Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » zářivka trochu hloubš..
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Nápad zářivka trochu hloubš.. Příspěvek č. 1

zdravím mám 2 otázky týkající se provozu zářivek..U tý první mě please neukamenujte...

1. nemám lumenmetr proto by mě zajímalo jak se počítá výkon zářivek?jde mi o to zářivka 120cm 36w má svítivost 3200lm zářivka 60cm 18w dejme tomu 1600lm.Znamená to,že svítivost u 36w je po celé délce trubice 3200lm a nebo těch 3200lm znamená pokrytí určitého prostoru? Ono možná lepší otázka bude, co je to lumen a jak vypadá vzorec pro jeho vypočtení..


2.otázka zní:jaký má na rostliny vliv tzv. index podání barev-Ra?jelikož jsou 2typy zářivek o shodné barevné teplotě 6500K a jedna má Ra 80 a druhá 90.Vždy ta s tím vyšším Ra má o něco ,až o 1/3, menší výkon..tedy co je pro mne jako pěstitele výhodnější mít míň lm ale výšší Ra,či naopak..?

dík za odpo...

Old Post 20-11-2007 v 15:14 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pr45k
Stálý Člen

Karma uživatele Pr45k - 13% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 2

1, lumen je jednotka svetelného toku/jeden svetelný lúč mám taký pocit
keď kupiš svietidlo tak musí byť na krabici nápis kolko vyžaruje lumenov nejaký vzorec nato asi nieje závisi od kvalitý každý vyrobca má iné hodnoty...
a lumeny su vyžarované z celeho povrchu nieje to tak že by len z jedneho bodu bolo tolko vyžarované

2, 6500k je svetlo modrého spektra ktoré sa viac využiva v rastovej faze na podporu rastu a košatenie to su napriklad metalhalogeny...
to druhé svetlo je cca 2000k to je červené spektrum ktoré je viac vhodné pre fázu kvetu to su sodikove výbojky
kedže vo fáze kvetu je rastlinka o dosť dlhšie tak sa využivaju viac sodíkové výbojky

peace

na zákony srať lomeným oblúkem ve stylu gotiky

Old Post 20-11-2007 v 15:52 PM
Pr45k je offline   Profil uživatele Pr45k   Find more posts by Pr45k   Foto galerie člena Pr45k   Click here to Send Pr45k a Private Message   Add Pr45k to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

k ot. č.2..to všechno vím, zajímá mě index podání barev značený Ra a jeho vliv na kvalitu růstu..proto se ptám co je pro mne zásadnější jestli mít vyšší Ra nebo lumeny o barevné teplotě v kelvinech se nebavím..

Old Post 20-11-2007 v 16:15 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 4

ta lumen opravdu nemá nic společnýho s plochou.. viz encyklopedie: Lumen, jednotka světelného toku, značka Lm, je definován jako světelný tok, obsažený v prostorovém úhlu jednotkové velikosti, vychází-li z bodového světelného zdroje svítivosti jedné mezinárodní svíčky, jež září všemi směry stejnoměrně. Součin ze světelného toku a času dává množství světla, proto 1hodina (Lmh) a 1vteřina (Lms) jsou jednotky světelného množství. Srv. * Fotometrie. Nov.

pak by mě tedy ještě zajímalo jak je to s tím idexem Ra???

Old Post 20-11-2007 v 16:29 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 5

1. Vždy je lepší na intenzitu osvětlení 1 36w než 2 18w , ty mají dohromady vždy míň LM.
2. Ra nemá vliv na rostlinu, jedná se jen o věrohodnost podání barev pod zářivkou. Nejvíc tě zajímají LM a teplota v k. Taky se tu hodně diskutuje o jednotce Par , to je hodnota v tom specktru , které tostliny potřebují. Zářivky máš asi jen na růst , nebo matky , tak předpokládám , že chceš studenou , nejlepší je Phulips 865 , má dobré spektrum a největší svítivost , ze všech zářivek.

Oceanic colour - pokusy

Metalsodíkova sterilizace substrátu

Odrůda NLX

Nejlepší makra od METALSODIK

Stínidlo Adjust-A-Wings medium 400-600W


Old Post 20-11-2007 v 16:44 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6

to:metalsodík..k 2. přesně na tu myslím..(865) odpověď dostačující přesně to jsem chtěl vědět..

k 1. u zářivek to musí být jinak než u zdroje, který svítí z jednoho bodu..víme, že když ma 36w 3200 lm nikdy nebude mít 18w 1600 ale trochu míň, pravděpodobně tak 1300lm.to je ale jedno.myslím,že většina z nás to chápe tak,že když dám dvě 18w zářivky za sebou(udělám z toho takto jednu 120cm a 36w)budou se mi lumeny sčítat a dostanu tak 2600lm,ale pak nemůže být lm jako lm,protože takhle budu mít pořad pod tou zářivkou v jakýmkoliv bodě tok jen 1300lm a ne 2600lm..jen se mi zvětší plocha pokrytí.. k tomu teorie s příkladem pro lepší pochopení mého výkladu: dejme tomu,že ta 18w zářivka má přesně polovinu světelnýho toku zařivky 36w(je to jen teorie) to jest 1600lm (36w 3200lm).pak k tomu abych dosáhl stejného výkonu u 18w zářivek jako u jedne 36w,musel bych dát 2 18w vedle sebe abych dosáhl toku 3200lm a další 2 18w za ně abych tímto výkonem pokryl stejnou plochu (120cm) jako jedna jediná 36w... tedy potřeboval bych k tomu minimálně 4 zářivky o výkonu 18w a jelikož je to jen teorie a 18w nemá sílu poloviny 36w,bylo by jich potřeba alespoň 5.....což se mi nezdá a myslím, že se to bude opravdu sčítat,ale pak se musí u zářivek měřit lumeny jinak, než u svítidla, který září z jednoho bodu.


najde se někdo kdo mě pochopí a udělá mi v tom jasno???jak to teda s těma zářivkama je??

Old Post 20-11-2007 v 17:27 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

no tak chytrý hlavy,čekám ortel..maj u nás v army 60cmtěleso za 40kč a rád bych obměnil ty moje pravěký slátaniny..kdyby se to sčítalo, tak mě těch pár lumenu nevytrhne..tak jak?do kdysi jsem pálil 120cm36w..

Old Post 20-11-2007 v 20:20 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 8


já mám 4x 18w za sebou.
určitě bych volil 2x18w než 1x32 už jenom kvůli plochy 120cm je ti k hov..
je lepší 60cm a dvě za sebou. jinak stopa3 na 20w cca takže máš vychytaný prostor 60x30. a je to lepší než 120cm dlouhá nudle.
když budeš mít tak levný tělesa tak si kup na super spektrum 1xtld865 s 8500k a 1xaquarelle s 10000k
pěkně se budou doplňovat.
ať se daří

Naposledy upravil 23-11-2007 v 07:28 AM

Old Post 21-11-2007 v 00:56 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 9

to duffy duck: já mám, či měl jsem 2 *36w.....ale důkaz pro to nemáš,záleží co je lm u zářivky a o to mi celou dobu jde.....20w na stopu je poučka,ale záleží jakejch watů!či spíš kolik má tvůj zdroj lm/w....philips td-l 865 má 6500k(ne 8500k ja píšeš) je to v samotným nazvu 865....8 znamená index barevného podání Ra větší než 80 a 65 -6500k...jinak tdl s aquarelkou mám odzkoušený a je to super...tobě taky zdar


prosím vás najde se někdo kdo strčí lumenmetr doprostředka 120cm zařivky a pak udělá to samý u 60cm??rád bych věděl co mu to ukáže...díkas..

Old Post 21-11-2007 v 14:22 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tripmag
Stálý Člen

Karma uživatele tripmag - 86% PěstitelskáKarma uživatele tripmag - 86% PěstitelskáKarma uživatele tripmag - 86% PěstitelskáKarma uživatele tripmag - 86% Pěstitelská

Registrován: Aug 2007
Příspěvků: 396  

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od Duffy duck
já mám 4x 18w za sebou.
určitě bych volil 2x18w než 1x32 už jenom kvůli plochy 120cm je ti k hov..
je lepší 60cm a dvě za sebou. jinak stopa3 na 20w cca takže máš vychytaný prostor 60x30. a je to lepší než 120cm dlouhá nudle.
když budeš mít tak levný tělesa tak si kup na super spektrum 1xtld865 s 8500k a 1xaquarelle s 10000k
pěkně se budou doplňovat.
ať se daří


aquarelle 10000K hmmmm to by mohla byt dobra volba ale nenasiel som nejake normalne spektrum ktore by sa dalo porovnat napr stou 865 alebo 950 lebo nie je podstatne len to ze kolko ma K
inak 1x120cm je silnejsia ako 2x60cm co sa tika lumenov ale samozrejme zalezi na priestore keby som mal moznost tak zvolim racej 120x25cm a supnem tam dve 120cm trubice a na taky priestor 60x30cm by som dal aspon 3x60cm trubice zalezi od moznosti....

nema niekto nejaky normalny obrazok spektra tej aquarelle?

Old Post 21-11-2007 v 15:06 PM
tripmag je offline   Profil uživatele tripmag   Find more posts by tripmag   Foto galerie člena tripmag   Click here to Send tripmag a Private Message   Add tripmag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 11




omlouvám se je to 6500k. děkuji za opravu.jinak je třeba k dostání
TL-D ActiViva Natural 18w SLV a ta má 8000k.

když tak to smažu!!!
tady je
1. Aquarelle/89
2. TL-D super 90/965
3. TL-D super 80/865

jinak na http://www.philips.cz/index.page
jsou tam i jiné obr. spektra moc se v tom nevyznám ale jeto tam
jinak vše co tam je jde koupit třeba v obchodech "Janča"

Naposledy upravil 23-11-2007 v 07:28 AM

Old Post 22-11-2007 v 20:24 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 12

Zářivku Aquarelle od Philipse mám taky jednu v 18W , v ranném věku jsem ji používal, ale nic moc má 10000K a v spektru pro růst je na tom asi jako 865 a 965 , má však málo Lm , 865 má v 36w 3250Lm a Aquarelle 36w jen 2450 Lm. Už jsem to tu několikrát psal na růst je v poměru cena výkon to nejlepší, za 80 Kč v 36 w TDL 865 dostanete co potřebujete. Jinak kdo to ještě nečetl , tak na stánkách tady je vše co vás může zajímat o zářívkách : http://grower.cz/forum/showthread....16&pagenumber=5
Raději však na růst dejte MH , je to to nejlepší co můžete udělat.

Oceanic colour - pokusy

Metalsodíkova sterilizace substrátu

Odrůda NLX

Nejlepší makra od METALSODIK

Stínidlo Adjust-A-Wings medium 400-600W


Naposledy upravil metalsodik 23-11-2007 v 18:10 PM

Old Post 22-11-2007 v 20:51 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AHM4D
Stálý Člen

Karma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 582  

Příspěvek č. 13

zdravím, můj dotaz bude sice trochu jiného ražení, ale přesto k tématu..nechci zakládat nový trýd, kdyby překáželo tak smáznu

mám v plánu postavit matkárnu+řízkárnu a nevím jak pořešit osvětlení

mám k dispozici pár trubic 120tek a chtěl jsem udělat skříň plácnu 100*130*70 (všh). tu posléze rozdělit na dvě půlky tak, že v 1 budou řezy, v druhý matky..světlo přichycený napevno a manipuloval bych s podlahou (ne přémou)..

a k dotazu-je toto dobré řešení, nebo by bylo lepší koupit trubice 60ky či 90ky a udělat boxy zvlášť? jak jsem psal, leží mi doma skoro nový philipsky coolblue tak bych je chtěl využít..jde mi především o praktičnost, a samozřejmě o co nejvíc ideální prostor pro rostliny

je to dotaz spíš pro matkaře kteří už mají nějaké zkušenosti, to ale neznamená že mě nezajímá názor všech

díky

*400W Drip..SensiStar Euforia Sk#1 2010*
**400W AEROBOX..WhiteWidow NorthernLights WhiteRussian Carnival Chronic 2008 **
***Authentic bio cannabis area´s 2008 ***
****400W Soil+Coco...NYCD Nebula BigBud Whie Widow 2008 ****
*****400W Soil+Coco...PowerPlant OrangeBud Skunk#1 Chronic 2007 ******
******Authentic bio cannabis area´s 2007******
*******První pokus 400W Soil+Coco indoor mixseeds 2007*****
Začátky outdoor 2003-2006

Old Post 23-11-2007 v 14:29 PM
AHM4D je offline   Profil uživatele AHM4D   Find more posts by AHM4D   Foto galerie člena AHM4D   Click here to Send AHM4D a Private Message   Add AHM4D to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AHM4D! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 14

AHM4D: sám se pokouším o totéž. mít pro svou potřebu matkárnu a řízkárnu, taky v jednom. ale jestli to chceš ve větším tak si myslím že matkárnu zvlášť pod MH a řízkarnu se zářivkama.
je to jenom můj názor.. co se tady dočítám..
ať se daří

Old Post 23-11-2007 v 17:24 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tripmag
Stálý Člen

Karma uživatele tripmag - 86% PěstitelskáKarma uživatele tripmag - 86% PěstitelskáKarma uživatele tripmag - 86% PěstitelskáKarma uživatele tripmag - 86% Pěstitelská

Registrován: Aug 2007
Příspěvků: 396  

Příspěvek č. 15

AHM4D: na rezy je lepsie svietit 24/0 cize odelit matky a rezy ale ak uz mas trubice doma ja by som to neriesil pokial to chces mat len pre vlastnu potrebu....
ale zasa mas podla mna dost velky priestor na matkárnu+řízkárnu
100 je vyska?
ak mas viac trubic predel to horizontalne na mytky by som nechal tak 60cm vysky a zbytok 40 na rezy

Old Post 23-11-2007 v 18:17 PM
tripmag je offline   Profil uživatele tripmag   Find more posts by tripmag   Foto galerie člena tripmag   Click here to Send tripmag a Private Message   Add tripmag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AHM4D
Stálý Člen

Karma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 582  

Příspěvek č. 16

Duffy duck..jojo přesně, chtěl bych se zásobit sám, do budoucna bych ale počítal s víc matkama a řezama který sám asi neupotřebím..
tu metlu zatím kvůli spotřebě neplánuju, chtěl bych (aspoň ze začátku) jet pod zářivkama, matky asi doplnit úsporkou
dík

tripmag..no vidíš to je taky pravda s tím svícením, to mě nenapadlo..ale jak říkáš myslím že by se nic moc nestalo když by dostávaly16/8
ten prostor je jen tak vod voka, prostě aby se tam dostaly světla..jj 100 je vejška
myslel jsem to rozdělit spíš vertikálně, ale dát je nad sebe mě taky napadlo..možná by to fakt bylo i lepší

thx za rady a tipy, pokoumám to a snad i prezentuju

*400W Drip..SensiStar Euforia Sk#1 2010*
**400W AEROBOX..WhiteWidow NorthernLights WhiteRussian Carnival Chronic 2008 **
***Authentic bio cannabis area´s 2008 ***
****400W Soil+Coco...NYCD Nebula BigBud Whie Widow 2008 ****
*****400W Soil+Coco...PowerPlant OrangeBud Skunk#1 Chronic 2007 ******
******Authentic bio cannabis area´s 2007******
*******První pokus 400W Soil+Coco indoor mixseeds 2007*****
Začátky outdoor 2003-2006

Old Post 24-11-2007 v 16:41 PM
AHM4D je offline   Profil uživatele AHM4D   Find more posts by AHM4D   Foto galerie člena AHM4D   Click here to Send AHM4D a Private Message   Add AHM4D to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AHM4D! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:44 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1435180 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív