Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Vhodná ventilace ? Ventilátor ventilace ventilátory jak řešit odtah ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 25 26 27 28
Co používáte na odtah z boxu ??
UFO
PC větrák
Ulitu
TD
Potrubní
Žádnej
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 417

Pokial bude zachovany rovnaky objem vymeneneho vzduchu, tak tym nepokazis vobec nic.

Old Post 12-04-2019 v 12:51 PM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pavel.k77
Stálý Člen

Karma uživatele Pavel.k77 - 56% PěstitelskáKarma uživatele Pavel.k77 - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 418

Zdravím všechny členy a mám dotaz.
Mám postavenou skříň 80x200 a výška 200 (cm). Svítím 2x400W. Celá skříň je izolovaná polystyrenem 5 cm, protože je umístěná na půdě,kde je v létě vedro a v zimě zima. Přívod vzduchu je potrubím o délce cca 7 m z kotelny,kde je stálá teplota kolem 20 stupňů a vývod je potrubím o délce cca 5 metrů nad střechu. Nepotřebuji pachový filtr. Co mi doporučíme za ventilátory? Přemýšlel jsem na odtah: ventilátor CK 125 a na přítah TT125. A nebo by stačil ten TT125 i na odtah?

Old Post 02-06-2019 v 07:33 AM
Pavel.k77 je offline   Profil uživatele Pavel.k77   Find more posts by Pavel.k77   Foto galerie člena Pavel.k77   Click here to Send Pavel.k77 a Private Message   Add Pavel.k77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rombero
Stálý Člen

Karma uživatele Rombero - 44% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 419

Ahoj nema nekdo zkusenoti s ventilatorama se zvlhcovackou a odvlhcovackou v jednom,docela se mi to libi a myslim ze by to nemuselo byt pro nase ucely vubec spatne
https://m.alza.cz/sencor-sfn-9011sl...ZBoCVNIQAvD_BwE

Old Post 19-06-2019 v 12:08 PM
Rombero je offline   Profil uživatele Rombero   Find more posts by Rombero   Foto galerie člena Rombero   Click here to Send Rombero a Private Message   Add Rombero to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GIANT
Nový Člen

Karma uživatele GIANT - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2018
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 420

Zdarec všichni měl bych dotaz. Řeším podobnou věc jako Pavel.k77 zatím jen teoreticky. Chystám se na nezateplené půdě zateplený box ( ze sendvičových (PUR) panelů) přítah vzduchu z chodby pod půdou ( cca 3m) kvůli teplému vzduchu v zimě a chladnějšímu v létě. Odtah nad střechu
(taky cca 2-3m). Teoreticky by mohl stačit jen odtahový ventilátor (asi uvnitř boxu) když bude dost naddimenzovanej a přítah pasivní?? Asi by to měl být spíš radiální (ufo) než nějaké axiální (TT)?? Já mám v plánu svítit 600w tak jsem přemýšlel nad tímto

https://www.growzone.cz/NTS-UFO-Fan...mostat-d380.htm

Má někdo zkušenost s ufy od NTS?? je trochu slabší než třeba Prima klima se stejným průměrem. Ale myslím že by mohl stačit hlavně ta cena mě láká. Ale nevím jak je to u něj s hlučností atd.

Druhá věc je jestli by stačil ten přívod jeden ( samozřejmě o něco větší než venťas třeba 200mm) nebo by musely být aspoň dva??? A poslední věc co by mě zajímala je jestli bude hodně slyšet to nasávání vzduchu ( u toho vstupu v té chodbě pod půdou)?? Tak kdyby měl někdo s něčím podobným zkušenost budu rád za info.
Díky ČESTMÍR všem ✌️😉 pěstu zdar

Old Post 15-03-2020 v 09:33 AM
GIANT je offline   Profil uživatele GIANT   Find more posts by GIANT   Foto galerie člena GIANT   Click here to Send GIANT a Private Message   Add GIANT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pavel.k77
Stálý Člen

Karma uživatele Pavel.k77 - 56% PěstitelskáKarma uživatele Pavel.k77 - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 421

Na té půdě to nešlo. Přívod vzduchu tt125 odvod vzduchu 2x tt125 a svítil jsem 2x400w teplota při tmě 22 a při světle 30-32. A to jsem svítil vždy v noci. Izolace byla 5+ 5 cm polystyren a stejně to nepomohlo. Ale přívod i vývod vzduchu byl dost dlouhý.

Old Post 15-03-2020 v 21:39 PM
Pavel.k77 je offline   Profil uživatele Pavel.k77   Find more posts by Pavel.k77   Foto galerie člena Pavel.k77   Click here to Send Pavel.k77 a Private Message   Add Pavel.k77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hollander
Nový Člen

Karma uživatele Hollander - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2020
Příspěvků: 7  

Dotaz Pomoc s ventilací v LED boxu Příspěvek č. 422

Zdravím,

budu pořizovat 500W LEDku do boxu 120x120.
Prosím vás o názor, na cirkulaci chci dát 12W větrák s průtokem 390 m3/hod.
Na odtah chci dát Vents TT silent m125 s průtokem 230/340 m3/hod a statickým tlakem 330/360 Pa. Máte někdo stímto větrákem zkušenosti?
Co se týče přítahu, myslíte že stačí pasivní větrání, nebo tam dát další TT silent m125?

Díky za odpovědi boys.

Old Post 01-04-2020 v 12:54 PM
Hollander je offline   Profil uživatele Hollander   Find more posts by Hollander   Foto galerie člena Hollander   Click here to Send Hollander a Private Message   Add Hollander to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kudys
Nový Člen

Karma uživatele Kudys - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2020
Příspěvků: 7  

RAM Silent vs. TT Silent Příspěvek č. 423

Nazdar Uličníci,

máte někdo zkušenosti s těmito větráky, pořídil jsem na první pěst RAM Silent Ø125mm 248/284 m³/h a to rozhodně nemůžu jen tak nechat zaplé. To nemůžu spát ani ve vedlejší místnosti, no a o sousedech a provalení pěstírny, to ani nemluvím.

Otázka č. 1:
Máte někdo zkušenosti s TT Silent/Dalap AP 125, 230/340m3/h?? Vyplatí se investovat, bude rozdíl v hluku znatelný?

Otázka č. 2:
Je toto dostatečný větrák pro odtah do boxu 90x90x180? Přítah pasiv (podtlak tam byl dost velký) a na cirkulaci vzduchu mám MONKEY FAN - Ø21CM.

Zapojil jsem RAM přes Air-tech + thermostat. Nechal jsem větrák na 0% a po překročení určitě teploty měl sepnout, to se i stalo. Ale i když podle jiné sondy (než termostat) klesla teplota o cca 2-3°C, tak větrák jel stále na 100%.

Jedu 400W.

Díky moc za případné reakce, chtěl jsem si jen toto nechat ujasnit od zkušenějších Uličníků, než začnu cokoliv zase kupovat apod.

Old Post 23-04-2020 v 20:55 PM
Kudys je offline   Profil uživatele Kudys   Find more posts by Kudys   Foto galerie člena Kudys   Click here to Send Kudys a Private Message   Add Kudys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kudys
Nový Člen

Karma uživatele Kudys - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2020
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 424

BTW. ten MONKEY FAN - Ø21CM mi přijde taky dosti hlučný :-(

Všem Uličníkům/Uličnicím i Syčákům/Syčačkám? :-D K+ ať to valí a je tu pohoda

Old Post 23-04-2020 v 20:56 PM
Kudys je offline   Profil uživatele Kudys   Find more posts by Kudys   Foto galerie člena Kudys   Click here to Send Kudys a Private Message   Add Kudys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 425

Pri odťahu proste musíš počítať s nejakým hlukom, no dokážeš ho eliminovať:
1. odťah by nemal byť položený ani nikde opretý, ideálne ho zavesiť na gumolano
2. existuju tlmiče hluku, nasádzajú sa priamo na odťah
3. zaboxovanie odťahu a jeho odhlučnenie napr pomocou minerálnej vaty
4. čím väčší priemer potrubia tým menej to hučí
5. použiť odhlučnené potrubie

Old Post 24-04-2020 v 03:09 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kudys
Nový Člen

Karma uživatele Kudys - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2020
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 426

citace:
Původní příspěvek od DrGrinspoon
Pri odťahu proste musíš počítať s nejakým hlukom, no dokážeš ho eliminovať:
1. odťah by nemal byť položený ani nikde opretý, ideálne ho zavesiť na gumolano
2. existuju tlmiče hluku, nasádzajú sa priamo na odťah
3. zaboxovanie odťahu a jeho odhlučnenie napr pomocou minerálnej vaty
4. čím väčší priemer potrubia tým menej to hučí
5. použiť odhlučnené potrubie


Díky za reakci. Toto vše vím (prosím nebrat, jako že jsem všeználek, to určitě nejsem). Šlo mi o konkrétní porovnání těchto dvou větráků.

Nejspíše to vypadá, že teď půjdu cestou "zaboxování" větráku a pak uvidím jak to bude znít.

Všem Uličníkům/Uličnicím i Syčákům/Syčačkám? :-D K+ ať to valí a je tu pohoda

Old Post 24-04-2020 v 06:00 AM
Kudys je offline   Profil uživatele Kudys   Find more posts by Kudys   Foto galerie člena Kudys   Click here to Send Kudys a Private Message   Add Kudys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
biz
Stálý Člen

Karma uživatele biz - 92% PěstitelskáKarma uživatele biz - 92% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 52  

Příspěvek č. 427

cago..se zminenymi ventilatory zkusenost nemam, ale u drtive vetsiny dela nejvetsi hluk prochazejici vzduch..jak je vyse zmineno, tak..

- odhlucnene potrubi
- zaboxovani
- vicerychlostni ventilator nebo zregulovanej vykonnejsi ventilator
- co nejmin zatacek v potrubi

zajimavy, ze ti to s tim termostatem nefacha..nevim sice kde jedes, ale pokud to nemas u vchodovych dveri, tak sousedi nemaj sanci neco slyset..az zacnou vedra tak se stejne vyssi rychlosti a hluku nevyhnes..

"Generally speaking, mellow, laid-back growers tended to produce mellow, laid-back herb, whereas uptight, sinister growers tended to produce uptight, sinister herb." - DJ SHORT

Old Post 24-04-2020 v 07:38 AM
biz je offline   Profil uživatele biz   Find more posts by biz   Foto galerie člena biz   Click here to Send biz a Private Message   Add biz to your buddy list     Navštiv homepage uživatele biz! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kudys
Nový Člen

Karma uživatele Kudys - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2020
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 428

citace:
Původní příspěvek od biz
cago..se zminenymi ventilatory zkusenost nemam, ale u drtive vetsiny dela nejvetsi hluk prochazejici vzduch..jak je vyse zmineno, tak..

- odhlucnene potrubi
- zaboxovani
- vicerychlostni ventilator nebo zregulovanej vykonnejsi ventilator
- co nejmin zatacek v potrubi

zajimavy, ze ti to s tim termostatem nefacha..nevim sice kde jedes, ale pokud to nemas u vchodovych dveri, tak sousedi nemaj sanci neco slyset..az zacnou vedra tak se stejne vyssi rychlosti a hluku nevyhnes..


Čau čau. Díky za reakci. Viděl bych to prozatím na tento postup:

1. Odhlučnění větráku - dám ho do krabice a vystelu to skelnou vatou, nejspíše to položím celé na box a pojedu asi takto ... filtr v boxu > potrubí ven z boxu až do oné krabice a větráku > potrubí ještě kousek na vývod z okna

2. Potrubí - aktuálně mám combiflex, tak ho kdyžtak taky zabalím do té vaty a nebo pořídím sonoflex ... samožřejmě zatáček co nejméně

3. Ostatní - ventilátor je dvourychlostní a mám k němu ten termostat s regulací, tak se pokusím to vychytat a ladit to aby to fungovalo (Nějaká rada kam ten termostat přesně umístit? ... netuším jak moc reaguje na cirkulaci vzduchu v boxu a případně studenou páru ze zvlhčovače)

4. Budoucnost - až udělám alespoň 1-2 opravdu povedená kola, tak bych zainvestoval to kvalitnějšího větráku s vyšším výkonem a integrovaným termostatem s regulací .. tady akorát se obávám, aby mi to nevcuclo samo do sebe ten box, už tak se dost šponoval "dovnitř" jaký tam byl podtlak (to bylo ale při zapojení větráku v boxu)

Díky moc za postřehy.

Všem Uličníkům/Uličnicím i Syčákům/Syčačkám? :-D K+ ať to valí a je tu pohoda

Old Post 24-04-2020 v 08:01 AM
Kudys je offline   Profil uživatele Kudys   Find more posts by Kudys   Foto galerie člena Kudys   Click here to Send Kudys a Private Message   Add Kudys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pumba
Nový Člen

Karma uživatele Pumba - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2020
Příspěvků: 23 

Příspěvek č. 429

Zdravím všechny growery,

chtěl bych se zeptat na radu ohledně venitlačky.
Mám malej box, cca 0,7m objemu, k tomu 250W ledky a pácháč.

Vzhledem k ceně a tomu, že si to chci hlavně zkusit sem se rozhodl zatím pro TT..
Ale teď mám dilema, jestli jít to TT125 220/280 nebo TT150 467/552.

Je mi jasný, že TT150 je na to co potřebuju mega předimenzovaný, ale chci před to dát tak či tak regulátor, který to budu stahovat.

Teď otázka, když tam dám klasickej elektrickej regulátor za pár šupů, jak moc se dá ventiáltor zregulovat, aby mohl větrák relativně normálně fugovat? (myšleno bez šílenýho pištění regulátoru a nezničení ventilátoru). Jsem schopnej tu TT150 třeba stáhnout na 250m^3/hod? A není i těch 250m^3 na ty ledky zbytečně moc? Do čeho byste šli vy?

Přítah bude pasivní.

Old Post 01-06-2020 v 09:42 AM
Pumba je offline   Profil uživatele Pumba   Find more posts by Pumba   Foto galerie člena Pumba     Add Pumba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
miisco
Nový Člen

Karma uživatele miisco - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 430

citace:
Původní příspěvek od Pumba
Zdravím všechny growery,

chtěl bych se zeptat na radu ohledně venitlačky.
Mám malej box, cca 0,7m objemu, k tomu 250W ledky a pácháč.

Vzhledem k ceně a tomu, že si to chci hlavně zkusit sem se rozhodl zatím pro TT..
Ale teď mám dilema, jestli jít to TT125 220/280 nebo TT150 467/552.

Je mi jasný, že TT150 je na to co potřebuju mega předimenzovaný, ale chci před to dát tak či tak regulátor, který to budu stahovat.

Teď otázka, když tam dám klasickej elektrickej regulátor za pár šupů, jak moc se dá ventiáltor zregulovat, aby mohl větrák relativně normálně fugovat? (myšleno bez šílenýho pištění regulátoru a nezničení ventilátoru). Jsem schopnej tu TT150 třeba stáhnout na 250m^3/hod? A není i těch 250m^3 na ty ledky zbytečně moc? Do čeho byste šli vy?

Přítah bude pasivní.


prišiel si na niečo? riešim podobný problém akurát LED QB budem mať 150W.

ako si teda vyriešil odťah v tak malom stane s LED?

__you can stop the party but you can't stop the future__

Old Post 02-02-2021 v 10:47 AM
miisco je offline   Profil uživatele miisco   Find more posts by miisco   Foto galerie člena miisco   Click here to Send miisco a Private Message   Add miisco to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
miisco
Nový Člen

Karma uživatele miisco - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 431

poprípade vie mi niekto poradiť. akú ventiláciu do boxu 60x60x160 s QB 130W. ideálne čo najtichššiu v rámci možností. mal som prima klimu s reguláciou, ale pri regulovaní to bzučalo. je prima klima s dvoma rýchlosťami tichšia ? tým , že tam nie je regulácia, ktorá vydáva ten bzučivý zvuk ?

__you can stop the party but you can't stop the future__

Old Post 10-02-2021 v 19:02 PM
miisco je offline   Profil uživatele miisco   Find more posts by miisco   Foto galerie člena miisco   Click here to Send miisco a Private Message   Add miisco to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rhino
Stálý Člen

Karma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 799  

Příspěvek č. 432

Mám dvourychlostní PK 820/450 m3/h, a na nižší stupeň je tišší než TT150. A neřekl bych, že by nějak bzučela.

Old Post 10-02-2021 v 20:12 PM
Rhino je offline   Profil uživatele Rhino   Find more posts by Rhino   Foto galerie člena Rhino   Click here to Send Rhino a Private Message   Add Rhino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:17 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 25 26 27 28  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3979150 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív