Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Ripen - také vám nesedí EC s doporučeným dávkováním?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Držet se s Ripenem doporučeného dávkování, nebo přihlížet EC?
Doporučené dávkování rozhoduje
Řídil bych se podle EC a držel to na 1.8
Řídil bych se podle EC a držel to na 2.2
Ser na Ripen, Final solution je lepší
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
Exceptional
Stálý Člen

Karma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 240 

Ripen - také vám nesedí EC s doporučeným dávkováním? Příspěvek č. 1

Dobré zkušenosti ostatních uživatelů s Ripenem mě přesvědčily, abych ho začal používat místo Final Solutionu. Všiml jsem si však několika zvláštních věcí. Dle etikety výrobce je doporučené dávkování 4-5 ml/l, což by mělo udělat EC 1.8-2.2. Problém je v tom, že se i na tu nejslabší 1.8 dostanu až při použití 6 ml/l, které by měly (alespoň dle návodu) dělat min. EC 2.2. Mám se tedy řídit doporučeným dávkováním 5 ml / l a víc tam nedávat, přestože to nedá patřičné EC? Nebo se mám snažit dostat EC výš? Těsně před nasazením Ripenu jsem jim dával EC 2.1. Mám tedy Ripen namíchat v poměru EC 2.1, nebo ta 1.8 stačí? Co je lepší pro výslednou chuť?

Old Post 04-06-2007 v 10:19 AM
Exceptional je offline   Profil uživatele Exceptional   Find more posts by Exceptional   Foto galerie člena Exceptional   Click here to Send Exceptional a Private Message   Add Exceptional to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

záleží na EC čistý vody... držel bych se EC metru...
pokud máš EC vody nízký jako třeba já (0,18) můžeš dát více hnojiva než je doporučeno...

Old Post 04-06-2007 v 15:37 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Exceptional
Stálý Člen

Karma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 240 

Příspěvek č. 3

Tak to bude nejspíš tím. EC vody mam cca 0.23

Old Post 04-06-2007 v 16:56 PM
Exceptional je offline   Profil uživatele Exceptional   Find more posts by Exceptional   Foto galerie člena Exceptional   Click here to Send Exceptional a Private Message   Add Exceptional to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dr*Skunk
Stálý Člen

Karma uživatele Dr*Skunk - 52% PěstitelskáKarma uživatele Dr*Skunk - 52% PěstitelskáKarma uživatele Dr*Skunk - 52% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 294  

Příspěvek č. 4

mal si napisať ešte jednu možnosť a to že čo to je EC _? som zvedavý kolko by tam bolo hlasov

OUT_05-06-07-2008
LegalizÁcia Marihuany Na Slovensku
Prenos rastliniek_!
Ako funguje hemisfera mozgu_!
Poľnohospodár telom aj dušou_!
Zi tak,aby ked zomrieš,sa všetci Tvoji známi začali nudiť...
S pozdravom Jozef Kocik pre koktavých stačí iba Jozef

Old Post 04-06-2007 v 20:10 PM
Dr*Skunk je offline   Profil uživatele Dr*Skunk   Find more posts by Dr*Skunk   Foto galerie člena Dr*Skunk   Click here to Send Dr*Skunk a Private Message   Add Dr*Skunk to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Dr*Skunk! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

Ripen

Tento produkt od General Hydroponics je opravdová kalorická bomba se složením N-P-K 0-6-5 a 2,5% magnesia. Je to téměř kompletní hnojivo. Při pěstování Cannabis je Ripen dobrou volbou pro extremní sativy, které rychle reagují na dusík nechtěným taháním se , olistěnými palicemi a zpožděným kvetením. Ripen by měl být podáván v posledním měsíci květu a nejpozději 15 dní před sklizní. Doporučené dávkování od výrobce je opět hodně vysoko, takže prosím mrkněte na svoje EC metry a upravte.

zdroj mandalaseeds

osobně dávám ripen+enzymy na předposlední týden qětu, poslední týden finálku pak 2-3 dny čistou vodu a kosa

Naposledy upravil 05-06-2007 v 12:47 PM

Old Post 05-06-2007 v 09:26 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Exceptional
Stálý Člen

Karma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 240 

Re: no toto??? Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od scatche
Jak se tak na vás dívám tak v tom máte docela zmatek, hlavne jak z toho je pořádné hydročutkoskérozadvěpade

proboha pánové, ripen se nedává s žádnými hnojkami dohromady, slouží k tzv. pročištění kytek od hnojiv před sklizní za učelem rychlejšího dozrání a zlepšení chuti + x dalších věcí. Tak jake pak EC při ripenu !! !!! když dám čistou vodu (EC cca 0.2-0.3), do něj podle návodu ripen , tak z kořenů a z kytek se jeste cosik uvolní zbytek hnojiv tak EC samozřejmě stoupne. když toto pak vyleju udělám vše znova, nejlepe tak dlouho dokud není EC minimální, a pak třeba jeste 2 dny jen čistou vodu. a pak je vše v richtiku.

hojte a hnojte


evidentně si Ripen nikdy nepoužíval. Obsahuje totiž i hnojiva a EC to udělá nad 1.8, píšou to i na obalu. Taky jsem se tomu divil, zvyklej na Final, kterej měl EC stejný jako vody.

Old Post 05-06-2007 v 12:13 PM
Exceptional je offline   Profil uživatele Exceptional   Find more posts by Exceptional   Foto galerie člena Exceptional   Click here to Send Exceptional a Private Message   Add Exceptional to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Exceptional
Stálý Člen

Karma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 240 

Příspěvek č. 7

Tohle píšou přímo na obalu od Ripenu:

Použití:
- Bez ohledu na hnojivo používané během života květiny. Posledních 10 dní květu nařeďte Ripen ve vodě s upraveným ph (5.5-6.5).

Dávkování: U hydroponie: 4-5ml/l - EC 1.8 - 2.2

Co říkate na tohle? Asi bych tomu věřil víc než mandalaseeds.

Old Post 05-06-2007 v 12:19 PM
Exceptional je offline   Profil uživatele Exceptional   Find more posts by Exceptional   Foto galerie člena Exceptional   Click here to Send Exceptional a Private Message   Add Exceptional to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lagutoda
Stálý Člen

Karma uživatele Lagutoda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lagutoda - 91% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 396  

Příspěvek č. 8

Exceptional : a kdyz obsahuje ripen i hnojiva , tak s nim ten flushing asi nejni nejlepsi ne ? teda co se týče chuťi myslim. Jinak je to ke konci urcite dobre aby se este trosku pohnojily. Chce to nejakej kompromis, hnojit co nejdyl to jde, ale flushovat , aby se to dalo kourit

Joint v každém věku !!! Legalize marihuana ! Hip- Hop and Foosball 4ever
1. pokus o vypěstování marihuany - 125w envirolite RED (shiva + NN sk) --> Hermouš *** 1. Pokus o vypěstování Ganji 2007--> Mauwi wauwi*Shiva*Double Gum*California Orange bud*Papaya--> samci z řezů od Hulítka

Old Post 05-06-2007 v 12:20 PM
Lagutoda je offline   Profil uživatele Lagutoda   Find more posts by Lagutoda   Foto galerie člena Lagutoda   Click here to Send Lagutoda a Private Message   Add Lagutoda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Exceptional
Stálý Člen

Karma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 240 

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od Lagutoda
Exceptional : a kdyz obsahuje ripen i hnojiva , tak s nim ten flushing asi nejni nejlepsi ne ? teda co se týče chuťi myslim. Jinak je to ke konci urcite dobre aby se este trosku pohnojily. Chce to nejakej kompromis, hnojit co nejdyl to jde, ale flushovat , aby se to dalo kourit


Budeš se divit, ale překvapivě je chuť sklizně po použití Ripenu mnohem lepší a jemnější, než při Final Solutionu. Na vlastní plíce jsem si to vyzkoušel, měl jsem dva vzorky stejnýho modelu, kterej byl hnojen stejně, akorát se u jednoho na flushing použil Ripen a na druhej Final, u obouch ještě ke konci 3 dny čisté vody na průplach. Tuhle zkušenost mají i mnozí zkušení groweři.

Old Post 05-06-2007 v 12:27 PM
Exceptional je offline   Profil uživatele Exceptional   Find more posts by Exceptional   Foto galerie člena Exceptional   Click here to Send Exceptional a Private Message   Add Exceptional to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

3 dny flushingu po ripenu se mi zdá dost málo i v hydru..

Old Post 05-06-2007 v 12:59 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Exceptional
Stálý Člen

Karma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 240 

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od flashback9
3 dny flushingu po ripenu se mi zdá dost málo i v hydru..


tak dam radši 5. snad to bude chuťovka, 12 dnů ripen a 5 dnů vody

Old Post 11-06-2007 v 23:59 PM
Exceptional je offline   Profil uživatele Exceptional   Find more posts by Exceptional   Foto galerie člena Exceptional   Click here to Send Exceptional a Private Message   Add Exceptional to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Exceptional
Stálý Člen

Karma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 240 

Příspěvek č. 12

tak jsem se v něm hodně zklamal. Na to, jak jsem se s tim sral, 11 dnů tomu dával Ripen a 5 dalších jen vodu, tak to furt chutná po chemce a dráždí to plíce. Zpátky k Finalu.

Old Post 05-07-2007 v 21:23 PM
Exceptional je offline   Profil uživatele Exceptional   Find more posts by Exceptional   Foto galerie člena Exceptional   Click here to Send Exceptional a Private Message   Add Exceptional to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
maruna
Stálý Člen

Karma uživatele maruna - 85% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 13

Mam dotaz,kde ho sezenu?Dik

maruna

Old Post 27-07-2007 v 07:27 AM
maruna je offline   Profil uživatele maruna   Find more posts by maruna   Foto galerie člena maruna   Click here to Send maruna a Private Message   Add maruna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Neson
Stálý Člen

Karma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 273  

Příspěvek č. 14

maruna - že by nečekaně v growshopu????

tgéíáščýřéáízrweorýíášč

Old Post 27-07-2007 v 13:39 PM
Neson je offline   Profil uživatele Neson   Find more posts by Neson   Foto galerie člena Neson   Click here to Send Neson a Private Message   Add Neson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Neson
Stálý Člen

Karma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 273  

Příspěvek č. 15

Trolejbus - já používám v hydru Ripen naopak 14 dní + následně voda tak dlouho, dokud není odpadní EC 0,2 + ještě 1 až 2 dny to EC 0,2 držim - vychází to tedy celkově asi 7 dní na čisté vodě ...... a chuť je pak opravdu luxusní!!!! Jen si nejsem jistej těma enzymama, co píšeš .... já bych je nedával .......

a co se týče EC u Ripenu - používám 2,5 - 3 podle modelu s tím, že asi poslední 3-4 dny snižuju EC na hodnoty mezi 1-2 a vždy bylo vše OK

tgéíáščýřéáízrweorýíášč

Old Post 27-07-2007 v 13:55 PM
Neson je offline   Profil uživatele Neson   Find more posts by Neson   Foto galerie člena Neson   Click here to Send Neson a Private Message   Add Neson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:23 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8145330 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív