Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » zapojení zářivky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

zapojení zářivky Příspěvek č. 1

Asi jsem blbej ale zapojil jsem zářivku podle plánku tady na fóru a akorát vyhodil pojistky a opálil zásuvku. Popíšu co mám: zářivka 14w, tlumivka 18-22w a kondenzátor. Je možný že se pletu v těch součástkách. Tlumivka je jasná protože je to na ní napsaný. Kondenzátor je podle mě takovej malej plastovej váleček a startér předpokládám vypínač (dal jsem jenom drát). Jinak je to přesně zapojený podle toho plánku. Ještě možná jestli tam nehraje roli fáze ale o tom nic na plánku nebylo. U tý tlumivky mi v hornbachu tvrdili že by to mělo jít i když má větší watáž. Něco v tom zapojení krátce zaplesklo (nevim co protože jsem na tom měl plastovou krabici kdyby to bouchlo) je možný že se něco odpálilo a popřípadně co? Díky za pomoc.

Old Post 08-04-2004 v 20:37 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ribak
Nový Člen

Karma uživatele ribak - 17% Pěstitelská

Registrován: Jun 2003
Příspěvků: 11 

Příspěvek č. 2

som sice outdoor, ale nieco mi hovori ze ten starter nebude vypinac...

..-)

Old Post 08-04-2004 v 20:53 PM
ribak je offline   Profil uživatele ribak   Find more posts by ribak   Foto galerie člena ribak   Click here to Send ribak a Private Message   Add ribak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 3

No mam taky ten pocit. A co je teda ten kondenzator. Doufam že jsem neodpalil zařivku.

Old Post 08-04-2004 v 21:22 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 4

Poraďte mi prosím kde mám chybu. Už je mi jasný že na 99% jsem si spletl ten strarter ale co ten kondenzátor. V hornbachu mi žádnej nedali tak nevim co s tim. Dík

Old Post 09-04-2004 v 09:35 AM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
re:Bit
Stálý Člen

Karma uživatele re:Bit - 33% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 65 

Příspěvek č. 5

Ale jo, kondik se tam dava, je to na vykompenzovani jalove slozky proudu, a blablabla, proste s tim kondenzatorem ti to bude min zrat elektriny a dokonce ti to nebude rusit televizi apod, no ale vice by ti urcite poradil napr. VIRIDIS zdravim a kyti zdar

Cannabis is Nature's Way of Saying Hi!

Old Post 10-04-2004 v 22:24 PM
re:Bit je offline   Profil uživatele re:Bit   Find more posts by re:Bit   Foto galerie člena re:Bit   Click here to Send re:Bit a Private Message   Add re:Bit to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 6

Tlumivka je tezka kovova krabice se dvema vyvody. Starter je maly valecek, plastovy, nebo kovovy se dvema vyvody. Kondenzator byva vetsi kovovy valecek, take dva vyvody. Byva na nem napsana jeho kapacita v nejakych zlomcich Faradu (F), zlomky jsou mikrofarad, nF, pF,atd...
Funguje to i bez toho kondenzatoru, ale je lepsi ho tam mit.

Old Post 11-04-2004 v 15:08 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hyena
Mrchožrout

Karma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 438  

Příspěvek č. 7

So,
starter zapali vyboj v trubici, kdyby tam nebyla tlumivka, tak se trubka spali. I to uz se mi stalo... zkratoval sem to "omylem" zkouseckou. Osobne mi bezi ve skrini 4 zarivky, kazda s vlastni tlumivkou, pac silnejsi nez 32W nemeli. Bez kondiku... nevim, na co sou, ale jinak by nebyli na schematech na tlumivce. Vypinac nemam... je tam mechanic. casovac.

Hola hola

Old Post 06-05-2004 v 12:30 PM
Hyena je offline   Profil uživatele Hyena   Find more posts by Hyena   Foto galerie člena Hyena   Click here to Send Hyena a Private Message   Add Hyena to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wik
Stálý Člen

Karma uživatele Wik - 92% PěstitelskáKarma uživatele Wik - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 97 

Nápad zářivka 6x10W 33cm Příspěvek č. 8

Zdravim,
potřeboval bych poradit. Vím, že je tu toho už dost ohledně zapojení zářivek, ale potřeboval bych poradit s výběrem součástek.

Kvůli menších rozměrů skříně (40 x 52cm) jsem musel přistoupit ke koupi 6 zářivek(10W,33cm,10Kč) z katalogu GM elektrnik(GME.cz), 1x tlumivka Layrton ARC 65W (85Kč)(Janca.cz),6x starter BRILUX-BS1 4-20W(janca.cz), 2 x fól.kondenzátor CF5 -4NF/3 RM5 250V (2,5Kč)(GME.cz).

Myslíte, že je to OK? Hlavně ten kondík se mi zdá levný. Ty zářivky si pohlídám, aby měly správné spektrum. Poraďte, co by jste vyměnili nebo jaké typy by jste raději použili z obchodu gme.cz a janca.cz.

Sory za zdržování a díky za každou odpověď.

Old Post 08-06-2005 v 17:13 PM
Wik je offline   Profil uživatele Wik   Find more posts by Wik   Foto galerie člena Wik   Click here to Send Wik a Private Message   Add Wik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hyena
Mrchožrout

Karma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 438  

Příspěvek č. 9

Tak určitě bych přidal nějaký tlumivky, protože když pojede 6 zářivek najednou a jedna vypne, ostatní pojedou na vyšší výkon, což jim na životnosti nepřidá a pak to pojede jako řetězák
Aspoň 1 tlumivku na dvě zářivky. Jedu to doma už přes rok a je to celkem stabilmní

Piju pivo, pro jeho nazaměnitelnou chuť a taky proto, že je vždycky levnější než džus.
Nemám rád ženy, protože nevědí, co chtějí. A nemám rád politiky, protože velmi dobře vědí, co chtějí.

Old Post 09-06-2005 v 10:58 AM
Hyena je offline   Profil uživatele Hyena   Find more posts by Hyena   Foto galerie člena Hyena   Click here to Send Hyena a Private Message   Add Hyena to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wik
Stálý Člen

Karma uživatele Wik - 92% PěstitelskáKarma uživatele Wik - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 97 

Příspěvek č. 10

Potřeboval bych poradit.
Zapojil jsem 4 zářivky 15W do serie. Tlumivka je 65W.

Pro upřesnění: Fázi ze sítě jsem zapojil na tlumivku. Dále pokračuje přes zářivky sériově a konec jde na zem.

Ke každé zářivce mám napojený starter a nechce se to rozsvíti. Čím to může být? Když pootočím starterem, někdy ta jedna zářivka blikne, ale nerozsvítí se.

Díky za radu.

Old Post 13-06-2005 v 20:31 PM
Wik je offline   Profil uživatele Wik   Find more posts by Wik   Foto galerie člena Wik   Click here to Send Wik a Private Message   Add Wik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ChutkaR
Nový Člen

Karma uživatele ChutkaR - 61% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 16  

Nápad zapojení Příspěvek č. 11

čau zkopíroval jsem to u zdejšího člena třeba ti to pomůže http://elektrika.cz/data/clanky/zar...trukce-zapojeni

Old Post 10-05-2009 v 14:52 PM
ChutkaR je offline   Profil uživatele ChutkaR   Find more posts by ChutkaR   Foto galerie člena ChutkaR   Click here to Send ChutkaR a Private Message   Add ChutkaR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 12

Wik: Nikdy jsem se nesetkal s možností zapojit 4 zářivky do série na tlumivku. Běžně se vyrábí lineární zářivky ve wattážích 18W (600mm délky) a 36W (1200mm délky) a k nim příslušné tlumivky. Při použití trubice 18W a tlumivky 36W je možné zapojit dvě trubice na tlumivky způsobem, který uvádíš. Nikdy jsem se ale nesetkal se schématem, ani se zmínkou, že by to mohlo jít s více trubicemi nebo při jiné kombinaci wattáží.
Množství do série zapojených zářivek totiž není neomezené, ani při použití patřičně dimenzované tlumivky. V síti je napětí cca 230V, na běžné 36W zářivce je při provozu 100-120V. Další napětí "zůstane" na tlumivce, která musí mít dostatečnou indukčnost pro zapálení výboje. Výkon na žhavících vláknech se při sériovém zapojení také rozdělí.
Můj názor tedy je, že 4 zářivky na jednu tlumivku zapojit nelze.

Naposledy upravil medulda 10-05-2009 v 17:30 PM

Old Post 10-05-2009 v 16:47 PM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 13

Třeba to Wik za ty 4 roky nějak vymyslel

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Old Post 10-05-2009 v 20:28 PM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 14

jsem si nevšiml... sorry

Old Post 10-05-2009 v 20:29 PM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mechac
Stálý Člen

Karma uživatele Mechac - 73% Pěstitelská

Registrován: Aug 2007
Příspěvků: 75  

Příspěvek č. 15

Wik: Ses si jistej tim seriovym zapojenim? Predne kdyz odejde jedna zarivka nebudou svitit vsechny. Bezne se ctvercovy zarivkovy svitidla(4x18W) zapojuji po dvou do jedny 36W tlumivky. Bohuzel si takhle z hlavy nevzpomenu jak bylo to zapojeni.

Old Post 13-05-2009 v 12:12 PM
Mechac je offline   Profil uživatele Mechac   Find more posts by Mechac   Foto galerie člena Mechac   Click here to Send Mechac a Private Message   Add Mechac to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od Mechac
Bezne se ctvercovy zarivkovy svitidla(4x18W) zapojuji po dvou do jedny 36W tlumivky. Bohuzel si takhle z hlavy nevzpomenu jak bylo to zapojeni.


A nevíte, jak je to se startéry? Někde jsem totiž četl, že pokud je světlo zapojené takhle, je k tomu zapotřebí speciální startér. Nevím ale, jestli je to pravda.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 13-05-2009 v 15:13 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:30 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
27-02-2020 - Zapojení LED vero - 1 odpovědí
19-06-2011 - Zapojení stykače - 2 odpovědí
16-11-2011 - Otázka Zářivky - 9 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3764200 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív