Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Výbojka HQI-T N na rúst ANO či NE
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Použít HQI-T neutral white na rúst?
ANO
NE
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Výbojka HQI-T N na rúst ANO či NE Příspěvek č. 1


Spadlo mi do klína světlo s těmito parametry:

OSRAM

POWERSTAR HQI-T 400W/N
NEUTRAL WHITE

link: http://www.osram.cz/osram_cz/PROFES...0_W)/index.html

a jediný obrázek spektra, který jsem sehnal pomocí Googlu.

Potřebuju helpnout zda pod tímto spektrem rúst či nikoliv. Jasný že mohu vyzkoušet, ale na to momentálně nemám podmínky. Za týden dám čerstvý šnicle a nerad bych s nima experimentoval.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 19-02-2011 v 22:09 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
desertwolf
Stálý Člen

Karma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 154  

Příspěvek č. 2

mrkni, jestli je to tady http://www.osram.com/_global/pdf/Pr...ps/106S04GB.pdf

Píšou tam, jestli je to ona 3700K a Philips HPI-T Plus ma 4500K a ta vhodna je

Navíc tady ji prodávají jako na růst http://www.growshop.cz/katalog/deta...am-hqi-t---rust

Naposledy upravil desertwolf 19-02-2011 v 23:22 PM

Old Post 19-02-2011 v 22:39 PM
desertwolf je offline   Profil uživatele desertwolf   Find more posts by desertwolf   Foto galerie člena desertwolf   Click here to Send desertwolf a Private Message   Add desertwolf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 3


V tom PDFku není . A ta co jí prodávají na rúst s označením HQI-T 400W/Q má modrobílé spektrum a ta moje s označením N má barvu světla Neutrální bílá. Největší problém je právě v tom, že nejsem schopen najít teplotu chromatičnosti právě pro Neutrální bílou.

Ale nevzdávám a hledám dál..

edit:

Takže jsem nalezl PDFko http://www.ceha-kdc.cz/eshop/cat/31/31-26-208-21112.pdf kde jsou všechny potřebné údaje:

POWERSTAR HQI-T 400/N

Světelný tok 42000 lm

Barevná teplota 3500 K

a graf spektra je trochu jiný než jsem púvodně nalezl, ale při bližším pohledu mi dochází, že to nahoře je asi výřez z celého spektrografu.

Tak to bude asi málo co..?

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Naposledy upravil bezdechu 20-02-2011 v 12:28 PM

Old Post 20-02-2011 v 10:14 AM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
desertwolf
Stálý Člen

Karma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 154  

Příspěvek č. 4

No je to tak půl na půl.
Modrý světlo má 6000K a MH výbojky okolo 4500K.
Červený světlo má 2000K
Člen Apetyt používá na růst Osram Powerball HCI-TT, ta má 3000K a je s ní na růst spokojen.
Já bych pod tou tvojí výbojkou tu růstovou fázi jel. Mělo by to svítit do žluta, jako sluníčko

Old Post 20-02-2011 v 16:53 PM
desertwolf je offline   Profil uživatele desertwolf   Find more posts by desertwolf   Foto galerie člena desertwolf   Click here to Send desertwolf a Private Message   Add desertwolf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 5

Ona svítí jasně bíle, při startu je světlo do modra.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 21-02-2011 v 20:33 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 6

Včera jsem to teda na zkoušku rozsvítil. A dnes ráno jsem zjistil, že na šalvěji kterou mám v horní části growroomu, se listy na které dopadaly přímé paprsky z výbojky HQI-T/N zfialověli. Asi bude mít vysokej podíl UV, tohle mi šalvěj dělala venku pokud byla na přímém slunci, pod HPS výbojkou to nedělala.. Řezy budou až zítra, pak uvidíme dál..

ps: Jo a hicuje téměř jednou tolik co HPS. po deseti minutách v growroomu sem byl zpocenej jak cip

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 24-02-2011 v 08:05 AM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 7


Řízky pod ní rostou již 5 den. A nic závažného nepozoruji. Po přidání ofuku na výbojku jsem na únosných teplotách.

Ale........... Směje se tu teď na mě Osram 400W Plantastar. Nebude na rúst lepší než stávající HQI-T? Asi ne, co? Je to přeci jen HPS.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 02-03-2011 v 17:43 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
desertwolf
Stálý Člen

Karma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 154  

Příspěvek č. 8

já bych ten růst odjel na HQI-T, bude určitě lepší, v té Plantastar moc modrého spektra není

Old Post 04-03-2011 v 20:14 PM
desertwolf je offline   Profil uživatele desertwolf   Find more posts by desertwolf   Foto galerie člena desertwolf   Click here to Send desertwolf a Private Message   Add desertwolf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 9

Jo určitě dojedu. Plantastar budu šetřit na květ.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 04-03-2011 v 20:24 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 10

No abych to tu uzavřel:

Nakonec se obavy rozplynuly a rostlo to pod touto výbojkou výborně. Foto je ze 23. dne rústu před přepnutím na květ http://grower.cz/home/potw.php?...&photoid=419140

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 08-04-2011 v 09:52 AM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:41 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0036520 seconds with 37 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív