Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Praská pojistka, můžete někdo zkontrolovat zapojení?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Autor
Téma 
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 33

Já bych to zase tak moc neřešil. Jestli je to v rozvodnici jištěné jističem a vedení ve skříni se nemůže přetížit (podle hodnoty jističe), na pojistku bych se vyprdl...

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 11-05-2008 v 10:47 AM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 34

Hanizek- jedna věc je jištění kvůli ochraně před požárem z hořící izolace (tj. přetížení vodičů) a druhou věcí je ochrana zařízení. To, že je zařízení připojeno na vodiče průřezu 2,5 mm2, ještě neznamená, že je schopno nést zatížení až třeba 16A. Např. takový sériový startér (tj. pro dvouvýdovou tlumivku) by IMHO tím mohl dostat nehezky po prdeli...

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Old Post 11-05-2008 v 11:21 AM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Grove.Tekk
Stálý Člen

Karma uživatele Grove.Tekk - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 64  

Příspěvek č. 35

Obědnaný kompnenty mi už přišli a objednal jsem si 1A a 1,25A pojistky a ani jedna nevydrží :-( možná jsem měl vzít ty 1,60A :-(

Old Post 15-05-2008 v 13:39 PM
Grove.Tekk je offline   Profil uživatele Grove.Tekk   Find more posts by Grove.Tekk   Foto galerie člena Grove.Tekk   Click here to Send Grove.Tekk a Private Message   Add Grove.Tekk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 36

citace:
Původní příspěvek od Grove.Tekk
Obědnaný kompnenty mi už přišli a objednal jsem si 1A a 1,25A pojistky a ani jedna nevydrží :-( možná jsem měl vzít ty 1,60A :-(

No to jsi asi měl Nevím, na čem jsi chtěl ušetřit, jedna pojistka nestojí ani 5 korun. Nicméně... jaký typ pojistky jsi koupil? T 1,25A anebo F 1,25A?

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Old Post 15-05-2008 v 21:48 PM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Grove.Tekk
Stálý Člen

Karma uživatele Grove.Tekk - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 64  

Příspěvek č. 37

T1 a T1,25, jsem věřil tomu co je v FAQ a takhle dopadnu :-(

Old Post 16-05-2008 v 08:53 AM
Grove.Tekk je offline   Profil uživatele Grove.Tekk   Find more posts by Grove.Tekk   Foto galerie člena Grove.Tekk   Click here to Send Grove.Tekk a Private Message   Add Grove.Tekk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 38

grove.tekk - jaký máš průřez vodičů? Před příštím zapojením překontroluj všechny spoje od vidlice v zásuvce po objímku. Může zde být přechodový odpor, který mimo jiné způsobí vyšší odběr soustavy. Přechodový odpor vzniká nejčastěji špatným dotažením vodičů, případně při použití slaněných vodičů (tzv. flexo) při přišroubování malého počtu vláken...

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Old Post 16-05-2008 v 09:26 AM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 39

Hanyz: Startéru se nic nestane - cokoli za tlumivkou je zkratuvzdorné (tlumivka omezuje proud).

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 18-05-2008 v 11:42 AM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jepa
Stálý Člen

Karma uživatele Jepa - 70% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 40

hanizek: ty si fakt vtipalek .. citace:Já bych to zase tak moc neřešil. Jestli je to v rozvodnici jištěné jističem a vedení ve skříni se nemůže přetížit (podle hodnoty jističe), na pojistku bych se vyprdl... k cemu si myslis ze ty pojistky asi jsou ?

grove.tekk:nemas jednoduse celou sestavu spatne zapojenou?

Old Post 20-05-2008 v 11:49 AM
Jepa je offline   Profil uživatele Jepa   Find more posts by Jepa   Foto galerie člena Jepa   Click here to Send Jepa a Private Message   Add Jepa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Grove.Tekk
Stálý Člen

Karma uživatele Grove.Tekk - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 64  

Příspěvek č. 41

Hanyz : průřes vodičů nevim ale do zůsuvky vede kabel co jsem vzal z vysavače a zbytek jsou takový ty co se daj těžko ohejbat
Jepa : no svítí to bez problému tak jsem to možná zapojil dobře

Old Post 20-05-2008 v 13:15 PM
Grove.Tekk je offline   Profil uživatele Grove.Tekk   Find more posts by Grove.Tekk   Foto galerie člena Grove.Tekk   Click here to Send Grove.Tekk a Private Message   Add Grove.Tekk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 42

Jepa: Pojistky chrání vedení před přetížením (v našem případě). Pokud je vedení jištěno z rozvodné skříně a průřezy všech drátů jsou dostačující, nevidím jediný důvod (ani normy ČSN ho nevidí) proč tam tlačit další pojistku. Podle ČSN se totiž jistič/pojistka dává na každé místo, kde dochází ke zmenšení průřezu vedení - když takové místo není (tzn. v zásuvce i v boxu je použit stejný nebo větší průřez drátu), pojistka tam nemusí být.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 20-05-2008 v 18:21 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 43

citace:
Původní příspěvek od Hanizek
Hanyz: Startéru se nic nestane - cokoli za tlumivkou je zkratuvzdorné (tlumivka omezuje proud).

O zkratu já ani nemluvím. To, že tlumivka omezuje proud nesmíš chápat jako dogma, že v obvodě bude s danou tlumivkou jedna konkrétní hodnota proudu, ať se děje co se děje.
Tlumivka se totiž v obvodě napájeném střídavým napětím chová jako odpor, tzn. je na ní úbytek napětí, kterému je úměrný proud (resp. ten je úměrný celkovému odporu soustavy). Akorát narozdíl od rezistoru nevytváří teplo (v ideálním případě, skutečná tlumivka má mimojiné vnitřní odpor), ale střídavé magnetické pole (ad jalový výkon). Dalším prvkem v obvodě je výbojka, na které je druhý úbytek napětí (okolo 100V). A teď si vem například takového omisse, kterému téměř jistě vadná výbojka způsobovala vyšší odběr v obvodu, ve kterém jiná výbojka způsobovala odběr nižší. Tento zvýšený pracovní proud prouchází po celou dobu sériovým startérem (zapojení na 2 vývody tlumivky). Jako názorný příklad si můžeš místo výbojky udělat v objímce zkrat a uvidíš sám, jestli se startéru nic nestane.

Druhou věcí jsou přechodové odpory. Elektrolaik, kterých je na G mrtě, k němu přijde snadno a bude-li obvod jištěn např. 16A, jejich výskyt neodhalí a pak může být třeba pozdě a to i bez ohledu na to, že měl všude průřezy 2,5mm2

Tím se dostávám k věci třetí a to k tomu, že mrtě lidí má doma prodlužky ze supermarketu, které mají vodiče o průřezu 1,0mm2 a těm lidem to tvé "Jestli je to v rozvodnici jištěné jističem a vedení ve skříni se nemůže přetížit (podle hodnoty jističe), na pojistku bych se vyprdl..." nic neřekne, protože jednoduše neví, jestli se jejich vedení vůči danému jističi může přetížit.

Tedy s tím dávat zde obecné rady, že pojistka není potřeba, vůbec nesouhlasím a vidím naprosto reálné důvody, proč tam tu pojistku/jistič tlačit

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Old Post 20-05-2008 v 19:48 PM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jepa
Stálý Člen

Karma uživatele Jepa - 70% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 44

no nevim, ale kdysi sem tady v jednom threadu cetl ze do obvodu s vybojkou si mam poridit pojistku 0,1Amp ... tak nevim, mozna to byl i faq kazdopadne pojistka jisti a kdyz si ji tam dam, mam jistotu ... ze?

Old Post 20-05-2008 v 23:36 PM
Jepa je offline   Profil uživatele Jepa   Find more posts by Jepa   Foto galerie člena Jepa   Click here to Send Jepa a Private Message   Add Jepa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 45

Hanyz: No holt člověk, co tomu vůbec nerozumí by se v tom ani moc hrabat neměl. Ale jak jsem psal, podle normy je v určitých případech pojistku možno vypusit (samozřejmě tím, že tam bude se nic nepokazí).

S vyskratovanou výbojkou to zkoušet nebudu (co kdyby náhodou), ale ten startér by to podle mě měl v pohodě dát.

Jinak k čínským prodlužovačkám se snad ani vyjadřovat nebudu, měli by jim to všechno zakázat vyrábět.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 28-05-2008 v 18:36 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sandman
Stálý Člen

Karma uživatele Sandman - 100% PěstitelskáKarma uživatele Sandman - 100% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 46

Zdravím lidi.. Mám teď tak trochu AKUTNÍ problém.. Pěstuju v místnosti (s kompletem http://e-shop.hydroponic.cz/product...-sylvania--hps/ ). Na (sklepní) místnost, která patří pod okruh bytu, je starší bakelitový jistič 10A, který se za grow (asi 16 dní) nevyhodil ani jednou, ALE přd hodinou mi vyhořel hlavní jistič na celý byt (25A nový jistič).. Musel jsem porušit kolky rozvodové skříně abych jistič vyměnil, takže mě zítra čeká návštěva elektrikáře.. Můj dotaz zní: Je možné, že to způsobila lampa, i když jistič na místnost se mi nevypl a pokud ano jak to mám řešit? Předem moc děkuji...

P.S.: Do přeřadníku mám koupenou flexo šňůru a z přeřadníku do lampy mi vede drát 2,5 mm2..

Sandman

Old Post 25-11-2009 v 21:15 PM
Sandman je offline   Profil uživatele Sandman   Find more posts by Sandman   Foto galerie člena Sandman   Click here to Send Sandman a Private Message   Add Sandman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spawn133
Stálý Člen

Karma uživatele Spawn133 - 54% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 150  

Příspěvek č. 47

Cau, elektrikar to zkontroluje, ale neboj sa, tou lampou to isto neni, bud bol istic zle zapojeny alebo mal chybu od vyroby. Pretoze ak ho zatazis tymy 25A tak on len vypne. Cely istic ma dimenzovane kontakty na vecsiu hodnotu ako vypinaci prud.

Old Post 25-11-2009 v 22:16 PM
Spawn133 je offline   Profil uživatele Spawn133   Find more posts by Spawn133   Foto galerie člena Spawn133   Click here to Send Spawn133 a Private Message   Add Spawn133 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spawn133
Stálý Člen

Karma uživatele Spawn133 - 54% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 150  

Příspěvek č. 48

A este dotaz, ako moze niekoho napadnut dat pred predradnik 0,1A poistku? To mozes akurat tak na nejaku 18W usporku.
Ked sa zapne predradnik tak prudovy naraz celeho zariadenia bude ovela vecsi ako prevadzkovy prud. To znamena, ze ak mate 600W vybojku, zobere si zo siete 600/230= 2,61 A . Prudovy naraz moze byt na siet az 6A... (cca 1ms- ale aj za taky cas sa poistka pretavi) 6A poistku ked tak bych pouzil ja. Len by trebalo najprv ten prudovy naraz zmerat a az potom vybrat poistku. Ale skor by som pouzil istic 10A. U nizkych watazi (70W, 100W,150W) by som ani ten istic nepouzil.

Old Post 25-11-2009 v 22:24 PM
Spawn133 je offline   Profil uživatele Spawn133   Find more posts by Spawn133   Foto galerie člena Spawn133   Click here to Send Spawn133 a Private Message   Add Spawn133 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:12 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6327840 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív