Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Co2 - použití v praxi
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 33

Tak co tak procitam a pocitam tak sem z toho vedle jak ta jedle
jak to s tim CO2 teda je, jaka je optimalni hladina? A kolik CO2 by bylo potreba na 60x60x140cm box? co sem pocital podle tohohle tak to vychazi neco okolo 1,5litru... ale kdyz to hodim do kalkulacky tak http://www.hydroponics.net/learn/co2_calculator.asp nejakejch 45l? Nesprechtim anglicky tak sem tu kalkulacku mozna poradne nepochopil, kazdopadne prevedeny bych to mel mit ok tak netusim kde je chyba, muze nekdo poradit?

Old Post 08-01-2012 v 14:04 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vhisky
Stálý Člen

Karma uživatele vhisky - 63% PěstitelskáKarma uživatele vhisky - 63% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 34

Proč tak složitě
http://img444.imageshack.us/img444/6514/beznzvukz.png

do víčka díru, do díry spojku na akvarijní hadičku, to celý olepit chemoprenem, nechat vytvrdnout, na spojku dát hadičku z akvaristiky a je to

čím víc cukru kvasnic, tím víc to vře
Já dávám 1/3 kvasnic
100-150g cukru a to vše pouštím do akvária, vydrží to 4-5 dní, experimentuju s jinými poměry aby to vydrželo co nejdýl

Pro vyčištění CO2 od kvasnicového zápachu je možné udělat ještě jednu nádobu s čistou vodou kam budou zavedené hadičky a z ní to bude unikat do vzduchu.

Já mám v plánu ze začátku bublat jednou PET lahví v době svícení, a postupem času si najdu optimální množství. Nevýhodou tohoto způsobu výroby CO2 je špatná regulace, proto budu zkoušet pozvolna přidávat...

Náklady na výrobu na měsíc na jednu PET lahev:
1,5l PEt lahev = 3,5Kč (balená voda)
2x droždí (kostka) = 10Kč (může být i v prášku, ale nemám vyzkoušené kolik se ho má na jednu dávku sypat)
600g= cukru 20Kč

celkem cena za výrobu CO2 na jednu pet lahev je: 35Kč/měsíc

Old Post 23-01-2012 v 16:03 PM
vhisky je offline   Profil uživatele vhisky   Find more posts by vhisky   Foto galerie člena vhisky   Click here to Send vhisky a Private Message   Add vhisky to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 35

Jenze i kdybys tam toho cukru daval 10kilo furt to neudela takovou reakci jako ocet a soda...

Old Post 23-01-2012 v 16:53 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vhisky
Stálý Člen

Karma uživatele vhisky - 63% PěstitelskáKarma uživatele vhisky - 63% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 36

Jak dlouho vydrží ocet a soda? Jaký je poměr vody, octu a sody? Jinak není problém dát pet lahví více, budutestovat, takže zatím nemám žádné jasné závěry, jediné co mám jsou zkušenosti s akváriem

Old Post 23-01-2012 v 17:01 PM
vhisky je offline   Profil uživatele vhisky   Find more posts by vhisky   Foto galerie člena vhisky   Click here to Send vhisky a Private Message   Add vhisky to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 37

chvilku, chtelo by to davkovat kapackou. Jinak sem tu videl grow kde mel xxx litru vody, asi 15kilo cukru a kdyz sem to propocitaval tak kytkam daval sotva ctvrtinu davky co mel

Old Post 23-01-2012 v 18:45 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vhisky
Stálý Člen

Karma uživatele vhisky - 63% PěstitelskáKarma uživatele vhisky - 63% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 38

Tak jsem to počítal a výsledky jsou:
10ml CO2 za 46vteřin
vypočty dalas jsem podělil 2,75, jelikož mu vyšlo pro objem 1600l pěstírny 4,8l CO2 a ja mam v planu 2,75x menší


4,8:2,75=1,74l pro 60*60*140
1 PET lahev dává 10ml CO2/46s


1740ml:10ml*46s/60minut=130minut
při použití 8 PET = 16,29minut
tudiž uzavřený prostor 60*60*140 se teoreticky naplní při použití 8xPET lahev za 16,29minut a na při použití odfuku atd to samozřejmě ani nelze nějak spočítat, tudíž si myslím, že na přilepšení aby palice ztvrdly o něco víc klidně postačí 8xPET lahev 1,5l na přihnojování CO2... Náklady na výrobu CO2 na měsíc se zvednou na cca 300Kč

Nejlepší modely jsou ty s láskou a péčí... Mars LED 300 a 400W sodík

Old Post 24-01-2012 v 12:27 PM
vhisky je offline   Profil uživatele vhisky   Find more posts by vhisky   Foto galerie člena vhisky   Click here to Send vhisky a Private Message   Add vhisky to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
headcoach
Stálý Člen

Karma uživatele headcoach - 88% PěstitelskáKarma uživatele headcoach - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 55  

Co2 Příspěvek č. 39

mam takovy pocit, ze se spousta clenu zabyva trochu prehnane hnojenim a svicenim, ale nikde, opravdu nikde nemuzu najit nejake opravdu solidni informace o zvyseni obsahu CO2 pri indoor pestovani. Jako biologovi je mi jasne, ze v uzavrenem prostoru bude nedostatek tohoto plynu pri svtelne fazi velmi limitujicim faktorem a nemyslim si, ze je tato indispozice nahraditelna pouhym vetranim. Rad bych zvysil obsah CO2 ve stanu minimalne 5x, protoze jsem vysledoval neuveritelne vysledky pouze pri peci o spravne dodavani dioxinu. Ignoruji prilis drahe bomby, meraky a davkovace. Chtel bych si umet pro svuj objem spocitat, jakou metodu a v jakych pomerech pouzit (myslim tim bud: soda bicarbona+ocet, horici propan butan, nebo cukr a kvasnice). Je to mozna tezko uveritelne, ale muj kamarad tvrdi, ze po spravnem pridani CO2 mel pri stejne sestave a stejne genetice narust vynosu 100%.

Velmi intenzivne se zajimam o vyuziti sucheho ledu, jakozto zmrazeneho CO2, ale nemuzu se dopatrat zadne relevantni informace o tom, v jakem mnozstvi a jak rychle je treba ho ve stanu rozpoustet, aby bylo dosazeno pozadovane koncentrace. Mam velmi vyhodny zdroj, proto mne tato technika zajima prioritne.

Budu se velmi tesit na jakykoliv odborny nazor, nebo na odkaz k tomuto tematu, ktery jsem pres veskere usili nenasel

Old Post 25-09-2013 v 08:02 AM
headcoach je offline   Profil uživatele headcoach   Find more posts by headcoach   Foto galerie člena headcoach   Click here to Send headcoach a Private Message   Add headcoach to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vemach
Stálý Člen

Karma uživatele Vemach - 86% PěstitelskáKarma uživatele Vemach - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 131  

Příspěvek č. 40

https://www.google.cz/search?q=co2+..._sm=93&ie=UTF-8

Old Post 25-09-2013 v 10:36 AM
Vemach je offline   Profil uživatele Vemach   Find more posts by Vemach   Foto galerie člena Vemach   Click here to Send Vemach a Private Message   Add Vemach to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
headcoach
Stálý Člen

Karma uživatele headcoach - 88% PěstitelskáKarma uživatele headcoach - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 41

Diky! Ted si pripadam jako debil Nebo snad neumim pouzit vyhledavani? Ja to proste nenasel. Tak se omlouvam za zdrzeni.

Old Post 25-09-2013 v 15:55 PM
headcoach je offline   Profil uživatele headcoach   Find more posts by headcoach   Foto galerie člena headcoach   Click here to Send headcoach a Private Message   Add headcoach to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Majky-man
Stálý Člen

Karma uživatele Majky-man - 86% PěstitelskáKarma uživatele Majky-man - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 146  

Příspěvek č. 42

No každopádně pokud by jsi dělal nějaké testy tak to sem tozhodně hoď protože co jsem tu pročetl tak vetšina lidí tu píše že je to zbytečnost atd.....
Jinak by mě ještě zajímalo kde se dá sehnat suchý led

Old Post 25-09-2013 v 16:02 PM
Majky-man je offline   Profil uživatele Majky-man   Find more posts by Majky-man   Foto galerie člena Majky-man   Click here to Send Majky-man a Private Message   Add Majky-man to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
headcoach
Stálý Člen

Karma uživatele headcoach - 88% PěstitelskáKarma uživatele headcoach - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 43

Ja mel pujceny CO2 merak a nameril jsem u sebe 300ppm a pak jsem to vzal k jednomu profikovi, co to davkuje z bomby a ten mel 1200-1600ppm. tem mi tvrdil, ze by bez toho ani neplytval silami a energii. Ze to uvnitr proste roste bez dioxinu mnohem pomaleji. Venku to ma svuj staly pomer, ale unvnitr ty kytky za svetla pri fotosynteze CO2 hodne rychle spotrebovavaji a pokud je clovek neprikrmuje, tak proste nemaji z ceho stavet. Proste muzes mit super svetlo, vlhkost, teplotu, ziviny, ale oni nutne potrebuji CO2. v hydroponic shopu jsem se vyptaval a tu tam tech bomb maji spousty a plni to denne, takze se domnivam, ze kdo to mysli opravdu vazne......

Suchy led je jako zdroj udajne skvely, ale clovek musi mit dobry zdroj. Bezne se pouziva pri preprave laboratornich vzorku, ktere musi byt neustale hluboce podchlazene. Tam, kde se tyto vzorky prevazi toho maji plne mrazaky. U nas v Nevade se da koupit i v beznem obchode s potravinami, kdyz si nekdo bere na party treba zmrzlinu nebo nejake zmrzlinove dorty, tak to koupi stejne, jako pytel bezneho ledu.

Old Post 25-09-2013 v 19:37 PM
headcoach je offline   Profil uživatele headcoach   Find more posts by headcoach   Foto galerie člena headcoach   Click here to Send headcoach a Private Message   Add headcoach to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ama
Nový Člen

Karma uživatele ama - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 19 

Příspěvek č. 44

Zdravím , toto řeším 25.l demižonem s kvasící zátkou vše z čeho se dá udělat víno nebo kvas na vypálení. Přídávam větší množství cukru.ČAU
AMA.

Old Post 25-09-2013 v 19:52 PM
ama je offline   Profil uživatele ama   Find more posts by ama   Foto galerie člena ama   Click here to Send ama a Private Message   Add ama to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
headcoach
Stálý Člen

Karma uživatele headcoach - 88% PěstitelskáKarma uživatele headcoach - 88% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 45

Jasne. Navodu na pridavny zdroj CO2 je hodne a nektere opravdu pekne nazorne rozpracovane na YouTube. Akorat nevim, jak se to resi po zhasnuti?????? Prece nebudu chodit a vytahovat jim ten demijon na "noc"? To mi prijde strasne neprakticke. Navic musi byt ta produkce hodne nesoumerna a jak pribyva alkoholu a ubyva cukru, musi se i produkce CO2 velmi zpomalovat, ne

Old Post 25-09-2013 v 20:16 PM
headcoach je offline   Profil uživatele headcoach   Find more posts by headcoach   Foto galerie člena headcoach   Click here to Send headcoach a Private Message   Add headcoach to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zubáč222
Stálý Člen

Karma uživatele zubáč222 - 98% PěstitelskáKarma uživatele zubáč222 - 98% PěstitelskáKarma uživatele zubáč222 - 98% PěstitelskáKarma uživatele zubáč222 - 98% PěstitelskáKarma uživatele zubáč222 - 98% PěstitelskáKarma uživatele zubáč222 - 98% PěstitelskáKarma uživatele zubáč222 - 98% PěstitelskáKarma uživatele zubáč222 - 98% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 329  

Příspěvek č. 46


citace:
Původní příspěvek od Majky-man
No každopádně pokud by jsi dělal nějaké testy tak to sem tozhodně hoď protože co jsem tu pročetl tak vetšina lidí tu píše že je to zbytečnost atd.....
Jinak by mě ještě zajímalo kde se dá sehnat suchý led


Zdarec no co já vim tak sucháč se dá bez problému objednat i v malim množství,.treba u Linde,.Dokonce ti to přivezou v ty jejich krabyci kam budeš chtít,.klidně před barak.Jsem nastoupil do new roboty ,.vydel jsem tam velkou bednu...byl tam napis Nebezpečí omrznutí tak mě to nedalo a mrknul jsem dovnitř ,.a tam asi 400kg suchyho ledu Kuci tam snim delaj píčoviny hazej to do kyble a tak Cápci stim prej chladej formy nebo co,.rikali že si mužu brát klidně taky Husty je že je to v kostkách ktery mě padnou akorát do krabyčky od svačiny ,.vydrží mě to asi 10hodin do uplnyho vyprchání hehe...Doma mam i tlakovou lahev ,.ale kdo ji má pořád plnit a ješte ktomu za peníze

Old Post 26-08-2014 v 19:21 PM
zubáč222 je offline   Profil uživatele zubáč222   Find more posts by zubáč222   Foto galerie člena zubáč222   Click here to Send zubáč222 a Private Message   Add zubáč222 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dr_paradox69
Stálý Člen

Karma uživatele Dr_paradox69 - 93% PěstitelskáKarma uživatele Dr_paradox69 - 93% PěstitelskáKarma uživatele Dr_paradox69 - 93% PěstitelskáKarma uživatele Dr_paradox69 - 93% PěstitelskáKarma uživatele Dr_paradox69 - 93% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 387  

Příspěvek č. 47

co psal headcoach je svata pravda,kdybych nekdy resil neco vetsiho jak sestikilo urcite i s cockem pac jinak se pali zbytecna elektrika,i pro to jedno sestikilo o tom premyslim,s kvasnicama mam zkusenost vlastni ale rozdil mezi pestem s cockem z kvasnic a pestem bez cocka sem nepozoroval...

Old Post 29-09-2014 v 11:35 AM
Dr_paradox69 je offline   Profil uživatele Dr_paradox69   Find more posts by Dr_paradox69   Foto galerie člena Dr_paradox69   Click here to Send Dr_paradox69 a Private Message   Add Dr_paradox69 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ninewalls
Nový Člen

Karma uživatele Ninewalls - 9% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 48

CO2-BOOST-BUDDY-BAG

Co myslíte o tomto?potřebuju do skříně dostat více co2 a nemám finance na nákladné investice....

Old Post 07-10-2014 v 11:12 AM
Ninewalls je offline   Profil uživatele Ninewalls   Find more posts by Ninewalls   Foto galerie člena Ninewalls   Click here to Send Ninewalls a Private Message   Add Ninewalls to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:36 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
05-08-2016 - Co2 set - použití - 3 odpovědí
06-05-2003 - použití UVA - 3 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1290360 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív