Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » THC a bolest
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
4C3
Stálý Člen

Karma uživatele 4C3 - 41% PěstitelskáKarma uživatele 4C3 - 41% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 349  

THC a bolest Příspěvek č. 1

Zajimalo by me, jestli nekdo mate vlastni zkusenost s tim, jak vam pomohlo ci pritizilo huleni pri nejaky bolesti (mysleno fyzicky ).

Ja osobne mam docela problemy s pateri (Scheuermannova nemoc, lordoza, kyfoza, scolioza) a kdyz alespon parkrat tydne necvicim specialni cviky, tak me pak zacnou docela dost bolet zada a prave po huleni uz delsi dobu pozoruju, ze byla situace vzdycky znatelne horsi, tzn. ze me bezprostredne po huleni pak zacly bolet zada mnohem drive a intenzivnejc, nez by to bylo bez nej...

* ...bojim se, ze z nasi budoucnosti zacinam mit strach...
* chci verit, ze vse zly je tu jen proto, abysme si uvedomili, jak je to ostatni krasny, protoze jen to ma skutecnou vahu!
* Nez zacnes brachu veci menit, zkus pochopit nejdriv, proc tak vlastne fungujou...
* Jeden usmev prosim! ...a s porci nesetrete!

Old Post 29-05-2005 v 00:39 AM
4C3 je offline   Profil uživatele 4C3   Find more posts by 4C3   Foto galerie člena 4C3   Click here to Send 4C3 a Private Message   Add 4C3 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chell
Grower Rastawoman

Karma uživatele chell - 41% PěstitelskáKarma uživatele chell - 41% PěstitelskáKarma uživatele chell - 41% PěstitelskáKarma uživatele chell - 41% PěstitelskáKarma uživatele chell - 41% PěstitelskáKarma uživatele chell - 41% Pěstitelská

Registrován: Aug 2002
Příspěvků: 426  

Příspěvek č. 2

no jasny ted mi rostou moudraky a docela to pomuze a taky pri menzesu to je tady nekde smaostatne kdyz clovek je rad ze si sedne na kraj postele necha si od nekoho ubalit a podat spicka je to uleva..

člověk miluje jen to co uplně nevlastní...



žiju díky marihuaně

knihy o konopí

The Brotherhood of Grower Illuminati
ofshoot of
The Brotherhood of Eternal Love

Old Post 29-05-2005 v 11:44 AM
chell je offline   Profil uživatele chell   Find more posts by chell   Foto galerie člena chell   Click here to Send chell a Private Message   Add chell to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
silent
Nový Člen

Karma uživatele silent - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 3

Ja mam podobny problem s chrbticou - kyfoza+skolioza. A tiez vacsinou pocitujem zintenzivnenie bolesti po huleni. Myslel som si, ze hulenie by malo skor posobit proti bolesti, ale zrejme to moze byt aj naopak. A btw, parkrat som skusal aj lysohlavky a tam bolo to zintenzivnenie bolesti znacne horsie. Mal som co robit, aby som sa psychicky nezrutil. Mam taku teoriu, ze v mojom pripade je bolest chrbtice do velkej miery zavisla na psychike. Napriklad sa bolest nemeni pri roznych pohyboch chrbtice. Bezne volne predajne analgetika vobec nepomahaju. Jedine, co bolest spolahlivo odstrani su opiatove analgetika, ako sa mi podarilo zistit, ked som kedysi zohnal balenie Tramadolu.

Old Post 19-06-2005 v 23:50 PM
silent je offline   Profil uživatele silent   Find more posts by silent   Foto galerie člena silent   Click here to Send silent a Private Message   Add silent to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
silent
Nový Člen

Karma uživatele silent - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 4

To je fakt, ze tramadol oblbuje. Dlhodobo by som to urcite nebral. Tie ostatne veci som este neskusal, mozno vyskusam. Nastastie to zatial s mojim chrbtom nie je tak zle. Trocha pobolieva uz 5-7 rokov a nejak sa to nezhorsuje. Je to celkom znesitelne az na tie obcasne stavy po huleni.

Old Post 20-06-2005 v 11:23 AM
silent je offline   Profil uživatele silent   Find more posts by silent   Foto galerie člena silent   Click here to Send silent a Private Message   Add silent to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

hmm ja mam tiež problem s chrbticou, teda normalne ma neboli, ale niekedy ked si pohulim, tak ma začne dost boliet chrbat, hlavne ked ležím. Nejako tomu nechapem....

Old Post 11-07-2005 v 23:04 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Toxikoman
Stálý Člen

Karma uživatele Toxikoman - 75% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 160  

Příspěvek č. 6

Ja mam jednu skusenst..Som si daval dake 6 bongo na nasej luke pri lesiku..a ked som sa postavil a vyfukol dym tak som dostal zavrat ako keby Flash a spadol dozadu ako svieca...a ked som otvoril oci tak som vedel ze som dostal flasha ale necitil som ziadnu bolest ci potom daku modrinu...lebo nepadol som na travu ale na taky strk ci co to bolo...Tak neviem ci mi to spravilo THC alebo Flash - vypad v mozgu

Old Post 01-09-2005 v 13:32 PM
Toxikoman je offline   Profil uživatele Toxikoman   Find more posts by Toxikoman   Foto galerie člena Toxikoman   Click here to Send Toxikoman a Private Message   Add Toxikoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highmat
Stálý Člen

Karma uživatele highmat - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 122  

Příspěvek č. 7

pri nejakej povrchovej bolesti:vytknuty clenok,porezanie sa... mi to celkom pomaha,lebo nemzslim tolko na bolest ale na ine veci
avsak pri bolestiach hlavy a hrdla sa bolest neprijemne zhorsuje.
tot fse..

fucking shit is this weed BUT I breed IT to feed my need

I love cannabis indica!!!

AMO+ Mora

Old Post 29-09-2005 v 09:39 AM
highmat je offline   Profil uživatele highmat   Find more posts by highmat   Foto galerie člena highmat   Click here to Send highmat a Private Message   Add highmat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wassup
Stálý Člen

Karma uživatele wassup - 94% PěstitelskáKarma uživatele wassup - 94% PěstitelskáKarma uživatele wassup - 94% PěstitelskáKarma uživatele wassup - 94% PěstitelskáKarma uživatele wassup - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 236  

Ganja a bolest? souvisí to? Příspěvek č. 8

Dobrej večír, jaké máte zkušenosti s bolestí, když nejste ve stavu střízlivém? (samozřejmě pod vlivem THC)

Já můžu za sebe říct, že ganja bolest utlumuje, jak je to u vás?

Moje ne příliš příjemná zkušenost:

Spali jsme u kamaráda na chatě a obtěžoval nás sršeň, tehdá jsem byl zhulenej docela fest, ale z5 k tomu důležitému. Sršeň si dovolil přistát na na zádech mé kamarádky což se mi nlíbilo, snažil jsem se ho z ní smést rukou, ale ta mrcha mi nějakým pro mne tehdy nepochopitelným způsobem "přeskočila" na ruku. Vyskočil jsem a začal jse rukou třást, abych se ho zbavil. Najednou jsem necítil nic, kouknu na ruku a sám sebe jsem se ptal, pokousal me nebo ne? Necítil jsem fakt nic, vůbec nic... Podíval jsem se na světle a najednou jsem uviděl docela dost veký rudý flek (asi1,5cm průměr). Vzhledem k tomu že me to nebolelo (vubec jsem to necitil) přestal jsem na to myslet a řádil dál. Když jsem ráno vstal, ruka byla 2x tak tlustá a docela i bolela... (byl tam docela slušnej otok) - Nevím jestli to způsobila tráva, ale když jsem byl vypálenej, necítil jsem bolest... Nicméně slyšel jsme i názory lidí, kteří popisovali, že bolst cítili intenzivněji...

Old Post 25-09-2008 v 20:01 PM
wassup je offline   Profil uživatele wassup   Find more posts by wassup   Foto galerie člena wassup   Click here to Send wassup a Private Message   Add wassup to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Davey
Nový Člen

Karma uživatele Davey - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 9

Třeba na tu bolest zubů mi tráva pomohla.
Jak se zádama to nevím. Ono taky někdy po trávě cítím zvýšeně než normálně. Proto tě to může bolet ještě víc.


Tak zkus jiné metody. Třeba si zkus uvařit nějaký jídlo. Třeba ti důchodci si to házej do guláše, či si dělali ty koláčky a pomáhalo jim to (prej, nevím, nakolik můžu věřit televizi.)

Anebo si zkus vyrobit mastičku a postiženou oblast pěkně promazat.

Old Post 15-10-2008 v 19:17 PM
Davey je offline   Profil uživatele Davey   Find more posts by Davey   Foto galerie člena Davey   Click here to Send Davey a Private Message   Add Davey to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smokey Mech
Nový Člen

Karma uživatele Smokey Mech - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 10

Já sem měl asi před půl rokem dosti ošklivou rupturu na lítkovým svalu. Dneska je to sice plně zahojený, a skoro vdycky když se zhulím, tak v tom místě mám takovej zvláštní pocit... vím, že tam ten sval je... Jinak THC u mě bolest zesiluje, ale většinou je to doprovázený pocitem, kterej říká: "Seš moc, nenech si to pokazit!" ...a já to tak nějak přečkám...

How much do you smoke? Plenty. Bob Marley

Old Post 22-11-2008 v 19:47 PM
Smokey Mech je offline   Profil uživatele Smokey Mech   Find more posts by Smokey Mech   Foto galerie člena Smokey Mech   Click here to Send Smokey Mech a Private Message   Add Smokey Mech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pozdrav
Stálý Člen

Karma uživatele Pozdrav - 0% PěstitelskáKarma uživatele Pozdrav - 0% PěstitelskáKarma uživatele Pozdrav - 0% PěstitelskáKarma uživatele Pozdrav - 0% PěstitelskáKarma uživatele Pozdrav - 0% PěstitelskáKarma uživatele Pozdrav - 0% PěstitelskáKarma uživatele Pozdrav - 0% PěstitelskáKarma uživatele Pozdrav - 0% PěstitelskáKarma uživatele Pozdrav - 0% PěstitelskáKarma uživatele Pozdrav - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 11

THC samotný bolesti asi nesnižuje.

Nedávno se mi do rukou dostala studie Univerzity v Bernu: "Vývoj a farmakokinetické charakteristiky plicní a nitrožilní aplikace Delta-9-Tetrahydrocannabinolu (THC) u lidí" [Development and Pharmacokinetic Characterization of Pulmonal and Intravenous Delta-9-Tetrahydrocannabinol (THC) in Humans] Tam se píše: "Ani plicní ani nitrožilní aplikace THC významně nesnížila experimenálně vyvolanou bolest."

Na druhé straně je ale mnohými klinickými studiemi dokázáno, že Sativex (=sprej do úst pod jazyk a na vnitřní stěny úst, povolen Úřadem pro zdraví v Kanadě na lékařský předpis) zmírňuje neuropatické bolesti a svalové ztuhlosti u pacientů s roztroušenou sklerózou, a celkové bolesti u pacientů s pokročilou rakovinou. Jedna dávka spreje (jedno stlačení) obsahuje 2,7mg přírodního tetrahydrocannabinolu (THC) a 2,5mg přírodního cannabidiolu (CBD) rozpuštěném v etylalkoholu. (http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=38778].

Ten fígl bude právě v CBD, který uvolňuje svaly a v součinnosti s THC snižuje některé "druhy" bolestí.

Old Post 26-12-2008 v 16:33 PM
Pozdrav je offline   Profil uživatele Pozdrav   Find more posts by Pozdrav   Foto galerie člena Pozdrav   Click here to Send Pozdrav a Private Message   Add Pozdrav to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
labuffo
Stálý Člen

Karma uživatele labuffo - 94% PěstitelskáKarma uživatele labuffo - 94% PěstitelskáKarma uživatele labuffo - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2007
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 12

Mel sem dlouhodobe pauzu s posilovanim diky zraneni, avsak onehda sem to jiz zkusil a z mladicke nerozvaznosti si nalozil celkem vahy.No, dopadlo to tak, ze uz druhe den trpim hodne pretazenema svalama, ale vecerni coud mi dava na tu neprijemnost zapomenout, takze, urcite to nepotlacuje, ale rek bych, ze celkem vyrazne tlumi bolest...(udajne to ma byt prirodni analgetikum, ovsem co studie, to jinej nazor, takze....)

Old Post 28-12-2008 v 17:05 PM
labuffo je offline   Profil uživatele labuffo   Find more posts by labuffo   Foto galerie člena labuffo   Click here to Send labuffo a Private Message   Add labuffo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
acheron
Stálý Člen

Karma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% PěstitelskáKarma uživatele acheron - 68% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 327  

Příspěvek č. 13

mne doteraz vzdy pomohlo hulenie na bolest hlavy ... nemavam nejak casto bolesti hlavy ale vzdy ked sa nieco take objavy tak po par slokoch to bud vyrazne ustupi alebo uplne zmyzne

zasa nie ze budete hulit na 42*C aby vas prestala vetdy boliet hlava

Old Post 28-12-2008 v 18:31 PM
acheron je offline   Profil uživatele acheron   Find more posts by acheron   Foto galerie člena acheron   Click here to Send acheron a Private Message   Add acheron to your buddy list     Navštiv homepage uživatele acheron! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MiloS
Nový Člen

Karma uživatele MiloS - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 65535  

Příspěvek č. 14

Jako chronický uživatel opiátů můžu říct na rovinu jedno: pokud si zahulíte a pak vezmete opiát na bolest, tak vám stačí mnohem menší dávka např. morfia, než když si vezmete jen opiát bez hulení. Ale pozor, hulení pak zesiluje všechny účinky opiátů a to může být nebezpečné, pokud je dávka opravdu vysoká. Má přítelkyně užívá samotnou marihuanu na bolest a nemusí tak užívat právě silné léky na bolest jako je nebezpečný Tramal (účinkuje jako morfin + antidepresivun na bázi SSRI, ale přitom je často předepisován neuváženě a přestože leták uvádí výjmečnou závislost, tak pravdou je opak a každý kdo dlouhodobě užívá tramadol, je minimálně fyzicky závislý.

Hlavně bolesti hlavy a kosterstva je údajně marihuana účiná jakko analgetikum.

Old Post 04-01-2009 v 23:28 PM
MiloS je offline   Profil uživatele MiloS   Find more posts by MiloS   Foto galerie člena MiloS   Click here to Send MiloS a Private Message   Add MiloS to your buddy list     Navštiv homepage uživatele MiloS! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tvrdosovce
Stálý Člen

Karma uživatele tvrdosovce - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 15

ano mal som krce v bruchu slepe crevo a pomohlo dal som si par bong a pomohlo ked aj obcas som citil ale pohoda.

Old Post 24-01-2009 v 00:57 AM
tvrdosovce je offline   Profil uživatele tvrdosovce   Find more posts by tvrdosovce   Foto galerie člena tvrdosovce   Click here to Send tvrdosovce a Private Message   Add tvrdosovce to your buddy list     Navštiv homepage uživatele tvrdosovce! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Christiania1983
Nový Člen

Karma uživatele Christiania1983 - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 16

TO MiloS

Po 3 letech huleni kazdodeniho mi zacala trava a hasis a cokoli bolesti zvesovat a prohlubovat ty pocity..nemas pravdu je to individualni ze potlacuje bolest..nekdy ji tak zvirazni a vsechny pocity a problemy s telem ze te to rozebere.....

Tramal- tak to je vseobecna pravda ze na nem je zavislost ze je to silnej opiat...............je to klepka...

Morfium - tak to teda nevim kde si ho zhanis kdyz jsou ted leky s touhle bazi uplne presne hlidany statem .....a je to fakt na CHRONICKOU bolest silenych rozmeru...jinak je to normlani klepka.

Opiaty obecne - klepky...

Opium samotny..proc ne obcas

Chemky - Zlo...ale chapu ze nekdy bez toho nejde fungovat

a rikam to jako byvalej uzivatel kodeinu,ssri,benzaku a vsech tady tech veci.

Old Post 25-01-2009 v 16:13 PM
Christiania1983 je offline   Profil uživatele Christiania1983   Find more posts by Christiania1983   Foto galerie člena Christiania1983   Click here to Send Christiania1983 a Private Message   Add Christiania1983 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:13 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1188660 seconds with 22 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív