Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Svilušky - Tetranychidae - Spider mite , jak na ně ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 18 19 20 21
Autor
Téma 
clinic
Stálý Člen

Karma uživatele clinic - 72% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 305

Zdar, má někdo zkušenost s elektrickým odpařovači komárů
(Takové ty do zásuvky např. Od Raidu)
Bude to fungovat..?

1

Old Post 24-09-2019 v 07:31 AM
clinic je offline   Profil uživatele clinic   Find more posts by clinic   Foto galerie člena clinic   Click here to Send clinic a Private Message   Add clinic to your buddy list     Navštiv homepage uživatele clinic! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 306

Ma niekto skusenost s "HotBox" ? https://www.ebay.de/itm/Hotbox-Sulf...w-/261530079606

Je to vlastne elektrikou nahrievana doska 145-55c kde sa zacne odparovat sira a to by malo vynicit plesne aj hmyz ako svilusky, trasenky atd...

V podstate je to nejaka nehorlava alternativa k "sirnym knotom" co sa pouzivaju do sklenikov, ale vzdy som myslel ze je to skodlive aj pre rastliny a udajne nie je.

Dik

Old Post 25-09-2019 v 00:02 AM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Faharadza
Stálý Člen

Karma uživatele Faharadza - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 32  

Dotaz Příspěvek č. 307

citace:
Původní příspěvek od Jahudka!
Tak me napad jako obvykle genialni napad.Co si myslite o likvidaci vselijakejch tehle breber pomoci co2?Proste utesnit skrin,vypnout ventilaci a nafoukat to poradne co2 trebas z hasicaku.Kytkam to absolutne nemuze vadit.spis by jim to melo jen prospet a navic to neni absolutne zadna chemie..Ty brebery musej zakonite chcipnout jako kazdej zivej organismus co dejcha jen kyslik..Kdyz by tam byly vajicka a podobny nesmysly muselo by se to holt aplikovat trebas kazdej den do naprosty likvidace.No reknete sami-nejsem ja naprosto genialni?


Dobrej nápad. Akorát namám moc vzduchotěsnou skříň. Spíše takovou "made in urob si sám"
Sviňušky mě serou už třetí grow. Při prvním (zřejmě z hlíny zatáhlá sviluška - PG light mix/nebo kocour přinesl na kožichu). Jsem to ani nijak neřešil, protože už byl skoro konec květu a napadení nijak závažné. Po pěstování sem vystříkal celou skřín i s komorou savem. V dalším kole se objevily znova a ve větším počtu - stříkal jsem chemkou (wg "něco" už si nevzpomenu) Sviluše kundy přežily, ale jen sem tam nějaká. Po dopěstu o5 desinfekce.

3.tí kolo - výskyt mírný na spodních listech/žíhané listy (ještě nezačali pořádně motat pavučinky) Hned jsem vypustil dravé roztoče Phytoseiulus persimilis. Popravdě mě tahle metoda ochrany kytek hodně zklamala. Nejspíš nějaká vadní várka roztočů. Viděl jsem v lahvičce něco běhat sem tam, ale účinek na sviňušky skoro žádný. Ještě jsem nikdy neměl tak omotaný kytky... cca 3 týdny od vypuštění roztočů, kdy byla sviluška jen těžko pozorovatelná.

Tak mám teď dvě možnosti. Stříknout to chemkou, nebo zkusit to co2. Jsem hospodskej, takže na hospodě nějakou tu láhev mám. Akorát by to chtělo nějaký dark room, kterej bude určitě lépe těsnit než můj homemade stan(není ukončený dole, abych mohl vyjíždět s kytkama na vozíko-podkvětináčníku s integrovanou opěrnou sítí)

16h při 30 celsia by mělo zaručit 100% mortalitu pří 60% koncentraci co2. S klesající teplotou je nutno držet co2 déle. Ale vliv na jahody a plodnost prej nezaznamenali ani u 24h pod plynem.

Máte někdo zkušenosti? Nejvíc by mě zajímalo jak mám dosáhnout 60% koncentrace co2 ve skříni? Prej tam k tomu přifoukávaj atmo vzduch. Já měl spíš namysli, že budu skřin pomalu plnit odspoda co2 (těžší než vzduch pokuď se nemýlím?), dokud nahoře u otevřené roury detektor nezačne pištět = plná skříň. Nezajebe mě to kytky za 16h bez kyslíku ?

BTW nedoporučuji dělat doma nikomu podobné pokusy. Při práci s co2 v tomhle množství v uzavřených místnostech hrozí smrtelné nebezpečí. Je hodně známých případů kdy při kvašení piva v pivovarských sklepeních umírali lidé na otravu co2.

viz.
moření škůdců (sviluch) na jahodách

Old Post 28-05-2020 v 09:41 AM
Faharadza je offline   Profil uživatele Faharadza   Find more posts by Faharadza   Foto galerie člena Faharadza   Click here to Send Faharadza a Private Message   Add Faharadza to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 308

funguju sirne knoty...vysiris celu miestnost ale ked das moc tak ti to spali listy.
Ta sirova lampa kde sypes siru je o nieco lepsia , sira nehori takze nespali listy resp minimum, pouziva sa to na skleniky.

v PG lightmix si to urcite nedoniesol...

To by si mal spravit pred tym ako nahadzujes nove kolo...vysirit celu miestnost.

Dalsia moznost je ze si ich doneses s klonmi od matkara "co ich zarucene nema" a zle si to pozrel

Old Post 28-05-2020 v 10:32 AM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Faharadza
Stálý Člen

Karma uživatele Faharadza - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 309

Může to být i z Plagronu lightmix a jiných freepest substrátů. Jde o to že ve velkoskladu je to občas skladováno vedle normál substrátu a všeljaké kundy tam můžou nalézt (spíš smutnice) Ale máš pravdu že by tam být většinou neměly.

Sirné knoty sem chtěl prubnout už minule, ale mám to v baráku v komůrce, tak se toho trochu bojím. Vedle v místnosti mám akvárka s krevetama, tak abych si náhodou nevyhubil i ty.
Vyhubí sirné knoty i vajička?

Old Post 28-05-2020 v 12:12 PM
Faharadza je offline   Profil uživatele Faharadza   Find more posts by Faharadza   Foto galerie člena Faharadza   Click here to Send Faharadza a Private Message   Add Faharadza to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 310

Plagron mas uzavrety pytel, tusim su tam len nejaky mikro dierky, takze teoria ze by nieco preliezlo je velmi nepravdepodobna. za dalsie co vy v tom substrate pozierali ked saju listy?

sira nici co hlavne co je zive / dycha teda u vajicoch nemas istotu. ze to vsetko vynici na 1 pokus.

V kazdom prispade je hlavny problem ze ludia daju siru, postriekaju a cca po 2 tyzdnoch zase placu ze to nepomohlo.
Treba citat navod a aj pochopit ako ten skodca zije a vyvyja sa. 1 kolo zabije povedzme 80% zivych a za par dni sa vyliahnu nove a behom par dni nakladu dalsie vajicka teda treba opakovat aspon 3x a odstup 4-5d pripadne menej.
ak to takto nespravis tak vzdy nejake preziju a mas ich tam o mesiac tolko ze si to opat vsimnes.

Old Post 31-05-2020 v 12:58 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
maksix
Stálý Člen

Karma uživatele maksix - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 311

Zdravíčko lidičky mám zhruba 2 týdny do kosy a objevil sem svilušky zatím tam není nejaka extra pavucina ale listy uz meni barvu a jsou trochu ohlé.
Mám doma VERTIMEC 1.8 ale podle toho co sem koukal už to nemá smysl stříkat páč je pozdě.Tak se chci jen v tomhle utvrdit.Díky za odpověd

Old Post 03-06-2020 v 19:29 PM
maksix je offline   Profil uživatele maksix   Find more posts by maksix   Foto galerie člena maksix   Click here to Send maksix a Private Message   Add maksix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Woody
Stálý Člen

Karma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 720  

Příspěvek č. 312

maksix .. takto pred koncom uz by som nicim netriekal .. myslim, ze staci sledovat a trhat najviac napadnute listy ..

i see you bejbe

Old Post 03-06-2020 v 23:03 PM
Woody je offline   Profil uživatele Woody   Find more posts by Woody   Foto galerie člena Woody   Click here to Send Woody a Private Message   Add Woody to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lara & Jack
Stálý Člen

Karma uživatele Lara & Jack - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 77 

Svilušky Příspěvek č. 313

Ahoj už delší dobu bojují sviluškami a nějak ten boj prohrávám.... Zkoušel jsem vermitec 1,8 pak sviluška stop a porad nic každý kolo se to ukáže znova... Uz me to neskutečně vytáčí... Poradíte co s tím jak tomu předejít atd?
Jako po sklizni jsem zkoušel prostor v stříkat a vytřít, ale nějak ten boj prohrávám... Diky za typy...

Old Post 23-01-2021 v 09:38 AM
Lara & Jack je offline   Profil uživatele Lara & Jack   Find more posts by Lara & Jack   Foto galerie člena Lara & Jack   Click here to Send Lara & Jack a Private Message   Add Lara & Jack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The OG
Stálý Člen

Karma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 267  

Příspěvek č. 314

Čus,

popiš prostor kde pěstuješ,
nachází se tam i jiné pokojové rostliny ?
z kama bereš hlínu a jakou ?
chodíš za někým do cizího boxu ?
kde bereš vodu ?
větráš často do zahrady voknem ?
z kama bereš klony ?
máš doma matkárnu ?

těch proměnných je hodně
za předpokladu, že jsi 100% sterilizoval box,místnost, vybavení
jinak se jich nemáš šanci zbavit

čest práci

[btw tip na radu je s měkkým i
prototyp zkouřenýho češtináře / tip na svilušky]

Naposledy upravil The OG 23-01-2021 v 10:36 AM

Old Post 23-01-2021 v 10:21 AM
The OG je offline   Profil uživatele The OG   Find more posts by The OG   Foto galerie člena The OG   Click here to Send The OG a Private Message   Add The OG to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lara & Jack
Stálý Člen

Karma uživatele Lara & Jack - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 77 

Příspěvek č. 315

Tak ze prostor je sklep
Nic jiného tam není
Hlína je z krámu plagron lightmix
Voda je normálně z kohoutku piju ji také...
Nevetram...
Od matkar říká že vše ošetřené, matku nemam

Old Post 23-01-2021 v 13:28 PM
Lara & Jack je offline   Profil uživatele Lara & Jack   Find more posts by Lara & Jack   Foto galerie člena Lara & Jack   Click here to Send Lara & Jack a Private Message   Add Lara & Jack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The OG
Stálý Člen

Karma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 267  

Příspěvek č. 316

V první řadě bych tedy změnil shop
potom dodavatele substrátu, lightmix od plagronu je nic moc kvalita,
zkus třeba cannu nebo biobizz
některý krámy jsou dobrej humus a dovezeš si to přímo z tama

zkus vzít klony od někoho jinýho
to si myslím, že je dost realný ..

sklep musí být čistý a suchý, ne vlhká díra, kde se namnoží kde co
pokud je to moderní nový čistý suchý sklep tak to jde
jinak takový ty starý vlhký, to ani náhodou
sterilní prostředí tam jednoduše neudělá nikdo nikdy
přirozeně to nejde

jinak tady je na vše odpovězeno
jenom je potřeba asi začít od jedničky

Old Post 23-01-2021 v 14:09 PM
The OG je offline   Profil uživatele The OG   Find more posts by The OG   Foto galerie člena The OG   Click here to Send The OG a Private Message   Add The OG to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lara & Jack
Stálý Člen

Karma uživatele Lara & Jack - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 77 

Příspěvek č. 317

Zkusím tedy změnu půdy, jinak matkar je v pohodě má 4 druhy a udělalo to jen u jedne odrůdy... Zkusím to s ním probrat...

Old Post 23-01-2021 v 14:34 PM
Lara & Jack je offline   Profil uživatele Lara & Jack   Find more posts by Lara & Jack   Foto galerie člena Lara & Jack   Click here to Send Lara & Jack a Private Message   Add Lara & Jack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lara & Jack
Stálý Člen

Karma uživatele Lara & Jack - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 77 

Příspěvek č. 318

Jinak sucho tam mám, jediná vlhkost, co tam je, dělám já zvlhčovačkou, když tam mám malý co zrovna donesu

Old Post 23-01-2021 v 14:45 PM
Lara & Jack je offline   Profil uživatele Lara & Jack   Find more posts by Lara & Jack   Foto galerie člena Lara & Jack   Click here to Send Lara & Jack a Private Message   Add Lara & Jack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZOO68
Stálý Člen

Karma uživatele ZOO68 - 82% PěstitelskáKarma uživatele ZOO68 - 82% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 107 

Příspěvek č. 319

No, musíš udělat víc postřiků po sobě, abys vykryl nové jedince, kteří při první aplikaci nebyli vylíhlí.
Strategie:

první dovezené řezy - postřik Vertimec + smáčedlo (ideálně je celé, kromě kostky s kořeny v postřikové kapalině vykoupat)
po 14 dnech - postřik Vertimec + smáčedlo
po dalších 10 dnech - postřik Vertimec + smáčedlo + Biool
poslední postřik v druhém týdnu květu - postřik Vertimec + smáčedlo

pokud by se objevily i tak, tak tam máš nějaké odolné a je potřeba vyměnit postřik (Omite, Talstar...)

BTW, svilušky mají sucho rády. Vyšší vlhkost zpomaluje vývoj.

Old Post 23-01-2021 v 17:21 PM
ZOO68 je offline   Profil uživatele ZOO68   Find more posts by ZOO68   Foto galerie člena ZOO68   Click here to Send ZOO68 a Private Message   Add ZOO68 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lara & Jack
Stálý Člen

Karma uživatele Lara & Jack - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 77 

Příspěvek č. 320

To zní zajímavě... Takovy postup vypadá dobře, uvidíme jestli to pomůže... Ted uz je mám 20cm vysoké ale preventivně je stříkám....

Old Post 23-01-2021 v 18:27 PM
Lara & Jack je offline   Profil uživatele Lara & Jack   Find more posts by Lara & Jack   Foto galerie člena Lara & Jack   Click here to Send Lara & Jack a Private Message   Add Lara & Jack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:56 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 18 19 20 21  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
15-08-2017 - Smutnice - Sciaridae - Fungus gnat , jak na ně ?? - 85 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6372200 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív