Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Červi ve stonku
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 6 7 8 9 10
Autor
Téma 
Bulb
Stálý Člen

Karma uživatele Bulb - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 586  

Příspěvek č. 113

Trosku jsem se poptaval a ono se to udajne jen tak koupit neda, bo behem 2 dnu uz se z toho lihnout ty vosicky, takze to zemedelci objednavaj predem na urcitou dobu... tak zkusit nejakeho znameho v jzd nebo objednat jestli prijmaji i mensi objednavky...

Jinak na Znojemsku uz potvrzene 2 pripady...

Old Post 12-06-2011 v 17:17 PM
Bulb je offline   Profil uživatele Bulb   Find more posts by Bulb   Foto galerie člena Bulb   Click here to Send Bulb a Private Message   Add Bulb to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 114

bulb - jen tak koupit nedá? tož jak teda , nějakou praktickou radu kromě vyždíbávání ? žádného známého v jzd nemám abych řekl pravdu, po přečtení tvýho příspěvku sem se těšil že mám vyřešenou prevenci pak to nešlo objednat, tak co nechal sem to na potom. a najednou vidim tuto nemilou informaci že už i řádí
myslíš že by je vyvařenej tabák odlákal?

dík a at to roste

Old Post 12-06-2011 v 20:41 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tooth
Stálý Člen

Karma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 186  

Příspěvek č. 115

Dneska jsem opět po roce odhalil tyhle prevíty. Preventivně sem promačkal místa, kde byli zduřelý stonky. Pozejtří to vezmu buď tím Talstarem, pokuď bude k sehnání tak Karatem 5CS.

Myslím, že při takhle brzkým odhalení a nepodcenění situace mám dost velkou šanci na úspěch. Snad

Bulb: Zbavil ses jich na dobro do podzimu?

Old Post 14-06-2011 v 16:48 PM
tooth je offline   Profil uživatele tooth   Find more posts by tooth   Foto galerie člena tooth   Click here to Send tooth a Private Message   Add tooth to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bulb
Stálý Člen

Karma uživatele Bulb - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 586  

Příspěvek č. 116

Pomohl postrik (nejaky ten univerzal, karate, talstar atd...) proti tem litacim co kladou vajicka, ale cervu ve stonku ne, jen manualne co jsem nasel a zabil...

Old Post 14-06-2011 v 16:53 PM
Bulb je offline   Profil uživatele Bulb   Find more posts by Bulb   Foto galerie člena Bulb   Click here to Send Bulb a Private Message   Add Bulb to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bulb
Stálý Člen

Karma uživatele Bulb - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 586  

Příspěvek č. 117

Da se pouzit Trichocap (uz neni) nebo Trichoplus. Objednal jsem 1 plato = 100ks, 1ks je cca na 10m2... cena plata je 1.062 bez DPH.
Od doruceni je 24h na aplikaci nez se zacnou lihnout prvni vcelky, ktere kladou vajicka do vajicek Zavijecu, tim je redukuji... Prvni nalet motylu ocekavaji jiz tyto dny kolem 15. cervna (jsou to vlastne prvni cervici co prezimovali v pude).
Dorazi mi to behem pondeli az utery, urcite toho bude dost navic, pokud by mel nekdo zajem z jizni moravy, pisnete mi PM...

Naposledy upravil Bulb 15-06-2011 v 16:07 PM

Old Post 15-06-2011 v 11:34 AM
Bulb je offline   Profil uživatele Bulb   Find more posts by Bulb   Foto galerie člena Bulb   Click here to Send Bulb a Private Message   Add Bulb to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tooth
Stálý Člen

Karma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 186  

Příspěvek č. 118

V mojem případě už by na biologickou ochranu pozdě. Červi se během týdne mezi kytkama dost rozšířily. U všech kytek sem usek napadený větve včetně hlavních stonků. Pak postřik Karate 5 CS.

Old Post 17-06-2011 v 16:05 PM
tooth je offline   Profil uživatele tooth   Find more posts by tooth   Foto galerie člena tooth   Click here to Send tooth a Private Message   Add tooth to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
To2xmi
Nový Člen

Karma uživatele To2xmi - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 119

Ja si to tenhle rok pohlídal. po vysazeni kytekk ven jsem po tydnu udelal jeden lehkej postrik KARATE 5CS . a po dalsim tydnu o neco silnejsi. ani jedna kytka nema problem s cervama. to ale nemuzou rici ostatni co si nedaly na case..

Každý rád huli, já ještě raději pěstuji .

Old Post 19-06-2011 v 08:00 AM
To2xmi je offline   Profil uživatele To2xmi   Find more posts by To2xmi   Foto galerie člena To2xmi   Click here to Send To2xmi a Private Message   Add To2xmi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chuta
Stálý Člen

Karma uživatele chuta - 92% PěstitelskáKarma uživatele chuta - 92% PěstitelskáKarma uživatele chuta - 92% PěstitelskáKarma uživatele chuta - 92% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 190  

Příspěvek č. 120

ja sem jeste nestrikal nicim a cervy tam zatim nejsou!snad to vydrzi

Old Post 19-06-2011 v 17:06 PM
chuta je offline   Profil uživatele chuta   Find more posts by chuta   Foto galerie člena chuta   Click here to Send chuta a Private Message   Add chuta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chuta
Stálý Člen

Karma uživatele chuta - 92% PěstitelskáKarma uživatele chuta - 92% PěstitelskáKarma uživatele chuta - 92% PěstitelskáKarma uživatele chuta - 92% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 190  

Příspěvek č. 121


tak sem konecne koupil ten postrik

Old Post 22-06-2011 v 15:12 PM
chuta je offline   Profil uživatele chuta   Find more posts by chuta   Foto galerie člena chuta   Click here to Send chuta a Private Message   Add chuta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 122

potvrzuju řádění těhle mrch poblíž Vranova - už sem měl min. tři větve napadený , takže začínaj bodat až bude čas, zkusim vyvařenej tabacco jesti to něco udělá , kdyžtak tomu nechám volnej průběh budu jen vypichovat a doufat

Old Post 26-06-2011 v 14:54 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shaman
Stálý Člen

Karma uživatele shaman - 86% PěstitelskáKarma uživatele shaman - 86% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 177 

Příspěvek č. 123

Taky mam cervy. (Vranov)
Stejne jako loni.
po porade s agronomem (jde o zavijece kukuricneho) mi byl doporucen postrik NURELLE D - prej s tim pracujou v JZD a ma to vyrazne dlouhodobejsi ucinek, nez ty vosicky.
S vosickama je problem, ze fungujou relativne kratce a musis je NAPROSTO presne nacasovat.
JZDaci pouzivaji na poli tkzv. LAPACE - podle nich indikuji termin pouziti vosicek.
Ze zkusenosti (loni) potvrzuji, ze na samotne cervy NIC nepomaha, krome mechanickeho odstraneni, ale palice je pak vyrazne vic nachylna na plisen - coz je velkej problem.

Osobne jsem postizene terminaly ostrihal - kvuli tomu nezastipuju behem rustu.Ono se z tech vedlejsich vetvicek udelaji slusny palice, kdyz jsou ty nejvetsi urezany.
Je jeste docela cas (jeste to nezacalo ani kvist), tak nejakej vynos bude.
Valim do nich hoodne dusiku - snad to kveteni o par dni budu dusikovou dietou schopen posunout.
Pak zase brutalni nastup PKcka - tedy fosforu - aby to zase uzralo, nez to zplesnivi.

Je to des tenhle zavijec.
Je potreba plantovat vice a pocitat s mensim vynosem z kusu.
Jinak se s tim ucinne bojovat neda.

Karate se mi loni neosvedcilo vubec.
Na plisen pouzivam vyvar z nimboveho listu (neem, ným) - maji ve zdrave vyzive, nebo v lekarne - kytky, ktere jasem rosil neemovym cajem zacaly plesnivet o cca 10 dni pozdeji.
Brutalne rychle plesniveji ty palice, ktere jsou/byli napadeny zavijecem - to budou delat ty jejich hovna, co vystrkujou dirou ven ze stonku..

nejlepší švestičky jsou z vlastní zahrádky....

Old Post 02-07-2011 v 22:33 PM
shaman je offline   Profil uživatele shaman   Find more posts by shaman   Foto galerie člena shaman   Click here to Send shaman a Private Message   Add shaman to your buddy list     Navštiv homepage uživatele shaman! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koro
Nový Člen

Karma uživatele koro - 37% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 124

já koupil v Brně ty vosičky (Trichoplus) a tak doufám, že bude letos pokoj, ale napadlo mě, že by nemuselo být marné na kytky použít postřik, co ji na nějaký čas celou "otráví"...
Zní to hrozivě, ale řešíl jsem teď nedávno nějakýho parazita na ovocných stromkcích a paní v zahradnictví mi radila, že prej se tomu říká "systémové postřiky" a že to ten stromek jakoby na cca dva týdny otráví a pak se to nějak samo odbourá...
no a tak mě napadlo, že když bych tu kytku takto ošetřil, čerf uvnitř chcípne a kyti je v pohodě, ne? Dokud to nejde do palic, tak je to bezpečný, ne???
Ale je to jen úvaha, chtělo by to probrat s odborníkem...

be happy

Old Post 03-07-2011 v 22:27 PM
koro je offline   Profil uživatele koro   Find more posts by koro   Foto galerie člena koro   Click here to Send koro a Private Message   Add koro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Janísek
loading....

Karma uživatele Janísek - 75% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 499  

Příspěvek č. 125

ten červ je hlavně na kukřici, panstvo - je bílej i růžovej a definitivně ti zničí celej klas...loni jsem je měla poprvé - a vůbec všichni z naší dědiny....takže je letos jako zas mám čekat, jo??? no mám radost.....:-(

Nezapomeň na to eso v rukávu!
A hlavně se z toho všeho neposrat.

Out by Janis 06 ,Out by Janis 11 ,Out by Janis 12 ,dvorek 2013 [/color]

Old Post 04-07-2011 v 11:27 AM
Janísek je offline   Profil uživatele Janísek   Find more posts by Janísek   Foto galerie člena Janísek   Click here to Send Janísek a Private Message   Add Janísek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nikoletta666
Nový Člen

Karma uživatele nikoletta666 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2011
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 126

Co cervici a neem oil? zkousel nekdo?

nikolettka

Old Post 06-07-2011 v 17:52 PM
nikoletta666 je offline   Profil uživatele nikoletta666   Find more posts by nikoletta666   Foto galerie člena nikoletta666   Click here to Send nikoletta666 a Private Message   Add nikoletta666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mučačo
Stálý Člen

Karma uživatele mučačo - 96% PěstitelskáKarma uživatele mučačo - 96% PěstitelskáKarma uživatele mučačo - 96% PěstitelskáKarma uživatele mučačo - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 127

[účet odstraněn]

Old Post 07-07-2011 v 08:37 AM
mučačo je offline   Profil uživatele mučačo   Find more posts by mučačo   Foto galerie člena mučačo   Click here to Send mučačo a Private Message   Add mučačo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shaman
Stálý Člen

Karma uživatele shaman - 86% PěstitelskáKarma uživatele shaman - 86% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 177 

Příspěvek č. 128

citace:
Původní příspěvek od nikoletta666
Co cervici a neem oil? zkousel nekdo?


Dyt o 2 prispevky vyse pisu s tim neem-em prakticke szkusenosti. neumis cist?

nejlepší švestičky jsou z vlastní zahrádky....

Old Post 07-07-2011 v 13:38 PM
shaman je offline   Profil uživatele shaman   Find more posts by shaman   Foto galerie člena shaman   Click here to Send shaman a Private Message   Add shaman to your buddy list     Navštiv homepage uživatele shaman! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:14 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 6 7 8 9 10  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0461740 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív