Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Listy ostříhat či neostříhat , Stříhání listů ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
Marcus
Stálý Člen

Karma uživatele Marcus - 54% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 45 

to Hihi Příspěvek č. 17

K čemu je dobrý ustříhnout list 1-2 cm od stonku, nechat ten pahýl zaschnout a potom odšprtnout, jak píšeš? To jako jen tak ze srandy?

Marcus
---------------------------
Welcome to the soft parade

Old Post 20-08-2001 v 12:59 PM
Marcus je offline   Profil uživatele Marcus   Find more posts by Marcus   Foto galerie člena Marcus   Click here to Send Marcus a Private Message   Add Marcus to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Marcus! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sleepless
Stálý Člen

Karma uživatele Sleepless - 9% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 44 

Příspěvek č. 18

hihi: jo taky sem mel ten pocit, ze by to melo byt s tim hnojivem v poho, ale nebyl sem si jistej ... takze dik za ujasneni. Kazdopadne by me taky zajimalo, proc ty listy strihas tak daleko od stonku? Je vubec nutny to primo strihat? Ja osobne to vzdycky utrhnu tak, ze chytim ten list primo u stonku a trhem/tlakem dolu ho proste ustipnu bez nejmensich problemu ... tak nevim.

Old Post 20-08-2001 v 13:36 PM
Sleepless je offline   Profil uživatele Sleepless   Find more posts by Sleepless   Foto galerie člena Sleepless   Click here to Send Sleepless a Private Message   Add Sleepless to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hihi
Stálý Člen

Karma uživatele hihi - 83% PěstitelskáKarma uživatele hihi - 83% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 175 

Pohodička ... Příspěvek č. 19

Marcus: je prakticky jedno, kde ten list ustřihneš, jen je to takhle daleko rychlejší, když nemusíš přesně trefovat místo u stonku. A víš taky, že jediný do čeho střihneš je list.
Sleepless: není nutný to stříhat, ale přijde mi to rychlejší a může se taky stát, že zatrhneš ten list do stonku (takový ty vlákna, který sou pevnější a tím trhem je neoddělíš), ale prakticky je to jedno, takhle mi to přijde šetrnější a jistější a nejrychlejší jak to jde nůžkama (amozřejmě je nejrychlejší to odtrhávání, ale občas ne tak šetrný). Ono když máš stříhat víc kytek, tak je jakýkoliv urychlení dobrý.

Mějte se good
Zdarec

Old Post 21-08-2001 v 11:12 AM
hihi je offline   Profil uživatele hihi   Find more posts by hihi   Foto galerie člena hihi   Click here to Send hihi a Private Message   Add hihi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sleepless
Stálý Člen

Karma uživatele Sleepless - 9% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 44 

hihi: Příspěvek č. 20

Jo jasne mas recht, ze pri tech tvejch padesati kytkach to jde tema nuzkama jako po masle A s tim utzenim toho listu i s vlaknem ze stonku je to taky jasny, kazdopadne nemam zase tolik kyticek a naucil sem se to skubat tak, aby se mi to nestavalo ... takze pohodicka i bez nuzek.
Ted uz schovavam kazdej listecek a nemuzu se dockat na mlicko !

Old Post 21-08-2001 v 11:33 AM
Sleepless je offline   Profil uživatele Sleepless   Find more posts by Sleepless   Foto galerie člena Sleepless   Click here to Send Sleepless a Private Message   Add Sleepless to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KLKOV
Stálý Člen

Karma uživatele KLKOV - 100% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 38 

Nápad to Sleepless Příspěvek č. 21

Vůbec se neboj vařit mlíčko z hnojenejch kytek já jsem vařil mlíko i bramboráčky jedině z nich a chutí i účinkama si je nemůžu vynachválit takže Dobrou chuť

KLKOV

Old Post 04-09-2001 v 19:46 PM
KLKOV je offline   Profil uživatele KLKOV   Find more posts by KLKOV   Foto galerie člena KLKOV   Click here to Send KLKOV a Private Message   Add KLKOV to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dandy
Stálý Člen

Karma uživatele Dandy - 44% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 32  

půl napůl Příspěvek č. 22

Po přečtrní všech příspěvků jsem se rozhod, že si vemu od každýho něco. Prostřihávat listy budu jen velký a vždy tam nějaký nechám a stim prostřiháváním začnu 2 měsíce před sklizní. Nevim jestli je ale dobrej nápad 14 dní před sklizní osříhat všechno, protže ta kytka pak nemůže provádět fotosyntézu a tak se musí odklonit od cpaní energie do palic na to že musí vytvořit někde nějaký jiný listy a to nejspíš na palicích, protože ny ty velký už nemá sílu. Ještě jedna věc, která se toho taky týká a jde o sušení, při sklizni to vyškubnete s kořenama nebo bez? Pak to necháte sušit s listama nebo je voholíte všechny a sušíte jen stonky s palicema a ty listy sušite jinde? a ty miny lístečky na palicích vostříháte před nebo po sušení nebo je tam necháte nafurt i na kouření?

Tak ty už to nehul :-)

Old Post 16-04-2002 v 15:50 PM
Dandy je offline   Profil uživatele Dandy   Find more posts by Dandy   Foto galerie člena Dandy   Click here to Send Dandy a Private Message   Add Dandy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prenda
Šiškula

Karma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 580  

listecky Příspěvek č. 23

Do ty doby nez jsem spatril prvni bliznicky , tak sem vubec nic nestrihal . Pak jsem ustrihl nejvetsi megalisty (tam kde jsem udelal zastipek ,ty listy mely i se stopkou asi 20 cm bez stopky asi 14 cm ) chvili sem to nechal , az se na vrcholku vytvorily asi 2cm palicky a pak jsem kytku (chudaka) razantne zkrouhnul asi na 30% puvodnich listku . Nechal sem jenom listky na vrchnich vetvich , u palicek a na bocnich vetvich sem jich nechal jenom par . U vetvicek 3 radu sem je nechal vsechny .
Vypada to ze palice docela rychle lezou na svetlo.

Bye

Old Post 15-05-2002 v 16:46 PM
prenda je offline   Profil uživatele prenda   Find more posts by prenda   Foto galerie člena prenda   Click here to Send prenda a Private Message   Add prenda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sodik
Stálý Člen

Karma uživatele sodik - 23% Pěstitelská

Registrován: Aug 2002
Příspěvků: 44 

OHOLIT či NE? Příspěvek č. 24

Můj názor....

Listy stříhat či ne????

Podle mě když je ustřihneme listy hodně brzo, v květu, tak kytka pak vydává zbytčně mnoho energie, do toho aby vyrostly nové listy, a né do toho aby šla do palic...

Ale já jsem teď v situaci kdy mi začaly hnít kořeny(23. den květu), a tak počkám, stejnak mi ty listy opadnou samy, a musím kytky nechat proschnout, ale bude to ok, vždyť kytky jsou silné a veřím v jejích nesmyrtelnost ( jenom někdy) Ať to výjde čaf. ALL

Old Post 10-11-2002 v 20:48 PM
sodik je offline   Profil uživatele sodik   Find more posts by sodik   Foto galerie člena sodik   Click here to Send sodik a Private Message   Add sodik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TheKeptn
Námořník

Karma uživatele TheKeptn - 93% PěstitelskáKarma uživatele TheKeptn - 93% PěstitelskáKarma uživatele TheKeptn - 93% PěstitelskáKarma uživatele TheKeptn - 93% PěstitelskáKarma uživatele TheKeptn - 93% PěstitelskáKarma uživatele TheKeptn - 93% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 618  

Ostrihavat ? .....ANO Příspěvek č. 25

Muj nazor je : ostrihavat , ma to par vyhod, 1. je to vyhodny matros na nejake pochutiny co z toho jdou uvarit , 2. Po prostrihani vsech velkych listu se mi uplne brutalne zacali vylejzat dolni palicky , coz jsem opravdu necekal s za 3. Se tim da docela prijemne zabavit a pohrat s kytkama a kdyz neni co delat tak je jakakoliv cinnost vitana.

Zdar


250W - BUSH\250W - ScroG\250W - 2xBubbler+2xHlina

\150W - LST\150W/250W - Bubbler \Balkonek 2003\ Balkonek 2004

Vyhlídky v Praze i jinde
Opylení
Výroba HOMEMADE Cooltube


Old Post 10-11-2002 v 21:07 PM
TheKeptn je offline   Profil uživatele TheKeptn   Find more posts by TheKeptn   Foto galerie člena TheKeptn   Click here to Send TheKeptn a Private Message   Add TheKeptn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sodik
Stálý Člen

Karma uživatele sodik - 23% Pěstitelská

Registrován: Aug 2002
Příspěvků: 44 

Příspěvek č. 26

Jo tak to s tebou uplně souhlasím.. :-)

Old Post 10-11-2002 v 21:31 PM
sodik je offline   Profil uživatele sodik   Find more posts by sodik   Foto galerie člena sodik   Click here to Send sodik a Private Message   Add sodik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
virus
Stálý Člen

Karma uživatele virus - 12% Pěstitelská

Registrován: Aug 2002
Příspěvků: 210 

ostrihat i oholit:) Příspěvek č. 27

jo...pryc s listama ale az tak 6-15 dni pred skliznipak se daj udelat kolacky,mliko...a nejen to

roll,roll,roll a joint...

Old Post 11-11-2002 v 19:11 PM
virus je offline   Profil uživatele virus   Find more posts by virus   Foto galerie člena virus   Click here to Send virus a Private Message   Add virus to your buddy list     Navštiv homepage uživatele virus! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MUT
Stálý Člen

Karma uživatele MUT - 78% PěstitelskáKarma uživatele MUT - 78% PěstitelskáKarma uživatele MUT - 78% PěstitelskáKarma uživatele MUT - 78% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 180  

s citem Příspěvek č. 28

ahoj
můj názo je nejblíž Dandymu. Prostě jako správní pěstitelé musíme chytit ten správnej fel(cit), vcítit se do kytky, pak jí neublížíme, ale pomůžeme......zapojit mozek mnohdy stačí, ale zapojit mozek i duši vede k nejlepšímu řešení. Snad mi rozumíte

[Edited by mut on 15-11-2002 at 10:14 AM]

Old Post 12-11-2002 v 10:16 AM
MUT je offline   Profil uživatele MUT   Find more posts by MUT   Foto galerie člena MUT   Click here to Send MUT a Private Message   Add MUT to your buddy list     Navštiv homepage uživatele MUT! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lubomier
Nový Člen

Karma uživatele lubomier - 16% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 16 

Obecné Příspěvek č. 29

ked strihat tak kde? ktoru cast rastliny? vrchne listy aby sa predralo "slnko" aj dole?

Old Post 14-11-2002 v 06:23 AM
lubomier je offline   Profil uživatele lubomier   Find more posts by lubomier   Foto galerie člena lubomier   Click here to Send lubomier a Private Message   Add lubomier to your buddy list     Navštiv homepage uživatele lubomier! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chosen one
Stálý Člen

Karma uživatele chosen one - 16% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 26 

Obecné Stříhat? Příspěvek č. 30

Custe no já myslim že pro tu každou jedn u kterou jakoukoliv kytku prostě bych řek že pro to stříhání (at už je to stříhání, zalejvání hnojení nebo cokoliv jinýho prostě člověk musí mít cit, tu kytku musí znát, prostě musí beyt jeho kámoshka:-)))

Chosen One>I Want To Believe

Old Post 12-12-2002 v 09:37 AM
chosen one je offline   Profil uživatele chosen one   Find more posts by chosen one   Foto galerie člena chosen one   Click here to Send chosen one a Private Message   Add chosen one to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Havro
Stálý Člen

Karma uživatele Havro - 81% PěstitelskáKarma uživatele Havro - 81% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 70 

Příspěvek č. 31

No, ja jsem koupil tricet semen a vyrostlo mi z toho asi 18 kytek. Tak jsem je nechal trochu povyrust a nařízkoval je. řízky jsem zasadil na volné místo v kýblech a kytky ze semen začal často zaštipovat a trhat z nich skoro všechny listy. Celkem to zabrzdilo jejich další růst a řízky je v pohde dorostly. Takže si myslím že přílišné zastříhávání kytek a hlavně trhání horlivého množství listů vede k pozdějšímu pomalejšímu rů. Což ale třeba v mém případě nebylo vůbec na škodu.

VYHULENKOVI
400W WW
400W AFGHAN,ZARE,INDIA

Old Post 04-02-2003 v 21:42 PM
Havro je offline   Profil uživatele Havro   Find more posts by Havro   Foto galerie člena Havro   Click here to Send Havro a Private Message   Add Havro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fasmos
Stálý Člen

Karma uživatele fasmos - 57% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 199 

Příspěvek č. 32

já bych je taky asi nestříhal,během růstu klidně trošku,ale potom ať jich je tam víc.....neni i tak kytička přece jen hezčí???

a i se to určitě projeví na velikosti palic(aspoň ve skříni jo)
ale venku podle mně aspon trochu jo......

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

!!!!!!!!Ať to svítí a roste!!!!!!!!
---------------Hello fasmos----------------

Old Post 23-02-2003 v 11:36 AM
fasmos je offline   Profil uživatele fasmos   Find more posts by fasmos   Foto galerie člena fasmos   Click here to Send fasmos a Private Message   Add fasmos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:51 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4878570 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív