Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Konvenční Zahrádky » Má šalvěj divutvornááá krááásná :D
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 7 8 9
Autor
Téma 
strihorukyeduar
Stálý Člen

Karma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 261  

Příspěvek č. 129



..

Můj OUTDOOR 2006
Moje ŠALVĚJKA DIVUTVORNÁ
Můj předměstský OUTDOOR 2009

Old Post 16-03-2010 v 13:19 PM
strihorukyeduar je offline   Profil uživatele strihorukyeduar   Find more posts by strihorukyeduar   Foto galerie člena strihorukyeduar   Click here to Send strihorukyeduar a Private Message   Add strihorukyeduar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
strihorukyeduar
Stálý Člen

Karma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 261  

Příspěvek č. 130




Takže aktualizace...Kytičkám se daří skvěle...Řízky z fotek nahoře se chytly a už mají nové majitele...Jinak kytičky co sem přesadil do modrých květináčů se šíleně rozrostly...Až to jedna nerozdejchala protože na tenkým stonku rozjela asi 5 masivných větví, tak to celý ruplo a musel sem nařezat ty větve a kytička pojede odznova...Ale už házý nový výhonky takže klídek...Koukej na foto

Můj OUTDOOR 2006
Moje ŠALVĚJKA DIVUTVORNÁ
Můj předměstský OUTDOOR 2009

Naposledy upravil Hlava 23-11-2010 v 21:59 PM

Old Post 19-06-2010 v 14:32 PM
strihorukyeduar je offline   Profil uživatele strihorukyeduar   Find more posts by strihorukyeduar   Foto galerie člena strihorukyeduar   Click here to Send strihorukyeduar a Private Message   Add strihorukyeduar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 131

čau
dělal jsi extrakt? mě by zajímalo jak moc velkou, resp. kolik materiálu musim prakticky vypěstovat abych z toho něco měl ...

Old Post 21-06-2010 v 18:22 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
strihorukyeduar
Stálý Člen

Karma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 261  

Příspěvek č. 132

Díky moc za pozitivní reakce. Šalvějky leťej jak z vody,krásně se větvej, akorát hrozně chlastaj, takže musí dostat min. jednou za 2 dny pořádně napít.


Fotky nahodím do týdne

Můj OUTDOOR 2006
Moje ŠALVĚJKA DIVUTVORNÁ
Můj předměstský OUTDOOR 2009

Naposledy upravil Hlava 23-11-2010 v 22:00 PM

Old Post 29-07-2010 v 13:02 PM
strihorukyeduar je offline   Profil uživatele strihorukyeduar   Find more posts by strihorukyeduar   Foto galerie člena strihorukyeduar   Click here to Send strihorukyeduar a Private Message   Add strihorukyeduar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psychoXXX
Stálý Člen

Karma uživatele psychoXXX - 38% PěstitelskáKarma uživatele psychoXXX - 38% PěstitelskáKarma uživatele psychoXXX - 38% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 98  

Re: Re: řízky Příspěvek č. 133






citace:


Jo jinak - sliboval si Edo strihaci ze tu das tu vyrobu toho extraktu tak kde to vazne :-D



Ja jeden taky navod mam tak snad nevadi ze ho tu dam

Na fotkach moja bejvalka Snad to tiez nevadi ze ju tu davam.. taka moja spomienka :P

Potence:
Naším cílem je získat ze spousty listů salvinorin A a napustit jím menší množství listů. Značka x-krát(5x apod) je relativní a pouze orientační. Znamená, že výsledný produkt bude obsahovat zhruba 5x větší množství salvinorinu než původní listy. Záleží samozřejmě na obsahu salvinorinu v listech, proto některý extrakt 5x může být účinnější než jiný extrakt 10x. Je to jen nicneříkající číslo a pokud neznáte přesně účinnost vašich listů a vaší extrakční metody nemůžete ho používat k určení skutečného obsahu salvinorinu.

Návod na výrobu extraktu 5x:
1. Vyberte si rozpouštědlo dle vašeho uvážení. Pokud rozpouštědlům příliš nerozumíte doporučuji použít 91% isopropanol z lékárny.

2. Rozdělte usušené listy na 5 stejných dílů. Zvažte je, pokud nemáte váhu musí postačit odhad. Jeden díl listů prozatím odložte stranou. Ostatní rozemelte nadrobno.

3. Vložte čtyři rozemleté díly listů do čisté a suché nádoby nebo lahve. Láhev by měla být dostatečně velká tak aby jí listy naplnily maximálně z poloviny. Ale ne příliš velká, listy by měly zabírat alespoň 1/8(to je méně podstatné). Můžete použít i plastovou lahev pokud máte jistotu, že ji rozpouštědlo nerozpustí.

4. Na lahvi si udělejte značku v místě kam dosahují listy. Poté přilévejte rozpouštědlo až po tuto značku. Jakmile listy zvlhnou tak vytvoří hustou hmotu a klesnou pod značku.

5. Směs řádně protřepejte. Láhev můžete dát také do teplé vody(ALE NE DO BLÍZKOSTI OTEVŘENÉHO PLAMENE!!!). Možná nejlepším řešením je nechat láhev několik dní odležet a čas od času protřepat, čím déle tím lépe, ale nemá cenu to přehánět, maximálně týden.

6. Nalejte rozpouštědlo(bez kousků šalvěje) do druhé nádoby. Rozpouštědlo by už mělo být značně zeleně zbarvené. Není sice nutné rozpouštědlo filtrovat, ale snažte se zabránit většímu množství zbytků listů v druhé nádobě.

7. Zopakujte kroky 5 a 6 ještě dvakrát s novými dávkami rozpouštědla po značku na lahvi. Pak smíchejte všechno získané ozelenělé rozpouštědlo dohromady.

8. Odpařte získané rozpouštědlo. Nechte ho odstát v otevřené nádobě venku dokud vám nezbude jen malé množství. Tento proces můžete urychlit ovíváním povrchu fénem nebo umístěním do teplé vodní lázně(případně obojím zároveň). Extrahované listy pak můžete nechat oschnout na kousku alobalu(brzy se dozvíte proč).

9. Zbytek neodpařeného rozpouštědla teď smíchejte s odloženým dílem listů z kroku 2. Měli byste mít dostatek rozpouštědla na zvlhčení všech listů

10. Nechte odpařit zbytek rozpouštědla. Možná bude nutno umístit listy do teplé trouby aby vyschly dokonale.

A je to Vyzkoušejte extrakt. Pokud nefunguje...tak by listy, které jste dali uschnout v kroku 8 měly být stále použitelné. Salvinorin prostě musí někde být, může být v jedné hromádce, druhé nebo obou. Nemůže jen tak zmizet. O trochu sice během výroby přijdete, obzvláště během odpařování se ho část přilepí na stěny nádoby, ale neexistuje žádná metoda jak ho získat všechen.

Užitečné rady:
Pro výrobu 10x extraktu akorát rozdělte usušené listy na deset dílů a jeden odložte stranou. Zbytek postupu je totožný.

NESNAŽTE SE odpařit všechno rozpouštědlo v domnění, že získáte čistý salvinorin A, je to nesmysl. Získáte akorát malé množství černozeleného sajrajtu, který je naprosto k ničemu.

Výroba tinktury: extrahujte všechny listy...úplně odpařte rozpouštědlo...a znovu rozpusťte usazeninu v čistém vysokoprocentním alkoholu pro lékařské účely.

Po uschnutí všech listů můžete „vypláchnout“ nádobu malým množstvím rozpouštědla, které pak opět necháte zaschnout na listech. Množství rozpouštědla by mělo být dostatečně malé tak aby ho dokázaly listy absorbovat VŠECHNO. Tímto získáte salvinorin přilepený ke stěnám.

Nemíchejte odpařující se rozpouštědlo...jenom byste ztratili více salvinorinu.

Čím větší množství se extrahuje tím je proces efektivnější. Proto až budete extrakci dobře zvládat extrahujte co největší množství listů najednou. Nemá cenu extrahovat malá množství. Když vezmeme v potaz všechnu práci a množství ztraceného salvinorinu, nevyplatí se to.

Pro ještě čistší kouření extrahujte všechny listy dle postupu...Pak extrahujte použité listy nepolárním rozpouštědlem kvůli odstranění ještě více dehtů/olejů/tuků...Následně použijte 1/5(5x extrakt) nebo 1/10(10x extrakt) těchto „superčistých listů“ pro krok 9. Nepouštějte se do toho pokud nemáte jistotu, že vaše rozpouštědlo a postupy fungují tak jak mají.

Old Post 09-09-2010 v 15:29 PM
psychoXXX je offline   Profil uživatele psychoXXX   Find more posts by psychoXXX   Foto galerie člena psychoXXX   Click here to Send psychoXXX a Private Message   Add psychoXXX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
strihorukyeduar
Stálý Člen

Karma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 261  

Příspěvek č. 134

Díky PsychoXXX za návod...PS: tobě šalvěj vykvetla? To je krása! To se nestává každý den....

Jinak všechny řízky už jsou fuč, ale za 14 dní bude další várka cca 8mi řízků, takže můžete vesele psát.

Zatím Eda

Můj OUTDOOR 2006
Moje ŠALVĚJKA DIVUTVORNÁ
Můj předměstský OUTDOOR 2009

Old Post 29-09-2010 v 13:57 PM
strihorukyeduar je offline   Profil uživatele strihorukyeduar   Find more posts by strihorukyeduar   Foto galerie člena strihorukyeduar   Click here to Send strihorukyeduar a Private Message   Add strihorukyeduar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psychoXXX
Stálý Člen

Karma uživatele psychoXXX - 38% PěstitelskáKarma uživatele psychoXXX - 38% PěstitelskáKarma uživatele psychoXXX - 38% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 98  

Příspěvek č. 135

cau, neni za co.. no mne nekvitla, ale pocul som ze pod MH vybojkou je to celkom bezne.. ale koli takemu poteseniu si to malokto dovoli palit zimne obdobie dost tazko znasala, boj o zivot.. neviem cim to bolo..

Old Post 02-10-2010 v 14:35 PM
psychoXXX je offline   Profil uživatele psychoXXX   Find more posts by psychoXXX   Foto galerie člena psychoXXX   Click here to Send psychoXXX a Private Message   Add psychoXXX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
strihorukyeduar
Stálý Člen

Karma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% PěstitelskáKarma uživatele strihorukyeduar - 77% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 261  

Příspěvek č. 136


Takže abyste nemysleli, že spím, aktualizuji trošku stav.
Jak vidíte, tak matky se mají super, rostou jak z vody.
Pár řízků sem si taky hodil ještě pro radost do truhlíků
Tu větší matku sem zase trochu oholil, protože už se hodně nakláněla, takže když bude mít někdo zájem, tak ať se mi ozve. Pár větviček bude mít tak do týdne kořeny

Můj OUTDOOR 2006
Moje ŠALVĚJKA DIVUTVORNÁ
Můj předměstský OUTDOOR 2009

Old Post 09-11-2010 v 23:59 PM
strihorukyeduar je offline   Profil uživatele strihorukyeduar   Find more posts by strihorukyeduar   Foto galerie člena strihorukyeduar   Click here to Send strihorukyeduar a Private Message   Add strihorukyeduar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pajo
Nový Člen

Karma uživatele pajo - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 137

Ahoj sháním řízky, popřípadě i větši rostlinky salvie. Ozvěte se na PM a nějak se domluvime.

Old Post 18-01-2012 v 22:50 PM
pajo je offline   Profil uživatele pajo   Find more posts by pajo   Foto galerie člena pajo   Click here to Send pajo a Private Message   Add pajo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:22 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 7 8 9  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
13-11-2012 - Kubcová šalvěj divotvorná - 8 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1488450 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív