Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Nejlepsi puda, hlina, substrat...tipy jak na to .
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 25 26 27 28 29 »
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 417

polystyrén je docela dobrej nápad nebál bych se ho a i sem viděl nějaký hlíny s nim a no problem. jinak čim víc provzdušníš půdu tim líp

Old Post 26-07-2009 v 18:30 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stoned_r41d3r
Utter rude infantile pillock

Karma uživatele Stoned_r41d3r - 66% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 738  

Re: My favourite soil mixture Příspěvek č. 418

Polystyren bych do substratu necpal, nepotrebuju mit plast uplne vsude, to zaprve, za druhe si z hodin chemie na stedni skole pamatuji, ze se z nej vlivem oxidaxe a UV zareni uvolnuje STYREN, kteryzto je prudky karcinogen....

Mirisi, sakra, proc mam pocit, ze neradis lidem veci, ktery **mas odzkouseny**, nebo na nich mas udelanej aspon nejakej extenzivni research, ale veci, ktery by ****mohly**** fungovat.

Uz je to ponekolikate za vcelku kratkou dobu, kdy tva dobre minena rada z meho uhlu pohledu balancuje na hrane desinformace.

<viz. zastipovani Lowrydera FIMem atd. atd.>



citace:
Původní příspěvek od j0llyj0k3r
Tak jsem se rozhodl podělit se a přihodit vám sem svůj osvědčenej mix:

Substrát:

  • 75l kokosových vláken
  • 40l perlitu
  • 20l substrátu pro Pelargonie Floria s guanem a aquacellem
  • 20l substrátu pro palmy a zelené rostliny
  • 5l substrátu pro kaktusy
  • 20l keramzitu
  • 20l kvalitního domácího wormhumusu
  • trocha dolomitickýho vápence na stabilizaci pH
  • Trichoderma harzianum(Supresivit)

pH 6.5


IMHO docela kvalitni set up.

Substraty od Florie povazuju za rozumne v pomeru cena/kvalita.

Namisto Pelargonie pouzivam jejich Kvetinovy Substrat ve smesi se substratem pro palmy a narozdil od kolegy namisto substatu pro kaktusy pouzivam srovnatelne maly podil substratu do samozavl. truhliku, predevsim k vuli strukture.

Ja osobne pouzivam min pomerove min kokosu, cast <50% pomerove z kolegova pomeru>mene perlitu,coz ovsem dorovnavam piskem <klidne 15-20% celkoveho mnozstvi>, misto keramzitu na drenaz pri predpestu pouzivam obycejny sutry < Nehapruji s PH, nevyplavuji bordel...>, cervi humus nahrazuji kostni mouckou a rohovinou <oboji ve vasem oblibenem zahradnictvi, bacha, oboji je z mrtvejch zvirat, tim padem doporucuju v ramci hygieny pri michani pouzivat rukavice a snazit se za kazdou cenu nevdechovat pripadny prach/jemne casti>

Rohovina vzhledem ke sve strukture dle meho nazoru pusobi pomerne priznive pro strukturu samotneho substratu.

+ http://www.growexpert.cz/index.php?...v=pplsm10&idk=4 ,
staci i mensi, 5 kg baleni, vzhledem k tomu, ze rohovina i kostni moucka jsou pomerne bohate predevsim na N a P a Ca a uvolnuji ziviny postupne, biosupermix pouzivam jen jako dalsi doplnek do skladacky, predevsim k vuli doplneni K a faktu, ze obsahuje i nejakej cervi humus, guano a predevsim bakterie, ktere pomahaji k urychleni uvolnovani potrebnych prvku ze substratu.

Vychazim z faktu, ze hodlam v rustu jen lehce dohnojovat Bcuzzem A+B a <nemam cas michat kytkam zradlo v kapalne forme pravidelne>na kvet, kdy bude prevazna vetsina zivin obsazenych v moucce, rohovine, hline samotne i supermixu vyuzita dohnojovat PK13/14.

Na nic lepsiho jsem za 6 let outdooroveho pestovani konopi neprisel.

EDIT: Od popelu jsem vzhledem k jeho ,,mazlave'' konzistenci, nizsim nutricnim hodnotam a nepohodlne manipulaci s nim po case odpustil.

Kompfasujete všichni co jste stáli za dveřmi vy mrdky.

Old Post 26-07-2009 v 22:58 PM
Stoned_r41d3r je offline   Profil uživatele Stoned_r41d3r   Find more posts by Stoned_r41d3r   Foto galerie člena Stoned_r41d3r   Click here to Send Stoned_r41d3r a Private Message   Add Stoned_r41d3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 419

stoned - z toho co radim to taky jedu a externí research si dávám taky (v případě polystyrenu; zaštipování lowridera sem psal že jo? hmm já bych ho nezaštípl) s tim styrenem máš pravdu tohle je kix ale přísahám bohu že sem viděl grow s polystyrenem a svůj účel splnoval tak nevim no

Old Post 27-07-2009 v 08:36 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stoned_r41d3r
Utter rude infantile pillock

Karma uživatele Stoned_r41d3r - 66% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 738  

Příspěvek č. 420

ad BSE v kostni moucce- co ja vim, jsou zvirata i pred pouzitim na tyto ucely na BSE testovana, to zaprve, za druhe pri procesu jeji vyroby / tlakova sterilizace?/ za treti se ziskava z mrtveho materialu, ve kterem neprobihaji nervovy vlakna...

Rousku povazuju za zbytecnou <psal jsem, at se ten bordel zbytecne nevdechuje>, ale pouzit rukavice je vic nez dobrej napad.

Kompfasujete všichni co jste stáli za dveřmi vy mrdky.

Old Post 27-07-2009 v 10:54 AM
Stoned_r41d3r je offline   Profil uživatele Stoned_r41d3r   Find more posts by Stoned_r41d3r   Foto galerie člena Stoned_r41d3r   Click here to Send Stoned_r41d3r a Private Message   Add Stoned_r41d3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Apartman
Goofer

Karma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 413  

Příspěvek č. 421

Jo a chce to s tou moučkou pracovat pokud možno za bezvětří-už mi to jednou vítr hodil do vočí a moc u toho nedejchat,-je tak jemná, že i ty středně kvalitní roušky nezachytí všechno

Polystyren ve formě cca 2cm silných nařezaných desek jsem v pěstování použil akorát jednou (testík-viděl jsem to na youtube-outdoor asi z nějakého špaňelského dvorku)-jakožto tepelnou izolaci u čtverhranýho 11L květináče (obsahujic kompost a suť+na dno něco, co vypadalo jako kraví trus).

-prostě jsem to s nim obalil po stranách a slepil izolepou aby to trochu drželo-nevim do jaké míry to kytce prospělo, řekl bych, že to trochu pomohlo tepelnym ztrátám-kytka(indica/sativa) v něm vyrostla do 230cm(a to neměla ani 6hodin přímého slunce).

Začlo to pokusem, skončilo závislostí na pěstování. Rostlina je duch. Rostlina nemá duši. Duch je vyrovnanost. Rostlina je tedy také vyrovnanost. Nemá strach, za ničím se nehoní. Žije teď a tady. Rostlina dává jen to, co člověk potřebuje. Příroda potřeby lidí zná. Dělá to přirozeně a prostě, neboť ji nepřekáží rozum. Rostliny nám umožňují, abychom pochopili svůj vlastní život.

Naposledy upravil Apartman 27-07-2009 v 14:25 PM

Old Post 27-07-2009 v 14:11 PM
Apartman je offline   Profil uživatele Apartman   Find more posts by Apartman   Foto galerie člena Apartman   Click here to Send Apartman a Private Message   Add Apartman to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Apartman! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanybal
Nový Člen

Karma uživatele Hanybal - 66% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 422

Zdravim mam svuj prvni homebox dostal sem hnojivo Bio Grov
N-8
NH4-4
NO3-4
P-2
K-6
poradte mě prosim jak to mam hnojit respektyve jak často jesi jednou tydně či jak diky moc vše

Old Post 27-07-2009 v 22:34 PM
Hanybal je offline   Profil uživatele Hanybal   Find more posts by Hanybal   Foto galerie člena Hanybal   Click here to Send Hanybal a Private Message   Add Hanybal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dzabuko
Nový Člen

Karma uživatele dzabuko - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 423

nazdarek..tak když tady tak čtu tak nikde jsem se nedočetl.že by se někdo zminoval o změně ph způsobeno keramzitem.......
dělám takovej pokus..jestli někdo dělal něco podobného tak budu rád.
jedná se o to ,že jsem si koupil hlínu Plagron Grow-mix ..tam píšou EC 1,4-1,6 Ph 5,8- 6,2
No a mě se ta hodnota nezdála..tak jsem si koupil měřák do hlíny....
a co jsem zjistil? no to by jstte se divili groweři co jsem zjistil....ani náhodou ta hlína dle dvou měřáku nemá Ph 5,8-6,2 ale blíží se to k hranici 7,5 a výš tak jestli má někdo taky takovou zkušenost tak určo napiš.jinak zálivku dělám 5,45- 5,6Ph Ec nemám vyší než 1,2 sam používám Metrop.
a další věc
Jinak další prozkoumání mě ukázalo, že ph díky keramzitu a použití mé značky zvyšuje ph..a to asi 0,4 což je docela dost když vemu v úvahu že Metrop zvyšuje jako ostatní značky.
tak že až pojedu novou várku vynechám keramzit a nebudu používat předraženou zeminu z shopu...když nemá ani hodnoty co píšou..jestli se pletu a pletou si i dva stejný měřáky tak .......
no nic budu rád až se ktomu někdo vyjádří hodím to i jako novinku
tak jsem se rozhodl pro další test...a to prolití kytek jen část ..tak, že jsem udělal zálivku upravenou na Ph 5,5 a po prolití druhý den se hodnota Ph znížila no jo ale pak se zas najednou zvýšila..tak jsem si do nádobky udělal odlitek a hlídal jsem to a světe div se co myslíte???
tak pěstu zdar

Old Post 09-08-2009 v 09:44 AM
dzabuko je offline   Profil uživatele dzabuko   Find more posts by dzabuko   Foto galerie člena dzabuko   Click here to Send dzabuko a Private Message   Add dzabuko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
anakin
Stálý Člen

Karma uživatele anakin - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 87  

Příspěvek č. 424

pani vi tu vsetci teda skoro cest vynimkam! pracujete s kupenimi a vo pred namiesanimi substratmi ze ano? nuz co ak si clovek chce spravit 100% vlastny bez kupenich prizmesi takych receptou som tu videl len par nuz teda sa pitam panou odbornikou bude na in (nechcem riesit problemi s hydrom atak) dura zmes 20%perlit,10%par rockou odlezani prasacak,5%slepacince,25%raseliny,5%dolomitu,15% jemne nadrvena mulcuvacia kora,20% kvalitnej cernozeme? no bude to ok?

Old Post 11-08-2009 v 20:13 PM
anakin je offline   Profil uživatele anakin   Find more posts by anakin   Foto galerie člena anakin   Click here to Send anakin a Private Message   Add anakin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mentaly
Stálý Člen

Karma uživatele mentaly - 39% Pěstitelská

Registrován: Mar 2009
Příspěvků: 65  

Příspěvek č. 425

300L zeminy co byla pod kopřivama
80L kompost zahradnický
70L písek
30L agroperlit
3kg granulovaný końský hnůj
1,5L vermikompost + guano
+ nejaké ty mušle drcené a skořábky

a chtěl bych slyšet váš názor jestli je dobré dávat kameny na dno kvůli drenáži

Edit : po přibližně 50-70 L na kytku do černých velkých pytlů

Old Post 01-01-2010 v 23:31 PM
mentaly je offline   Profil uživatele mentaly   Find more posts by mentaly   Foto galerie člena mentaly   Click here to Send mentaly a Private Message   Add mentaly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Apartman
Goofer

Karma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 413  

Příspěvek č. 426

2anakin: ta mulčovací kůra bývá většinou kyselá-tudíž je vhodnější pro kyselomilnější rostliny jako rododendron atd.

2mentaly:
myslím že je to dobré, protože by velká část kořenů mohla uhnít, pokud by přišly nějaké dlohotrvající vydatné deště ale bez misky pod květníkem ztrácí drenáž smysl. Prostě to podle mně posílí, provzdušní a chrání kořenový systém.
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=4174

do pytlů? to nevím jak bysis to představoval s tou drenáží-jedině dolů udělat menší dirky na odtok přebytečné vody než ty kameny a 50-70l je dost, kytce stačí i 30litrů i kdyby to byla 3m sativa

Začlo to pokusem, skončilo závislostí na pěstování. Rostlina je duch. Rostlina nemá duši. Duch je vyrovnanost. Rostlina je tedy také vyrovnanost. Nemá strach, za ničím se nehoní. Žije teď a tady. Rostlina dává jen to, co člověk potřebuje. Příroda potřeby lidí zná. Dělá to přirozeně a prostě, neboť ji nepřekáží rozum. Rostliny nám umožňují, abychom pochopili svůj vlastní život.

Naposledy upravil Apartman 01-01-2010 v 23:52 PM

Old Post 01-01-2010 v 23:46 PM
Apartman je offline   Profil uživatele Apartman   Find more posts by Apartman   Foto galerie člena Apartman   Click here to Send Apartman a Private Message   Add Apartman to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Apartman! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 427

mentaly - písek bych vynechal a dal víc perlitu , 1,5l vermikompost na cca 400l zeminy - ale jdi ty to chce aspon 1:20 aby to mělo efekt... drcený mušle a skořápky - dej tam radji vápenec - poskytne mimo Ca i důležitý Mg a hlavně to nebude tak kyselý. ale pozor - dolomit vápenec je efektivní až po nějakém tom měsíci odležení, takže smíchej a nech odležet hlínu nejlíp na podzim , tedka neni pozdě taky vůbec...
kamínky jako drenáž v pohodě
místo černých pytlů bych dal nějakou rozumnou nádobu bo květináč...navíc to do nich bude pařit jak svin...a 50l je celkem dost - to bych nechal v případě že chceš mít 3x3m keřík třicet bohatě stačí i když čim víc tim líp. jen s tim bude daleko větší mrdačka
potom tam můžeš přidat kostní moučku jako zdroj postupně se rozpouštěcího fosforu (vhodný přidat nějaký draslík , já mám kvalitní dřevěný popel)...platí podobný jako u vápence s tim rozpouštěním.)
snad tě nepřekvapí nějaký škůdci z tý kopřivový zeminy
at se daří

Old Post 02-01-2010 v 08:50 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mentaly
Stálý Člen

Karma uživatele mentaly - 39% Pěstitelská

Registrován: Mar 2009
Příspěvků: 65  

Příspěvek č. 428

to RespectFlowers:
písek je zadarmo asi tak
vermikompost 1,5 L ja 10m čtverečných a je jen jako doplńek měl by doplńovat ten zahradnický kompost nebo mužu změnit a přidat ale víc jak 6L je už zbytečný kupovat myslim vůči jinejm obohacovacím věcem do substrátu těd mám vyhlédnuto guano

dále co ta drenášž v těch pytlích de to nebo pora´dte neco ineho

pro první měsíc chci zkusit kokos a pak přesadit do těch pytlů

Apartman : v tom trýdu toho moc neni a navíc je trošku starý jinak dík za reakci ale stou zeminou čím vic tím líp

Old Post 02-01-2010 v 10:38 AM
mentaly je offline   Profil uživatele mentaly   Find more posts by mentaly   Foto galerie člena mentaly   Click here to Send mentaly a Private Message   Add mentaly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 429

písek imho nemá provzdušnovací efekt nějak velkej...

guano vs kostní moučka - velice podobný účinek akorá je km desetkrát levnější wormhumus/vermikompost je dost dobrá věc a v takovymhle množství je to fakt o ničom , věř mi ...
pokud nepohrdneš mym receptem na hlínu tak doporučuju přidat suchý postupně se rozpouštěcí hnojiva:
1. rohosku (dusík...viditelný výsledky, stojí 60Kč) 1:30
2. kostní moučku 1:30 (fosfor...stojí 40Kč)
3. kvalitní jemný popel ze dřeva 1:30 (draslík, trochu vápníku)
----tohle je NPK základ
a pak viz výše - vápenec aby to nebylo kyselý, wormhumus...

pokud ti jde o co nejlepší efekt za co nejmenší cenu tak BYLINY!!! např. vojtěška setá obsahuje minerály, enzymy, vitaminy ... já si objednávám semínka a začnu pěstovat - je to výborná věc která strčí do kapsy různý wormhumusy a jiný květový hnojiva za drahej peníz...
viz here:
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=60667

k tomu všemu symbivit myko houby...
a různý výkvasy a žádný biobizzy nepotřebuju a výsledky ? uvidíš sám

Old Post 02-01-2010 v 11:14 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mentaly
Stálý Člen

Karma uživatele mentaly - 39% Pěstitelská

Registrován: Mar 2009
Příspěvků: 65  

Příspěvek č. 430

ke kvalitnímu jemnému popelu ze dřeva nemám přístup vymysli něco jinýho rád bych použil tvé rady
ta rohoska ma davkovaní jedno kilo na 16 m2 plochy to tak max 2 na 400L zeminy co nebo ne?a příde mi zbytečná
a místo perlitu nedalo by se použít něco jiného toho perlitu to chce víc to asi jo co třeba 100l ?
a kostní moučka hmm nechctel bych aby mi ujela ruka radsi bych sehnal neco jineho co postupne uvolnuje fosfor

Naposledy upravil mentaly 02-01-2010 v 21:48 PM

Old Post 02-01-2010 v 21:09 PM
mentaly je offline   Profil uživatele mentaly   Find more posts by mentaly   Foto galerie člena mentaly   Click here to Send mentaly a Private Message   Add mentaly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 431

bohužel neznám jinej pořádnej zdroj organickýho draslíku...dá se pořídit něco takýho http://www.hobby-garden.cz/draselna-sul-3kg-50 ale nevim jak moc je to bio - spíš míň než víc
potom taky se dá sehnat něco jako greensand a tak. ale asi ne v čr...pohledej trochu na netu
hele třeba známej co má chatu/zahradu/placek s ohněm tak u něj vybrat popel co ty na to já teda mám z přírody , je to lepší - žádný dřevo ze stříkanejch jabloní apod...
rohosku já dávkuju ne plošně ale 3d smíchám s hlínou , ne jen na povrch...a asi 1:30 přičemž se dá i víc podle podmínek a místa a jak chceš mít velký a větvený kytky ...
zbytečná? mě nepřijde zbytečná. měl sem kytky v půdách - jedna s rohoskou druhá jen s trochou a rozdíl v růstu i větvení tam byl ...
perlitu to chce cca 1:4 aspon - no těch 100l. dá se použít liaflor (keramzit), nebo sem kupoval ... tedka nevim ale poptej se v zahradnictví
kostní moučka postupně uvolnuje fosfor . moc se toho bojíš voe - já to dával do půdy bez rukavic a opatrně a v klidu
hele kdybych si to říkal tak jak ty - hledal důvody proč ne - tak by to bylo špatný mám to odzkoušený to co píšu

Old Post 03-01-2010 v 10:24 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 432

tedka sem narazil na dobrej link k tomu popelu
http://www.ireceptar.cz/zahrada/uzi...draslik-fosfor/
sem nevěděl že má víc vápníku než draslíku ale tak záleží na stromech a lokalitách atd...

Old Post 03-01-2010 v 10:42 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:16 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 25 26 27 28 29 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0973810 seconds with 23 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív