Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Hermafrodit, Hermafroditismus, Jak vznika Hermafrodit a co s ním ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 6 7 8 9 10 »
Autor
Téma 
Gaylord
Stálý Člen

Karma uživatele Gaylord - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 55 

Příspěvek č. 113

Dá se vytvoření hermafrodita nějak předejít? Třeba úpravou Ph,jinak svítit atd...???

Old Post 19-08-2004 v 18:17 PM
Gaylord je offline   Profil uživatele Gaylord   Find more posts by Gaylord   Foto galerie člena Gaylord   Click here to Send Gaylord a Private Message   Add Gaylord to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Feminizovaná semena & hermafroditi Příspěvek č. 114

Mám 2 feminizované kytky Purple#1 od Dutch Passion.
Na jedné z nich jsem našel pár samčích květů.
Snad nejde o hermafrodita, snad jde jen o pár květů.
Dost mě to ale překvapilo, u takovýchto semen jsem hermouše nečekal.
Jaké jsou Vaše zkušenosti u šlechtěných/feminizovaných semen? Míváte hodně hermoušů/samců?
Je možné že je kytka samice a těmi několika samčími květy si chce zajistit alespoň nějaká semena?

A teď ta hlavní otázka:
nebývají takovéto kytky (kytky se samčími květy) slabší oproti "100% samicím"?

Old Post 23-08-2004 v 16:21 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Taker
Dead Man Walkin'

Karma uživatele Taker - 84% PěstitelskáKarma uživatele Taker - 84% PěstitelskáKarma uživatele Taker - 84% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 854  

Příspěvek č. 115



citace:
Původní příspěvek od TruMAN
Zdarte Groweraci!!!

...kyticky uz kvitnu...veget
....ale stala sa mi (aj velkemu mnozstvu mojich kamaratov) taka neprijemna haluz. Tento rok mam na poli neuveritelne mnozstvo hermacov. Dokonca ich je viac ako samcov.
...Neviete nahodou cim to moze byt? Ci to mozu ovplyvnovat aj neake okolite podmienky??
...a neviete este nahodou ci ked opelim neaku samicu hermacom,
semienka z tejto samice ci budu tiez hermace?(je to dost popletene ale dufam ze chapete )...alebo bude aspon vacsia sanca, ze z nej budu hermace?

dopredu diky, bye and fly, TruMAN
Cože??
To je blbost ne? Aby se udělali hermouši kvůli tomu že někde za polem rostou samci.
Spíš bych řek že to bude nekvalitní (rozuměj hermouší) genetikou (taky bych tipnul že s kámošema jedete ze stejných semínek ne?). Něco podobnýho mam já blbec taky, takle to totiž dopadá když sázim všechno co mi příde pod ruku

Aleš, Praha 6: Říkám:"V noci je ten nejsprávnější čas na myšlenky, otázky a odpovědi. Žádný mobil vám nezvoní, nikdo vás neruší a máte spoustu času..."

Old Post 28-08-2004 v 19:05 PM
Taker je offline   Profil uživatele Taker   Find more posts by Taker   Foto galerie člena Taker   Click here to Send Taker a Private Message   Add Taker to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Taker! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CZHUL
Nový Člen

Karma uživatele CZHUL - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 116

No....můj kámoš má semínka z hermáče a tenhle rok z toho jsou pohodový kvitka....

Old Post 28-08-2004 v 19:52 PM
CZHUL je offline   Profil uživatele CZHUL   Find more posts by CZHUL   Foto galerie člena CZHUL     Add CZHUL to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
maniac2
Nový Člen

Karma uživatele maniac2 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 117

No ja mam letos taky pomerne vysoky vyskyt hermacu,tak jsem se optal kamosu co sadili stejny semena a jsou na tom stejne.Kamarad co jel z tehle semen uz loni priznal,ze uz loni se mu zacaly hermaci objevovat.Takze semena uz jsou zrejme nejak zmutovany a napristi rok uz pojedu radsi jiny.Jo a ty hermace jsem si nechal a ze zastipku jsem byl moc mile prekvapen,sice dost semen,ale slapou pekne.

Old Post 30-08-2004 v 14:14 PM
maniac2 je offline   Profil uživatele maniac2   Find more posts by maniac2   Foto galerie člena maniac2   Click here to Send maniac2 a Private Message   Add maniac2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dalgard
Nový Člen

Karma uživatele Dalgard - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 5 

Příspěvek č. 118

mi se taky vyskytly Hermáče, asi to bylo počasím že je jich tolik

Old Post 30-08-2004 v 16:11 PM
Dalgard je offline   Profil uživatele Dalgard   Find more posts by Dalgard   Foto galerie člena Dalgard   Click here to Send Dalgard a Private Message   Add Dalgard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pantoči
Stálý Člen

Karma uživatele Pantoči - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 119

Ty vole já mám taky hermáče.Poznal sem to až podle semen,že sou na kytce i samčí květy.Jestli to třeba není tim,že je trochu frustrovaná že nemá někde kolem sebe samce

A joint a day keeps the doctor away.

Old Post 30-08-2004 v 20:15 PM
Pantoči je offline   Profil uživatele Pantoči   Find more posts by Pantoči   Foto galerie člena Pantoči   Click here to Send Pantoči a Private Message   Add Pantoči to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MaO
Stálý Člen

Karma uživatele MaO - 30% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 120

ja mam jednoho hermace, ale kosit ho zatim nebudu necham ho na mliko

Old Post 30-08-2004 v 20:46 PM
MaO je offline   Profil uživatele MaO   Find more posts by MaO   Foto galerie člena MaO   Click here to Send MaO a Private Message   Add MaO to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
G-man
Stálý Člen

Karma uživatele G-man - 9% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 56  

Příspěvek č. 121

No letos je to uplne zhermacovane. Na jaro jsem predpestoval ve skrini nejake kytky pro kamose na venek, 1/2 z nich jsou hermaci. A to byly ze seminek z holandu. I kdyz pravda druha generace.
Ale i hodne kamosu co maji svoje seminka mne letos rikalo ze tolik hermacu jeste nemeli.

Tož včíl frčím na SON-T plus 250w

Old Post 31-08-2004 v 20:53 PM
G-man je offline   Profil uživatele G-man   Find more posts by G-man   Foto galerie člena G-man   Click here to Send G-man a Private Message   Add G-man to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sOs
Stálý Člen

Karma uživatele sOs - 53% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 153 

Příspěvek č. 122

TruMAN:
Podobny problem som mal tiez. Sadil som a samy hermac. Kdesi som cital, ze to moze byt sposobene tym, ze semena, z ktorych som to vysadzal pochadzali z hermaca. Ale, nakolko je ta informacia pravdiva, netusim.

Old Post 01-09-2004 v 20:56 PM
sOs je offline   Profil uživatele sOs   Find more posts by sOs   Foto galerie člena sOs   Click here to Send sOs a Private Message   Add sOs to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pinky
Stálý Člen

Karma uživatele Pinky - 63% PěstitelskáKarma uživatele Pinky - 63% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 45  

Příspěvek č. 123

Měl sem jednoho,dneska sem ho sundal,je lepší to zlikvydovat než začne prášit,jinak osemení všechno(doufám že sem to podchitil včas).Palice se už suší,v každym případě i tak je z tý kytky pěkná nadílka.

Old Post 01-09-2004 v 21:32 PM
Pinky je offline   Profil uživatele Pinky   Find more posts by Pinky   Foto galerie člena Pinky   Click here to Send Pinky a Private Message   Add Pinky to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shadow
Stálý Člen

Karma uživatele Shadow - 72% Pěstitelská

Registrován: Feb 2003
Příspěvků: 45 

Příspěvek č. 124

Mno panová, hecikeci.
Hermafrodit-oboupohlavní rostlina je druhem mutace, která se nemusí, ale může přenášet z generace na generaci.
Hermafrodit je vlastně přispůsobení-mutace obyčejné samice, která není li opílena samcem, snaží se zachovat rod a pokusí se utvořit si samčí květy. Silnější rostliny jsou toho schopny, naopak slabší kusy ne-dokvetou neoplodněny a usychají-HŮLOO.
Ani u nejlepších genetických odrůd vám nikdo nezaručí že to nebude hermouš, některé seedbanky to tvrdí, ale na 100% to nebude samec, ale hermouš to být může-haleluja-mnoho kvalitních semen.
Dnešní rok příznačný špatným počasím je pro kytky signál špatných časů, a proto se objevuje tolik hermoušů. U mě cca 15% ze 150 kytek.
Proto se nedivte, nezkoumejte to-trhejte to a házejte do mlíka.
Haldam zdar. Shadow

Old Post 02-09-2004 v 21:36 PM
Shadow je offline   Profil uživatele Shadow   Find more posts by Shadow   Foto galerie člena Shadow   Click here to Send Shadow a Private Message   Add Shadow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cannabio
Stálý Člen

Karma uživatele cannabio - 40% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 109  

Příspěvek č. 125

Taky mám babochlapa. Už mi těžce oprc celý pole, tak ho nechám dozrát. Věčí problém mi dělaj ty krpatý srny. Nuž hoši blíží se to co??

"jako vždy i dnes"

Old Post 03-09-2004 v 09:06 AM
cannabio je offline   Profil uživatele cannabio   Find more posts by cannabio   Foto galerie člena cannabio   Click here to Send cannabio a Private Message   Add cannabio to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
da_tatrman
Stálý Člen

Karma uživatele da_tatrman - 14% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 115 

Příspěvek č. 126

cau, jak poznám dozrálá semínka na samoopilený samici? chtěl bych z toho ty seminka (sou tak 3), ale nechci si to nechat kuli nim přezrát aby z toho nebyl vrazednej model

dělá to někdo taky tak? da se to sklidit tak aby to neprezralo?

Old Post 04-09-2004 v 15:33 PM
da_tatrman je offline   Profil uživatele da_tatrman   Find more posts by da_tatrman   Foto galerie člena da_tatrman   Click here to Send da_tatrman a Private Message   Add da_tatrman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bonsai
Stálý Člen

Karma uživatele Bonsai - 93% PěstitelskáKarma uživatele Bonsai - 93% PěstitelskáKarma uživatele Bonsai - 93% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 73  

Palec dolů Příspěvek č. 127

Taky si myslím, že je to spíše způsobeno genetickou mutací, než počasím. Jinak, po zkušenostech z předchozích let bych semena z hermoňů použil maximálně tak pro naložení do lihu, i kdyby to byl sebelepší vzorek. Není nad to, když se z nadějně rostoucích a nakvetlých kytek nakonec vyklubou herma a popřeprcají sebe i celou úrodu kolem, to vybírání těch miliónů semínek z palic, no lahůdka. Pokud je to pouze 5-6 koulí na kytku, ještě to není taková divočina, to se dá uhlídat, a když ne, tak i tak těch semen není takové kvantum, ale další roky je to horší a horší, alespoň takové zkušenosti mám já.

Jo ještě, vím, že to bude opět mlácení prázdné slámy, ale nechápu, proč se musel na toto téma zakládat nový thread, vždyť o hermafroditech je tu už minimálně 10 fór s daleko větším informačním přínosem, tak proč se stále dokola ptát a řešit pořád již dávno zodpovězené otázky, když stačí pouze hledat. Člověk, když se potom potřebuje něco dozvědět, tak se musí prokousávat kvanty jalových shodných diskuzí, než najde něco kloudného. Takhle se to tady zasírá zbytečnostmi a to podstatné se ztrácí. To co vím o konopí a o pěstování jsem z 90% načerpal tady a nepotřeboval jsem kvůli tomu zakládat žádné nové diskuze. Stačí jen hledat a pročítat. Mno neberte to nikdo nějak osobně a zle.
Čus

Old Post 06-09-2004 v 14:13 PM
Bonsai je offline   Profil uživatele Bonsai   Find more posts by Bonsai   Foto galerie člena Bonsai   Click here to Send Bonsai a Private Message   Add Bonsai to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zofka
Stálý Člen

Karma uživatele zofka - 6% PěstitelskáKarma uživatele zofka - 6% PěstitelskáKarma uživatele zofka - 6% Pěstitelská

Registrován: Sep 2002
Příspěvků: 50 

Dotaz Příspěvek č. 128

hell-o truMAN... siice som zatial nemal probleemy s hermafroditami (sak you know )ale z teoorii ktoree tu boli spomenutee sa najviac stotoznujem s naazorom ktoryy tu nacrtol Shadow..
inaac som ta xscell poZdravitt..

Peace, Love, Understanding
70W v-scrog bubbler

Old Post 19-09-2004 v 10:57 AM
zofka je offline   Profil uživatele zofka   Find more posts by zofka   Foto galerie člena zofka   Click here to Send zofka a Private Message   Add zofka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:16 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 6 7 8 9 10 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0983950 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív