Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Pomoc s rizkama
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
bigfoot
Stálý Člen

Karma uživatele bigfoot - 83% PěstitelskáKarma uživatele bigfoot - 83% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 265  

Dotaz Pomoc s rizkama Příspěvek č. 1

Rizky delam poprve tak privitam nake rady.

Po precteni clanku o rizkovani sem zvolil rizkovani do filmovky a do substratu. Mam je za voknem.
Ve filmovse sem to nechal tyden a po male kontrole sem zjistil, ze mi to uhniva (3 rizky 2 vetci mnekky hnedy stonky 1 minirizek nic). Tak sem vymnenil vodu, tentokrat sem do ni nedaval stimulax, nahnity konechy sem uriz a ovalel ve stimulaxu.

V substratu rizky nehnijou ale ani naznak korinku.

Mnel sem to v parnicku, ale kvuli naznaku plisni sem ho odstranil. ted asi udelam novej z mikroten. sacku.

Rizky sou z my Shivy http://grower.cz/forum/showthre...?threadid=10317 ktera si uz tyden vegetuje venku. Ta jedina prezila drastickej zasah cloveka a chtel sem mit z ni vic kytek (chudak 3 dny zavrena ve skrini).

Prave koukam, ze minirizeceku zloutne z kraje listek a druhymu filmarovi taky. Ty v subsratu vypadaji v poho.

Jak posilat penize do seedbanky.
OUT 2007 OUT 2006 OUT 2005 OUT 2004
NEJDRIV HLEDAT, PAK SE PTAT A NECO ZAKLADAT

.... jde Karkulka po lese, vyhuli se jak prase ..... vejde do domecku, koukne do zrcadla a pravi: babicko proc mas tak velke oci?
"Dlubem si raz v uchu dlubem, PUK a naraz ticho."

Naposledy upravil bigfoot 25-04-2004 v 19:28 PM

Old Post 24-04-2004 v 09:51 AM
bigfoot je offline   Profil uživatele bigfoot   Find more posts by bigfoot   Foto galerie člena bigfoot   Click here to Send bigfoot a Private Message   Add bigfoot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bigfoot
Stálý Člen

Karma uživatele bigfoot - 83% PěstitelskáKarma uživatele bigfoot - 83% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 265  

Příspěvek č. 2

Koukam, ze na mne vsichni ..... z vysoka

To fakt nikdo nevi proc mi ty rizky nechtej zakorenit?

Jak posilat penize do seedbanky.
OUT 2007 OUT 2006 OUT 2005 OUT 2004
NEJDRIV HLEDAT, PAK SE PTAT A NECO ZAKLADAT

.... jde Karkulka po lese, vyhuli se jak prase ..... vejde do domecku, koukne do zrcadla a pravi: babicko proc mas tak velke oci?
"Dlubem si raz v uchu dlubem, PUK a naraz ticho."

Old Post 25-04-2004 v 19:30 PM
bigfoot je offline   Profil uživatele bigfoot   Find more posts by bigfoot   Foto galerie člena bigfoot   Click here to Send bigfoot a Private Message   Add bigfoot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bruce
Stálý Člen

Karma uživatele Bruce - 26% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 67 

Obecné Řízy Příspěvek č. 3

Tak za prvé na řízky bys měl svítit aspoň nějakou zářivkou nebo pokuď řízkuješ v létě ,venkovní stanoviště kde ti celý den svíti sluníčko .
6 z 5 growerů :-, doporučuje něčím zastínit přez dopolední vedro aby ti to nechcíplo.Já jsem měl při venkovním řízkování 100% ůspěšnost.

Za druhé řízky strkej buď do sterilizovaného substrátu, Jiffy tablet nebo "čistého" rockwolu. Mně se nejvíc osvědčily Jiffyny.
Doporučuju zalévat odstátou vodou s Ph 5,5.
U rockwolu nech namáčet kostky do 1/2 koncetrace živného roztoku než je v bubleru (Pozor koncetrace živin pro bubler jsou 1/3 oproti uváděným na obalu) Třeba u AH dávám0,25- 0,5ml na 1l zalívky.

Za třetí nenechávat zakořeňovat řízky při jiných rostlinách , třeba vypadaj dobře ale nikdy nevíš co po nich leze.Řízky v počatečním stádiu jsou velice poddajné veškerým škůdcům a výkyvům teploty.

Za 4té pravidelná kontrola a je nutností .

Muad-Dib,Thorgal,S11
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=4148

Old Post 25-04-2004 v 19:54 PM
Bruce je offline   Profil uživatele Bruce   Find more posts by Bruce   Foto galerie člena Bruce   Click here to Send Bruce a Private Message   Add Bruce to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bigfoot
Stálý Člen

Karma uživatele bigfoot - 83% PěstitelskáKarma uživatele bigfoot - 83% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 265  

Příspěvek č. 4

Mam je strceny v biohumusovym substratu. Svitit nemam cim, ale pres den maji svetla celkem dost (az na to, ze sou mraky). Rockwol bohuzel a zivinovej roztok ani bublak nemam. Ani zadny jiny kytky nemam (kromne zivocicha vypesteneho v hrnci s vodou od testovin).
Ty rizky v substratu vypadaj zatim dobre, ale ty ve filmovce... parnicek jsem vynechal

Jak posilat penize do seedbanky.
OUT 2007 OUT 2006 OUT 2005 OUT 2004
NEJDRIV HLEDAT, PAK SE PTAT A NECO ZAKLADAT

.... jde Karkulka po lese, vyhuli se jak prase ..... vejde do domecku, koukne do zrcadla a pravi: babicko proc mas tak velke oci?
"Dlubem si raz v uchu dlubem, PUK a naraz ticho."

Old Post 27-04-2004 v 09:16 AM
bigfoot je offline   Profil uživatele bigfoot   Find more posts by bigfoot   Foto galerie člena bigfoot   Click here to Send bigfoot a Private Message   Add bigfoot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 5

Jestli nemas RW, je mozno rizkovat do kousku molitanu z (i pouzite, ovsemze vyprane) houbicky na myti nadobi (osobne vyzkouseno). Kostka cca 1cm3, do 1/2 nariznuta, at je kam ten rizek strcit, pochopitelne obalen ve stimulaxu. Da se to pak omotat niti (silonovou, at nehnije), at rizek nevypadne, nacez postavit do cca 2-3 mm vody, treba na talirek a priklopit PET flaskou s malym otvorem pro vzduch. Svetlo minimalne 18/6 je podminkou !!! Nejpozdeji za 10-14 dni mas koreny pres 1 cm.

P.S. Houbicka na myti nadobi (na jedne strane opatrena takovym drsnym hadrem, ten se pri rizkovani odstrani) byla pri zakorenovacich testech substratu stejne uspesna jako RW nebo pisek, na rozdil od jinych vzorku molitanu - a to byla jiz duuukladne pouzita.

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 27-04-2004 v 10:54 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 6

Jeste k tem ruznym 'molitanum':

na strankach vyrobce zde je popis:

Skupina pen : Sweepex

polyuretanova pena, polyeterove nebo polyesterove baze, s nestejnorodou dvojitou strukturou bunek. (...)
... vynikajici trvanlivost a mechanickou pevnost

budu muset udelat nejaky srovnavaci testy... jenom se k tomu dorvat

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 28-04-2004 v 11:29 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hary
Stálý Člen

Karma uživatele hary - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 960 

Příspěvek č. 7

už jsem taky pár řízků udělal a vyzkoušel spoustu technik ale asi nejlepší je řízkovat do RW a hlavně to neuhnívá jako v substrátu a pak taky je strašně důležitý kořenový stimulátor já používal ty naše levné mrchy a byl jsem tak na 50procentní uspěšnosti ale pak jsem koupil od plagronu roots a jsem skoro na 100 používám normální zařivku a ten klasickej skleníček asi za 65kč řežuje asi 6cm dlouhé svítím 20/4 kvůli plísni postřik provádím jednou deně na víko skleníčku a funguje to jestli budeš mít nějaké dotazy rád ti odpovím

Old Post 28-04-2004 v 13:39 PM
hary je offline   Profil uživatele hary   Find more posts by hary   Foto galerie člena hary   Click here to Send hary a Private Message   Add hary to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hellboy
Stálý Člen

Karma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 378  

Příspěvek č. 8

Mam ted podobny problem a to uz nejakou chvilku rizkuju, nejdriv sem je mel v parnicku, ted jsem ho dal pryc, aby rockwool rychleji vyschl (cetl jsem o metode malo vyschleho rockwoolu tady na groweru-kvuli vice vzduchu na rust korenu)-ale efekt je opacny. Nake dolni listy zezloutli, tak to spise vypada na moc vody ...uz fukt nevim, co dal.... strikam je tak jednou denne, va vode nestoji, jak sem rikal jen vlhke kosticky-strihal sem je teda dost kratke... svitim na ne minimalne 20 h slabim svetilkem.....vodu ph sem necheckoval, coz mozna byla chyba, stimulaxu praskoveho sem dal hromadu a roztok byl pripraven s polyversem.....

a je to nejak v prdeli...co by to mohlo byt, kdo mi poradi a pomuze to ma u me rezone :-) dle vyberu

Old Post 28-04-2004 v 14:03 PM
Hellboy je offline   Profil uživatele Hellboy   Find more posts by Hellboy   Foto galerie člena Hellboy   Click here to Send Hellboy a Private Message   Add Hellboy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bigfoot
Stálý Člen

Karma uživatele bigfoot - 83% PěstitelskáKarma uživatele bigfoot - 83% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 265  

Příspěvek č. 9

Hellboy
To je to. Mne to taky zaclo zloutnout, ale ty v subsrtatu vypadaj porad v pohode a ani nezloutnou ani nehnijou. Akorat porat nemaj zadny korinky, a to je mam uz 2tydny.

Ostatnim: dik za rady

Jak posilat penize do seedbanky.
OUT 2007 OUT 2006 OUT 2005 OUT 2004
NEJDRIV HLEDAT, PAK SE PTAT A NECO ZAKLADAT

.... jde Karkulka po lese, vyhuli se jak prase ..... vejde do domecku, koukne do zrcadla a pravi: babicko proc mas tak velke oci?
"Dlubem si raz v uchu dlubem, PUK a naraz ticho."

Old Post 28-04-2004 v 15:41 PM
bigfoot je offline   Profil uživatele bigfoot   Find more posts by bigfoot   Foto galerie člena bigfoot   Click here to Send bigfoot a Private Message   Add bigfoot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hary
Stálý Člen

Karma uživatele hary - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 960 

Příspěvek č. 10

přesně problém substrátu kořeny né a né se ukázat já nevím ale to co jsem popisoval fakt fuguje tak zkusten tan stimulátor od toho plagronu jinak nevím

Old Post 28-04-2004 v 16:01 PM
hary je offline   Profil uživatele hary   Find more posts by hary   Foto galerie člena hary   Click here to Send hary a Private Message   Add hary to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bigfoot
Stálý Člen

Karma uživatele bigfoot - 83% PěstitelskáKarma uživatele bigfoot - 83% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 265  

Příspěvek č. 11

Prece by to mnelo byt celkem jedno v cem to je. Nebo ne? Stimulator mam stimulax I a zatim mi jde jen o to, jestli se mi to povede narizkovat. Jestli jo, tak za rok usetrim na semcach protoze na zarivky se zmuzu. Snad. Mozna.
Jen tak ze zvedavosti. jaka zarivka staci na matku?

Jak posilat penize do seedbanky.
OUT 2007 OUT 2006 OUT 2005 OUT 2004
NEJDRIV HLEDAT, PAK SE PTAT A NECO ZAKLADAT

.... jde Karkulka po lese, vyhuli se jak prase ..... vejde do domecku, koukne do zrcadla a pravi: babicko proc mas tak velke oci?
"Dlubem si raz v uchu dlubem, PUK a naraz ticho."

Old Post 28-04-2004 v 16:30 PM
bigfoot je offline   Profil uživatele bigfoot   Find more posts by bigfoot   Foto galerie člena bigfoot   Click here to Send bigfoot a Private Message   Add bigfoot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hellboy
Stálý Člen

Karma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 378  

Příspěvek č. 12

No jo, ale kolik stoji ten stimulator od Plagronu ?
A proc to jindy a jinejm de v poho s prask. stimulaxem-da se to snad nejak posrat tim, ze se tam da moc ????

Old Post 28-04-2004 v 17:18 PM
Hellboy je offline   Profil uživatele Hellboy   Find more posts by Hellboy   Foto galerie člena Hellboy   Click here to Send Hellboy a Private Message   Add Hellboy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hary
Stálý Člen

Karma uživatele hary - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 960 

Příspěvek č. 13

stojí 850 kč a je ho 0,5 l já jsem měl prostě podobné problémy co tady uvádíte už jsem byl tak neštastnej že jsem se ptal každého od koho jsem kupoval řízky a dokonce jsem si psal jejich postup jak to dělají a pořád nic až mi jeden týpek poradil plagron roots a je to OK ale není to tak snadné u všech modelů možná tam je zakopaný pes já mám HAVAIIAN INDICA a ta svinka taky moc neposlouchá

Old Post 28-04-2004 v 18:30 PM
hary je offline   Profil uživatele hary   Find more posts by hary   Foto galerie člena hary   Click here to Send hary a Private Message   Add hary to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bigfoot
Stálý Člen

Karma uživatele bigfoot - 83% PěstitelskáKarma uživatele bigfoot - 83% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 265  

Příspěvek č. 14

Tak rizky zacli rust.
Trochu sem je zalil - H2O + stimulax + krystalon start
Neco vsak neni v poradku. 2 hod od zaliti mi nako zacli vadnout.
PROC?

Jak posilat penize do seedbanky.
OUT 2007 OUT 2006 OUT 2005 OUT 2004
NEJDRIV HLEDAT, PAK SE PTAT A NECO ZAKLADAT

.... jde Karkulka po lese, vyhuli se jak prase ..... vejde do domecku, koukne do zrcadla a pravi: babicko proc mas tak velke oci?
"Dlubem si raz v uchu dlubem, PUK a naraz ticho."

Old Post 04-05-2004 v 12:13 PM
bigfoot je offline   Profil uživatele bigfoot   Find more posts by bigfoot   Foto galerie člena bigfoot   Click here to Send bigfoot a Private Message   Add bigfoot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hary
Stálý Člen

Karma uživatele hary - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 960 

Příspěvek č. 15

máš je pořád ve skleníčku????

Old Post 04-05-2004 v 17:02 PM
hary je offline   Profil uživatele hary   Find more posts by hary   Foto galerie člena hary   Click here to Send hary a Private Message   Add hary to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bigfoot
Stálý Člen

Karma uživatele bigfoot - 83% PěstitelskáKarma uživatele bigfoot - 83% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 265  

Příspěvek č. 16

Hnojkou to neni. Ja je vybral z paracku a nechal venku.

Ted uz maji novej paracek a zacli se mit k svetu.

Proc vadnou, kdyz sou bez paracku?

Jak posilat penize do seedbanky.
OUT 2007 OUT 2006 OUT 2005 OUT 2004
NEJDRIV HLEDAT, PAK SE PTAT A NECO ZAKLADAT

.... jde Karkulka po lese, vyhuli se jak prase ..... vejde do domecku, koukne do zrcadla a pravi: babicko proc mas tak velke oci?
"Dlubem si raz v uchu dlubem, PUK a naraz ticho."

Old Post 04-05-2004 v 21:33 PM
bigfoot je offline   Profil uživatele bigfoot   Find more posts by bigfoot   Foto galerie člena bigfoot   Click here to Send bigfoot a Private Message   Add bigfoot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:00 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
10-02-2006 - Nemoc u rizku - 3 odpovědí
17-02-2002 - problém s matkama - 7 odpovědí
06-01-2002 - problem s kytkama... - 3 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3521620 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív