týdny čistou,upravenou vodou bude to akorát.

Postup? -napust nádobu na roztok a všechnu vodu vyčerpej ke kytkám

Jinak máš to zajimavy-sem zvědavej co ztoho vyleze

Old Post 20-05-2008 v 20:29 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janik
Nový Člen

Karma uživatele janik - 37% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 24 

Příspěvek č. 14

to:machoman. cerpadlo mam HAILEA-HX-4500a, 35watovy, 2000l/h,vytlat 2,4m,
jeste jsem koukal ze jsem nenapsal ze tam mam jeste vzuchovaci motorek ATMAN-AT-A1500, 2l/min. a akvar. topeni s termostatem tez ATMAN.
tak jsem provedl zmenu, zakryl jsem kvetinace alobalem a zmenil jsem davkovani, davkuju 200ml po 8 hodinach protoze je porad dost odpadu a myslim ze to na prvni tyden bude stacit.

Old Post 21-05-2008 v 09:02 AM
janik je offline   Profil uživatele janik   Find more posts by janik   Foto galerie člena janik   Click here to Send janik a Private Message   Add janik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kwjetoň
design the future..

Karma uživatele Kwjetoň - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 932  

Příspěvek č. 15

tak myslim si, že ten samotnej hydroton ti bude hrozně rychle vysychat, buďto budeš muset zvýšit počet cyklů, nebo to pořešit nějak jinak, aby se ti tam udržela dýl vlhkost u kořenů.. ale to poznáš sám btw folie na květníky u hydrotonovýho substrátu kde to prosvítá až na dno je nutnost!! možná bych bejt tebou ještě zvážil vhodnost hydrotonu jako substrátu na drip, přecejen fakt hrozně rychle vysychá, je vhodnej spíš na cirkulační hydra, protože ho nepřeleješ, ale na drip bych asi volil spíš čistej RW nebo kokos.. popř ten hydroton v kombinaci s rw cubes
Q

Pěstuji, tedy jsem குவியெடோன
BUDOUCNOST PATŘÍ AEROPONII !!!! ...jeden kubík stačí, když tě můra tlačí...
I do my thing and you do your thing. I am not in this world to live up to your expectations and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I.
And if by chance we find each other, it is beautiful...
.:::::BONSAI BROTHERS:::::.

Old Post 21-05-2008 v 11:37 AM
Kwjetoň je offline   Profil uživatele Kwjetoň   Find more posts by Kwjetoň   Foto galerie člena Kwjetoň   Click here to Send Kwjetoň a Private Message   Add Kwjetoň to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od janik
to:machoman. cerpadlo mam HAILEA-HX-4500a, 35watovy, 2000l/h,vytlat 2,4m,
jeste jsem koukal ze jsem nenapsal ze tam mam jeste vzuchovaci motorek ATMAN-AT-A1500, 2l/min. a akvar. topeni s termostatem tez ATMAN.
tak jsem provedl zmenu, zakryl jsem kvetinace alobalem a zmenil jsem davkovani, davkuju 200ml po 8 hodinach protoze je porad dost odpadu a myslim ze to na prvni tyden bude stacit.


Pokud ti vadí hodně odpadu tak to nastav ze začátku jako cirkulační systém(odpad zpátky do roztoku).

Mám podobny složení akorát 80% hydrotonu+20% growCubes a itak to vysychá docela rychle(zálivka á 4hod) - po 8 hodinách to opravdu nebude moc košér...

Old Post 22-05-2008 v 11:40 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:57 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2319390 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív