Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » tractor in the box °skrinostavba / grow°
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
TractorDriver
Stálý Člen

Karma uživatele TractorDriver - 9% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 30  

tractor in the box °skrinostavba / grow° Příspěvek č. 1


Hola hej, po dobe kdy jsem grower vyuzival vicemene jako zabavni server jsem se konecne dokopal k rozjeti prvniho indooru
Prozatim musim cekat na vejplatu pristi mesic resp. prosinci ( :/ ) takze zatim pouze sepisuju, pocitam a vymejslim co vsechno koupim na vystavbu growboxu
Zatim jsem si vypsal jen "prvni verzi", ale asi jeste urcite zkusim najit levnejsi varianty, i kdyz penize me zas az tak nelimitujou (i kdyz nechci za to dat celou vejplatu, prece jenom blizi se vanoce... ).
Jinak co se tyce svetla jsem priznivcem pesteni pod usporkama, takze
na eventuelni tipy at tam dam sodik nebudu brat zretel Volil jsem Nlite 200W s cervenym spektrem na rust i kvet-mam nizkou skrin takze se chystam co nejdriv prepinat na kvet a vypletat do scrogu.
A ted k parametrum.

Skrin
ŠxVxH
86x92,5x33
(prilozeny obrazek-blbe nakresleny-je vyssi nez sirsi)

Svetlo
Nlite 200W red - 1099,- Klecka shop
(chci sehnat levnejsi i kdyz na tohle svetlo ma Klecka slevu)

Predradnik
Nlite 200 W předřadník - 1699,-Klecka shop
(stejne jako u svetla bych rad sehnal levnejsi)

Stinitko
Homemade nebo nejaky koupim i s objimkou.. jeste nevim

Ventilatory
Odtah-
TDM 100 IP44 malý ax.vent.
myslite ze bude stacit? Eventuelne uvazuju o TDM200. Ale teplota ve skrini nebude vysoka tak by mohl stacit mensi tah.

Ofuk-Nejakej OBI klipsnak...

Pritah-pasiv

Filtry
Pachac-asi homemade
Prachac-taky


Vladimir Misik a etc...

ostatni veci jako sroubky, hodiny, balast... zatim nepocitam



Resume

Pocitam ze bych se mohl vejit do 5000. Limit bych chtel mit tak 7000-8000 ale cim min tim samozrejme lip

Naposledy upravil TractorDriver 31-10-2007 v 12:31 PM

Old Post 30-10-2007 v 15:47 PM
TractorDriver je offline   Profil uživatele TractorDriver   Find more posts by TractorDriver   Foto galerie člena TractorDriver   Click here to Send TractorDriver a Private Message   Add TractorDriver to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Figaro
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Figaro - 69% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 947  

Příspěvek č. 2

AHoj,
Hezký tread...
Jenom sem chtěl upozornit, že ten ventilátor na který tam máš odkaz je skoro naprosto stejný jako Euro 1 , jenže dvakrát tak drašší.

GL

projekt Venus
Zeitgeist movement

„Kdo se zeptá, vypadá jako hlupák pět minut. Kdo se nezeptá, bude hloupý celý život.“

„Je s podivem, že většina lidí na světě nechápe náš peněžní a bankovní systém, protože kdyby ho chápali, věřim, že by byla revoluce ještě dřív, než by ráno vyšlo slunce."
Henry Ford , 1922

"Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali."

Old Post 31-10-2007 v 02:00 AM
Mr. Figaro je offline   Profil uživatele Mr. Figaro   Find more posts by Mr. Figaro   Foto galerie člena Mr. Figaro   Click here to Send Mr. Figaro a Private Message   Add Mr. Figaro to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mr. Figaro! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TractorDriver
Stálý Člen

Karma uživatele TractorDriver - 9% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 3

ahoj, dik
no jak jsem koukal na euro tak v porovnani jsou skutecne skoro stejny, euro sice prohrava v hlucnosti (jen o 6db) a prikonu, ale zase v cene vede tak nevim, jeste to promyslim...
spis byste mi mohli poradit s tim prutokem. bude na tu skrin stacit 110 (TDM) eventuelne 150 m3/h (euro) nebo mam spis sahnout po necem vykonejsim? zase nechci aby to bylo moc hlucny kdyz tam bude jen usporka ktera tolik tepla nenadela.. na druhou stranu asi by to melo byt schopny vyvinout urcitej tah pasivnim pritahem

tractor in the box °skrinostavba / grow°

Old Post 31-10-2007 v 10:31 AM
TractorDriver je offline   Profil uživatele TractorDriver   Find more posts by TractorDriver   Foto galerie člena TractorDriver   Click here to Send TractorDriver a Private Message   Add TractorDriver to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PlanTážNík
Stálý Člen

Karma uživatele PlanTážNík - 95% PěstitelskáKarma uživatele PlanTážNík - 95% PěstitelskáKarma uživatele PlanTážNík - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 161  

Příspěvek č. 4

zdar, zvolil sem taky úsporky a myslím že je rozumná volba koupit za 2000 kč tu stejnou co sis uved akorát má o 20W víc a má už zabudovaný předřadník, takže to jenom našroubuješ do objímky E40, a vyjde to každopádně levnějc pořizoval sem si to taky z klecka, 2x redku a jednou blue všechny 220W.... a s uchlazením bych řek že problém mít nebudeš.

Budu sledovat tvé pokroky, sem zvědavej co všechno se dá pod úsporkama vykutit

Old Post 31-10-2007 v 11:50 AM
PlanTážNík je offline   Profil uživatele PlanTážNík   Find more posts by PlanTážNík   Foto galerie člena PlanTážNík   Click here to Send PlanTážNík a Private Message   Add PlanTážNík to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TractorDriver
Stálý Člen

Karma uživatele TractorDriver - 9% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 5

ahoj, no podle nazoru co jsem tu cet je rozhodne lepsi externi predradnik-ma asi dve zasadni vyhody.

1) integrovanej predradnik ti dost hreje-vyviji teplo u kytek kde je nezadouci-nekdo psal ze se setkal i s pripadem kdy se vlivem toho tepla prohejbal plech stinitka..

2) externi predradnik ma vetsi zivotnost (udava se snad 100 000h, lampa samotna ma tusim kolem 10 000h)-na pocatku sice zainvestujes o neco vic, ale ve vysledku se ti to vrati protoze pak uz muzes kupovat jen lampy bez integrovanyho predradniku..

pro me finance nejsou tolik rozhodujici takze si radsi zainvestuju na zacatku vic abych pak usetril

co se tyce chlazeni spis mam obavu z vymeny vzduchu. jak uz jsem psal a pises i ty tak s chlazenim by problem byt nemel spis mi jde fakt o to aby ten napr. 150m3/h vystacil na dobrou vymenu vzduchu ve skrini. chtel bych mit pasivni pritah a moc se mi nechce davat k pritahu jeste dalsi vetracky..

tractor in the box °skrinostavba / grow°

Old Post 31-10-2007 v 12:18 PM
TractorDriver je offline   Profil uživatele TractorDriver   Find more posts by TractorDriver   Foto galerie člena TractorDriver   Click here to Send TractorDriver a Private Message   Add TractorDriver to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mičurin 666
Stálý Člen

Karma uživatele Mičurin 666 - 85% PěstitelskáKarma uživatele Mičurin 666 - 85% PěstitelskáKarma uživatele Mičurin 666 - 85% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 166  

Příspěvek č. 6

Čau,
skřín máš cca 0,25m3, pokud budeš počítat, že se ti tam má vyměnit vzduch 20x-40x (přehnaný) za hodinu, tak ti bude stačit větrák, kterej odtáhne při daným odporu vzduchu 5-10m3. Euro je levný, hlučný trochu, ale to ten cos uvedl nebude o moc lepší. Úsporka skoro nehřeje (v porovnání se sodíky), takže nemusíš mít ten větrák předimenzovanej a nemusíš se bát, že ho spálíš jako já po pár hodinách provozu. Ale i kdybys koupil turbínu, tak ten větrák prostě neodtáhne víc vzduchu, než je schopná ta skřín pasivníma otvorama přitáhnout, takže na nějaky šílenosti bych se vykašlal.

Co se týče tý úsporky, ještě zvaž ten tvůj plán koupit předřadník zvlášt. Uvádíš sice, že je to investice do budoucna, ale řekni narovinu: Víš jak to bude vypadat za pár let? 10k hodin je cca 2 roky nepřetržitýho growu. Podle mě do tý doby upgraduješ na něco lepšího a akorát za to nazačátku zaplatíš víc.

From The Darkness Of Chaos I Rise To Steel Your Soul
Mors Certa, Hora Incerta

Mičurinský 2nd indoor

Old Post 01-11-2007 v 08:16 AM
Mičurin 666 je offline   Profil uživatele Mičurin 666   Find more posts by Mičurin 666   Foto galerie člena Mičurin 666   Click here to Send Mičurin 666 a Private Message   Add Mičurin 666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PlanTážNík
Stálý Člen

Karma uživatele PlanTážNík - 95% PěstitelskáKarma uživatele PlanTážNík - 95% PěstitelskáKarma uživatele PlanTážNík - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 161  

Příspěvek č. 7

s tou koupí souhlasím s mičurinem, když sem pořizoval úsporku tak sem počítal s tím že do roka budu mít jinej growbox a jiný osvětlení, tak sem zvolil levnější variantu... a ten vestavěnej předřadník zas tak nehřeje, ani teď když tam mám ty dvě úsporky tak se nic moc nezměnilo akorát teplota stoupla o pár stupňů ale to je jasný...a plech(stínítko) se mi ohýbá jen vlivem váhy světel

Old Post 01-11-2007 v 08:43 AM
PlanTážNík je offline   Profil uživatele PlanTážNík   Find more posts by PlanTážNík   Foto galerie člena PlanTážNík   Click here to Send PlanTážNík a Private Message   Add PlanTážNík to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TractorDriver
Stálý Člen

Karma uživatele TractorDriver - 9% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 8

hola hej, no tak ja nevim na jednu stranu mate pravdu s cenou a tim ze pak treba budu chtit prejit na neco vykonejsiho, ale zase penize me jak rikam tolik nelimitujou a predradnik muzu pak klidne prodat..
nicmene asi uz jsem upustil od myslenky jet scrog a radsi usporku zavesim po vzoru Svahadjiho growu svisle.. kdyz uz bych ale dal na vas a kupoval lampy s integrovanym predradnikem asi bych koupil rovnou lampy dve kvuli vetsi plose (kdyz beru v uvahu ze lampa bude v kytkach) kterou by prosvitily..

a ted se naskyta otazka-myslite ze je lepsi koupit treba 2x150 a dat tam vic kytek "kolem" kazde nebo nechat jednu treba 220 a min kytek?

tractor in the box °skrinostavba / grow°

Naposledy upravil TractorDriver 01-11-2007 v 20:28 PM

Old Post 01-11-2007 v 16:16 PM
TractorDriver je offline   Profil uživatele TractorDriver   Find more posts by TractorDriver   Foto galerie člena TractorDriver   Click here to Send TractorDriver a Private Message   Add TractorDriver to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:12 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8382410 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív