Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Listy ostříhat či neostříhat , Stříhání listů ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 23 24 25 26
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 385

Listy ostříhat či neostříhat , Stříhání listů ?? Tak se jmenuje téma, ke kterému se vyjadřuji, k ničemu jinému.. Máš teda něco k těm listům, nebo mi tady budeš učit vyštípávat výhonky na rajských a paprikách, nebo tvarovat jabloně?

Old Post 26-10-2013 v 08:14 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Sordo
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 761 

Příspěvek č. 386

Zdavé listy nestříhat!

to microft:
Přestaň se bezdůvodně a arogantně navážet do nové členky"kořenářka".

Naposledy upravil Mr.Sordo 26-10-2013 v 09:59 AM

Old Post 26-10-2013 v 09:45 AM
Mr.Sordo je offline   Profil uživatele Mr.Sordo   Find more posts by Mr.Sordo   Foto galerie člena Mr.Sordo   Click here to Send Mr.Sordo a Private Message   Add Mr.Sordo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kořenářka
Nový Člen

Karma uživatele kořenářka - 16% Pěstitelská

Registrován: Oct 2013
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 387

citace:
Původní příspěvek od microft
Listy ostříhat či neostříhat , Stříhání listů ?? Tak se jmenuje téma, ke kterému se vyjadřuji, k ničemu jinému.. Máš teda něco k těm listům, nebo mi tady budeš učit vyštípávat výhonky na rajských a paprikách, nebo tvarovat jabloně?


Máš to fajn, že vidíš věci lineárně. V zásadě ne. Jsou situace, že jo. Měla jsem kytku v odstaveném koňském výběhu a narostlo tam neskutečně monstrum , listy jak u palmy. Paldy téměř nebylo vidět. Takže listy protříděny. Nakonec jsem kytku použila do bylinných polštářků, aby se dobře spalo - na nic jiného jsem si vzhledem k vysokému dusíku netroufla. A pár lidí si ji rozebralo a snad si ji nějak vylouhovali (v tom nemám zkušenost). Nazdar.

Každá látka - dle míry užití - je lék nebo jed

Old Post 26-10-2013 v 11:20 AM
kořenářka je offline   Profil uživatele kořenářka   Find more posts by kořenářka   Foto galerie člena kořenářka   Click here to Send kořenářka a Private Message   Add kořenářka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 388

2 Sordo: vůbec nic Ti do mě není, takže ty se přestaň navážet do cizích lidí, debat.. Ona se navezla do mě jako první, jenom jsem reagoval na to, co se mě týkalo.. Tebe se to netýká, tak nechápu, co tady moderuješ..

Old Post 26-10-2013 v 13:38 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 389

Já listy nestříhám! Jsou to pro kytku něco jako solární panely ze kterej berou energii ze slunce a ukladaj si tam živiny. Tak týden a půl před sklizní ostříhám jen ty velké listy.

Old Post 02-03-2014 v 16:51 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
radimece
Nový Člen

Karma uživatele radimece - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 390

zdravim,chtěl jsem se zeptat,jestli mužu prostřihat listy u autoflower,mam vic kytek blizko sebe a to je asi jedina možnost aby se dostalo světlo na spodnějši větve,ale zase se bojim,že když je ustřihnu,bude menši vynos:/myslim prostřihat v době kvetení...ma tady stim někdo zkušenosti?????

Old Post 03-07-2014 v 10:39 AM
radimece je offline   Profil uživatele radimece   Find more posts by radimece   Foto galerie člena radimece   Click here to Send radimece a Private Message   Add radimece to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
techem
Stálý Člen

Karma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 650  

Příspěvek č. 391

listy bych určitě nestříhal, spíš bych zkusim ty kytky poohýbat, pohrát si s nima, jednu ohni dozadu, druhou dopředu další zas na jinou stranu a uvidíš jak se ti mezi ně dostane krásně světlo

VYCHYTÁVKY a VYLEPŠOVÁKY boxu by Techem

První home made box 2012
Balkón 2013
Home made Sádrokartonový box 2014
balkón a OUT 2014
medical sezóna 2015 by techem
První IN 250W HPS by techem
Druhý IN 250W HPS by techem
Třetí IN 250W mh/400W HPS 4x Super Skunk by techem
Techemova OUT sezóna 2016
Čtvrtý IN Super Skunk růst 250w/květ 400W cooltube


Nekupujte! Pěstujte!


Old Post 03-07-2014 v 14:33 PM
techem je offline   Profil uživatele techem   Find more posts by techem   Foto galerie člena techem   Click here to Send techem a Private Message   Add techem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
guarana
Stálý Člen

Karma uživatele guarana - 82% PěstitelskáKarma uživatele guarana - 82% PěstitelskáKarma uživatele guarana - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 151  

Příspěvek č. 392

Nechapem jak mate stale potrebu aby islo slnko na palice, energiu na stavbu kvetu bere kytka zo slnecnej energie dopadajucej na list. ( plus list = zasobaren zivin atd) Keby ste mali doma solarnu elektraren, poodoberate si panely aby mala vacsi vykon??? Spodky budu vzdy spodky, to si treba rozmyslet popredu ci sa kytka bude tlacit s dalsim, ci ju chce clovek LSTckovat atd. atd.

Takoj

Old Post 03-07-2014 v 16:36 PM
guarana je offline   Profil uživatele guarana   Find more posts by guarana   Foto galerie člena guarana   Click here to Send guarana a Private Message   Add guarana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
techem
Stálý Člen

Karma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 650  

Příspěvek č. 393

Hoj jasně, živiny bere z listů kterými dělá fotosyntézu....proto nestříhat listy. Ve volné přírodě ji taky nikdo nikdy nepřivazoval, ani nějak jinak neprosvětloval a kytky rostly jak měly. Akorát si myslím, že když pěstuješ pro svůj výnos čím největší, tak roztáhnutí kytek nijak nevadí ani nestresuje...v tom nevidím problém...ale zbavit jí listů to je to samé jak píše GUARANA

VYCHYTÁVKY a VYLEPŠOVÁKY boxu by Techem

První home made box 2012
Balkón 2013
Home made Sádrokartonový box 2014
balkón a OUT 2014
medical sezóna 2015 by techem
První IN 250W HPS by techem
Druhý IN 250W HPS by techem
Třetí IN 250W mh/400W HPS 4x Super Skunk by techem
Techemova OUT sezóna 2016
Čtvrtý IN Super Skunk růst 250w/květ 400W cooltube


Nekupujte! Pěstujte!


Old Post 03-07-2014 v 18:34 PM
techem je offline   Profil uživatele techem   Find more posts by techem   Foto galerie člena techem   Click here to Send techem a Private Message   Add techem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WNM
Stálý Člen

Karma uživatele WNM - 77% PěstitelskáKarma uživatele WNM - 77% Pěstitelská

Registrován: May 2013
Příspěvků: 67  

Příspěvek č. 394

NO ostrihavanie listou je zbitočnost podla mna pretože pokial rastlina rastie je vo fáze rastu to vieme každý a vtedý potrebuje najviac dusíka....
Nedostatok dusíka spomalý vývoj a začnu žltnút listý
No pokial má dostatok výživi
alebo hnojíme tak v rastovom hnojive je vždi najviac Dusika
No ked sa nám rastlina prepne na kvet vtedý zmeníme hnojivo a začiname
jej davat viac draslíka ktorý ovplivnuje fotosýntézu a spolu s fosforom podporujú vetšiu tvorbu kvetou
ale na kvet už je dusík skoro nepotrebný a pretože rastlina ho má dostatok v listoch a rastlina nikdý dusík nevýlúči takže sú schopné ho celý využít práve pre svoj rast a preto podla mna žtlnu listy lebo strácajú postupne dusík ktorý vynahrádzame inými primárnymi biogenními prvkami
takže pokial má rastlinka staršie žlté listy a ich množstvo nepresahuje 5-15%
je to prirodzený vývoj a vtedý te listy odstraníme inak nemá cenu ich odstrihávať

Možno teraz som dosť high, ale pojdem este vyssie

Old Post 09-08-2014 v 16:43 PM
WNM je offline   Profil uživatele WNM   Find more posts by WNM   Foto galerie člena WNM   Click here to Send WNM a Private Message   Add WNM to your buddy list     Navštiv homepage uživatele WNM! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pikap108
Stálý Člen

Karma uživatele pikap108 - 98% PěstitelskáKarma uživatele pikap108 - 98% PěstitelskáKarma uživatele pikap108 - 98% PěstitelskáKarma uživatele pikap108 - 98% PěstitelskáKarma uživatele pikap108 - 98% PěstitelskáKarma uživatele pikap108 - 98% PěstitelskáKarma uživatele pikap108 - 98% PěstitelskáKarma uživatele pikap108 - 98% PěstitelskáKarma uživatele pikap108 - 98% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 156  

Příspěvek č. 395

Zdar growers,
já bych doporučil ze své zkušenosti listy nechat!Ale prosvetleni kytky je důležité,tak doporučuji vystříhat spodky a veškeré větve na které se sluníčko nedostane,protože ve výsledku méně je někdy více a to doslova!
Ať si to přebere kdo chce jak chce :-)
Ohýbání je taky možnost!!!
Pěstu zdar

Old Post 02-09-2014 v 20:28 PM
pikap108 je offline   Profil uživatele pikap108   Find more posts by pikap108   Foto galerie člena pikap108   Click here to Send pikap108 a Private Message   Add pikap108 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Džejmsn
Stálý Člen

Karma uživatele Džejmsn - 35% PěstitelskáKarma uživatele Džejmsn - 35% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 114  

Příspěvek č. 396

Cest,ja delal pokus se dvema schintzlema NL v kokosu a to takovy, ze tak od pulky kvetu jsem jednu prostrihaval a vzal ji v podstate vetsinu velkych listu nechal jen u palic a dalsi jsem nechal vylozene na punk at si dela co chce... vysledek je takovy ze punkac je tak jednou takova (hlavne palice vyska stejna) nez bejby co chodila k holici,takze dle mého nestrihat ,dokud je list zdravej nenj duvod..kyti se zbavi toho co nepotrebuje sama... a kdyz vam tam stini tak to vzdy jde nejak roztahat nebo ohnout jak jiz tu psalo spoustu groweros...

Old Post 03-09-2014 v 09:13 AM
Džejmsn je offline   Profil uživatele Džejmsn   Find more posts by Džejmsn   Foto galerie člena Džejmsn   Click here to Send Džejmsn a Private Message   Add Džejmsn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jay-jay
Stálý Člen

Karma uživatele Jay-jay - 69% PěstitelskáKarma uživatele Jay-jay - 69% PěstitelskáKarma uživatele Jay-jay - 69% PěstitelskáKarma uživatele Jay-jay - 69% PěstitelskáKarma uživatele Jay-jay - 69% PěstitelskáKarma uživatele Jay-jay - 69% PěstitelskáKarma uživatele Jay-jay - 69% PěstitelskáKarma uživatele Jay-jay - 69% PěstitelskáKarma uživatele Jay-jay - 69% PěstitelskáKarma uživatele Jay-jay - 69% PěstitelskáKarma uživatele Jay-jay - 69% PěstitelskáKarma uživatele Jay-jay - 69% PěstitelskáKarma uživatele Jay-jay - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 542  

Příspěvek č. 397

po letech zkušeností jsem já naopak pro to "stříhat". když je listů mnoho u sebe ve fázi květu a v tomto počasí, tak se na kytce drží mnohem více vody a vlhkosti a to je samozřejmě živná půda pro plíseň. druhým, neméně závažným důvodem je to, že hustá kytka má větší tendenci neodolat náporu větru a spolu s tíhou palic (oproti fázi růstu) se zlomit


cosa nostra

Old Post 07-10-2014 v 22:24 PM
Jay-jay je offline   Profil uživatele Jay-jay   Find more posts by Jay-jay   Foto galerie člena Jay-jay   Click here to Send Jay-jay a Private Message   Add Jay-jay to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
C21H30O2
Stálý Člen

Karma uživatele C21H30O2 - 83% PěstitelskáKarma uživatele C21H30O2 - 83% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 346  

Příspěvek č. 398

precital som vacsinu prispevkov a uprimne, neviem si vytvorit zaver.

na skusku som teda ostrihal vsetky velke listy na cca polke plochy Euforii (prepnute 20.10.) a druhu polku som nechal tak, ako bola (trosku som to precistil uz par tyzdnov dozadu, ale ziadne extremy). po dvoch dnoch nebolo vidiet viditelne rozdiely medzi ostrihanymi a neostrihanymi palicami (strihal som 16.12.). pozeral som aj pod mikroskopom a subjektivne som nemal pocit, ze by boli ostrihane palice viac zasypane.

este par poslednych dni maju pred sebou (su 4. den na FS), som zvedavy ci bude mozne zledovat rozdiel. mam aj fotodokumentaciu, takze sa s vami podelim aj obrazkovo.

neviem, ci ma zmysel porovnavat vynos - ostrihana cast ma len 7 rastlin (neostrihana 8, takze to moze vyrazne zmenit vysledok.) a strihal som to od oka priblizne na polovicku, takze mozno niektore rasltiny maju cast ostrihanu a cast neostrihanu.

hnojky: JIB + green sensation
svetlo - 600w lumatek (asi dva tyzdne idu na 660w).
system: drip
stol 120x120cm
11l kvetinace s kermazitom

Old Post 18-12-2014 v 19:40 PM
C21H30O2 je offline   Profil uživatele C21H30O2   Find more posts by C21H30O2   Foto galerie člena C21H30O2   Click here to Send C21H30O2 a Private Message   Add C21H30O2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
manastohovado
Stálý Člen

Karma uživatele manastohovado - 42% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 399

pic já treba indoor občas nejaký list strihnu ale outdoor nedám pryč ani jeden tam to pořeší to že slunce jak jde po obloze tak na kytku zasvítí z různých úhlů to indoor neplatí mejte se

Old Post 19-12-2014 v 07:47 AM
manastohovado je offline   Profil uživatele manastohovado   Find more posts by manastohovado   Foto galerie člena manastohovado   Click here to Send manastohovado a Private Message   Add manastohovado to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 400

venku podle mě netřeba nijak zvlášť stříhat, pokud nejsou kytky nalepený na sobě. Já sundavám vždycky jen ty nejspodnější na který už se nedostává světlo a to vždycky až ke konci růstu, nebo v květu pak ty co už žloutnou... ale netrhám, stačí počkat nějakej den až se jich jen dotkneš a sami spadnou, tak poznáš že kytka využila všech živin z listu a ten už jen stíní. Vono to je dobrá zásobárna živin pro ty pálky a je nesmysl tu kytku oškubat jak kuře.

S indoorem sám teď budu začínat, ale podle mě bude dost záležet na hustotě v boxu a tom jak to lampa prosvítí... pak hledat kompromis mezi světlem a hustotou listů, to bude dost individuální podle modelu, takže na to asi univerzální recept nebude. Nebo mě někdo zkušenější vyvede z omylu?

Místo listů jsem se naučil začátkem květu otrhat spíš malý neperspektivní květy, vo to víc to pak žene do vršků, který ani nejsou o moc větší, jako spíš "tvrdší", po uschnutí paličky a palice jak šutry.

Old Post 04-04-2015 v 08:44 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:55 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 23 24 25 26  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2065360 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív