Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Kdy začít s hnojením a kdy CO2?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Vagi13
Nový Člen

Karma uživatele Vagi13 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 8  

Obecné Kdy začít s hnojením a kdy CO2? Příspěvek č. 1

Zdravim všechny indoor zahrádkáře a rád bych se zeptal na některé upřesňující informace. Nejprve k hnojení - pořídil jsem si třísložkové hnojivo Advanced Hydroponics of Holland a myslím, že dávkování je na obalu popsáno i pro úplný blbce, ale co se tam nepíše kdy začít u malých rostlinek hnojit. Jestli - jak někdo píše - po třech týdnech, protože má hlína na tuto dobu dostatek živin? Jako bonus jsem dostal Advanced Natural Power Growth/Bloom Excellarator a nevím jak s ním naložit, Kdy a jak ho aplikovat?
A pak jak je to s přidáváním CO2? Ať hledám jak hledám nikde se nepíše kdy přidávat CO2, jestli ve dne, nebo v noci (světlo/tma)? Našel jsem jenom na tomto odkazu
(http://edyyyy.wz.cz/konopi.html bod 7.), že v noci, ale to mi nepřipadá logický. Dále nacházim, že podobné problémy řeší rybičkáři (akvaristi) a ti ho přidávají ve dne (když svítí), mají na to i docela dobré metody, tak myslím, že se u nich dá lecos přiučit:

http://rybicky.net/rady.php?r=co2-j...co2-kvasnicovac
http://www.macenauer.cz/cs/co2.htm
http://rpaqua.wz.cz/old/index.php?id=co2

Old Post 14-01-2006 v 16:08 PM
Vagi13 je offline   Profil uživatele Vagi13   Find more posts by Vagi13   Foto galerie člena Vagi13   Click here to Send Vagi13 a Private Message   Add Vagi13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mesias
Stálý Člen

Karma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 578  

Příspěvek č. 2

S tou hnojkou ti neporadím. Podle toho jak často přesazuješ a nebo v jak velké to máš nádobě tak tak dlouho bude v půdě dostatek živin. Ve hnojkách se nevyznám, ale jestli to co máš je růstové tak bys měl podle toho co jsem tak četl začít hnojit kolem třetího týdne a to malejma koncentracema, pak postupně přidávat. A s CO2 to je asi takhle. Kytka papá CO2 celou dobu svého růstu a to už od prvoděložních lístků až po sklizeň. Čím lepší má kytka podmínky tím je potom zdatnější a dá se od ní očekávat lepší výdělek. Takže když začneš s CO2 už od mala kytka na tom budem mnohem lépe a bude se jí lépe dařit. Pravděpodobně se pokud si nezanedbal světlo a cirkulaci vzduchu a tak tak by se ti měla podle mě i skrátit doba ze semínka po květ. Pokud ale nespěcháš tak by asi byla škoda prát do ní CO2 už na růstu. Během růstu si rostlinu vytvaruj, a připrav pro sklizeň, pak přepnout na květ a od té doby bych dával CO2. Nebo bych začal třeba 30 dní před sklizní. Nemám samozřejmě nic z toho co píšu odzkoušené, ale mám z growera celkem načteno a sem nadšený biolog... Těch 30 před sklizní by kytka měla dostatek všeho by se jí dařilo lépe a jediná na čem se to může v takto pozdní fázi vývoje kytky odrazit je podle mě květenství!

Old Post 14-01-2006 v 18:18 PM
Mesias je offline   Profil uživatele Mesias   Find more posts by Mesias   Foto galerie člena Mesias   Click here to Send Mesias a Private Message   Add Mesias to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vagi13
Nový Člen

Karma uživatele Vagi13 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 3

Díky za rady Zkoušim jak klasickej substrát na zelený kytky tak coco substrát, podle mýho je coco lepší, ale uvidíme A poraďte prosím i s tim Advanced Natural Power Growth/Bloom Excellarator.....kdy a jak?

Old Post 16-01-2006 v 13:20 PM
Vagi13 je offline   Profil uživatele Vagi13   Find more posts by Vagi13   Foto galerie člena Vagi13   Click here to Send Vagi13 a Private Message   Add Vagi13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wasabi
Nový Člen

Karma uživatele Wasabi - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 4

Tento výrobek se používá v době, kdy rostlina přechází z fáze růstu do fáze květu. Výrazně podporuje tvorbu mohutného a zdravého květenství. Dále má i obranoschopné účinky - zvyšuje odolnost rostlin před napadením různými škůdci a chorob. Možno použít i pro léčení škod vzniklých po napadení škůdci. Používá se maximálně do konce předposledního týdne před sklizní - poslední týden již nepoužívat. Vhodný pro všechny typy substrátů (hlína, rockwool, kokos a další). Doporučuje se používat v kombinaci s Advanced Enzymes+. Doporučené ředění 1:1000.

Old Post 16-01-2006 v 16:08 PM
Wasabi je offline   Profil uživatele Wasabi   Find more posts by Wasabi   Foto galerie člena Wasabi   Click here to Send Wasabi a Private Message   Add Wasabi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vagi13
Nový Člen

Karma uživatele Vagi13 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 5

Jasně tohle všechno jsem si taky našel, jenom sem si nebyl jistej jestli je to jako zálivka, a nebo postřik a jestli s tim má někdo zkušenosti (jestli je lepší si pořídit i to Advanced Enzymes+)? A když je to od stejný firmy jako Dutch Formula, kterým hnojim, tak se numusim bát, že to přehnojim?

4 kimehc: Pročetl jsem tvoje přízpěvky a klobouk dolů....... Určitě něco vyzkoušim

Old Post 16-01-2006 v 18:28 PM
Vagi13 je offline   Profil uživatele Vagi13   Find more posts by Vagi13   Foto galerie člena Vagi13   Click here to Send Vagi13 a Private Message   Add Vagi13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wasabi
Nový Člen

Karma uživatele Wasabi - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 6

Pořiď si EC metr,jestli chceš mít jistotu.Power Growth/Bloom Excellarator můžeš do zálivky i postřik, Advanced Enzymes+ jedu letos poprvé,tak těžko radit.

Old Post 16-01-2006 v 18:50 PM
Wasabi je offline   Profil uživatele Wasabi   Find more posts by Wasabi   Foto galerie člena Wasabi   Click here to Send Wasabi a Private Message   Add Wasabi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vagi13
Nový Člen

Karma uživatele Vagi13 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 7

Jak čato za tejden hnojíte a kolik tam toho nalejt? Příklad mam 20kytek a uvařil jsem 10l papáníčka, tak mám dát každý 0,5l, nebo si mám něco nechat ještě na příště. To dávkování mi furt neleze do hlavy

Old Post 19-01-2006 v 11:24 AM
Vagi13 je offline   Profil uživatele Vagi13   Find more posts by Vagi13   Foto galerie člena Vagi13   Click here to Send Vagi13 a Private Message   Add Vagi13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vagi13
Nový Člen

Karma uživatele Vagi13 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 8

Mám tokový obavy, že jsem to přehnojil:-( Začali mi žloutnout listy a dělat se kolem žilek takový hnědý skvrny. Měřil jsem pH a je kolem 7. Co mám dělat, abych to dal zase dopořádku? Prosím o pomoc......

Old Post 28-01-2006 v 17:31 PM
Vagi13 je offline   Profil uživatele Vagi13   Find more posts by Vagi13   Foto galerie člena Vagi13   Click here to Send Vagi13 a Private Message   Add Vagi13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pytlos
Stálý Člen

Karma uživatele Pytlos - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 55  

Dotaz Příspěvek č. 9

co kdyz behem pestovani CO2 mit nebudu?

Old Post 06-03-2006 v 18:14 PM
Pytlos je offline   Profil uživatele Pytlos   Find more posts by Pytlos   Foto galerie člena Pytlos   Click here to Send Pytlos a Private Message   Add Pytlos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vagi13
Nový Člen

Karma uživatele Vagi13 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 10

Tak už jsem tomu konečně přišel na problém, zjistil jsem, že jsem to přehnojil a ještě k tomu mi to napadly strašnym způsobem SMUTNICE, zkoušel jsem i insekticidy a hlístice, ale nic nepomohlo a i to přehnojení se furt v hlíně drželo, i když jsem to pořádně prolil pod tekoucí vodou, tak mi nezbylo, než všechny krásky úplně oklepat od hlíny a dát je do nové, hned jsem tam nacpal 5mil. hlístic a po pár dnech je zase vše v pořádku:-))

4 Pytlos: Vůbec nic se nestane, akorát s CO2 jsou lepší. Abych řekl pravdu, tak jsem se na CO2 zatim taky vykašlal, bylo by toho moc najednou, ale už mam v hlavě novu skříňku, kde CO2 určitě přidávat budu.

Old Post 15-03-2006 v 16:34 PM
Vagi13 je offline   Profil uživatele Vagi13   Find more posts by Vagi13   Foto galerie člena Vagi13   Click here to Send Vagi13 a Private Message   Add Vagi13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pekařůf císař
Nový Člen

Karma uživatele pekařůf císař - 33% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 11

CO2 jenom za světla! viz. fotosyntéza. V růstové fázi líp/rychleji porostou, otázka je, zda je třeba tolik CO2 i při květu.

Ke hnojivu. Kdysi jsem koupil nějaké české hnojivo s příznačným zaměřením "TRÁVY" v takové zelené lahvi (umělohmotné) se žlutým víčkem. Je dobré pro růst, má hodně dusíku.

základem je nepřehnat to

Old Post 16-04-2006 v 23:36 PM
pekařůf císař je offline   Profil uživatele pekařůf císař   Find more posts by pekařůf císař   Foto galerie člena pekařůf císař   Click here to Send pekařůf císař a Private Message   Add pekařůf císař to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Warl0ck
Pěstitel

Karma uživatele Warl0ck - 89% PěstitelskáKarma uživatele Warl0ck - 89% PěstitelskáKarma uživatele Warl0ck - 89% PěstitelskáKarma uživatele Warl0ck - 89% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 12

ja mam pivni soudek na co2 (tak na 5 litru) a do toho vypustim bombicku (sifonovou a davkuju kazdej den, ze do skrine trosku zasicim ) Jasne, ze za svetla.. v noci kytka dejcha kyslik..

Kdo chce moc, nema nic, kdo ma moc, chce jeste vic .. Megalomanstvi je nemoc.. 1.2.3.4.5.6.7.8.

Old Post 20-04-2006 v 20:32 PM
Warl0ck je offline   Profil uživatele Warl0ck   Find more posts by Warl0ck   Foto galerie člena Warl0ck   Click here to Send Warl0ck a Private Message   Add Warl0ck to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deluxe
Stálý Člen

Karma uživatele Deluxe - 47% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 64  

Příspěvek č. 13

tiez pridavam z bomby CO2 kazdy den po troch 2-3 potom ich porosim zdvihnem lampu a vypnem ventilaci poznate tu vonu ?

Old Post 14-02-2009 v 00:21 AM
Deluxe je offline   Profil uživatele Deluxe   Find more posts by Deluxe   Foto galerie člena Deluxe   Click here to Send Deluxe a Private Message   Add Deluxe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mysak
Stálý Člen

Karma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 823  

Příspěvek č. 14

Cest da se neco jako presytit co/ckem?

Old Post 11-05-2010 v 15:26 PM
mysak je offline   Profil uživatele mysak   Find more posts by mysak   Foto galerie člena mysak   Click here to Send mysak a Private Message   Add mysak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Knorr
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 302  

co2 Příspěvek č. 15

CO2 se pri beznym pouziti v podstate predavkovat neda. Vlastne si ani neumim predstavit predavkovani, kyslikem se taky predavkovat nemuzes i kdybys ho dychal cistej... Je to mozny pouze ve velkejch hloubkach pod vodou za velkyho tlaku, pak kyslik stava toxickej a muzes se jim otravit, ale to je jina pisnicka... Nad urcitou koncentraci (myslim ze sem nekde cetl 3000PPM) uz je efekt stejnej a se vzrustajici koncentraci se nezvysuje.

CO2 v urychluje fotosyntezu, cim vic watu (svetla), tim vetsi efekt. V rustu zlepsuje vitalitu rostlin, rychleji to roste. V kvetu zvysuje vynos - palice se nafukujou pred ocima.

Doporucuju pouzit v kombinaci s mericem koncentrace - mate pak prehled jestli to cocko je k necemu nebo jestli vam to vytahne odtahovej vetrak.


Kázdopadne CO2 je perfekni turbo, kdyz mate podminky v pestirne dobre udelany a uz nevidite jak jinak to optimalizovat, jdete do CO2. POcatecni naklady nejsou moc vysoky (jestli to nechcete digitalne spinany), samotny co2 stoji taky par korun a vynos to zvedne znatelne. Jestli si ale myslite, ze CO2 vam udela z podradnyho growu super pecku, tak ste na omylu. CO2 je az posledni moznost upgradu, zaroven musite davat kytkam vetsi koncentrace hnojiv, protoze jak rikam - zrychluje to fotosyntezu tzn. kytky zerou vic hnojek pri stejnym odparu z povrchu listu = nutne vyssi EC ale zaroven sezerou stejne vody, mozna i min, je lepsi behem pridavani snizit ventilaci jestlize vam to teplota dovololi i za cenu vyssi vlhkosti. JO a jestli mate moznost, dodavejte co2 hodinu od rozsviceni lamp (kytkam trva 40minut nez se proberou a zacnou valit) po celej den a skoncete hodinu pred tmou, za tu hodku sezerou zbytek co2 z mistnosti a a vy nebudete plejtvat. Lepsi davat celej den porad malo, nez obcas velkou davku, tu vytahne vetrak a je to zbytecny a hlavne kytky se potrebujou na vyssi hladinu co2 priparvit - zvyknout si...

kurna, sem se nejak rozkecal, uz koncim...

Tisková oprava:
Ve včerejším vydání našich novin jsme omylem
uvedli, že Jiří Paroubek je z Brd.

Správně mělo být uvedeno, že Jiří Paroubek je zmrd.
Všem obyvatelům Brd se hluboce omlouváme.

Old Post 31-05-2010 v 12:05 PM
Mr. Knorr je offline   Profil uživatele Mr. Knorr   Find more posts by Mr. Knorr   Foto galerie člena Mr. Knorr   Click here to Send Mr. Knorr a Private Message   Add Mr. Knorr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mysak
Stálý Člen

Karma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 823  

Příspěvek č. 16

v poho..komentar

Old Post 31-05-2010 v 15:25 PM
mysak je offline   Profil uživatele mysak   Find more posts by mysak   Foto galerie člena mysak   Click here to Send mysak a Private Message   Add mysak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:57 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8434450 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív