Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Elektronicky predřadník GIB Lighting NXE Lumatek a jiné .
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 11 12 13 14 15 »
Autor
Téma 
plesnivá noha
Stálý Člen

Karma uživatele plesnivá noha - 91% PěstitelskáKarma uživatele plesnivá noha - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2012
Příspěvků: 72 

Příspěvek č. 193

tak jsem se stal také šťastným majitelem 600W elektronického předřadníku s regulací, ale mám dvě otázky. Sice se to tady už řešilo, ale ještě jednou bych se chtěl zeptat, jestli je lepší na zregulovaných 400W výkonu použít 400W výbojku, nebo jet pořád na 600W výbojku. V návodu předřadníku píšou, že pokud chcete jet na 400W, tak je lepší koupit čtyřkilovou výbojku, než škrtit šestikilovou výbojku na výkonu 400W. Zajistí se tím údajně lepší spektrum světla.

Další otázka je, jakej je příkon předřadníku při zapnutí. Jde mi o to, že elektromagnetickej mi čas od času odpaloval hodiny. Tak bych chtěl vědět, jestli ten elektronickej bude šetrnější ke spínačkám značky IKEA Nebo jestli mám řešit stykač, abych měl klid, pořípadě mi dejte tip na nějaký spolehlivý hodiny, dík

Old Post 25-04-2013 v 20:34 PM
plesnivá noha je offline   Profil uživatele plesnivá noha   Find more posts by plesnivá noha   Foto galerie člena plesnivá noha   Click here to Send plesnivá noha a Private Message   Add plesnivá noha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hardiron
Stálý Člen

Karma uživatele hardiron - 78% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 222  

Příspěvek č. 194

použí 600w valí to bez problemů, elekronicky předřadník neděla proudové špičky, takže hodiny by měli byt bez problemu.

Old Post 25-04-2013 v 21:30 PM
hardiron je offline   Profil uživatele hardiron   Find more posts by hardiron   Foto galerie člena hardiron   Click here to Send hardiron a Private Message   Add hardiron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
grizly
Stálý Člen

Karma uživatele grizly - 98% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 762  

Příspěvek č. 195

[účet odstraněn]

Old Post 26-04-2013 v 11:50 AM
grizly je offline   Profil uživatele grizly   Find more posts by grizly   Foto galerie člena grizly   Click here to Send grizly a Private Message   Add grizly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
plesnivá noha
Stálý Člen

Karma uživatele plesnivá noha - 91% PěstitelskáKarma uživatele plesnivá noha - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2012
Příspěvků: 72 

Příspěvek č. 196

ptám se na to, protože v návodu od výrobce píšou přesnej opak, než tvrdí většina znalců tady. Má to svojí logiku, že škrcená výbojka nebude dávat ideální spektrum světla

Old Post 27-04-2013 v 08:44 AM
plesnivá noha je offline   Profil uživatele plesnivá noha   Find more posts by plesnivá noha   Foto galerie člena plesnivá noha   Click here to Send plesnivá noha a Private Message   Add plesnivá noha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Connoisseur
Stálý Člen

Karma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 197

Já mám též Lumatek 400/600sl.... a používám jak 400 tak 600 watt výbojku. V návodu jsem to hledal(i v anglickém) a můj názor je pevný.
http://www.lumatek.co.uk/index.php/...c-ballasts.html
Překlad podstatného:
To light a 400W lamp; set control to 400W and boost output by 10% by switching to 400SL.
K rozsvícení 400W lampy nastavte 400W(na předřadníku)... zvyšte výstupní výkon o 10 procent přepnutím na 400W SL.

To light a 600W lamp; set control to 600W and boost output by 10% by switching to 600SL or dim down to 400SL or 400W.
K rozsvícení 600W lampy nastavte 600W(na předřadníku)... zvyšte výstupní výkon o 10 procent přepnutím na 600WSL nebo ztlumte na 400W SL nebo 400W.

Zjednodušeně: Můžeme ztlumit silnější výbojku, ale nemůžeme pouštět do výbojky víc, než na co je konstruovaná(neplatí pro SL).
U všech ostatních Lumateků je to stejné, jen watáž se liší.

Old Post 27-04-2013 v 12:05 PM
Connoisseur je offline   Profil uživatele Connoisseur   Find more posts by Connoisseur   Foto galerie člena Connoisseur   Click here to Send Connoisseur a Private Message   Add Connoisseur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
plesnivá noha
Stálý Člen

Karma uživatele plesnivá noha - 91% PěstitelskáKarma uživatele plesnivá noha - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2012
Příspěvků: 72 

Příspěvek č. 198

Connoisseur : zajímavý, nemám nic proti, ale mojí otázky se to v podstatě netýká

grizly : ptám se na to především kvůli tvému příspěvku http://grower.cz/forum/showthread.p...170#post1056170

jinak jsem se zařídil podle svého, předřadník jsem vyzkoušel se 600W výbojkou a pak jsem si koupil 400W MH výbojku na růst. Jestli dává lepší spektrum než 600W škrcená na výkonu 400W ví bůh

Old Post 30-04-2013 v 13:17 PM
plesnivá noha je offline   Profil uživatele plesnivá noha   Find more posts by plesnivá noha   Foto galerie člena plesnivá noha   Click here to Send plesnivá noha a Private Message   Add plesnivá noha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yabasta
Stálý Člen

Karma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 416 

Příspěvek č. 199

mate nekdo zkusenost z touto znackou???? http://www.grows-hop.cz/products/e-...t-lucilux-250w/
co jsem nasel tak by to mel vyrabet primaklima.
pokud ma nekdo zkusenost a mel by i zmereny odber tak by to bodlo



Old Post 06-05-2013 v 21:54 PM
yabasta je offline   Profil uživatele yabasta   Find more posts by yabasta   Foto galerie člena yabasta   Click here to Send yabasta a Private Message   Add yabasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Onedan
Stálý Člen

Karma uživatele Onedan - 66% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 200

YABASTA:
Já měl tendle LUCILU 400W a dováží ho PrimaKlima myslím jak říkáš a všechno vklidu, moc nepálil, tichej a je elektronickej takže víc lumenů a lepší spotřeba. ALE mají jen jednu chybičku a to že NEJSOU narozdíl skoro od všech elektronických předřadníku regulovatelný (přepínatelný) takže to nemůžeš dát na poloviční výkon třeba! Takže jsem přešel na regulovatelný Lumatek...
Známej používal na 600W Lumatek, 400W-výbojky na růst a vydržela mu vždycky jen max. týden. Tak to 2x bouchlo a koupil 600W a už vklidu. Ale brácha děla to stejný a vklidu mu to svítí už nějak ten pulrok...

Doporučuji tento Growshop

"Po trávě se nechodí, po trávě se směje"
říkával můj učitel tělocviku, dějepisu a matematiky

Old Post 13-05-2013 v 21:30 PM
Onedan je offline   Profil uživatele Onedan   Find more posts by Onedan   Foto galerie člena Onedan   Click here to Send Onedan a Private Message   Add Onedan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
owerall
Stálý Člen

Karma uživatele owerall - 84% PěstitelskáKarma uživatele owerall - 84% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 85 

Příspěvek č. 201

Zdravim,mam laditelny predradnik gavita digistar a lucilu 600w tez laditelny pri pouziti 400w mh jsem mel problemy s rostlinami ktere byly relativne(40cm) blizko..poskozene vrsky,vyrazna lignifikace (drevnateni)stonku a pomaly rust...proste neco bylo spatne.Nema nekdo podobnou zkusenost?..mimochodem v gshopu me ujistovaly,ze ac je na krabici napsano ONLY FOR 600W BULBS ,tam muzu uplne v klidu cpat 400w vybojky...Dekuji za pripominky a nazory..

0.06Mw

Old Post 21-05-2013 v 20:27 PM
owerall je offline   Profil uživatele owerall   Find more posts by owerall   Foto galerie člena owerall   Click here to Send owerall a Private Message   Add owerall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomas2pet
Stálý Člen

Karma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 275  

Příspěvek č. 202

citace:
Původní příspěvek od owerall
Zdravim,mam laditelny predradnik gavita digistar a lucilu 600w tez laditelny pri pouziti 400w mh jsem mel problemy s rostlinami ktere byly relativne(40cm) blizko..poskozene vrsky,vyrazna lignifikace (drevnateni)stonku a pomaly rust...proste neco bylo spatne.Nema nekdo podobnou zkusenost?..mimochodem v gshopu me ujistovaly,ze ac je na krabici napsano ONLY FOR 600W BULBS ,tam muzu uplne v klidu cpat 400w vybojky...Dekuji za pripominky a nazory..

No příště tam dej rovnou 600W a lampu trochu víš, a nemusíš nic řešit, nechápu ten smysl 400, a potom 600, jako že úspora pár korun?... Jo a když něco říkaj v grower shopu, tak to ještě nic neznamená. Taky tam jeden čas prodávali antidetekční folii, taková píčovina, a kolik lidí si to koupilo Možná to 400kilo na tom předřadníku dělá jiné spektrum světla, co já vím.

Old Post 25-05-2013 v 09:59 AM
tomas2pet je offline   Profil uživatele tomas2pet   Find more posts by tomas2pet   Foto galerie člena tomas2pet   Click here to Send tomas2pet a Private Message   Add tomas2pet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zefram Cochrane
Stálý Člen

Karma uživatele Zefram Cochrane - 60% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 142  

Příspěvek č. 203

Zdravím příznivce elektronických předřadníků. Před nedávnem jsem narazil na zajímavý a levný předřadník:
NTS digi předřadník 400W,vč.kabelů, s regulací (250-440W)
http://www.hydrophonick.cz/detail-n...w-1418-128.html
Za ty peníze paráda. Nemáte s ním někdo zkušenosti?
Skoro by se vyplatilo ho dát i do rubriky AKCE, slevy, ale nechci to zde zaplevelovat dvojitými příspěvky.

EDIT: a abych nemystifikoval, tak se to dá sehnat ještě levněji (od cca 2500 Kč)

Naposledy upravil Zefram Cochrane 09-06-2013 v 19:22 PM

Old Post 03-06-2013 v 21:38 PM
Zefram Cochrane je offline   Profil uživatele Zefram Cochrane   Find more posts by Zefram Cochrane   Foto galerie člena Zefram Cochrane   Click here to Send Zefram Cochrane a Private Message   Add Zefram Cochrane to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hena
Stálý Člen

Karma uživatele hena - 24% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 204

Ahoj, ten NTS mam 400w a 600w a zatim naprosta spokojenost.

Old Post 03-06-2013 v 21:57 PM
hena je offline   Profil uživatele hena   Find more posts by hena   Foto galerie člena hena   Click here to Send hena a Private Message   Add hena to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
plesnivá noha
Stálý Člen

Karma uživatele plesnivá noha - 91% PěstitelskáKarma uživatele plesnivá noha - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2012
Příspěvků: 72 

Příspěvek č. 205

já ho mám a spousta lidí tady ho má taky, stačí si projít fórum. Momentálně jde asi o nejlevnější elektronický předřadník s regulací na trhu. Nevšimnul jsem si zatím žádné stížnosti. I když, včera jsem šel zčekovat jak moc topí a ruku jsem na něm neudržel

Old Post 20-06-2013 v 11:50 AM
plesnivá noha je offline   Profil uživatele plesnivá noha   Find more posts by plesnivá noha   Foto galerie člena plesnivá noha   Click here to Send plesnivá noha a Private Message   Add plesnivá noha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 206

Zdarec,hledám to všude možně a názory se liší,tak to zkusim tady, je to aspon k tématu....
Je smyslu plné tímto SUPER-LUMENS ELECTRONIC BLAST 600W který má polohy přepnutí (smaozdřejmě se 600w výbojkou) 300w-450w-600w a 660w svítit postupně ? rozuměj 300w v růstu třeba i MH,potom na květ třeba 3.týdny 450´w a pak posledníměsíc nasolit 600-660w? v podstatě mi de o usporu energie,ale néza cenu výnosu ,tak jestli někdo má zkušenost... Jinak si můžu zrovna pořídit komlet 600w a neníco řešit.

Old Post 23-08-2013 v 11:39 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hardiron
Stálý Člen

Karma uživatele hardiron - 78% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 222  

Příspěvek č. 207

Joohny_Loo5er presne k tomu je to urcene a kdybys hledal tak to najdes :-)

Old Post 23-08-2013 v 14:12 PM
hardiron je offline   Profil uživatele hardiron   Find more posts by hardiron   Foto galerie člena hardiron   Click here to Send hardiron a Private Message   Add hardiron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 208

Jasne ,to se dalo cekat a jak teda prepinat ,kdy to uz ma cenu? 300w/15d,450/20d,660/30d a ke konci je prej lepsi zase ubrat,takze zas treba 450/10d? Dava to smysl!?no mam v tom prave trochu gulas

Old Post 23-08-2013 v 14:59 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:46 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 11 12 13 14 15 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5351470 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív