Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » 1st Aero Help me!!!!(plíseň)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Budwais
Stálý Člen

Karma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 171 

Palec dolů 1st Aero Help me!!!!(plíseň) Příspěvek č. 1



Zdravím mám problémek!!!Plíseň
(až budu vědět hned smažu děkuji za pochopení)

Takže vyrobil jsem si Aero systém z dvou Maltovníků viz obr.5 (čerpadlo Atman 305 2x tryska a vzduchovací motorek Atman A7500, Svítím 400W nlite super HPS a 6xEl Nino od GreenHouse, EC 1.3, Ph 5-6 ). Vše jelo v pohodě až do včerejška kdy jsem zjistil že mi hnijí kořeny!!A proto potřebuji poradit jak se oné plísně zbavit a hlavně čím jsem to způsobil!!

Obr.1 -Kořeny před (nehodou)
Obr.2 -Kořeny po (nehodě)


Možné chyby, aneb co jsem udělal jinak:

1)Voda: Mohlo by to být hladinou vody v horní nádrži??? (4,5cm)
2)Hnojiva: Hnojím kompletem od GHE!Ale kamarád mi poradil ať tam klidně naliji i Plagron (růst) co mi zbyl (a já nalil)jenže ten je na bázi mořských řas? Podívejte se na obrázek č.4 oranžově podtržena je úroveň kam dopadá voda z trysek a odtud dolu to hnije.
3)Trysky: Běží 24h (tady na G lidi psaly že bez problémů) paní v místním Shopu tvrdí že by se trysky měly pouštět v různých intervalech.
4)Bublinky: Vzduchovací kamínek jsem nechal (nedopatřením sám nevím jak) v horní nádobě s kořeny???DOTAZ:vadí bublinky kořenům když jsou v bezprostřední blízkosti?
5)Teplota: nad květinkami mi dva dny po sobě vylétla na 35C(Bohužel nevím teplotu uvnitř horní nádoby nevím jestli se třeba nezapařily nebo tak... blbost ale jsem zoufalí! ) teď držím 28-30C světlo/24C tma (nad květinkami)
6)Víko: Fólii je zakryto pouze víko s květníky a to je pouze položeno na horní nádobě!Je možné že víko bylo posunuto a světlo se dostalo až ke kořenům...(Nejsem si jist zda víko bylo odkryto!Ale jak jsem tam nechal ten vzduchovací kamínek tak možná)

Jinak tohle je můj první pokus jinde než v hlíně tak prosím trochu zchovývavosti...(možná za blbé dotazy)a

-!!!IN 007 by Eleanor-400WattSolarFlare!!!-
-!!!OUT 008 El Nino Jedem holky, cesta je dlouhá!!!-

-!!!OUT 007 by Eleanor The Wall!!!-
|
OUT 007 by Dick|OUT 007 Divočina
-!!!Lahodný konopný dort-| -!!!Jihočeská vepřová roláda-

Naposledy upravil Budwais 14-02-2008 v 00:01 AM

Old Post 25-12-2007 v 20:52 PM
Budwais je offline   Profil uživatele Budwais   Find more posts by Budwais   Foto galerie člena Budwais   Click here to Send Budwais a Private Message   Add Budwais to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Příspěvek č. 2

z tech vsech duvodu co jsi vypsal jsou pravdepodobne jenom dva->velke Ec a nebo prilis velka teplota roztoku.Uz asi pri 27°C vody se na korenech zacina delat neco podobnyho,jako tam mas ty.Vic o tomhle problemu se dozvis v threadu:"Bubbleri vsech zemi..."...

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Old Post 25-12-2007 v 22:54 PM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Budwais
Stálý Člen

Karma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 171 

Příspěvek č. 3

zjistím tu teplotu roztoku ale myslím že tím to nebude

-!!!IN 007 by Eleanor-400WattSolarFlare!!!-
-!!!OUT 008 El Nino Jedem holky, cesta je dlouhá!!!-

-!!!OUT 007 by Eleanor The Wall!!!-
|
OUT 007 by Dick|OUT 007 Divočina
-!!!Lahodný konopný dort-| -!!!Jihočeská vepřová roláda-

Old Post 25-12-2007 v 23:39 PM
Budwais je offline   Profil uživatele Budwais   Find more posts by Budwais   Foto galerie člena Budwais   Click here to Send Budwais a Private Message   Add Budwais to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stoned_r41d3r
Utter rude infantile pillock

Karma uživatele Stoned_r41d3r - 66% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 738  

Příspěvek č. 4

....Ono davat plagron do hydra neni stastnej napad.
Ta specifikace ,,co mi zbyl'' zni jeste desiveji.
Zkombinovanej s tim jednorazovym teplem.. Hmm HMM... Rovnici si doplnis sam, ne ?
Ja rikam, ze to je jeden z dost podstatnejch faktoru, jen ECckem to nebude.

Kompfasujete všichni co jste stáli za dveřmi vy mrdky.

Old Post 25-12-2007 v 23:44 PM
Stoned_r41d3r je offline   Profil uživatele Stoned_r41d3r   Find more posts by Stoned_r41d3r   Foto galerie člena Stoned_r41d3r   Click here to Send Stoned_r41d3r a Private Message   Add Stoned_r41d3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Budwais
Stálý Člen

Karma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 171 

Bullshit Příspěvek č. 5

Stoned_r41d3r --Ano ano Plagron to není ono do aera (jinak kupoval jsem ho v lednu to je rok) hrozne mi to zasvinil a to Ec koukám jako divej měl jsem vsugerováno že můžu do 1,7 musím se ještě podívat holky byly už dvakrát řízkovaný nějak se to blbě sešlo ale přijít na to na vánoce kord když jsem měl k slavnostnímu obědu zavináče a rohlík a k večeři paštiku a pivko fakt jsem to nečekal že se na mě vysere i aero

-!!!IN 007 by Eleanor-400WattSolarFlare!!!-
-!!!OUT 008 El Nino Jedem holky, cesta je dlouhá!!!-

-!!!OUT 007 by Eleanor The Wall!!!-
|
OUT 007 by Dick|OUT 007 Divočina
-!!!Lahodný konopný dort-| -!!!Jihočeská vepřová roláda-

Naposledy upravil Budwais 26-12-2007 v 05:47 AM

Old Post 26-12-2007 v 05:42 AM
Budwais je offline   Profil uživatele Budwais   Find more posts by Budwais   Foto galerie člena Budwais   Click here to Send Budwais a Private Message   Add Budwais to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pačmák
Stálý Člen

Karma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 6

Teplota roztoku by měla být cca 22 C. Teplota nad kytkama při svícení kolem 28 C. Chtělo by to určitě vyměnit roztok a přidat pro dezinfekci 30% peroxid vodíku ( stačí tak 10ml/10-20l). Já osobně přidávám do nádrže každý druhý den 10ml. Snad Ti to pročištění pomůže a kytky si pak začnou dělat nové bílé kořínky.

Old Post 26-12-2007 v 08:20 AM
pačmák je offline   Profil uživatele pačmák   Find more posts by pačmák   Foto galerie člena pačmák   Click here to Send pačmák a Private Message   Add pačmák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
čumbrk
Nový Člen

Karma uživatele čumbrk - 97% PěstitelskáKarma uživatele čumbrk - 97% PěstitelskáKarma uživatele čumbrk - 97% PěstitelskáKarma uživatele čumbrk - 97% PěstitelskáKarma uživatele čumbrk - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 19 

Příspěvek č. 7

IMHO vsadil bych se, ze jsi koreny uvaril. Jak spravne napsal pacmak, 22 stupnu je maximalni mozna teplota roztoku. Cokoliv vyssiho a rikas si o problem. Je potreba nadrz tepelne odstinit. Mohl bys tez odstranit vzduchovaci kaminek (protoze diky nemu se roztok vyhral rychleji) - na okyslicovani bohate staci tryska co jede 24h.

Je mozne ze se kytky vzpamatuji, zahodi shnile koreny a vytvori novy korenovy bal. Ovsem je to znacny stres, takze pocitej ze se to odrazi na vynosu...

Old Post 26-12-2007 v 09:14 AM
čumbrk je offline   Profil uživatele čumbrk   Find more posts by čumbrk   Foto galerie člena čumbrk   Click here to Send čumbrk a Private Message   Add čumbrk to your buddy list     Navštiv homepage uživatele čumbrk! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Budwais
Stálý Člen

Karma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 171 

Příspěvek č. 8

řekl bych že teplota roztoku je ok ale teploměr do vody nemám.vše jsem propláchl čistou vodou a u roztoku pouze srovnal Ph tak uvidíme

-!!!IN 007 by Eleanor-400WattSolarFlare!!!-
-!!!OUT 008 El Nino Jedem holky, cesta je dlouhá!!!-

-!!!OUT 007 by Eleanor The Wall!!!-
|
OUT 007 by Dick|OUT 007 Divočina
-!!!Lahodný konopný dort-| -!!!Jihočeská vepřová roláda-

Old Post 26-12-2007 v 10:26 AM
Budwais je offline   Profil uživatele Budwais   Find more posts by Budwais   Foto galerie člena Budwais   Click here to Send Budwais a Private Message   Add Budwais to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 9

teplota roztoku bejt nemuze oka kdyz jsi mel nad kytkama 35OC..plus bych rekl ze vysoke EC a jeste dotaz..ten plagron nezdrcnul se nezacal hnit a od nej korinky?..jinak bych se drzel toho co radil pacmak peroxid vodiku a modlit se..

Old Post 26-12-2007 v 13:13 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Budwais
Stálý Člen

Karma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% PěstitelskáKarma uživatele Budwais - 86% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 171 

Příspěvek č. 10

peroxid bohužel nemám kořeny jsem propláchl a řekl bych že zařádil ten plagron no a teď se modlím zatím se to lepší.

-!!!IN 007 by Eleanor-400WattSolarFlare!!!-
-!!!OUT 008 El Nino Jedem holky, cesta je dlouhá!!!-

-!!!OUT 007 by Eleanor The Wall!!!-
|
OUT 007 by Dick|OUT 007 Divočina
-!!!Lahodný konopný dort-| -!!!Jihočeská vepřová roláda-

Old Post 26-12-2007 v 15:34 PM
Budwais je offline   Profil uživatele Budwais   Find more posts by Budwais   Foto galerie člena Budwais   Click here to Send Budwais a Private Message   Add Budwais to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 11

budwais-tak skoc do lekarny tam ho prodavaj kdyz ne peroxid tak bych dal aspon enzymy
EC-velkejm kytkam bych nad 1.4 nesolil a 1.6 je maximum...u malejch nad jedna u aera je vic nez dost!
PH:po vliti roztoku do nadrze to ph drzi nebo musis doupravovat?nemelo by kolisat..tzn zamichat v kanystru (dobrej je na to vzduchovac do bublaku ) a teprve az kdyz ph prestane kolisat a sedne na pevnou hodnotu teprve vlejt do nadrze..
NICMENE:nemyslim si ze se to zlepsi meli jsme neco podobneho na nebule v bublaku...jedine co pomohlo bylo ostrihat koreny a nechat zakorenit znova.....jenze nedocetl jsem tady jestli uz kvetes nebo rostes a jak v kvetu se strihanim korenu to nevim jestli mas matkarnu pomalu bych rezal nove rezy aby byla nahrazka jestli se to nespravi
GOOD LUCK!

Old Post 26-12-2007 v 23:13 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:04 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9186480 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív