Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Nestabilní pH
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Tr&NLL
Stálý Člen

Karma uživatele Tr&NLL - 97% PěstitelskáKarma uživatele Tr&NLL - 97% PěstitelskáKarma uživatele Tr&NLL - 97% PěstitelskáKarma uživatele Tr&NLL - 97% PěstitelskáKarma uživatele Tr&NLL - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 174  

Obecné Nestabilní pH Příspěvek č. 1

Ahoj mám na vás tak dvě otázky týkající se stability pH a produkty od biobizz.
Takže na úvod uvedu ze jedu hlínu a používám produkty od biobizz jako hnojky a úpravu pH.
Začnu tím, že doma mi tece pH 8 coz je hodně a tak musím snižovat. Jelikož používám hnojky od biobizzu tak jsem od nich pořídil i na úpravu vody a to pH- a pH+. Vyrobce uvádí, že ke sníženi pH se použije přípravek pH- 0.1ml na litr vody a spadne to o 0.5 bodů tudíž pokud mam pH 8 a použiji na 1litr 0.3ml tak pH bych mel mit 6.5 coz ale nemam a spadne to třeba na 2.
Hnojiva snižují pH tudíž kdyz zamíchám hnojky pH mi spadne na 5 tak pouziju pH+ a tam to míchání sedi ( 0.1ml a o 0.1bodu vic)
Takže jsem různě zkoušel snížovat a nakonec jsem pouzil klasický kapatko a stačí 2 kapky na litr vody a z pH 8 je krásných 6.2 mate někdo stim to produktem zkušenosti?

Další problém je vtom že i když mam odstátou vodu a kdyz upravím pH na požadovanou hodnotu tak se me nakonec pH ve finale zvedne.

Ted uvedu nějaký příklad. Pet láhev 2l pridam tam tak 4 kapky pH- a pořádně promíchám. Kdyz to změřim je to na 6.2 a zkoušel jsem měřit po každé hodine. Cca po 6 hodinách pH bylo pořád stejně tech 6. 2 ale po 12ti hodinách uz pH v petce bylo 6.5 a za 24 hodin to skončilo na 7 takže počítám stim, nechat to 2 dny vrátí se to zpátky tak se chci zeptat je to normální????? Zkoušel jsem i práškovéj General Hydroponics pH down sec a ten mi to po 12ti hodinách udělá taky.

Četl jsem ze na vyčištění vody se používá Reverzní osmóza ale zase se uvádí ze se používá pouze pokud u vody změřite nejaky EC coz ja mam 0.0.
Budu rad za každou radu nebo názor. Jde oto co to udela rostlině pokud všechnu vodu ihned nespotřebuje. Hledal jsem dlouho na groweru ale bohužel nenašel takže pokud se to tu nekde uz řešilo a dořešilo poslete Link a tohle klidně smažte díky moc všem za radu .

Old Post 06-09-2019 v 08:27 AM
Tr&NLL je offline   Profil uživatele Tr&NLL   Find more posts by Tr&NLL   Foto galerie člena Tr&NLL   Click here to Send Tr&NLL a Private Message   Add Tr&NLL to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 2

Ahoj. To, že se pH vrací zpět je do určité míry normální. Většinou to chce první 2 dny ladit a pak už by si to mělo sednout. Také záleží na množství roztoku. Čím víc roztoku, tím stabilnější pH. Co se týče toho EC tak je podle mě blbost, aby si měl 0.0. Zkalibruj si merak. Jinak upravuj pH až po namichani hnojek. Hlavně ne předem, pak to dělá bordel. S biobizzem by si měl pH ladit jen decentně. Většinou to srovnaji hnojky na správnou hodnotu. Napiš Madicalovi, ten jede biobizz

Thomas V.

Old Post 06-09-2019 v 09:06 AM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tr&NLL
Stálý Člen

Karma uživatele Tr&NLL - 97% PěstitelskáKarma uživatele Tr&NLL - 97% PěstitelskáKarma uživatele Tr&NLL - 97% PěstitelskáKarma uživatele Tr&NLL - 97% PěstitelskáKarma uživatele Tr&NLL - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 174  

Příspěvek č. 3

Cau dobře ale když si připravím vodu na zálivku tak to mam čekat 2 dny a upravovat ph než bude stabilní? Pokud je to normální tak ok. A hele merak EC zkalibrovany mam zkoušel jsem dalsi 2 od známých a porad 0.0 u čisté vody z kohoutku, zato destovka uz ukazovala 0.3.
PH upravuju az po namíchani hnojek to je jasny ale nehnojim kazdej den a tudiz potřebuju upravit i zálivku. Hnojky me ph hodnotu snizi i když jsem je nechal par hodin odstat

Naposledy upravil Tr&NLL 06-09-2019 v 09:58 AM

Old Post 06-09-2019 v 09:44 AM
Tr&NLL je offline   Profil uživatele Tr&NLL   Find more posts by Tr&NLL   Foto galerie člena Tr&NLL   Click here to Send Tr&NLL a Private Message   Add Tr&NLL to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 4

Ne. Vodu necháš klasicky odstát min. 24hod. a pak hnojky a úprava pH. To si asi jedinej na groweru co mu teče doma 0.0 EC. Já mám extrémě měkkou vodu a mám EC 0.17. Jinak já osobně když jel organiku plagron alga, tak jsem hnojil každou zálivku právě kvůli tomu pH (a ani jsem neupravoval a pohoda). Jinak zapomeň na kyseliny jako je ten práškovej pH down od GH. Měl by si používat buďto ty přímo od biobizz nebo jablečný ocet. Jak jsem psal..dej vědět Madimu ( Madical-Strains ) a ten ti poradí. Sám používá ten jablečný ocet myslím. Měj se

Thomas V.

Old Post 06-09-2019 v 13:52 PM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tr&NLL
Stálý Člen

Karma uživatele Tr&NLL - 97% PěstitelskáKarma uživatele Tr&NLL - 97% PěstitelskáKarma uživatele Tr&NLL - 97% PěstitelskáKarma uživatele Tr&NLL - 97% PěstitelskáKarma uživatele Tr&NLL - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 174  

Příspěvek č. 5

Jasny hele cetl jsem ze mam ohřát vodu a EC se změří lip takže jsem tak učinil a mam 0.1. Mam EC metr pouze na desetiny takže jestli to ma 0.17 tak to opravdu nevim protože setinovej metr fakt nemám. Práškovej pH down jsem jen zkusil. Pouzivam ten od biobizz. Ale to me porad neresi tu otázku proc se mi pH zase zvedne po jednom dnu. Voda odstata celej den potom ji upravím a když to nechám ležet zase do druheho dne pH se zvedne... A jj psal jsem mu diky

Old Post 06-09-2019 v 14:32 PM
Tr&NLL je offline   Profil uživatele Tr&NLL   Find more posts by Tr&NLL   Foto galerie člena Tr&NLL   Click here to Send Tr&NLL a Private Message   Add Tr&NLL to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 6

Tipuju že ti to jde hodně nahoru, právě protože máš vodu s hodně nízkym EC... - ale to je na me moc chemie uz, treba pomuze cteni pro narocnejsi http://www.canna-cz.com/tvrda_voda_mekka_voda

méně kyseliny (než v návodu) ti stačilo ke sražení ph taky ze stejnýho důvodu a to že máš nizky EC (a hlavně se s tim má doladit zálivka až po přidání hnojiv).

Nech to dva dny odstát (během nich to ani měřit nemusíš), pak nalej hnojky, změř a když to nebude v normě tak nakonec to dolaď tim ph minus a hned zalejvej,
zadny upravovani vody dva dny... s hnojkama se zvedne EC (proto ti uz pak nasledne sedelo davkovani na ph plus po tom co si nalil hnojky).
Zálivka s vyšším EC bude stabilnějc držet i ph (je to ale organika to už další den odstát nenechávej, ikdyž den by to vydrželo vklidu ješte tak je lepší organiku spotřebovat hned).

Snad pomuze...

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 07-09-2019 v 01:36 AM

Old Post 07-09-2019 v 00:56 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 7

Vačší pokles pH, než proklamuje výrobca je spůsobený tým, že máš nízku tvrdosť vody na vstupe, čiže tam toho pH- stačí menej - je to ok. Nestabilita pH živného roztoku je spůsobená z toho istého důvodu. Jednoducho tá voda slabo "pufruje" :-) netreba to nejak extra prežívať, nakoľko BB hnojivo by si mal použiť podľa možnosti relatívne čerstvo pripravené, okrem toho ideš hlinu a tá už sama o sebe dosť dobre pufruje. Niekoľko dní BB živný roztok určite nevydrži a sa to pokazi. EC-0 na vstupe sa mi zdá nereálne. Čím si to meral? To je už prakticky destilka. Myslím, že BB niekde uvádza rozmedzie parametrov vody, čo ich hnojivo "zvládne" bez možných deficitov. Uvidíš počas pestu, či nebudú vznikať nejaké problémy s deficitmi, čo pri kvalitnej hline nepredpokladám.

Old Post 07-09-2019 v 09:42 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tr&NLL
Stálý Člen

Karma uživatele Tr&NLL - 97% PěstitelskáKarma uživatele Tr&NLL - 97% PěstitelskáKarma uživatele Tr&NLL - 97% PěstitelskáKarma uživatele Tr&NLL - 97% PěstitelskáKarma uživatele Tr&NLL - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 174  

Příspěvek č. 8

Hele diky moc všem za rady. Ja chtěl hlavně vědět proc to způsobuje a diky vam to teď vim.

Odo - EC metr mam od Essentials měří pouze desetiny. Tudíž ja nemam setinovej a nevím zda čistá voda ma 0.17 nebo 0.13 atd po odstáte vode mi to na meraku ukazuje 0.1 todle vidím

crazyben a odo - to je moc dobře vysvětlenej důvod proc tomu tak je a krásně jsem to pochopil takže jeste jednou díky všem za rady.

Old Post 07-09-2019 v 10:30 AM
Tr&NLL je offline   Profil uživatele Tr&NLL   Find more posts by Tr&NLL   Foto galerie člena Tr&NLL   Click here to Send Tr&NLL a Private Message   Add Tr&NLL to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Negative Creep
Stálý Člen

Karma uživatele Negative Creep - 59% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 227  

Příspěvek č. 9

Posouvá se tam rovnováha uhličitanového systému, po dvou dnech to bude stabilní.
Co se týče Essentials měřáku, ten snad nikdy neuměl správně ukazovat hodnoty..
Vždycky mě mátl hlavu pod 1.0 EC až jsem jednou viděl za dobrý peníze PPM metr a koupil ho...

0.1-1.0 mi ukazuje špatně je starej sice roky, ale nad 1.2 ukazuje správně, testováno jiným měřákem...


pod 0.6 EC ukazuje 0.1 EC

pod 0.3 EC ukazuje 0.0 EC

kalibrace nepomůže...

And I'm stoned!

Old Post 24-09-2019 v 22:29 PM
Negative Creep je offline   Profil uživatele Negative Creep   Find more posts by Negative Creep   Foto galerie člena Negative Creep   Click here to Send Negative Creep a Private Message   Add Negative Creep to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Trisuli
Stálý Člen

Karma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 584 

Příspěvek č. 10

Ahoj. Pouzivam produkty BioBizz a to konkretne Grow, Bloom, Top-Max a heaven, substrat BioBizz LightMix. Necham odstat vodu, minimalne 24 hodin i vic. Odstata voda z kohoutku ma u me vzdy kolem 8,3 pH. Jakmile jdu zalevat, dam hnojky a vzdy kolem 20ti kapek octa na litr- pote zmerim pH a je vzdy kolem 6,3-6,5- a tim zalevam...Takhle to delam ja- nekdo jiny to muze delat uplne jinak...Tak at to roste!

Edit: vzdy snizuji pH a davam hnojky tesne pred zalevanim- podle me je blbost snizovat pH a potom nechat vodu dalsi den stat- pH se Ti vrati zpet nahoru...

TRISULI - první kolo
TRISULI - druhé kolo
TRISULI CLONES JUNGLE

Freedom is a state of mind

Old Post 25-09-2019 v 09:39 AM
Trisuli je offline   Profil uživatele Trisuli   Find more posts by Trisuli   Foto galerie člena Trisuli   Click here to Send Trisuli a Private Message   Add Trisuli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:14 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
18-06-2018 - Nestabilni ph - 8 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6527940 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív