Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » První indoor 60x90x190 400W
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

První indoor 60x90x190 400W Příspěvek č. 1




Zdravím všechny growery. Sice jsem se již jednou ve stejné skříni indoor pokusil rozjet ale po značném neuspěchu (z 5 kytí 4 samci a jeden hermouš) jsem to na nějákou dobu zabalil. Ono to vlastně ani tak nebylo jenom o těch kytkách ale o plno jiných maličkostech které pěstování ztěžovali. Například jsem měl od kamaráda půjčenou lampu z nějákého stožáru která vážila snad 30kg. Potom jsem na odvětrávání použil ventilátory na 220v které nešly regulovat a tudíž jsem měl ze skříně malou turbínu což nebylo rozhodně příjemné. Proto jsem provedl mnoho změn a úprav a doufám že toto bude můj první úspěšný indoor. Momentálně je skříň hotová cca z 80%. Začnu popisem skříně atd...
Jak plyne z nadpisu skříň je 190cm vysoká (rozměry jsou vnitřní). Rozhodl jsem se pěstovat pouze 12/12 a proto jsem skříň rozdělil a tudíž získal místo na matkárnu a řízkovnu. Nynější rozdělení je následující. 20cm vysoký prostor v nejspodnější části bude sloužit k uložení elektriky, hodin, atd... Nad ním bude matkárna z řízkovnou která je vysoká 43cm. A nakonec nejvyšší prostor určený na květ má 122cm. Přikládám fotografie s popisem:

1, 2, 3, 4 - není co dodávat

5 - Karabina na bedny sloužící k pořádnému uzavření. Jsou použity dvě. Velmi šikovná věc.

6 - Jelikož jsou dveře velmi težké a přitažlivost děla svoje musel jsem použít tento vynález (nevím jak se to jmenuje). Při zavření do toho dveře zapadnou a už se nepáčí.

7 - A nakonec detail jednoho pantu. Celkem jich je 6. Nynější těsnění půjde pryč. Už mám koupené nové.

To je zatím vše. V dalším příspěvku popíšu použité komponenty a můj vymyšlený systém pěstování který mě napadl. Možná to tu někdo už zkoušel ale já na to nenarazil.

Old Post 05-04-2005 v 16:06 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Foto 4,5,6 Příspěvek č. 2

Další fotky

Old Post 05-04-2005 v 16:10 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Foto 4,5,6 Příspěvek č. 3




Další foto

Old Post 05-04-2005 v 16:12 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Foto 7 Příspěvek č. 4

A poslední fotka k příspěvku č. 1

Old Post 05-04-2005 v 16:16 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Foto 7 Příspěvek č. 5


Poslední foto k prvnímu příspěvku.

Old Post 05-04-2005 v 16:21 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Janxu
Stálý Člen

Karma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 345 

Příspěvek č. 6

hele, sry ze se ti seru do threadu, ale cim to mas ve vnitr polepeny??? nikde sem se to nedocet. napis dyztak pm a ja tento prispevek smazu.
peace

FIRST INDOOR 150W

Old Post 05-04-2005 v 17:45 PM
Janxu je offline   Profil uživatele Janxu   Find more posts by Janxu   Foto galerie člena Janxu   Click here to Send Janxu a Private Message   Add Janxu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

pokračování Příspěvek č. 7


to Janxu - V pohodě. Theard mi nekazíš. Budu se snažit tu postupně popsat co jsem všechno použil a jak. Je možné že na něco zapomenu nebo někdo něco špatně pochopí a od toho si myslím že je to diskuze. Je to můj první pokus a proto rád uvítám připomínky či dotazy.

Takže folie je z hornabachu. Samolepící. Nevím přesně název ale měla by mít 99% odrazivost světla. Poznáš ji podle toho že je pekelně drahá. Nepamatuji si přesně kolik mě stála (kupoval jsem ji před rokem) ale to co je ve skříni stálo cca 1500,- Faktem je že se s ní parádně pracovalo a pořád drží.

Nyní se zde rozepíšu o systému pěstování. Pěstovat budu hydroponicky a to způsobem že pro všechny kytí použiju jednu nádobu. Když jsem přemýšlel co použiju tak jsem došel k závěru že nejlepší bude akvárko o rozměrech odpovídajících přesně rozměrům skříně. Akvárko je zatím ve výrobě takže foto přiložím později. Rozměry bude mít 60x90x30. jsem zvědavý jak se tento způsob osvědčí. Podle mého názoru to má plus že využiji maximálně prostor pro kořenový systém a odpadne problém kontroly stavu hladiny v jednotlivých nádobách pokud bych použil klasický způsob. Dále se zjednoduší měření PH a EC. Jelikož je akvárium průhledné budu moct lépe kontrolovat stav kořenů. Kytek budu mít 24. Nejprve jsem chtěl hořejší část akvaria taktéž ze skla ale ve sklenářství nemuměli udělat 9cm otvory ve skle a navíc by to bylo dost těžko realizovatelné jelikož sklo při vrtání praská. Jako druhá varinta mě napadlo použít plexi. Po zjištění kolik by to plexi stálo jsem se rozhodl pro laminovanou dřevotřísku o tloušce 12mm. Koupil jsem vykružovací vrtáky a pustil se do práce. Můžu říct že moje představa o práci na patnáct minut nabrala hodně rychle jiných rozměrů. Po vyvrtání cca 3 děr se vrták zřejmě ztupil či co a vyvrtat těch 24 otvorů byl horor. Pálilo se to, smrdělo, prostě hrůza. Dvakrát se mi vrtačka vyškubla a začala putovat po pokoji. Jsem rád že jsem to ve zdravý přežil. Strany a vnitřek otvorů jsem vymazal chemoprenem proti vlhkosti. Výsledek si můžete prohlídnout na fotografii.

Old Post 05-04-2005 v 18:29 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 8

To Apofiss - O ventilaci se podrobně rozepíšu zítra. Je pravda že ty na 220v (sunnon) z prvního neuspěchu jsou vážně dobré. Kovové. Působí velmi kvalitním dojmem oproti těm na 12v co jsem koupil nyní. Jenže ten hluk....

Old Post 05-04-2005 v 19:36 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Janxu
Stálý Člen

Karma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 345 

Příspěvek č. 9

dalsi moje hloupa otazka ale neodpustim si ji. to bude to akvarko normalne pruhledny???? podle toho co si napsal typuji ze ano. no, jenom ze koreny maj mit tmu a budou se ti tvorit ruzny rasy a to pro ne neni taky zrovna nejlepsi a budou ti treba nicit ucinky hnojiv atd. jinak to mas mooooooc pekny a rozhodne ode mne k tobe putuje K+
peace

FIRST INDOOR 150W

Old Post 05-04-2005 v 19:48 PM
Janxu je offline   Profil uživatele Janxu   Find more posts by Janxu   Foto galerie člena Janxu   Click here to Send Janxu a Private Message   Add Janxu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 10

To Apofiss a Janxu - Toto mám samozřejmě vyřešené. Hořejší poklop je z dřevotřísky a přesně v rozměru základny skříně. I kdyby někde po straně vznikla milimetrová nepřesnost (jako že s tím nepočítám) budu nahoru dávat černou folii kterou ke stranám přilepím izolepou. Takže jediný problém bude při otevření skříně z čelní strany. Na tu použiji také folii kterou budu v případě potřeby odendavat.

Jinak děkuji moc za karmy :-)

Old Post 05-04-2005 v 20:26 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kwjetoň
design the future..

Karma uživatele Kwjetoň - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 932  

Příspěvek č. 11

taky by mě zajímalo jakej systém pojedeš?
ten bubl jen podle mě dost utopie (z toho, cos psal vějš)

Pěstuji, tedy jsem குவியெடோன
BUDOUCNOST PATŘÍ AEROPONII !!!! ...jeden kubík stačí, když tě můra tlačí...
I do my thing and you do your thing. I am not in this world to live up to your expectations and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I.
And if by chance we find each other, it is beautiful...
.:::::BONSAI BROTHERS:::::.

Old Post 06-04-2005 v 06:53 AM
Kwjetoň je offline   Profil uživatele Kwjetoň   Find more posts by Kwjetoň   Foto galerie člena Kwjetoň   Click here to Send Kwjetoň a Private Message   Add Kwjetoň to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wad
Floutek

Karma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 645  

Příspěvek č. 12

no podle toho jak se na to tak dívám tak nevím... myslím že buble na tohle je trochu..naťesno.. ale dyž sem se podíval na tu vyvrtanou desku tak mě hned napadlo HDSOG četl sem tu tady o něm a prej je to docela psycho (kytky kotel u sebe ale jsou vysoký "květináče") takže s toho je kotel zelí..stříhá se to aby se to nevětvilo..teď když nad tím přemýšlím tak o tom myslím psal maharshi , a pokud ne tak se omlouvám..díval sem se na to na overgrow a jako mazec..dost vejkej výnos..hmm..já jen tak..jinak pěkný keep growing...

[size=1]

Old Post 06-04-2005 v 13:59 PM
wad je offline   Profil uživatele wad   Find more posts by wad   Foto galerie člena wad   Click here to Send wad a Private Message   Add wad to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 13




imugnio - Pochopil jsi to špatně. Bude to jako klasické akvárko ale hořejší část nebude přidělaná. Hořejšek je z dřevotřísky a bude odendavací. Otvor na doplňování tekutiny tam mám v tom hořejším výku vyvrtaný. Kytí jsou umístěny na střed rozměru 15x15cm. Takže vzdálenost mezi nimi je cca 6cm.

kwjetoň - Pojedu h/scrog. Jinak nechápu proč by to měla být utopie. Napiš nějáký důvod.

wad - Koukal jsem se co je to HDSOG a přesně něco podobného zamýšlím. Akorát mě zarazilo že jsem se dočetl že na jednu 400W žárovku připadne 160 kytí. To mi přijde celkem hodně. Já jich tam mám 24. Jak jsem psal nechci jet režim 18/6 ale rovnou 12/12. Vypěstuji řízky v matkárně a hodím rovnou na květ. Jinak jsem nepochopil jak jsi to myslel s tím bublerem natěsno. To je právě záměr abych využil tím akváriem maximálně prostor pro kořeny.

Jak jsem včera slíbil napíšu něco k ventilaci. Šlo mi o to aby skříň bylo co nejtižší. Pokud se ventilátorům sníží otáčky klesne tím i průtok vzduchu. Filtr také o něco průtok sníží. Proto jsem zvolil osm 12cm větráků. Původní ventilátory na 220v nešli regulovat a tak jsem je nahradil 12v. Čistý odtah mají dohromady 1300 m3/h. Počítám ale s tím že ve finále po úpravách klesne odtah na cca 200 m3/h při maximální tichosti což by mělo plně vyhovovat. Odtah je řešen jako nástavba skříně. Ve skříni je výřízlá většina hořejší části. Nasávání bude dole z obou stran. Tím se zajistí rovnoměrné odvětrávání a teplo se nebude hromadit v hořejší části. Tak a nyní k fotkám:

1) na této fotografii je hořejší nástavba vyfocená z dolní strany na kterou ještě příjde těsnění a posadím ji nahoru.

2) Zde je to samé z hořejší části. Ještě musím tmelem vyplnit okolí ventilátorů jelikož jsem se při řezání někde sekl a po okrajích ventilátorů mám na některých místech mezery což by bylo nežádoucí. Ve vnitřním prostoru jsou ke stranám přidělané lišty na které usadím filtr s aktivním uhlím.

3) Zde je jeden z původních neregulovatelných ventilátorů na 220v.

Old Post 06-04-2005 v 14:19 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 14



4) Na této fotce je pulzní regulátor s chladičem. Chladič příjde na tu vystupující součástku (nevím jak se jmenuje ale snad trioda??) aby regulátor utáhl takovou zátěž. Tato věc funguje tak že do ventilátorů pouští elektřinu v pulzech a tím sníží jejich otáčky. Je to nejlepší a nejšetrnější řešení regulace.

5) Na poslední fotce je zdroj na 12V při 3A. Dá se regulovat v rozpětí 3 - 4,5 - 6 - 7,5 - 9 - 12v. Při zkoušce se mi ventilátory rozběhli nejníž na 6v. Hluk je neporovnatelně nižší než na 12v. Ve výsledku se pokusím najít nejlepší poměr mezi nastavením voltáže na zdroji a nastavením pulzního regulátoru. Tím bych měl docílit nejnižších otáček a nejmenšího hluku. Pro pochopení např. do ventilátorů pustím ze zdroje 9v a těch děvět voltů proženu ještě přes ten pulsní regulátor.

Old Post 06-04-2005 v 14:20 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Matrixx
Hype®masS Sy$tem


Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 1081 

Příspěvek č. 15

vypadá to zatim nadějně,tak ať ti to roste,až budeš mít skřín ready,tak to schválně spočti na kolik tě to vyšlo......

lINDOOR intergalactic M@ZAR by Matrixx ZDE
Hypermass out 2006 ZDE
HYPERMASS MATRIXX GROWSYSTEM 1,025 g/Watt ZDE
GREEN KINGDOM ZDE
010001010001110001101 SYSTEM by M@trixX ZDE
FIRECRACKER GROW ZDE

motto: Když to neklouže, naplivu si.

Old Post 08-04-2005 v 09:58 AM
Matrixx je offline   Profil uživatele Matrixx   Find more posts by Matrixx   Foto galerie člena Matrixx   Click here to Send Matrixx a Private Message   Add Matrixx to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Matrixx! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kwjetoň
design the future..

Karma uživatele Kwjetoň - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 932  

Příspěvek č. 16

Neřikám, že je utopie scrog, ale bubler s víkem napevno...
Teď vidim, že ti pude oddělávat, tagže v pohodě.
Jo a pojedeš ten h-scrog nebo hdsog?
Na scrog tam máš myslim zbytečně moc kytek...

Pěstuji, tedy jsem குவியெடோன
BUDOUCNOST PATŘÍ AEROPONII !!!! ...jeden kubík stačí, když tě můra tlačí...
I do my thing and you do your thing. I am not in this world to live up to your expectations and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I.
And if by chance we find each other, it is beautiful...
.:::::BONSAI BROTHERS:::::.

Old Post 09-04-2005 v 06:23 AM
Kwjetoň je offline   Profil uživatele Kwjetoň   Find more posts by Kwjetoň   Foto galerie člena Kwjetoň   Click here to Send Kwjetoň a Private Message   Add Kwjetoň to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:32 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
04-11-2019 - První Indoor - 14 odpovědí
31-03-2015 - Prvy Indoor 400w - 0 odpovědí
09-03-2015 - První Indoor 600w - 8 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1549330 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív