Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » Microgrow ala crazyben
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Microgrow ala crazyben Příspěvek č. 1

Tak padlo finalni rozhodnuti... micro bude. Box se jeste pripravuje (uz jen detaily), ale zakladam to o par dni driv schvalne. Mam totiz tri otazecky... za prvy sem se poprve rozhodl pro pouziti keramzitu jako drenaze, vyplachnout a pufrovat na primereny PH je mi to jasny... ale jak dlouho abych mel 100% jistotu? Nikdy sem s keramzitem nepracoval, kdyz nepocitam rozhazeni po zahonech na zahrade

Dal perlit... koupil sem pytlik zvlast a dobra tretina z toho je jen bilej prach (to se mi stalo poprvy), muze to nak negativne ovlivnit kvalitu substratu? Nemam to nejak presyt?

A konecne posledni... substrat samotnej... bude to canna terra proffesional. Ale do toho se bude az presazovat. Na rozjezd maj nejakej vysevni/rizkovaci (Florcom, BBcom - vyrobeno v cr ), cenu uz nepamatuju ale na 20l pytlik to nebylo zrovna nejmin. Mam tu naky udaje o nem:

spalitelne latky, vysušeny vzorek v % min - 60 (netusim co to znamena, vite? jako ze 60% toho muze shoret kdyz je to na troud vyschly? a co to vlastne vypovida?)
dusík N v % 0,3-1,2
fosfor P2O5 v % 0,1
draslík K20 v % 0,2
hodnota ph 5,5 - 7,0 (tady si nejsem jistej... celkem velky rozmezi)
obsah častic nad 1cm v % - 5 (takze by mel bejt jemnej, jeste sem nerozbaloval tak nevim)
el. vodivost v mS.cm-1 max - 0,6 (na prcky ok, ne?)

Píšou že je vhodnejch i do automatickej systémů (asi nějaký dripy atp.). Co myslíte bude to v cajku? Možná nějaký mikroprvky k tomu, když je takovej "slabej"? co myslíte?

Jinak zamerne sem nekonretizoval uz v nazvu vlakna, protoze bych rad vyzkousel vic technik a zpusobu v jednom vlakne. Vic info o prvnim mikro pestu za chvili.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 14-05-2016 v 14:38 PM

Old Post 14-05-2016 v 14:13 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrkvák
Nový Člen

Karma uživatele mrkvák - 47% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 2

Ahoj,
Já pěstuju třetím rokem (outdoor na terase, povětšinou automaty, ale měl jsem i pár regulérních kytiček), vždycky dávám keramzit na dno květníků, nikdy jsem ho nijak neproplachoval a neměl jsem s tím problémy

S perlitovým prachem si nejsem jist.
Já měl zatím asi štěstí, vždycky jsem měl jen trochu na dně, a i to jsem tam nasypal, ale je fakt že toho bylo jen trošku.
Nevím, jestli velké množství perlitového prachu bude mít stejné vlastnosti jako ty normálně velké "drobky".. :/
Pokud máš třetinu pytle prach, možná bych to být tebou skoro i reklamoval, pokud jsi to teda nerozmašírovál sám během přepravy apod.

Ten substrát by měl být na rozjezd OK, já letos poprvé taky zkouším začínat v substrátu pro výsev/množení (konkrétně: http://www.forestina.cz/produkt/sup...t-pro-vysev-257 )
Taktéž jsem letos poprvé zkoušel použít malé rašelinové květníky, které potom, co vyrazí druhé zubaté lístky, hodím už do finálních velkých květníků (9l-13l).
Tam už dávám "normální" substrát, který je předhnojený.
Zatím jsem neměl problém (až na výjimky, které byly způsobeny nejspíš špatnými/starými semínky) a i po přesazení do velkého se zdá, že nebyl problém s prorostením kořínků skrz ty rašeliňáky.
Jsou ale ještě poměrně malé, takže se časem ukáže, jestli je tohle dobrej postup.

To pH mi přijde že se u většiny substrátů uvádí s poměrně velkou vůlí, takže pokud to chceš vědět přesně, tak si to musíš změřit.
Ale vzhledem k tomu že ten substrát je určen na výsev/řízkování, tak bych se toho moc nebál.

Old Post 14-05-2016 v 14:48 PM
mrkvák je offline   Profil uživatele mrkvák   Find more posts by mrkvák   Foto galerie člena mrkvák   Click here to Send mrkvák a Private Message   Add mrkvák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 3

No ja doted na drenaz pouzival kameny a ty sem vzdycky vyvaril pro jistotu. Uz se mi taky stalo ze sem se na to vysral a jak koreny dorazily k nim zacly problemy. Tomu se chci vyhnout. Uz se to maci ve vode a kdybys videl ten prvni vyplach... voda uplne hneda jak *** vis co jistota je jistota

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 14-05-2016 v 15:41 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 4


A tady k boxiku...

ŠxVxH 75x76x34 vylepený obyč bílou + stříbrná páska. Vypadá to hrozně ale účel snad splní.

šest kusů bude hovět v 3,5l květníčcích, vystlaný keramzitem, vyplněný substrátem od canny a zasypaný perlitem.

Svítit na to bude 2x18w zářivky (možná i nějaká úsporka k tomu) a později 200w CFL Feliz (2700K). Jo a kupoval sem vybavení pro želvu a zastavil se u světel a nakonec sem koupil pro želvu i pro kytky REPTILE UVB Retpti GLO 5.0 25w. Sem zvědavej u čtyřkila asi prd, ale u 200w CFL by to mohlo malinko pomoct.

Protože sem to chystal na léto, všechno sem se snažil dostatečně dimenzovat. Odtah 220m3 (dá se pustit i 280m3 ale to myslim nebude třeba), 16cm ofuk + 12cm pc větrák. Můžete si všimnout rámečku z kterýho bude mřížka pro scroging, než k tomu ale přijde bude tam frčet i zvlhčovačka.

V pondělí jedu pro seeds a dávám klíčit. Abych nenapínal bude to C99 (female seeds, píšou původní kmen bratří Grimmů) a China Yunnan (ace seeds, tyhle sou regulerni tak snad budou holky jak lusk). Jak už sem zmínil budu se snažit o pěknej scrog, ale zatim netušim do čeho jdu tak uvidíme.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 14-05-2016 v 19:35 PM

Old Post 14-05-2016 v 19:09 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 5

já koupil asi před půl rokem Florcom výsevní substrát 20l http://eshop.unihobby.cz/zahrada-su...t-20-l/131858p/
a mrcha byl plnej šedý plísně a pozabíjelo mi to spoustu mrňat než jsem zjistil o co jde :-(
Teď dávám první zálivku Polyversem a už je vše OK. Zřejmě to nějak blbě sterilizovali :-( Ale jak reklamovat napůl prázdnej pytel substrátu a ještě s tím že je v něm plíseň, která není vidět :-(

Jinak také dávám keramzit 8-16 jako drenáž na dno, tak cca 2-3cm a neproplachuji a rovněž nemám problémy.

Old Post 15-05-2016 v 13:30 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 6

á díky kámo to je přesně on, takže jde do trouby na tři hodinky... to bude stará zas nadávat. Jinak dobrý jo, od tý doby co prvně sterilizuješ tim polyversem?

A zrovna pletu síť, zhruba 3x3cm oka, to bude cajk ne na ten scrog? Keramzit uz je aspon trochu proplachlej tak nevadi, aspon ste me malinko uklidnily.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 15-05-2016 v 13:38 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Příspěvek č. 7

Ten keramzit je naproto neutrální. Je vyroben tak, že nemění nijak ani Ph ani nic ze sebe neuvolňuje do roztoku. Pouze se používá jako drenáž. Já to ani neproplachuju a je to v klidu :-) A ten perlit je taky uplně nezávadnej, on tam slouží něco jako udržovač vlhkosti a taky provzdušňuje, váže na sebe vlhkost, takže by si neměl mít nikdy uplně suché kořeny. Klidně tam dej i ten prach, účel to splní stejně. Jinak stará nadávat bude, dělal sem to letos taky a pěknej puch :-))) Sem zvědavej na ty modely, nic moc mi to neříká. Tak čauky

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Old Post 15-05-2016 v 21:42 PM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od crazyben
Jinak dobrý jo, od tý doby co prvně sterilizuješ tim polyversem?


No Polyversum je fungicid, takže zabíjí plísně. Já trouba jsem se z počátku domníval že jsem to nějakou chybou přelil a proto mi uhnily kořeny. Pak jsem dumal nad tím, že je možná v hlíně málo perlitu a neodtéká voda a proto hnijí kořeny. Nakonec jsem zjistil že se člověk stále učí a je neustále něco, co ho může překvapit.
To Polyversum je bio sajrajt, který se živí plísní. Takže když najde něco ke snědku (rozuměj plíseň), tak žije a pak chcípne hlady. Tudíž nejde přehnat koncentraci a nemá to žádnou ochrannou dobu. Vím že někteří kolegové jej dávají preventivně pokaždé, ale já jsem šetřílek, Polyversum mi připadá dosti drahé a tak jej dávám jen když se bojím plísně.
A sterilizovat v troubě je dost nepříjemné, je z toho hnusný puch. Mě se to s tím substrátem stalo poprvé za dlouhé roky, takže věřím že šlo o nějaký omyl, kdy měli v hlíně chcíplou krysu, co jim tam zplesnivěla.

Old Post 16-05-2016 v 09:06 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 9


A tady je mame... sem zvedavej, moc toho tady neni o tehle seedbankach tak uvidime. Jinak China je nakonec taky feminizovana... regulary uz nemel typek. Nevadi aspon je jistota.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 17-05-2016 v 06:00 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Příspěvek č. 10

Takže paráda, seminka máme doma, takže budu se těšit jak ti to pojede, moc držim palce ať to stojí za to! Když koukam na datumy, už by mohly každou chvíli vykouknout, ne? :-)))

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Old Post 23-05-2016 v 20:44 PM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 11

Dobrej výběr, budu sledovat

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 23-05-2016 v 23:37 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 12



Sorry lidi, měl sem nějaký hoňky a nebyl na to čas.

Zatim všechno podle planu... teploty 23-26 den, 19-22 noc. Vlhkost 65-80%. Jinak vyklíčilo všechno do 24h, takže mam jeden kus C99 navíc, no něco s nim vymyslim. Čtvrtý den pod zářivkou, malinko sem pomačkal stonky ať sílí snad to nebylo brzo, ale nic hroznýho to nebylo.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 28-05-2016 v 18:53 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 13


Musel sem na dva dny odjet a když sem se vrátil katastrofa, včera sem je zachraňoval a snad se povedlo. Dneska sem je přesadil do zeminy od canny, měly krásný kořeny kelímky už prorostlý takže nepochybuju že se chytnou, ale zbytečnej zásek.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 09-06-2016 v 21:13 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 14




.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 12-06-2016 v 09:24 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 15

Musim malinko poreferovat o substrátu CANNA TERRA PROFESIONAL PLUS.

Nejprv sem váhal kvůli ceně, ale teď sem naprosto unešenej... už na první pohled je to něco jinýho než klasická "hlína", lehce připomíná kokos. Díky vzdušný rašelině a kůrám stromů je i bez perlitu úžasně vzdušná (já tam stejně hrstičku přidal) a nezadržuje tolik vody jako běžná hlína. I po několikátym zalití si substrát pořád nesedá tak jak sem byl zvyklej u lightmixů od biobizz nebo plagronu, který si lehly po první vydatný zálivce. Prostě špička.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 13-06-2016 v 06:25 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelená zahrada
Stálý Člen

Karma uživatele Zelená zahrada - 96% PěstitelskáKarma uživatele Zelená zahrada - 96% PěstitelskáKarma uživatele Zelená zahrada - 96% PěstitelskáKarma uživatele Zelená zahrada - 96% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 252  

Příspěvek č. 16

Ahoj bene. taky mám hlínu canna terra professional je opravdu suprová. jediná věc co mně naštvala je, žé půda měla upravené ph na 5,8 což je pro kokos nevím proč to tak napufrovali ale mým kytkám to nedělalo vůbec dobře.Co jsem se tak díval hodně lidí to řešilo.
Držím ti palce máš pěkný setup

Ti kteří se bojí o svou identitu nechť spustí a zapnou v prohlížeči doplněk AnonymoX


1) 400w HPS 5x OG Kush (Hotovo 307,2g)
2) 250w CFL 3x OG Kush (Dokončeno 78,3g)
3) 2x 400w HPS 8x The Ultimate (Hotovo 613,4)
4) 2x 400w HPS 10x Power plant (Probíhá Tipovací Soutěž!!!)

Old Post 13-06-2016 v 12:47 PM
Zelená zahrada je offline   Profil uživatele Zelená zahrada   Find more posts by Zelená zahrada   Foto galerie člena Zelená zahrada   Click here to Send Zelená zahrada a Private Message   Add Zelená zahrada to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:00 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3224320 seconds with 34 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív