Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Specificke zloutnuti listku
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Red Tornado
Stálý Člen

Karma uživatele Red Tornado - 84% PěstitelskáKarma uživatele Red Tornado - 84% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 82 

Příspěvek č. 1

Tak panove osviceni a o dost zkusenejsi pestitele nez jsem ja, nemam tu pro vas pokrocilou techniku ale problem. Neni ani tak aktualni jako spise prubezny. Nejde tedy o nahodu ci momentalni situaci, ale spise o pravidelne pozorovany jev. Projevuje se mi pri pesteni jedne noname, ale tuze dobre variety. Nutno podotknout ze jsem jich zkousel pestovat jednotky, ne desitky.

Jde o specificke zloutnuti listku, ktere jsem zatim nikde nevidel. Behem nekolika dnu zacne rekneme pouze 1/3 rostlinek zloutnout. Maji pritom naprosto identicke podminky. Zloutnou listky a to tim zpusobem, ze zloutnou hlavne mladsi/vrchni, nejvice ty primo ve vyvinu. Ale ne pouze ty. Je to na nich vsak nejvice znat. Ty mlade se totiz i tak trochu podelne svinou a jsou na sahnuti tvrdsi (ne suche), lze je i rozbalit. A pozor, toto zloutnuti postupuje od zacatku listku (od stonku) smerem ke konci. To je zase nejlepe patrne na tech vetsich. Na silnejsi tlak list reagije docasnym, lokalnim zazelenanim. Jako by zelena prostoupila skrze zlutou. Pokud se nepletu, vetsinou to vypada naopak a zloutnou spise konce. Zloutnuti trva minimalne nekolik dni, nebo az 1 - 2 tydny. Nektere rostlinky to odnesou vice (dost) jine mene. Vsechny se vsak nakonec zotavi a vrati se jim zdrave zelena, syta barva. Samozrejme je to ale (a nektere vyrazne) zpomali v rustu a nektere male vyhonky odumrou.

Jeste jednou opakuji, ze to potka napr. 1/3 varky. Navic jsem to stejne pozoroval 2 setby po sobe. Stejne symptomy. Take se to poprve shodne objevilo 7 dni po vyrazeni rostlinek z hliny. Druhy cyklus zloutnuti prijde napr. za dalsi 2-3 tydny.

Ted co a jak. Pestuji to z meho pohledu za optimalnich podminek. Ostatni rostlinky ve stejnych si jen hvizdaj. Substrat+perlit+pisek, z pocatku fluoro a usporky, pozdeji se pridava HPS 400W SON-T Plus od Philipse jak vime.
Hnojeni Kristalony a Wuxal Super, u prvni varky neco ceskeho.
Teplota stabilni a optimalni, osvetleni dostatecne, zalivka urcite akorat. Zadne jine problemy jsem nikdy nemel, az se sam divim. Jiz poprve jsem vypestoval palicky jak lampionky a ma pestirna zari vzdy zdravim. Dokonce vcetne tech byvalych zlutasku. Zkousel jsem hybat se vsim moznym, vice/mene svetla, tepla, hnojiva .. i extremy, hnojit hodne/vubec. Kdyz jsem uz veril, ze jde o preliti rostlinek, 4 se spravili kdyz jsem je temer utopil. Kdyz jsem veril ze to pomohlo, zbytek se spravil v suche zemine. A tak stale dokola. Popravde spise me to zajima dopatrat se "co to sakra je"

Opravdu uz v tom nevim a sam to odhaduju ze jde bud o genetiku te variety, nebo ze mi v pestirne strasi. Ale treba vas napadne neco co jsem prehlid, nebo to jiz nekdo videl. Ten styl zloutnuti mi prijde opravdu ponekud nezvykly. A je tu mnoho o hodne zkusenejsich micurincu nez jsem ja
Foto bohuzel momentalne nemam, a protoze se momentalne vse zelena tak ho nemuzu ani poridit.

Dekuji vsem, kteri sem docetli.

Tento post nevyjadruje vice, nez me skromne nazory a zkusenosti.
Red Tornado aka Ruda Smrst

Old Post 22-11-2001 v 12:32 PM
Red Tornado je offline   Profil uživatele Red Tornado   Find more posts by Red Tornado   Foto galerie člena Red Tornado   Click here to Send Red Tornado a Private Message   Add Red Tornado to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 2

Nazdar - pises ze ...nakonec se vsechny zotavi... - co s nimi behem te doby delas ? Urcite Te to nenechava chladnym a zkousis, co by to mohlo.... tipl bych na nedostatek horciku a zinku, ale ted, kdyz uz jsem to napsal, tak mi to pripada taky nepravdepodobny - dve veci dohromady. Tady ses urcite uz taky dival, tak to ani nedoporucuju . Kdyz se vzpamatovavaji, co se zmenilo v poslednich 24 hodinach ?
P.S. sorry za tu 2x poslanou PM - neco se seklo...

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 22-11-2001 v 13:02 PM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red Tornado
Stálý Člen

Karma uživatele Red Tornado - 84% PěstitelskáKarma uživatele Red Tornado - 84% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 82 

Příspěvek č. 3

No s nekterejma delam cokoliv a s jinejma vubec nic. Proste se to srovna "casem". Veskery posty na tema zloutnuti, nedostaek toho, prebytek onoho mam samozrejme precteny jak tu tak jinde. Nektere symptomy se tomu alespon trochu podobaly, ale ne uplne. Myslim (nevim jiste) nedostatek nejakych stopovych prvku (sira?) ze vypadal jako by to postupovalo od stredu. Ale nebylo to tolik podobne abych si rekl "je to ono". Take tomu nenasvedcuje to, ze se klidne samovolne uzdravi.
Jinak jsem to asi prehnal, rekneme, ze to postihne tak 1/4 ne 1/3. Popravde mi to pripada jako "detska nemoc". Jako nejake spalnicky, ktere si to musi prodelat. A opravuji predchozi post jeste v jednom. Vzhledem k tomu ze jsem jednu varku rozjel na 2x, tak jsem to pozoroval v souctu na 3 varkach, ne na 2 jak jsem napsal. Jinak to vzpamatovani je podstatne pozvolnejsi nez 24h, stejne jako nabeh do zluta trva cele dny. To ze se vspamatujou je pravda, ale netvrdim, ze jim to neublizi. Jinak v posledni varce s tim rostla i jina varieta (pouze 3 kusy) a te se to samozrejme netykalo. Tak si vic a vic rikam, ... genetika. Ale rict to jiste, na to jsem opravdu moc malej a nezkusenej pestitel.

Jinak no problem, double post me nerozhodi. Dik za nej.

Tento post nevyjadruje vice, nez me skromne nazory a zkusenosti.
Red Tornado aka Ruda Smrst

Old Post 22-11-2001 v 13:50 PM
Red Tornado je offline   Profil uživatele Red Tornado   Find more posts by Red Tornado   Foto galerie člena Red Tornado   Click here to Send Red Tornado a Private Message   Add Red Tornado to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyBoy
Bud Krusher

Karma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 656  

Obecné Zkus... Příspěvek č. 4

Mohla by to byt vetsi nachylnost k plisnim u nekterych jedincu. Nebo taky zloutnou listy pri malem okysliceni korenu, zkus aplikaci H2O2.,....

Skankin` on and on.... Tmmy

Old Post 22-11-2001 v 16:07 PM
TommyBoy je offline   Profil uživatele TommyBoy   Find more posts by TommyBoy   Foto galerie člena TommyBoy   Click here to Send TommyBoy a Private Message   Add TommyBoy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele TommyBoy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
joint
Stálý Člen

Karma uživatele joint - 45% PěstitelskáKarma uživatele joint - 45% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 82 

Příspěvek č. 5

..a co treba zkusit regulerni canna hnojiva??
Leckde se jiz daji sehnat dvou ci tri slozkova hnojiva urcena prave pro ty "nase" rostlinky za ceny, ktere pokud vse dobre dopadne, se stavaji zanedbatelne.
A pokud se ti to u jinych odrud neprojevovalo, tak bych se zkusil zamerit prave na ne.

www.greenhome.cz

Old Post 22-11-2001 v 16:53 PM
joint je offline   Profil uživatele joint   Find more posts by joint   Foto galerie člena joint   Click here to Send joint a Private Message   Add joint to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red Tornado
Stálý Člen

Karma uživatele Red Tornado - 84% PěstitelskáKarma uživatele Red Tornado - 84% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 82 

Příspěvek č. 6

Dekuji za nazory.
Jeste me napadla precitlivelost na teplo. Muze se podobne projevovat teplem tryznena rostlinka?

Tento post nevyjadruje vice, nez me skromne nazory a zkusenosti.
Red Tornado aka Ruda Smrst

Old Post 23-11-2001 v 00:05 AM
Red Tornado je offline   Profil uživatele Red Tornado   Find more posts by Red Tornado   Foto galerie člena Red Tornado   Click here to Send Red Tornado a Private Message   Add Red Tornado to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
joint
Stálý Člen

Karma uživatele joint - 45% PěstitelskáKarma uživatele joint - 45% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 82 

Chemie zloutnuti mladych listku... Příspěvek č. 7

no, tak minule sem ti jen tak neco mrsknul zhlavy.. a pokud si se podle toho zaridil, tak by se to snad uz nemelo vyskytovat.

Pri zloutnuti nove prirustajicich listku, nam rostlinka dava najevo ze se ji neceho nedostava. Konkretne pri nedostatku siry, zeleza, manganu.
Dalsi casty jev byva kadereni (zakrouceni) listku. Je to projev nedostatku zinku a bromu.
Nakonec zloutnuti spodnich (starsich) listu. To nam provadi nedostatek dusiku, magnesia a molibdenu.
joint

www.greenhome.cz

Old Post 27-11-2001 v 23:28 PM
joint je offline   Profil uživatele joint   Find more posts by joint   Foto galerie člena joint   Click here to Send joint a Private Message   Add joint to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red Tornado
Stálý Člen

Karma uživatele Red Tornado - 84% PěstitelskáKarma uživatele Red Tornado - 84% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 82 

Příspěvek č. 8

Souhlasim s tebou, nedostatek spise ve smyslu stopovych prvku me napadl. V beznych hnojevech je jich mene a symptomy na to misty vypadaly. Nektere rostlinky mely zvyraznene vroubkovani (strukturu) listku coz nedostatek (zinek? nevim z hlavy, ted to nebudu hledat) znaci. Bud i v nadmernem mnozstvi Kristalonu a Wuxalu Super jich je ve vysledku malo nez bylo treba, nebo jde o nejaky, ktery v techto hnojivech neni obsazen vubec. Mozna priste zkusim nejaky ten Bcuzzz ac jsem to puvodne moc v umyslu nemel.
Diky za zajem, K4U.

Tento post nevyjadruje vice, nez me skromne nazory a zkusenosti.
Red Tornado aka Ruda Smrst

Old Post 28-11-2001 v 03:18 AM
Red Tornado je offline   Profil uživatele Red Tornado   Find more posts by Red Tornado   Foto galerie člena Red Tornado   Click here to Send Red Tornado a Private Message   Add Red Tornado to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyBoy
Bud Krusher

Karma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 656  

Obecné Stopove prvky Příspěvek č. 9

Mam stejny problemy jako Tornado... Budu to resit aplikaci popela v roztoku vody... O vysledcixh budu informovat...
Zdar

Skankin` on and on.... Tmmy

Old Post 28-11-2001 v 13:44 PM
TommyBoy je offline   Profil uživatele TommyBoy   Find more posts by TommyBoy   Foto galerie člena TommyBoy   Click here to Send TommyBoy a Private Message   Add TommyBoy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele TommyBoy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red Tornado
Stálý Člen

Karma uživatele Red Tornado - 84% PěstitelskáKarma uživatele Red Tornado - 84% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 82 

Příspěvek č. 10

Tim jsem z kraje prihnojoval svoji prvni setbu, ale jen v relativne malym mnozstvim tak snad ti to pomuze vic.

Tento post nevyjadruje vice, nez me skromne nazory a zkusenosti.
Red Tornado aka Ruda Smrst

Old Post 28-11-2001 v 16:17 PM
Red Tornado je offline   Profil uživatele Red Tornado   Find more posts by Red Tornado   Foto galerie člena Red Tornado   Click here to Send Red Tornado a Private Message   Add Red Tornado to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyBoy
Bud Krusher

Karma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 656  

Obecné Uvidime Příspěvek č. 11

Delam to takhle:
Popel zaleju vodou, zamicham necham odstat a kazdy den pridam do kvetinace 5-10ml roztoku.
Jedna se o popel z cigaret a jointu (aby bylo jasno). Chemicky prvky z popela jsou velice mobilni takze sou v roztoku a dostanou se tam kam maji.

Skankin` on and on.... Tmmy

Old Post 30-11-2001 v 16:40 PM
TommyBoy je offline   Profil uživatele TommyBoy   Find more posts by TommyBoy   Foto galerie člena TommyBoy   Click here to Send TommyBoy a Private Message   Add TommyBoy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele TommyBoy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
monk
Stálý Člen

Karma uživatele monk - 15% PěstitelskáKarma uživatele monk - 15% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 86 

Nápad pH Příspěvek č. 12

merils pH ? nekde sem cet ze zloutnuti listu muze bejt kyselou pudou...

Old Post 04-12-2001 v 16:08 PM
monk je offline   Profil uživatele monk   Find more posts by monk   Foto galerie člena monk   Click here to Send monk a Private Message   Add monk to your buddy list     Navštiv homepage uživatele monk! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
joint
Stálý Člen

Karma uživatele joint - 45% PěstitelskáKarma uživatele joint - 45% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 82 

to monk Příspěvek č. 13

ano, špatné pH nám opravdu způsobuje žloutnuti listů, konkrétně těch spodnich.

www.greenhome.cz

Old Post 04-12-2001 v 16:28 PM
joint je offline   Profil uživatele joint   Find more posts by joint   Foto galerie člena joint   Click here to Send joint a Private Message   Add joint to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zabicka
Nový Člen

Karma uživatele zabicka - 9% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 10 

Příspěvek č. 14

No nam se to taky minuly cyklus stalo - odeznelo to samo - mozna nechat vic odstat vodu nez ji lejes, to delame ted a nic nezloutne

Old Post 10-12-2001 v 12:23 PM
zabicka je offline   Profil uživatele zabicka   Find more posts by zabicka   Foto galerie člena zabicka   Click here to Send zabicka a Private Message   Add zabicka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red Tornado
Stálý Člen

Karma uživatele Red Tornado - 84% PěstitelskáKarma uživatele Red Tornado - 84% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 82 

Příspěvek č. 15

Vodu nechavam odstat 1 - 3 dny, bez vyjimky.

Tento post nevyjadruje vice, nez me skromne nazory a zkusenosti.
Red Tornado aka Ruda Smrst

Old Post 10-12-2001 v 17:31 PM
Red Tornado je offline   Profil uživatele Red Tornado   Find more posts by Red Tornado   Foto galerie člena Red Tornado   Click here to Send Red Tornado a Private Message   Add Red Tornado to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kudri
Nový Člen

Karma uživatele kudri - 16% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 20 

žloutnutí listů Příspěvek č. 16

Mě se stalo to samý všechny kytky byly žlutý a konečky se kroutili a hnědly.nevěděl jsem jak k nim dostat stopový prvky, ale taky to může být tvrdou vodou.Nakonec jsem udělal pokus a jednu kytku jsem přesadil do většího květináče kam jsem dal novou zeminu a už za dva dny kytka nádherně zezelenala.Tak nevim přemýšlím ještě o tom že mají kořeny málo kyslíku.Tady na groweru je to popsaný ty vzhledový změny ale nic moc.Málo fotek špatný detaily, připadá mi že můj problém je úplně jinej.

Kudri

Old Post 19-12-2001 v 21:40 PM
kudri je offline   Profil uživatele kudri   Find more posts by kudri   Foto galerie člena kudri   Click here to Send kudri a Private Message   Add kudri to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:13 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
22-11-2006 - žloutnuti listů - 6 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9852980 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív