Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Prosím, pomozte určit problém!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
rtep-petr
Stálý Člen

Karma uživatele rtep-petr - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 76 

Upozornění Prosím, pomozte určit problém! Příspěvek č. 1






Ahoj
Co je podle vás na příčině tomuto stavu listů? Je to i na stěnách skříně! Mám podezření na nějaký trus brouka kterého jsem si přinesl v koňském lejnu (pohybuje se mi tam teď všelijaká veteš). Ale na prví pohled jsem myslel, že jde o Svilušky, proč by ale byly na stěnách skříně? Důkladné zkoumání listů pod mikroskopem přineslo jedinou odpověď není to nic co se pohybuje spíše to vypadá na vajíčka něčeho co se bude pohybovat. Ale možnost, že jde pouze o trus jsem nebyl schopen vyvrátit.

Teploty jsou 29-31C a vlhkost 30% - 50% (vím, je to krize).

Prosím odpovězte co nejrychleji! Díky

Naposledy upravil rtep-petr 10-05-2006 v 16:05 PM

Old Post 08-05-2006 v 23:26 PM
rtep-petr je offline   Profil uživatele rtep-petr   Find more posts by rtep-petr   Foto galerie člena rtep-petr   Click here to Send rtep-petr a Private Message   Add rtep-petr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

evoluce: K+ naprosta pravda kazdej by se nejdriv mel podivat a pak se ptat

rtep-petr: kryze je s měkkým Y... pro příště

Old Post 09-05-2006 v 10:34 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rtep-petr
Stálý Člen

Karma uživatele rtep-petr - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 76 

Příspěvek č. 3

Díky za rady a napomenutí. A váš názor? Bohužel jsem se se svým problémem nikde nenašel! A proto jsem založil nové téma. Jako by jste nevěděli co to je mít problémy a omezený čas k jejich řešení. Taky myslím, že těhle článků s chorobami a škůdci není nikdy dost (polovina z nich je s otevřeným koncem, takže se člověk dozví kulové). O tom, že se totožná choroba projevuje pěstitel od pěstitele trochu jinak, nemluvím. Za ,,Y'' se omlouvám.

Nechám to smazat, když to tak vadí! Díky za pomoc a doufám, že se do mojí situace nedostanete, kdyby ano, tak nezapomeňte více hledat.

Old Post 10-05-2006 v 22:22 PM
rtep-petr je offline   Profil uživatele rtep-petr   Find more posts by rtep-petr   Foto galerie člena rtep-petr   Click here to Send rtep-petr a Private Message   Add rtep-petr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
van blade
Stálý Člen

Karma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 146  

zdarec Příspěvek č. 4

rtep-petr - no netuším, co přesně to může být, ale vypadá to opravdu na škůdce. jestli to máš na růstu, neváhej a aplikuj postřik proti potvůrkám. mám dobré zkušenosti s přípravkem OMITE /fungovalo proti sviluškám-tak by mělo zabrat i proti jiným/ postřik je dobré po týdnu zopakovat. další třeba TALSTAR nebo BIOOL.
jestli jseš na květu, zkus se informovat v nejbližším zahradnictví o přípravku s krátkou ochrannou lhůtou, nebo budes muset napjatě čekat co se bude dál dít.
také zkus snížit teplotu a v případě růstu zvýšit vlhkost. také stojí za úvahu desinfekce celé skříně.
p.s. dle pokroucení listu to kytím škodí... tak doufám,že uspěješ !!!
edit: ještě odstranit poškozené listy !! ať se daří!!

pro evoluce, xer, papoušek: to jste mu všichni vážně pomohli, i ostatním,kteří budou mít třeba stejný problém.. to je lepší nepřispívat,když nemáte co říct..

blade

Naposledy upravil van blade 11-05-2006 v 11:29 AM

Old Post 11-05-2006 v 11:23 AM
van blade je offline   Profil uživatele van blade   Find more posts by van blade   Foto galerie člena van blade   Click here to Send van blade a Private Message   Add van blade to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rtep-petr
Stálý Člen

Karma uživatele rtep-petr - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 76 

Příspěvek č. 5

Ahoj, toto je vývoj událostí!
Děkuji za všechny rady!

Přiklonil jsem se k variantě svilušek. Provedl jsem postřik Bioolem. Přesadil jsem kytky z těch koňáků do jiného substrátu. Provedl jsem UV sterilizaci boxu a nechal v něm jen zdravé jedince. Pokusil jsem se objednat predátora proti sviluškám z http://www.biocont.cz./skleniky.html , ale neozvali se mi.
Teď čekám...

Old Post 18-05-2006 v 21:41 PM
rtep-petr je offline   Profil uživatele rtep-petr   Find more posts by rtep-petr   Foto galerie člena rtep-petr   Click here to Send rtep-petr a Private Message   Add rtep-petr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vrrn
rarášek

Karma uživatele vrrn - 97% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 404  

Příspěvek č. 6

svilusky to jsou na 95% co je poznat z te fotky...pokud jeste nemas kytky na kvetu postrikej je Omite nebo podobnou chemkou. Sice kyti trochu spalis, ale narozdil od treba prave toho Bioolu se ti tam tyhle zkurveny fytofagove uz s nejvetsi pravdepodobnosti neobevej..Prirodni predatori ok, ale musis mit v mistnosti poradne vlhko jinak ti chcipnou nebo nic neudelaji..
Sterilizace-super a hlavne az dojedes stavajici grow tak udelej poradnej detox-pro me jede Savo

edit: pro jistotu se poradne podivej na spodek listu-pokud tam najdes pobihat malinky asi 1-2 mm velky bily pavoucky a nejake pavucinky, jsou to svilusky na 100%.

C4, Sweet Mendobog, Crystal..growcubes party Bio selectah! outdoor2005 Mr.Sandman´s BA, Nbr, PKxBS, HazexNLand C4 dream explosives!!!11 Flying Dutchmen's Girlzzz... Thaitanic, HDF, Bubblegum grow
old school threads

A soul in tension thats learning to fly
Condition grounded but determined to try
Cant keep my eyes from the circling skies
Tongue-tied and twisted just an earth-bound misfit, I


Old Post 28-05-2006 v 18:40 PM
vrrn je offline   Profil uživatele vrrn   Find more posts by vrrn   Foto galerie člena vrrn   Click here to Send vrrn a Private Message   Add vrrn to your buddy list     Navštiv homepage uživatele vrrn! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D.T.S.
Nový Člen

Karma uživatele D.T.S. - 37% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 7

Nebo eliminuj tuto havěť, jak již dávno naše babičky, kopřivovou vodou )) Nevysvětlím ti přesně jak, ale zabralo mi to vždy na 100% ) Ps: a N taky není k zahození ))))

Nezasadíš ... Nezahulíš
Nezahulíš ... Nepochopíš
Nepochopíš ... Tak mi do toho nekecej

Old Post 29-05-2006 v 18:10 PM
D.T.S. je offline   Profil uživatele D.T.S.   Find more posts by D.T.S.   Foto galerie člena D.T.S.   Click here to Send D.T.S. a Private Message   Add D.T.S. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rtep-petr
Stálý Člen

Karma uživatele rtep-petr - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 76 

Konečný verdikt! Příspěvek č. 8

Ahoj
Dlouho jsem byl lehce indisponován a i teď nemám možnost poskytnout příliš kvalitní popis, tak jenom ve zkratce.

Postřik Bioolem nikaj (< unikátní překlep, ten tu nechám) zvlašť nezabral, ale myslím, že ty zrůdy trochu zbrzdil. Provedl jsem ho asi 4x v 5 denních odstupech.

Ti predátoři proti sviluškám z http://www.biocont.cz./skleniky.html mi nakonec přišli tak jsem je aplikoval. Trvalo dlouho (cca 20 dní) než se začalo něco dít. Možná, protože to napadení bylo masivní a ty potvůrky (predátoři) potřebují určité klimatické podmínky k 100% funkci a ty podmínky byly prvních 14 dní bídné. Pak se holky zpravily. Samozřejmě to nebyly 100%tní kytky (po tak dlouhém boji se každý unaví) nic méně to pomohlo.

Děkuji všem za jejich rady a čas!

Naposledy upravil rtep-petr 02-09-2006 v 11:47 AM

Old Post 28-07-2006 v 15:33 PM
rtep-petr je offline   Profil uživatele rtep-petr   Find more posts by rtep-petr   Foto galerie člena rtep-petr   Click here to Send rtep-petr a Private Message   Add rtep-petr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:35 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
03-10-2004 - Prosím pomozte - 5 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5068620 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív