Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Servery s medicínským využitím cannabis
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Hašišák
Stálý Člen

Karma uživatele Hašišák - 50% PěstitelskáKarma uživatele Hašišák - 50% PěstitelskáKarma uživatele Hašišák - 50% PěstitelskáKarma uživatele Hašišák - 50% PěstitelskáKarma uživatele Hašišák - 50% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 164  

Příspěvek č. 1

Přidal bych výpis článků z LEGALIZACE.CZ .
Tady jsou Výpis článků

Na Osel.cz zadejte marihuana a vyjede vám pár Good článků o lečení

A ještě z Hemp.cz

Vypís z Konopa.cz

Ještě jena kniha http://www.mujweb.cz/www/marihuana_zakazana_medicina/

Konopijelek

Naposledy upravil Hašišák 16-02-2005 v 09:57 AM

Old Post 16-02-2005 v 09:42 AM
Hašišák je offline   Profil uživatele Hašišák   Find more posts by Hašišák   Foto galerie člena Hašišák   Click here to Send Hašišák a Private Message   Add Hašišák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Vyvrácení mýtů DEA Příspěvek č. 2

Děkuju moc UdL, že mi to nejen zkontroloval, ale dopřeložil tak 80% článku . Omluvte, prosím, moji jazykovou neobratnost.

http://medicalcannabis.com/rebuttal.htm

Otázka: Představuje marihuana zdravotní rizika pro uživatele?

Marihuana je návyková droga se závažnými zdravotními následky pro její uživatele a ostatní. Při jejím užívání bylo zaznamenáno mnoho škodlivých krátkodobých a dlouhodobých problémů:
Institute of Medicine’s Report jednal o záležitostech závislosti a abstinence: “Druhotným jevem spojeným s chronickým užíváním marihuany je závislost na psychoaktivních účincích THC. Ačkoli se tato závislost vyvinula jen u několika málo uživatelů, došlo k tomu. Rizikové faktory pro závislost na marihuaně jsou podobné, jako u ostatních forem zneužívání látek.“ Jeho závěr: „Charakteristický abstinenční syndrom u marihuany byl popsán, ale je mírný a přechodný. Syndrom zahrnuje nervozitu, podrážděnost, mírný motorický neklid, nespavost, poruchy na spánkovém RRG, nevolnost a stísněnost. Jinými slovy, marihuana není vysoce návyková.

Krátkodobé účinky užívání marihuany zahrnují: ztrátu paměti, zhoršené vnímání, obtíže s myšlením a řešením problémů, ztrátu obratnosti, snížení svalové síly, zvýšení srdečního tepu a úzkost.
Zpráva IOM konstatuje, „... až na škodlivost spojenou s kouřením jsou nežádoucí účinky užívání marihuany v rozsahu účinků tolerovaných pro ostatní léky.“ Protože vedlejší účinky Marinolu®, synteticky vyrobeného THC, jsou velmi podobné pro celé konopí, jedná DEA nepoctivě, když hovoří o Marinolu® jako o bezpečném a účinném léku a o kannabis jako o lékařsky nevyužitelném.

V posledních letech došlo k dramatickému nárůstu osob, které vyhledaly lékařskou pohotovost v souvislosti s marihuanou. V letech 1993-2000 se počet osob, které vyhledaly lékařskou pohotovost v souvislosti s marihuanou, více než ztrojnásobil.
Toto tvrzení je zavádějící - důvod pro vyhledání lékařské pomoci nemusí mít nic společného se zmínkou o užití marihuany. Informace o předešlé konzumaci marihuany se objevily ve zprávě z lékařské pohotovosti. Zmiňované údaje pocházejí z Drug Abuse Warning Network (DAWN), která byla také vymyšlena jako „Údaje o bezcenných číslech“, protože informace, které shromažďuje, reflektují pouze drogy konzumované pacienty lékařské pohotovosti; důvodem k vyhledání lékařské pomoci vůbec NEMUSELO BÝT právě užití marihuany. Změny ve zpravodajských procedurách poškodily tyto statistiky a zničily jejich validitu; a v roce 1998 54% osob přijatých na lékařské pohotovosti bylo odesláno orgány činnými v trestním řízení.

Existuje také mnoho dlouhodobých zdravotních následků užívání marihuany. Podle National Institutes of Health (NIH, Národní instituty zdraví) studie ukazují, že někteří lidé, kteří kouří pět jointů týdně, mohou do těla dostat mnohem více rakovinotvorných látek než ti, kteří kouří celou krabičku cigaret denně.
Chronické užívání kannabis bylo poprvé zkoumáno v roce 1894 a publikováno jako Indian Hemp Drugs Report (Zpráva o droze indické konopí) britskou vládou. Byla to tříletá studie, v níž byly dotázány stovky indických a západních lékařů na terapeutické využití konopí. Závěr byl, že konopí má zanedbatelné nepříznivé účinky na zdraví, a to jen u chronického užívání. K podobnému závěru dospěla studie The LaGuardia Report v roce 1944 (NYC), která jako první použila klinické a vědecké metody výzkumu. Tři významné, systematické epidemiologické studie provedené v roce 1970 kompletně prověřily medicínské otázky u chronického užívání kannabis. Ganja v Jamajce: Lékařská antropologická studie chronického užívání marihuany (Rubin a Comitas 1975) se 60 pacienty; řecká studie, Hašiš: Studie dlouhodobého užívání (Stefanis, Dornbush a Fink 1977) s 60 pacienty; Kannabis v Kostarice: Studie chronického užívání marihuany (Carter 1980) s 41 pacienty - všechny dosáhly stejného lékařského závěru, jaký kontatovala zpráva IOM z roku 1999.

Nové studie ve 21. století také oznámily minimální negativní dlouhodobé účinky užívání kannabis. V květnu 2001 byli čtyři ze sedmi přeživších amerických pacientů legálně užívajících marihuanu pro léčebné účely (dodané federální vládou prostřednictvím Výzkumným programem nových drog FDA) intenzivně zkoumáni po tři dny v Nemocnici Svatého Patrika, Missoula, MT (známé jako Missoulská studie chronického užívání). Kompletní studie je dostupná na www.medicalcannabis.com. Tito pacienti užívali kannabis o dobu 25 let, 27 let, 26 let a 11 let. Měsíční spotřeba byla 8 nebo 9 léčebných uncí a jeden pacient užíval 11 léčebných uncí každé tři týdny. Závěr studie zněl, že s velmi malými plicními změnami (kromě těch, které se očekávaly od věku osob) byl každý pacient ve velmi dobrém zdravotním stavu a neužíval žádné další léky. Ačkoli americká vláda dodávala těmto pacientům jejich lék, nikdy se nestarala o zkoumání, co to s nimi dělá. My ano a nyní víme, že tato léčba měla zásadní význam pro jejich zdraví a kvalitu života. Také víme, že DEA nepostoupila tyto studie americké veřejnosti nebo jí nebyly prezentovány. Zvažte, kdo za tím asi stojí.

Kanadský Senátní výbor pro ilegální drogy zahájil dvouletou studii kannabis v září 2002. Výbor doporučil, aby konopí bylo legalizováno a byl regulován jeho prodej dospělým, stejně jako v současné době obchoduje s alkoholem.

Marihuana obsahuje více než 400 chemikálií, včetně většiny škodlivých substancí obsažených v tabákovém kouři. Kouření jedné marihuanové cigarety ukládá v plicích asi čtyřikrát více dehtu, než tabáková cigareta s filtrem.
V rajčeti je 360 sloučenin - znamená to, že bychom ho neměli jíst? V konopí je více než 400 složek, asi 60 z nich je klasifikováno jako kannabinoidy a výzkumy ukazují, že mnoho z nich působí synergicky a tato součinnost je činí terapeuticky hodnotnými. Kouření cigaret zabije v této zemi více než 400.000 lidí ročně. Kouření konopí nezabilo nikoho. Lidé v NIDA, NIH a DEA vědí nebo by měli vědět, že konopí užívané rekreačně nebo pro léčebné účely je podáváno odlišnými způsoby. Jeden z jejich vlastních vědců, člověk pověřený pěstováním konopí pro lékařské účely na Mississippské univerzitě pro federální vládu a pacienty z Missoulské studie, má stále nevyřízený patent na konopné čípky. Benediktýni po několik století byli příkladem, jak vydělat peníze, a prodávali konopné preparáty k zevnímu použití, stejně jako to dělá Body Shop v současné době. Elvy Musikka, jedna z missoulských pacientek, jí večer své konopí v sušenkách. Když se podíváte za hranice USA, jak to neustále dělá naše vláda, mohlo by se zdát, že i s klapkami na očích by DEA mohla bezpochyby najít GW Pharmaceuticals ve Velké Británii. Ti vyvinuli a patentovali sublinguální (pod jazyk) sprej s tinkturou z celé rostliny konopí. Canisol, oční kapky na bázi konopí pro glaukom (zelený zákal) byly vyvinuty a jsou dostupné pro pacienty na Jamajce. Vaporizery (metoda inhalace, při níž je rostlinný materiál ohříván na tak vysokou teplotu, aby se uvolnily páry, ale zase ne tak vysokou, aby se vznítil) jsou v současné době vyvíjeny na několika kontinentech pro pacienty, kteří zjistili, že mají velký užitek z inhalačního užívání. Tyto vaporizery umožní pacientům inhalovat terapeutické složky konopí, aniž by zároveň vdechovali dehet a další nebezpečné látky vznikající při hoření konopí, jež jsou obsaženy v kouři.

Vědci z Harvardské univerzity oznámili, že hodinu po vykouření marihuany je riziko infarktu pětkrát vyšší než obvykle.
Tato studie byla prezentována na konferenci Americké kardiologické asociace, konané v březnu 2000, ale nikdy nebyla publikována. American Journal of Nursing ve svém čísle z dubna 2001 od Mary Lynn Mathre poznamenal, že studie (Mittleman MA a kolegové, „Vyvolání infarktu myokardu marihuanou“, Circulation 2000:101(6):713 vyvozuje, že je potřeba další zkoumání této možnosti.

Kouření marihuany také oslabuje imunitní systém a zvyšuje riziko plicních infekcí. Studie Columbia University zjistila, že lidé v kontrolní skupině, kteří kouřili jednu marihuanovou cigaretu každý druhý den po celý rok, měli o 39% nižší počet bílých krvinek než obvykle. Tudíž kouření marihuany poškozuje imunitní systém a činí uživatele náchylným k infekcím a chorobám.
Co toto sdělení říká, je, že kouření čehokoli může zvýšit riziko plicní infekce, což je zvláště pravdivé u pacientů, pokud jejich lék vyroben například svépomocí, na rozdíl od léků, které jsou testovány. IOM byl daleko rozumnější při vyvozování závěru v této věci. Raději než zvolit tři studie, které mohou podpořit federální politiku, podívali se na každou studii provedenou v USA. IOM došel k názoru, že „studie na buněčných kulturách a na zvířatech potvrdily, že kannabinoidy působí imunomodulačně - tzn. že zvyšují některé imunitní odpovědi a tlumí jiné. Proměnlivost odpovědí závisí na takových experimentálních faktorech, jako je dávka, načasování užití a typ zkoumané imunitní buňky.“ Pokračuje, „U mnoha účinků zaznamenaných výše se zdá, že se vyskytují při (vysokých koncentracích) a... je dost k vyvolání silného psychoaktivního účinku.“ Tyto dávky a účinky jsou daleko za tím, co je potřebné nebo vyhledávané u chorob.

Uživatelé se mohou stát závislými na marihuaně do té míry, že musí vyhledat léčbu, aby dokázali přestat s jejím zneužíváním. V roce 1999 více než 200.000 Američanů podstoupilo léčbu závislosti na návykových látkách, zejména pro zneužívání marihuany a závislosti na ní.
Kdokoli, u koho bylo zjištěno držení konopí, je považován v souladu s jazykem drogové války za dealera nebo feťáka. Dealeři / feťáci mají volbu: jít do vězení, nebo jít na léčení. Navíc zneužívání léků významově splývá se „závislostí“. Závislost je definována jako způsob zneužívání drog, který je charakterizován nepřekonatelnou předpojatostí s nutkavým užíváním drog, zajištěním jejich dodávek a výrazným sklonem k recidivě, když jsou drogy odebrány. Otázka, kterou si musíme položit, je: Vyhledávají uživatelé marihuany léčbu kvůli pomoci se závislostí na marihuaně, nebo vyhledávají léčbu jako alternativu vězení nebo ztráty zaměstnání, protože byli přistiženi při užívání konopí nebo mají pozitivní drogové testy?

Kvůli marihuaně je v léčení více mladistvých než kvůli jiným drogám nebo kvůli alkoholu. Počet adolescentů, přijatých kvůli zneužívání marihuany, vzrostl ze 43% všech příjmů adolescentů v roce 1994 na 60% v roce 1999.
Kdyby toto byla pravda, znamenalo by to, že válka proti drogám byla chybná. Léta naše vláda sypala miliardy dolarů do války s drogami, cílem s vysokou prioritou bylo předcházet užívání drog mladistvými. Očividně tato válka nebyla příliš úspěšná. Na druhou stranu, existuje zde epidemie marihuanové závislosti/návyku mezi našimi dospívajícími? Je více mladých v léčení kvůli závislosti na konopí, nebo kvůli jeho užívání? Jestliže mladiství byli přistiženi při kouření marihuany nebo měli pozitivní drogové testy na kannabis, mohou být donuceni k léčbě, nebo trpět ostatními důsledky ze strany správců školy, soudních úředníků nebo svých rodičů. Samozřejmě by se mládež měla vyvarovat užívání drog, ale experimenty s drogami patří k normálnímu chování dospívajících. Někteří z mladistvých, léčených kvůli závislosti na kannabis, mohou mít vážné problémy s konopím, ale zdá se vysoce nepravděpodobné, že by marihuana byla hlavním drogovým „problémem“ u dospívajících.

Marihuana je nyní mnohem silnější, než byla před desetiletími. Podle údajů z Projektu monitoringu potence na Mississippské univerzitě obsah THC v prodávaném konopí vzrostl z průměrných 3,71 procenta v roce 1985 na průměrných 5,57 procenta v roce 1998. Průměrný obsah THC v americké sinsemille vzrostl z 3,2 procenta v roce 1977 na 12,8 procenta v roce 1997.
Před osmdesáti lety kterýkoli pacient, bez předpisu, mohl zajít do kterékoli lékárny v Severní Americe a koupit tinkturu z konopí. Tyto produkty byly vyráběny a plněny do lahviček farmaceutickými giganty jako Eli Lily a Parke-Davis. Potence těchto preparátů byla up to 100 fold (neumím přeložit) potence dnešní sinsemilly (samice bez semen/bez opylení). Asi v roce 1920 nálepka lahvičky s konopnou tinkturou doporučuje uživatelům „brát tak dlouho, dokud se neprojeví požadovaný účinek“ Rozsah potence zmiňovaný DEA je jednoduše výsledkem odborného pěstování rostlin, kdy jsou pacientům podávány květy této rostliny, které obsahují nejvíce THC. Kannabis, který byl k dispozici v 70. a 80. letech obsahoval stonky, semena a listí, které jsou z terapeutického hlediska okrajové a matematicky zredukovaly obsah aktivních látek. DEA přišla s myšlenkou, že léky s větší potencí jsou špatné. Na druhou stranu – silnější materiál znamená méně inhalace škodlivých látek, pokud se pacient rozhodne kannabis užít formou kouření.

Otázka: Má marihuana nějakou lékařskou hodnotu?

Jakákoli rozhodnutí o vhodnosti drog k lékařskému využití musí být založena na nejlepších dostupných vědeckých základech od zdravotnických odborníků. Institute of Medicine vedl rozsáhlou studii, která měla zhodnotit pozitivní zdravotnický potenciál marihuany a jejích složek, kannabinoidů. Studie ukázala, že kouření marihuany není doporučeno pro léčbu jakýchkoli nemocí. Navíc dnes jsou dostupné účinnější léky. Z tohoto důvodu Institute od Medicine došel k názoru, že je malá budoucnost pro kouření marihuany jako lékařsky schválenou terapii.
A znovu přicházejí. Pod pojmem „Fyziologické riziko“ autoři IOM přišli k závěru, že „když interpretujeme studie s úmyslem ukázat zhoubné dopady marihuany, je důležité mít na mysli, že většina těchto studií je založena na kouření marihuany a efekt kannabinoidů nelze oddělit od efektu inhalování kouře hořícího rostlinného materiálu a jeho složek.“ Doporučují: „Studie definující individuální zdravotní rizika kouření marihuany by měly být provedeny, částečně mezi populací, která užívá marihuanu zcela běžně.“ Studie IOM konstatovala, že „klinické testy marihuany určené pro léčebné účely by měly být provedeny na základě následujících limitujících okolností: testy budou zahrnovat pouze krátkodobé užívání marihuany (méně než 6 měsíců), budou prováděny na osobách, kde lze důvodně očekávat její účinek, jednotlivé instituce zveřejní výsledky a budou shromažďovat data o efektivnosti.“ Zpráva pokračuje: „smyslem klinických testů s marihuanou nebude to, že by se stala povolenou drogou, ale stane se prvním krokem směrem k možným výzkumům systémů rychlé nekuřácké aplikace marihuany.“ Jsou si vědomi, že toto bude trochu trvat, takže „mezitím jsou zde pacienti se symptomy fyzického ochabnutí, kterým by vykouřená marihuana mohla přinést úlevu.“ Prosím, vezměte v úvahu předchozí zmínky o dalších způsobech užití, patentovaných společností GW Pharmaceuticals v roce 2001, pouhé 2 roky po zprávě IOM. Dále berte v potaz, že DEA nejspíše vlastní agendu, která není založena na pravdě nebo vědeckých poznatcích.

Advokáti hájili zájmy lékařského využití marihuany třeba pro léčbu glaukomu (zeleného zákalu). Nicméně toto je dobrý příklad mnohem efektivnějších léků, které jsou téměř k dispozici. Podle Institute of Medicine existuje 6 typů léků a několik chirurgických metod, které jsou k dispozici k léčení glaukomu, jež efektivně zpomalí postup této nemoci snížením nitroočního tlaku.
A opět DEA opomenula část zprávy, část, která říká, že pro některé pacienty jsou výše zmiňované metody prakticky nepoužitelné. Neúčinnost každého léku a chirurgického zákroku, od počátku do konce celá baterie federální vládou požadovaných experimentů s jeho zrakem, přesvědčila federální vládu, že Robert Randall, pacient s glaukomem, by měl dostat marihuanu k léčebným účelům. To bylo v květnu 1978. Když Robert zemřel v roce 2001, stále měl zrak. Všem pacientům musí být dopřáno právo vyhledávat lékařské využití kannabisu, aby se rozšířila nabídka současných standardních léčebných procedur.

V dalších studiích, kouřená marihuana byla ukázána jako příčina dalších zdravotních problémů jako například rakoviny, respiračních obtíží, zrychlené srdeční činnosti, ztráty motorických dovedností. Dále ještě může marihuana ovlivnit imunitní systém prostřednictvím snížené schopnosti T-buněk vypořádat se s infekcí,což ukazuje, že marihuana může způsobit více škod než užitku u lidí se slabším imunitním systémem.
Z IOM, „pro většinu lidí je primárně velmi nepříjemným efektem snížení motorických dovedností. Navíc má malá část uživatelů zkušenosti s dysforií (únava, rozmrzelost) nebo nepříjemnými prožitky. Nakonec, efekt krátkodobého snížení imunity se špatně dokazuje, ale jestliže existuje, pak není bůhvíjak velký, aby vyloučil lékařské využití. Současné studie prováděné ve Španělsku indikují úplně opačný postoj ke stanovisku DEA týkající se rakoviny. V předběžných výsledcích kannabis snížil či zcela eliminoval mnohotvaré nádory na mozku. Dočasné mírné zvýšení srdeční činnosti, tachykardie, souvisí s dávkováním a může trvat až 45 minut od okamžitého užití. Toto může být riskantní pro osoby se srdečními problémy a následně by tedy měly dávat pozor při užívání nebo užít kannabis pod lékařským dohledem.

Navíc v jedné současné studii z kliniky Mayo je THC ukázáno jako méně efektivní než standardní léky, které mají pacientům s rakovinou pomoci získat zpět ztracený apetit.
„Žravka“ je velmi známým termínem na ulicích v USA. Je to momentálně slangový výraz pro výsledek užití cannabis. Podle sdělení agentů DEA to znamená, že když užijete cannabis, dostanete hlad. To není nic nového. V Konopí v lékařské praxi: Právní, historický a farmakologický přehled terapeutického využití marihuany (http://medicalcannabis.com/Cannabis...calPractice.htm), Mathre, z roku 1997, je zpráva, že IHDC (Komise pro indické konopné drogy) uvedla stimulaci apetitu jako terapeutické využití. Galen, doktor ze 2. století známý mícháním preparátů z drog (stále se jim říká podle autora říká galenika – léky připravované speciálními lékárnickými metodami, nikoli chemickou cestou jde např. o sirupy, odvary, tinktury apod.), říká, že konopné semínko je těžké strávit, ale „vařené a konzumované s dezertem po obědě, stimuluje chuť k pití. Muslimské texty ze 14. století zmiňují hašiš jako pomoc při zažívání, zatímco Aorta v roce 1563 napsal v knize „Colloquies on the Simple and Drugs of India“, že Indové jedí buď semena, nebo rozdrcené listy, aby pomohly nebo uklidnily ženy (IMHO při porodu). Také ho užívali z jiného důvodu – aby dostali chuť.

Více nedávných studií s Marinolem demonstrovalo efektivnost THC jako antiemetika (lék proti zvracení) – díky tomu bylo schváleno jako lék. Uživatelé cannabis budou argumentovat, že celá rostlina působí lépe než jen samotné THC. Fakt, že THC není „nejlepší“ podle jimi citované studie, nepopírá ale fakt, že u některým pacientům hodně pomáhá.

Americká lékařská asociace doporučuje, aby marihuana zůstala na Seznamu 1 kontrolovaných substancí.
Americká lékařská asociace (AMA) doporučila, aby užití cannabis neprovázel žádný kriminální postih v roce 1977 a nikdy nezměnila svoje stanovisko. Udržují současný stav, že terapeutické využití cannabis je potřeba dodatečně studovat. Nejstarší a největší profesionální zdravotnická organizace v USA, Americká veřejná zdravotnická asociace (APHA), skupina čítající více než milión sto tisíc zdravotnických profesionálů, v roce 1995 doporučila okamžitý převod cannabis pod kontrolu zdravotnických zařízení na základě dozvuků výzvy asociace AMA z roku 1977. Tucty další profesionálních zdravotnických skupin po celém světe se ztotožnily s APHA. Seznam je k dispozici na medicalcannabis.com.

DEA podporuje výzkum bezpečnosti a efektivnosti THC (hlavní psychoaktivní látka marihuany), a takové studie přicházejí, podporovány granty z Národního institutu proti zneužívání drog.
Efektivnost a bezpečnost cannabis je velmi dobře známa federální vládě a hlavně DEA. V roce 1986 DEA nařídila jejich nejvyššímu administrativnímu zákonnému soudci, aby nastudoval potenciál terapeutického využití cannabis a podal zprávu o směru, jakým by se měla DEA ubírat. Po 5000 stránkách výpovědí a téměř dvou letech výzkumu soudce Francis L. Young stanovil, že „důkazy v tomto protokolu jasně dokazují, že marihuana byla akceptována jako způsobilá při odstraňování bolesti u vážně nemocných lidí, to vše pod lékařským dohledem. Bylo by nesmyslné, svévolné a rozmarné, aby DEA nadále stála mezi těmi, kdo trpí, a mezi užitkem této substance vyplývajícím z této zprávy.“ Soudce Young dále zmínil, že cannabis byl „nejbezpečnější terapeutický činitel známý lidstvu“. Zvažte zdroj. THC je schváleno jako lék (Marinol) a bylo zařazeno do seznamu tři, který znamená, že může být předepisován lékaři pro jakýkoliv odůvodněný zdravotní stav, takže nemá smysl konstatovat, že podporují více výzkumů THC. DEA pokračuje v blokování úsilí studovat celý cannabis.

Jako výsledek tohoto výzkumu, syntetický THC lék, Marinol, je k dispozici veřejnosti od roku 1985. FDA, Úřad pro kontrolu potravin a léčiv, stanovil, že Marinol je bezpečný, efektivní a má terapeutický přínos při použití jako léku proti nevolnosti, zvracení spojenému s chemoterapií při rakovině, a jako léku proti snížení hmotnosti u pacientů s AIDS. Nicméně nezpůsobuje zhoubné zdravotní efekty spojené s kořením marihuany.
Ke konci 70. let provedlo 6 států individuální studie, umocněné velkým počtem pacientů, o efektivnosti celého cannabisu ve srovnání s Marinolem. „Konopí v lékařské praxi“ zkoumal jednu takovou studii, Lynn Piersonův Terapeutický výzkumný program. Údaje u 169 pacientů byly analyzovány a závěr podle vedoucího studie byl, že „dosažené výsledky silně naznačují , že obojí – inhalovaný přírodní cannabis i pilulky s aktivní složkou, delta-9-THC, jsou efektivní při regulování nevolnosti a zvracení a také jako stimulant apetitu. Kombinovaná data ze všech šesti studií ukazují podobné výsledky a více než 70 % pacientů preferuje celý cannabis před Marinolem pro celou řadu důvodů“.

Dále ještě, DEA nedávno pověřila Kalifornskou univerzitu v San Diegu provedením důsledné vědecké studie, která určí bezpečnost a efektivnost složek cannabis při léčbě některých vysilujících onemocnění.
Toto je chvalitebná, racionální, vědecky hodnotná a již dlouho potřebná ukázka profesionality a soucitu federálních byrokratů.

Q. Škodí marihuana někomu kromě osoby, která ji kouří?

Zvažte veřejnou bezpečnost ostatních, když jsou konfrontování s intoxikovaným drogami:

Marihuana ovlivňuje mnoho schopností potřebných pro bezpečné řízení: ostražitost, schopnost koncentrace, koordinaci a reakční čas. Tyto efekty mohou přetrvávat až 24 hodin po vykouření marihuany. Marihuana může způsobit špatný odhad vzdáleností a zhorší reakci na signály a značky na silnici.

Jak již bylo dříve zmíněno ve zprávě IOM, psychomotorické dovednosti mohou být zmenšeny užíváním cannabis, ale po limitovanou dobu, která se může protáhnout na hodiny. Studie v USA, Austrálii a Velké Británii nesdílejí závěr DEA. Nejčerstvější studie, dokončená v březnu 2002 Dopravní výzkumnou laboratoří v Crowthorne v Anglii, dokázala, že řidiči užívající cannabis samotný si jsou vědomi svého stavu a jako kompenzací řídili obezřetněji. V konečném efektu jezdili bezpečněji než lidé střízliví.

Ve zprávě z roku 1990 NTSB studovala 182 smrtelných nehod nákladních aut. Zjistili, že počet nehod způsobených řidiči pod vlivem marihuany byl stejný jakou u osob pod vlivem alkoholu – 12,5 % v obou případech.
Toto je kauzální poměr, který nemá žádnou platnost. Spornou otázkou může být intoxikace během nehody, ale toto není to, co data indikují. Tato data pouze podporují závěr, že během předcházejícího měsíce, jestliže byl test přesný, a velké procento není, užil řidič cannabis. Nejsou prezentována žádná data dokazující, že intoxikace cannabisem byla současným a kauzálním faktorem v nehodě.

Zvažte také, že užívání drog, včetně marihuany, se podílí na zločinu. Velké procento zadržených pro trestné činy mělo pozitivní test na marihuanu. Celostátně, 40 % zadržených dospělých mužů mělo pozitivní test na marihuanu v době jejich zadržení.
Toto je zase zkreslený fakt. Cannabis je rozpustný v tuku a jeho metabolity mohou zůstat v těle déle než měsíc, zatímco většina ostatních drog je z těla vyloučena během jednoho nebo dvou dní. Test moči po zadržení může indikovat pouze předchozí užití cannabis. Výsledky testů nezjistí intoxikaci během doby zadržení nebo v okamžiku trestného činu.

Q. Je marihuana vstupní branou do světa dalších drog?

Ano. Mezi nejzávažnější důsledky užívaní marihuany patří její role na cestě k užívání dalších ilegálních drog jako jsou heroin nebo kokain. Dlouhodobé studie studentů, kteří užívají drogy, ukazují, že poměrně dost mladých lidí zkusilo další ilegální drogy, aniž by předtím zkusilo marihuanu. Ne všichni lidé, kteří užívají marihuanu, přecházejí k dalším drogám, užívání marihuany může někdy snížit zábrany při užívání drog a vystavuje uživatele tváří v tvář prostředí, které podporuje další drogy.
To je námětem pro „teorii krokového kamene“ popsané výše. Ignoruje, že dětem je nejdříve prostřednictvím rodičů představena droga nazvaná kofein, dále nikotin a alkohol jim ukáží marketingoví profesionálové, a Ritalin jejich pediatři. Nejnovější studií v této oblasti je studie publikovaná Centrem výzkumu ekonomické politiky v Londýně. Zakončuje tvrzením, že cannabis nevede k užívání tvrdých drog. To potvrzuje charakteristiku dlouhodobě popsané teorie brány do světa drog, která říká, že „neexistuje přesvědčivý důkaz, že by drogový efekt marihuany byl kauzálně spojen s následným užíváním dalších zakázaných drog. Důležitým varováním je, že data o stoupajícím užívání drog nelze osvojit a používat u užívání drog pro lékařské účely. To nevychází z dat, že kdyby byla marihuana dostupná na lékařský předpis, vzorek drogy zůstane stejný jako při nezákonném užití.“

Riziko užívání kokainu bylo odhadováno jako 104x vyšší u těch, kdo zkoušeli marihuanu, než u těch, kteří ji nikdy nezkusili.
Studie z roku 2001 v American Journal of Public Health v rozpravě „skuteční uživatelé drog“ uvádí, „jako by raději užívali marihuanu namísto alkoholu, a raději zkusili ostatní nezákonné drogy namísto marihuany.“ Dále zmiňují, „tato zjištění naznačují, že pro velký počet uživatelů tvrdých drog nehraje marihuana roli ‘vstupní drogy‘. Závěrem dodáváme, že preventivní programy by se měly zaměřit na alkohol a marihuanu a měly by mít limitovanou efektivnost pro mladé lidi, kteří jsou vystaveni riziku užívání tvrdých drog.“

Závěrem:

Marihuana je nebezpečná, návyková droga, která na uživatelích zanechává vážné zdravotní následky.
Marihuana nemá žádnou medicínskou hodnotu a nemůže být považována za efektivnější než legální látky.
Uživatelé marihuany mají mnohem větší tendenci k užívání dalších drog jako kokain, heroin, než ne-uživatelé marihuany.
Legalizátoři drog používají „medicínskou marihuanu“ jako falešnou stopu ve snaze hájit legalizaci užívání drog.

Závěrem zmíníme, že stanoviska DEA jsou politicky motivována a vědecky nepodložena. Došli jsme k závěru, že vstup represivních orgánů do rozhodování v oblasti péče o veřejné zdraví je přímou hrozbou pro národní zdraví a především pro potřebu stanovit podmínky užívání konopí terapeuticky pod lékařským dohledem. Konstatovali jsme, že DEA svou agendou a nedostatkem otevřené komunikace na jejím webu se stává nespolehlivým zdrojem informací o terapeutickém využití konopí.

Naposledy upravil 22-05-2005 v 09:18 AM

Old Post 22-05-2005 v 09:00 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Altibo
Stálý Člen

Karma uživatele Altibo - 23% Pěstitelská

Registrován: Jul 2006
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 3

Tak snad je to k tématu...docela mě zaujalo toto.

od počátku roku 2006 si ti Kanaďané, kteří chtějí užívat marihuanu ze zdravotních důvodů, budou moci svou bylinu kupovat v síti licensovaných lékáren, jak o tom 13. a 14. září referoval kanadský tisk

Kanadské ministerstvo zdravotnictví tak umožní k tomu oprávněným pacientům odebírat svůj lék z lékáren na podkladě distribučního systému, jenž Kanada přejala z Nizozemí. V současnosti smluvní partner kanadské vlády pěstuje a dodává marihuanu 237 pacientům, určeným Ministerstvem zdravotnictví; používá k tomu kurýrní systém, jímž přepravuje třicetigramové balíčky marihuany v hodnotě 150 amerických dolarů pacientům nebo jejich lékařům. Další pacienti mají povolení, aby si marihuanu pěstovali pro vlastní potřebu sami. Ministerstvo zdravotnictví ale chce, aby lékárník napříště fungoval jako jakési rozhraní mezi lékem a pacientem.

Ministerstvo nyní identifikuje síť městských a venkovských lékáren, které by marihuanu mohly distribuovat. „V ideálním případě bychom to chtěli spustit ve více než jen jedné provincii,“ řekl k tomu mluvčí Ministerstva zdravotnictví Christopher Williams. „Jakmile nasmlouváme lékárníky, zajistíme jim specializovaná školení na přidělování marihuany za lékařskými účely.“

Ustavení a vyladění celokanadského systému může podle ministerstva trvat možná až tři roky.



hustý

Be Alibaba boy...! http://grower.cz/forum/showthread.php?postid=432140

Naposledy upravil 16-07-2006 v 17:48 PM

Old Post 16-07-2006 v 17:27 PM
Altibo je offline   Profil uživatele Altibo   Find more posts by Altibo   Foto galerie člena Altibo   Click here to Send Altibo a Private Message   Add Altibo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od Host
Aby paní Bryndová nepadla v zapomnění přidávám zde odkaz na její WEB

ttp://www.bushka.cz

http://www.bushka.cz/ganjaweb/

Kdo netuší o koho se jedná, člověk který zde poprvé zveřejnil výrobu konopné masti (za podpory xmalcolma a jeho threadu: Výroba konopná mast v obrazech )

Fokus ČT24

Magazín kosmoplis - Štáb o natáčení filmu....

Z mastičky konopí hrozí ženě trest

Zastánkyně marihuany dostala za inhalování podmínku

Fénixův pláč nad lidskou nevědomostí a hamižností



http://www.biotox.cz/enpsyro/index....084&R=pj3pcanz2

jsou tam i konkrétnější informace o tolikrát hledaném glaukomu


www.drugscience.org

Old Post 19-01-2011 v 14:00 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Janísek
loading....

Karma uživatele Janísek - 75% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 499  

Příspěvek č. 5

http://www.konopijelek.cz/

Nezapomeň na to eso v rukávu!
A hlavně se z toho všeho neposrat.

Out by Janis 06 ,Out by Janis 11 ,Out by Janis 12 ,dvorek 2013 [/color]

Old Post 16-05-2011 v 08:42 AM
Janísek je offline   Profil uživatele Janísek   Find more posts by Janísek   Foto galerie člena Janísek   Click here to Send Janísek a Private Message   Add Janísek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 6

Udajne novy a nejucinnejsi trend leceni konopim podle Dr. Courtneyho.

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/...-uzasnych-leciv

Old Post 08-03-2012 v 16:24 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:43 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4328330 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív