Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Jo nad tím jsem přemýšlel, ale jestli čekáš nějakou finanční úsporu, tak to nečekej. Chtěl jsem to řešit pomocí jednočipu, jako samostatnou jednotku, ale s tím PC je to podobný: musíš koupit nebo nějak vykoumat čidla = největší problém. Ty čidla ti mění nějakou elektrickou veličinu v závislosti na např. teplotě se mění el. odpor čidla, takže ty potom potřebuješ převaděč odpor/napětí = jednoduchej plošňák a pak a/d převodník, je na tobě, jak přesný bys to chtěl, podle mě stačí 8bit, tj. 256 dílků, to by bylo na rozsahu 10 °C - 35°C rozlišení asi 0,1°C. Pak už to jenom valíš přes port do compu, je jedno, přes kterej port to připojíš, protože ještě musíš vymyslet program, kterej by ty data zpracovával a přijímal z toho portu. Na papíře se to dá vymyslet, ale realizace vázne, je to možná tím, že se moc hulí, ale hlavně tím, že jenom pro sebe nemá cenu to celý stavět a vymýšlet.
P.S.:Hodně štěstí a dej mi vědět, kdyby jsi v tom něco začal podnikat.
Karta do PC tuším okolo 7000 Kč, přístroje s výstupem RS 232 - např. komb. PHmetr - počítám od 5 000, soft napragramuješ např. Visual Basic (pod Win) - dostaneš skvělý systém řešící všechny možné stavy, či situace - ale trochu drahé.
sito, co to je za kartu? V jakým formátu jsou data, který lezou z RS 232, je to něco podobnýho, jak mají digitální měřáky el. veličin? K těm měřákům dostaneš jenom disketu se softem a kabel k připojení do PC (serial nebo paralel teď nevim) a není potřeba žádná karta.
Máte někdo zkušenosti s konkrétními zařízeními ? Zajímalo by mě nějaké all in one zařízení (ph, ec, teplota, vlhkost), a nějaké výstupní zařízení tak na 6-10 relátek (třebas nějaké schéma s pár transistorama na LPT1). Rád bych vyzval všechny co do toho chtěj investovat svou invenci a čas ke spolupráci, můžem udělat společnej projekt. Mou specializací je Delphi 5 r Win32, případně Kylix (nechat si ovládat pěstírničku od Windoze, mno to se mi moc nelíbí...).
a proč přemejšlíte jenom o PC, zdá se mi mnohem jednodušší udělat malou krabičku, v ní by byl jeden plošnák se všema spínacíma prvkama (neřešil bych relátka, ale spíš třeba tyristory ty jsou rychlý, takže by se tam dalo udělat spínání v nule...), pak by tam byl a/d převodník...no prostě to už záleží na požadavcích a na fantazii, ale hlavně by to všechno ovládaný jednočipem třeba nějakým PICxx51 (typ by se pořešil až podle velikosti programu a požadavků na rychlost). Výhody jsou jasný - 1.nemusíš tahat comp do pěstírny, nebo řešit dlouhý kabely, 2. ty hodnoty v pěstírně by to mohlo zpracovávat třeba každou minutu (vteřinu) a okamžitě na ně reagovat.........
Bohužel odpadá možnost grafů, statistik atd., viděl bych to tak na nějakej osmi místnej displej a ovládání pomocí mikrospínačů - nastavení hodnot který chceš aby se dodržovaly, prohlížení skutečných hodnot a to je celý.
Deu , umíš taky asembler?
Co vy na to?
Dobrej nápad, mikročipy jsou docela vychytaná věc, ovšem jak jsem řek do elektroniky moc nedělám, a nemám přístup k věcem jako programátor PIC... V assembleru jsem dělal kdysi dávno, na Z80 , ale radši bych to zmáknul pomocí PC a Delphi či Kylix, dává to větší možnosti a flexibilitu (třebas pro změnu software nemusím vypínat pěstírnu a řešit upgrade firmwaru u PIC). Kdybys byl schopnej navrhnout prototyp co pořeší všechny problémy, akorát místo PIC tam bude třeba LPT či RS232, tak k tomu vychytám SW, konfigurovatelný třebas přes web Takhle není problém když máte pěstírnu třeba někde daleko zařídit aby byl počítač dial-up server, prostě mu zavoláte a nakonfigurujete si pěstírnu pěkně na dálku. Není problém připojit kameru a koukat se i jak to roste - fantazii se meze nekladou. Takže proto to PC.