Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Mikropěstování » Duchodce a prvni kyticky potrebuji pomoc II.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5 6 7 »
Autor
Téma 
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 65


Tuto lampu jsem ještě nepoužil , je to jenom příprava , ale jak uvidíte na konci , tak to svítí .

Pro další věci jsem šahnul do šuplíku a tady někomu dodám inspiraci.
Pro komponenty jsem použil nefunkční zdroj z PC , (možno sehnat u opravářů nebo ve sběrných dvorech z vyhozených PC) + jedny starší spínací hodiny .

mimacka

Old Post 24-02-2012 v 19:39 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 66


Tlumivku a kondenzátor jsem umístnil do krabičky od PC zdroje , jelikož délka kabelu k žárovce není kritická a jelikož tlumivka trchu víc hřeje , proto je vhodné umístnit mimo box (z hlediska protipožární ochrany nepokládat na dřevěnou desku boxu ale vždy na nehořlavou izolační podložku !)

mimacka

Old Post 24-02-2012 v 19:45 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 67


Pod přívod 220V jsem umístnil dutinkový držák pro skleněnou pojistku .
(někdo dává přednost jističi někdo dává pojistku - řekl bych , že pokud to budu mít ve sklepě nebo v kůlně dal bych jistič , ale v bytě mám zásuvky přes jističe již zabudované , tak jsem pro 70W sodu volil skleněnou pojistku T630mA = vyskoušeno a drží ! = doporučovaná tady na growu T315mA při druhém startu odešla !)

mimacka

Old Post 24-02-2012 v 19:52 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 68


Pohled na uzavřenou krabičku.

mimacka

Old Post 24-02-2012 v 19:53 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 69


Pohled ze strany spínacích hodin.

mimacka

Old Post 24-02-2012 v 19:55 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 70


Pohled na uchycení startéru = umístnil jsem ho na stínítko na plechový držák , aby se neopíral přímo o plech a nenabíral tak teplo vydávané sodíkem.
Jak jsem napsal kousek výš , tak přívodní kabel na startér od tlumivky není kritycký , ale kabel pro napěťový zážeh se doporučuje dle možnosti co nejkratší (max do 1,5 metru , ale to nevím = nejsem silnoproudař , pokud je tento kabel dlouhý , nemusí se výbojka nastartovat)
Podle obrázku jsem udělal propojení na objímku tvrdým kabelem tzv CYKY 2x1,5 dlouhým 15 cm.
Ostatní použitý kabel je tzv. flexo šnúra 3x1,5 .
Uzemňovací zeleno-žlutý kabel je od zásuvky 220V vedený na kovovou krabičku a potom také pod šroub uchycení startéru a ukostřuje stínítko.

mimacka

Naposledy upravil mimacka 24-02-2012 v 20:24 PM

Old Post 24-02-2012 v 20:06 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 71


Pohled na stínítko a startér již ve skušebním zážehu.

mimacka

Old Post 24-02-2012 v 20:07 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 72


Pod sodíkem je připravený držáček pro PC větrák na ofuk lampy.

Manipulací s pojistkou jsem strhnul bakelitový závit na dutince , jak je vidět z fota , dal jsem jiný držák pojistky , který má větší průměr , takže tam je na drátkách zatím provizorně , než tam dám původní typ , který musím jít koupit.

Doufám že jsem tímto přispěl k inspiraci při stavbě a zapojení výbojky.
Nikde jsem tady podobný seriálek nenašel , tak jsem to dal sem = nekamenovat prosím.
Pokud budou nějaké dotazy , v rámci možností a znalostí odpovím - prosím přes PM.
Díky všem za rady a hlavně podporu od prvopočátků až po dnes.
Ať to všem roste a hlvně vždy s úsměvem.

mimacka

Old Post 24-02-2012 v 20:18 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 73


Dodatečně jsem si taky uvědomil,že někdo používá pro sodík samostatné spínací hodiny a ofuk řeší samostatně třeba z důvodu větrání boxu po celou dobu 24h = nonstop.
Já podle předešlích obrázků přidal jednoduchým propojením fáze od pojistky + nulák a zem jednu krabičku tzv. na omítku se zásuvkou,která vlastně bude přes jedny spínací hodiny dávat 220V spolešně s dobou světla sodíku.To znamená,že na tuto zásuvku připojím trafíčko 220V/12V pro pohon PC větráčků na ofuk sodíku a kytek v boxe a zajistím tak, že po dobu tmy budou vypnuté i větráčky.

mimacka

Old Post 09-03-2012 v 20:18 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hraběnka
Stálý Člen

Karma uživatele hraběnka - 94% PěstitelskáKarma uživatele hraběnka - 94% PěstitelskáKarma uživatele hraběnka - 94% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 40  

Příspěvek č. 74

K+ za hezký seriálek na stavbu světla !
Můžu poprosit taky o nějaké elektrické schéma - dala bych si to postavit elektrikáři, ale nedokážu mu to nějak technicky vysvětlit a když to bude mít na papíře tak to to určitě pochopí.Stačí poslat PMkou.
Díky moc.

hraběnka

Old Post 21-03-2012 v 13:20 PM
hraběnka je offline   Profil uživatele hraběnka   Find more posts by hraběnka   Foto galerie člena hraběnka   Click here to Send hraběnka a Private Message   Add hraběnka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Nobody
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 365  

Příspěvek č. 75

Neřekl bych , že je dobrej nápad za tmy nevětrat... V růstu budiž , ale na květ bych určitě dal minimálně pc odtah na na 3v

snížíš riziko plísní a podobnejch zákeřností.

Horrorování
Seed Finder
Trocha kultury
5.indoor 3x Hashberry

Old Post 01-04-2012 v 17:44 PM
Mr.Nobody je offline   Profil uživatele Mr.Nobody   Find more posts by Mr.Nobody   Foto galerie člena Mr.Nobody   Click here to Send Mr.Nobody a Private Message   Add Mr.Nobody to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 76


Tady je nějaké foto z přípravy boxu. Když odpočítám prostor potřebný pro stínítko, tak kytky můžou růst bezpečně do 90 cm,v rozích mám 4 otvory 1x vrchní a 1x spodní pasivní větrání a 1x spodní a 1x vrchní již zabudované větráčky - přítah + odtah a jedn větrák zabezpečující pohyb vzduchu v boxe + ofuk lampy = ten je upevněný na vertikálním závěsu pro potřebný posun podle výšky zavěšeného stínítka a výšky kytek.
Box jsem stavěl a upravoval za "pochodu" , fotky budou až po tomto prvním zkušebním pěstu.
Jinak se v boxe drží v tomto období teplota 22 - 25 °C a vlhkost 40 - 55% .

mimacka

Old Post 07-04-2012 v 21:27 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 77


Momentálně jsou v boxe kytky a "spinkají" , až je odchytnu v denním režimu, upnu jak to vypadá s těma větrákama.
Je možné podle potřeby - při větší teplotě a zvýšení vlhkosti - přehodit napájecí trafo 12V do vedlejší zásuvky se stabilním napětím 220V a dělat ofuk a větrání v režimu NONSTOP 24h.

mimacka

Old Post 07-04-2012 v 21:34 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 78


Tak tady nějaké slíbené foto z boxu - spodní větrák vykuchaný ze starého PC 80x80 - šuplíkové zásoby za 0.- Kč

mimacka

Old Post 09-04-2012 v 12:34 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 79


Ve vrchním rohu větrák 80x80 na odtah - šuplíkové zásoby za 0.- Kč

Na závěsu je větrák 120x120 určený do PC a zakoupený za 85.- Kč , větrák má možnost nastavení od výšky 15 cm do 100 cm - závěs je ve spodní části připevněný přes pružinku , která udrží našponovaný závěs a udrží tak větrák v nastavené výšce.

O napájení všech tří větráčků se stará zdroj 12V z již nepoužívaného DVD přehrávače - šuplíkové zásoby za 0.- Kč .

mimacka

Old Post 09-04-2012 v 12:45 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 80


No a když už máte foto z vybavení bedny , tak přidám foto kytek v mém prvním pokusmém pěstu .

20-tý den květu 12/12 - foto 1

mimacka

Old Post 09-04-2012 v 12:51 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:34 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5 6 7 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2853910 seconds with 45 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív