Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Nemoc
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
cHLeBiK
Stálý Člen

Karma uživatele cHLeBiK - 27% PěstitelskáKarma uživatele cHLeBiK - 27% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 100 

Nemoc Příspěvek č. 1

Nevím co na to použít dostanou takovou barvu a začínají usychat. díky

###Od té doby co jsem se narodil umírám.... ale HROZNĚ mě to baví###

Old Post 06-11-2006 v 20:12 PM
cHLeBiK je offline   Profil uživatele cHLeBiK   Find more posts by cHLeBiK   Foto galerie člena cHLeBiK   Click here to Send cHLeBiK a Private Message   Add cHLeBiK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cHLeBiK
Stálý Člen

Karma uživatele cHLeBiK - 27% PěstitelskáKarma uživatele cHLeBiK - 27% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 100 

Příspěvek č. 2


tady

###Od té doby co jsem se narodil umírám.... ale HROZNĚ mě to baví###

Old Post 06-11-2006 v 20:15 PM
cHLeBiK je offline   Profil uživatele cHLeBiK   Find more posts by cHLeBiK   Foto galerie člena cHLeBiK   Click here to Send cHLeBiK a Private Message   Add cHLeBiK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cHLeBiK
Stálý Člen

Karma uživatele cHLeBiK - 27% PěstitelskáKarma uživatele cHLeBiK - 27% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 100 

Příspěvek č. 3

Teplota 26 stupnů, vlhkost 65%, zatím nehnojeno, sodík 400w. pěstováno v hlíně

###Od té doby co jsem se narodil umírám.... ale HROZNĚ mě to baví###

Old Post 06-11-2006 v 20:17 PM
cHLeBiK je offline   Profil uživatele cHLeBiK   Find more posts by cHLeBiK   Foto galerie člena cHLeBiK   Click here to Send cHLeBiK a Private Message   Add cHLeBiK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Celller
Stálý Člen


Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 726  

Příspěvek č. 4

Me se zda, ze je to spaleny, jsou vsechny listy takovy

Old Post 06-11-2006 v 20:20 PM
Celller je offline   Profil uživatele Celller   Find more posts by Celller   Foto galerie člena Celller   Click here to Send Celller a Private Message   Add Celller to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Celller! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Salieri
Stálý Člen

Karma uživatele Salieri - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2006
Příspěvků: 28  

Příspěvek č. 5

myslim že to neni tim my to taky takhle podelalo listy a uschlo to velmy rychle je to skoda protože to byla pekna kytí

Old Post 06-11-2006 v 21:00 PM
Salieri je offline   Profil uživatele Salieri   Find more posts by Salieri   Foto galerie člena Salieri     Add Salieri to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cHLeBiK
Stálý Člen

Karma uživatele cHLeBiK - 27% PěstitelskáKarma uživatele cHLeBiK - 27% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 100 

Příspěvek č. 6

celler. není od čeho spálený když kytka nebyla hnojená :-(

###Od té doby co jsem se narodil umírám.... ale HROZNĚ mě to baví###

Old Post 07-11-2006 v 09:20 AM
cHLeBiK je offline   Profil uživatele cHLeBiK   Find more posts by cHLeBiK   Foto galerie člena cHLeBiK   Click here to Send cHLeBiK a Private Message   Add cHLeBiK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Neson
Stálý Člen

Karma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 273  

Příspěvek č. 7

cHLeBiK - hele, udáváš jako většina dotazujících se hrozně málo informací, to se pak blbě radí ......

zkus podat podrobnější info: např. stáří rostlin, substrát (výrobce, složení), pH, EC, prováděné postřiky, četnost zálivky, pohyb vzduchu v pěstírně, jede to od spodu nebo z vrchu?????? Jak to vypadá na listech - od kraje, od prostředka???? Deformují se listy???? kroutí se, ohýbají?????? Jiné vzhledové změny na kytkách???? Projevuje se to na všech kytkách - a pokud ano, tak s jakou intenzitou????? Co hmyzáci - nelítají, nelezou, zkus mrknout i do hlíny - nelezou tam?? co kořeny???? Atd....... uvidíš, že pak se rady jen pohrnou

tgéíáščýřéáízrweorýíášč

Old Post 07-11-2006 v 10:36 AM
Neson je offline   Profil uživatele Neson   Find more posts by Neson   Foto galerie člena Neson   Click here to Send Neson a Private Message   Add Neson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cHLeBiK
Stálý Člen

Karma uživatele cHLeBiK - 27% PěstitelskáKarma uživatele cHLeBiK - 27% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 100 

Příspěvek č. 8

Hlína je mix kompost ze zahrádky plus substrát pro pokojové rostliny, ph mám 6 což by mělo být v pohodě. stáří rostlin je asi měsíc... ještě jsem nepřepínal. Ec neměřím, prováděné postřiky žádné protože nevím čím to stříknout, četnost zálivky zalévám každý večer zhruba půl litru ... suchý kytky nejsou ani přelitý, pohyb vzduchu je v poho.. mám 2x přítah 120*120 větráky a 2* odtah 120*120 plus jedna stodváca na ofuk. některé listy jsou spíš do zlata... přežívají a ze dne na den jsou suché. jiné se kroutí... nic tam neleze jen tam poletujou nějaký mušky :-((( kořeny jsou v poho

###Od té doby co jsem se narodil umírám.... ale HROZNĚ mě to baví###

Old Post 07-11-2006 v 17:53 PM
cHLeBiK je offline   Profil uživatele cHLeBiK   Find more posts by cHLeBiK   Foto galerie člena cHLeBiK   Click here to Send cHLeBiK a Private Message   Add cHLeBiK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tayem de Tox
Stálý Člen

Karma uživatele Tayem de Tox - 93% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 521  

grower.cz - studnice znalostí o naší radosti! Příspěvek č. 9

No tak především ty mušky!!!! A už hledaj na Groweru! Je tu všechno!


+ to Ph si ještě trochu ověř...

grower.cz resident (since 2006) JOINTS ORTHODOX!

Grower doporučuje deTOX! OUT2006 i OUT2007
Outdoor system VPS 2008
Tayemovo 2009



Old Post 07-11-2006 v 18:05 PM
Tayem de Tox je offline   Profil uživatele Tayem de Tox   Find more posts by Tayem de Tox   Foto galerie člena Tayem de Tox   Click here to Send Tayem de Tox a Private Message   Add Tayem de Tox to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cHLeBiK
Stálý Člen

Karma uživatele cHLeBiK - 27% PěstitelskáKarma uživatele cHLeBiK - 27% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 100 

Příspěvek č. 10

ph jsem prověřoval.

###Od té doby co jsem se narodil umírám.... ale HROZNĚ mě to baví###

Old Post 07-11-2006 v 20:01 PM
cHLeBiK je offline   Profil uživatele cHLeBiK   Find more posts by cHLeBiK   Foto galerie člena cHLeBiK   Click here to Send cHLeBiK a Private Message   Add cHLeBiK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tayem de Tox
Stálý Člen

Karma uživatele Tayem de Tox - 93% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 521  

Příspěvek č. 11

no ale 6 není tak uplně košér!

grower.cz resident (since 2006) JOINTS ORTHODOX!

Grower doporučuje deTOX! OUT2006 i OUT2007
Outdoor system VPS 2008
Tayemovo 2009



Old Post 07-11-2006 v 20:04 PM
Tayem de Tox je offline   Profil uživatele Tayem de Tox   Find more posts by Tayem de Tox   Foto galerie člena Tayem de Tox   Click here to Send Tayem de Tox a Private Message   Add Tayem de Tox to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Neson
Stálý Člen

Karma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 273  

Příspěvek č. 12

cHLeBiK - ještě by to chtělo celkové foto, aby se dalo určit, zda se jedná o nemoc nebo o nedostatek (někdy se to dá z celkové situace dobře poznat)

... nicméně, já bych postupoval následovně:

1)nebál bych se a přesadil bych je - připravil bych si nový substrát - přidal bych ještě něco na lepší provzdušnění - čili perlit (ten i pěkně drží vlhkost), písek .....

2)substrát bych preventivně sterilizoval v troubě (bohatě stačí do 30 minut - supně teď z hlavy nevim, ale stačí hledat, několikrát se to tu řešilo)

3)pak bych to okamžitě stříknul POLYVERSEM - skvělá věc!!!!!!!!!!!! S chemickým postřikem bych ještě pár dní počkal, pokud by nezabralo polyversum.

4)abych vyloučil nedostatky ve výživě, tak bych maximálně do týdne po přesazení začal hnojit - i když zatím v hodně malým dávkách - a samozřějmě základem všeho jsou KVALITNÍ HNOJIVA!!!!!!!!!!!!

5)A zapomněl jsem - ihned po přesazení zapíchat žluté lepové desky!!!

6)+ postřik phytamin (či jiný ekvivalent) - to není nezbytné, ale rozhodně tím ničemu neuškodíš - spíše naopak!!!!!!!!!

7)A poznámka na závěr - nevím (nejsem expertr na hlínu) jestli je úplně ideální zalévat každý den???? Měl jsem za to, že je lepší rostliny prolít a pak je nechat proschnout - takže já bych se spíše klonil k tomu zalévat je tak 2krát týdně - záleží samozřejmě na objemu květináčů a jak hodně pijou, ale nejlepší je klasický test - prst píchnout do hlíny a ta musí být suchá i dole - viděl jsem tu i vychytávku v podobě tužky s gumou na konci

to je zatím vše - zkus ještě dodat to foto, ale tohle je universální postup, který by měl podchytit většinu možných příčin Tvých problémů.

Tak ať Ti to roste.

tgéíáščýřéáízrweorýíášč

Old Post 08-11-2006 v 06:49 AM
Neson je offline   Profil uživatele Neson   Find more posts by Neson   Foto galerie člena Neson   Click here to Send Neson a Private Message   Add Neson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 13

Já zalévám stylem, že si udělám ve velké nádobě roztok a do něj ponořuju květináč. Hlína a potažmo kytí si ho spodem natáhne. Podle váhy květináče jsem si jist, že je tento způsob efektivnější, než zalévání z vrchu a rozhodně se tolik nevymývá substrát. Zalévám tak jednou za 4-5 dní.
Co jsem vypozoroval, tak od doby, co nechávám vyschnout květináč, se holkám daří líp.

Old Post 09-11-2006 v 09:27 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cHLeBiK
Stálý Člen

Karma uživatele cHLeBiK - 27% PěstitelskáKarma uživatele cHLeBiK - 27% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 100 

Příspěvek č. 14

tak už mám doma phythamin AH root, enzymes plus... hnojky mám kvalitní sadu od AH of hollad.

díky bude se řídit vašimi radami. jinak místo toho POLYVERSU by se měl dát použít biol?

###Od té doby co jsem se narodil umírám.... ale HROZNĚ mě to baví###

Old Post 09-11-2006 v 12:20 PM
cHLeBiK je offline   Profil uživatele cHLeBiK   Find more posts by cHLeBiK   Foto galerie člena cHLeBiK   Click here to Send cHLeBiK a Private Message   Add cHLeBiK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dvojka-trojka
23

Karma uživatele dvojka-trojka - 73% PěstitelskáKarma uživatele dvojka-trojka - 73% PěstitelskáKarma uživatele dvojka-trojka - 73% PěstitelskáKarma uživatele dvojka-trojka - 73% PěstitelskáKarma uživatele dvojka-trojka - 73% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 362  

Příspěvek č. 15

2chlebik: Ten Biol ti na kytkách nechá takovej olejovej povlak, kterej se ne moc dobře dostává pryč, takže bych ten Biol používal jen v růstu, abys pak nehulil karcinogeny.
Stačí se tu porozhlídnout a o Bioolu je tu toho dost....
23

Old Post 09-11-2006 v 12:37 PM
dvojka-trojka je offline   Profil uživatele dvojka-trojka   Find more posts by dvojka-trojka   Foto galerie člena dvojka-trojka   Click here to Send dvojka-trojka a Private Message   Add dvojka-trojka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Neson
Stálý Člen

Karma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 273  

Příspěvek č. 16

cHLeBiK - ne ne ne, POLYVERSUM je o něčem úplně jiném!!!!!!!!! Je absolutně jedinečné a nenahraditelné - jedná se o přípravek proti houbovým chorobám (bacha na nejčastější chybu, kdy si lidí myslí, že je to na plísně!!!!)!!!!!!!!! Polyversum samo o sobě je houba, která se živí jinými houbami - je to český patent a funguje to výborně. Účinek je především preventivní s růstově stimulačním efektem. Provádí se postřik + co Ti zbyde klidně naleješ do hlíny - provádí se 1 za měsíc (z vlastní zkušenosti) - samozřejmě, že ne v pokročilé fázi květu. Často to dokáže zničit i rozběhlou chorobu, ale je to opravdu především PREVENCE!!!!!!!!!

Biol, jestli se nemýlim, funguje tak, že jak píše 23 vytvoří na rostlinách povlak, který udusí vše pod ním.

Takže závěr - polyversum ničím nenahradíš!!!!!!!!!!! a navíc neni zas tak drahý - kup si vícegramové balení - a máš zásoby na 10 let a ještě můžeš rozdávat kámošům

tgéíáščýřéáízrweorýíášč

Old Post 09-11-2006 v 13:08 PM
Neson je offline   Profil uživatele Neson   Find more posts by Neson   Foto galerie člena Neson   Click here to Send Neson a Private Message   Add Neson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:30 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
15-06-2018 - Nemoc? - 6 odpovědí
26-07-2016 - Nemoci - 0 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1495520 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív