Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 68 69 70 71 72 »
Autor
Téma 
Anomaly
Nový Člen

Karma uživatele Anomaly - 38% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 1105



Hoši poradíte mi? Je to nejaký škodca alebo choroba? Zo spodu sú ako keby vykusane..také priehlbiny.

Old Post 25-07-2020 v 20:06 PM
Anomaly je offline   Profil uživatele Anomaly   Find more posts by Anomaly   Foto galerie člena Anomaly   Click here to Send Anomaly a Private Message   Add Anomaly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PROcumulative
Nový Člen

Karma uživatele PROcumulative - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2020
Příspěvků: 12 

Obecné Příspěvek č. 1106


Neviete mi poradit co rastlinke chyba?

Sklenik, textilny kvetinac...

Old Post 25-07-2020 v 21:45 PM
PROcumulative je offline   Profil uživatele PROcumulative   Find more posts by PROcumulative   Foto galerie člena PROcumulative   Click here to Send PROcumulative a Private Message   Add PROcumulative to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Woody
Stálý Člen

Karma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 720  

Příspěvek č. 1107

PROcumulative .. svilusky tam mas

i see you bejbe

Old Post 25-07-2020 v 22:29 PM
Woody je offline   Profil uživatele Woody   Find more posts by Woody   Foto galerie člena Woody   Click here to Send Woody a Private Message   Add Woody to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rssoci
Nový Člen

Karma uživatele Rssoci - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2020
Příspěvků: 2 

Příspěvek č. 1108

Zloutniti listu cim to muze byt hnojim pravidelne ADVANCED NUTRIENTS

Old Post 26-07-2020 v 12:50 PM
Rssoci je offline   Profil uživatele Rssoci   Find more posts by Rssoci   Foto galerie člena Rssoci   Click here to Send Rssoci a Private Message   Add Rssoci to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PROcumulative
Nový Člen

Karma uživatele PROcumulative - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2020
Příspěvků: 12 

Příspěvek č. 1109

citace:
Původní příspěvek od Woody
PROcumulative .. svilusky tam mas


Existuje nejaky prirodny recept, ako sa ich zbavit alebo potrebujem nejaky konkretkny postrek, hnojivo?

Old Post 27-07-2020 v 12:11 PM
PROcumulative je offline   Profil uživatele PROcumulative   Find more posts by PROcumulative   Foto galerie člena PROcumulative   Click here to Send PROcumulative a Private Message   Add PROcumulative to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PROcumulative
Nový Člen

Karma uživatele PROcumulative - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2020
Příspěvků: 12 

Příspěvek č. 1110

citace:
Původní příspěvek od Rssoci
Zloutniti listu cim to muze byt hnojim pravidelne ADVANCED NUTRIENTS


https://www.semena-marihuany.cz/sk/...ch-pestovatelov

Old Post 27-07-2020 v 13:17 PM
PROcumulative je offline   Profil uživatele PROcumulative   Find more posts by PROcumulative   Foto galerie člena PROcumulative   Click here to Send PROcumulative a Private Message   Add PROcumulative to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xxiro
Nový Člen

Karma uživatele xxiro - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 4 

nažloutlé konečky listů Příspěvek č. 1111


Ahoj, přicházím k Vám se žádostí o radu. Objevili se mi na listech nažloutlé konečky na listech. Vyskytuje se to na starších velkých listech, nejvíc na těch naspodu. Připadá mi to jako nedostatek draslíku.

Zalévám dešťovou vodou, kterou chytám do nádrže a je alkalická (pH7,7 - 8), po přidání hnojiv pH spadne na hodnotu pod pH 6 (5,3-5,8), takže jsem to zvedal abych se dostal někam na hodnotu 6,5. Mám celkem 4 kytky a výtoku mám pH v rozmezí 7,2-7,8.

Pěstuju automat White widow od RQS v hlíně, v květináčích 38l na balkoně a na výšku mají 1,1 - 1,3m. Hnojím Plagronem Alga grow, občas je stříknu Phytaminem (spolu s postřikem proti plísni a breberkám) a první měsíc jsem jim dával i kořenák a jedu podle doporučených tabulek výrobce. Aktuálně jsou v 7 týdnu růstu a brzy se přejdou do květu.

Logicky mě napadlo, že musím tlačit pH zálivky dolů, abych se dostal na výtoku pod pH 7. Mám vysadit i hnojení? Ještě si říkám, jestli nepřestat s alkalickou dešťovkou a nezalévat odstátou vodou.

Jak byste postupovali na mém místě vy?

Naposledy upravil xxiro 30-07-2020 v 14:32 PM

Old Post 30-07-2020 v 06:54 AM
xxiro je offline   Profil uživatele xxiro   Find more posts by xxiro   Foto galerie člena xxiro   Click here to Send xxiro a Private Message   Add xxiro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Woody
Stálý Člen

Karma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 720  

Příspěvek č. 1112

xxiro .. dostavaju viac hnojky ako potrebuju ..

i see you bejbe

Old Post 30-07-2020 v 07:11 AM
Woody je offline   Profil uživatele Woody   Find more posts by Woody   Foto galerie člena Woody   Click here to Send Woody a Private Message   Add Woody to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xxiro
Nový Člen

Karma uživatele xxiro - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 4 

Příspěvek č. 1113

citace:
Původní příspěvek od Woody
xxiro .. dostavaju viac hnojky ako potrebuju ..


takže mám na pár dní vysadit hnojení a pak např. dávat jen poloviční dávku?

pH výtoku v tom roli nehraje?

Old Post 30-07-2020 v 07:57 AM
xxiro je offline   Profil uživatele xxiro   Find more posts by xxiro   Foto galerie člena xxiro   Click here to Send xxiro a Private Message   Add xxiro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
st0rm
Nový Člen

Karma uživatele st0rm - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 11  

Žluté listy fáze květu Příspěvek č. 1114

Ahoj, nevíte čím by mohlo být, že mi u pár kytek žloutnou listy? Hnojim denně Terra Bloom podle letáčku u hnojiva. PH udržuji kolem 6. Děkuji.

Fotky:
https://ibb.co/R6LN7W3 https://ibb.co/h7vpD0T https://ibb.co/Db0Wzc2 https://ibb.co/FYvNq6W

Hezký den.

Old Post 30-07-2020 v 08:15 AM
st0rm je offline   Profil uživatele st0rm   Find more posts by st0rm   Foto galerie člena st0rm   Click here to Send st0rm a Private Message   Add st0rm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZOO68
Stálý Člen

Karma uživatele ZOO68 - 82% PěstitelskáKarma uživatele ZOO68 - 82% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 107 

Re: nažloutlé konečky listů Příspěvek č. 1115

asi bych i zkalibroval pH metr
děšťovka skoro 8 a po přidání hnojek 100 x kyselejší... to se mi moc nezdá
kolik máš Ec na vstupu/výstupu?


citace:
Původní příspěvek od xxiro
Ahoj, přicházím k Vám se žádostí o radu. Objevili se mi na listech nažloutlé konečky na listech. Vyskytuje se to na starších velkých listech, nejvíc na těch naspodu. Připadá mi to jako nedostatek draslíku.

Zalévám dešťovou vodou, kterou chytám do nádrže a je alkalická (pH7,7 - 8), po přidání hnojiv pH spadne na hodnotu pod pH 6 (5,3-5,8), takže jsem to zvedal abych se dostal někam na hodnotu 6,5. Mám celkem 4 kytky a výtoku mám pH v rozmezí 7,2-7,8.

Pěstuju automat White widow od RQS v hlíně, v květináčích 38l a na výšku mají 1,1 - 1,3m. Hnojím Plagronem Alga grow, občas je stříknu Phytaminem (spolu s postřikem proti plísni a breberkám) a první měsíc jsem jim dával i kořenák a jedu podle doporučených tabulek výrobce. Aktuálně jsou v 7 týdnu růstu a brzy se přejdou do květu.

Logicky mě napadlo, že musím tlačit pH zálivky dolů, abych se dostal na výtoku pod pH 7. Mám vysadit i hnojení? Ještě si říkám, jestli nepřestat s alkalickou dešťovkou a nezalévat odstátou vodou.

Jak byste postupovali na mém místě vy?

Old Post 30-07-2020 v 08:25 AM
ZOO68 je offline   Profil uživatele ZOO68   Find more posts by ZOO68   Foto galerie člena ZOO68   Click here to Send ZOO68 a Private Message   Add ZOO68 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xxiro
Nový Člen

Karma uživatele xxiro - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 4 

Re: Re: nažloutlé konečky listů Příspěvek č. 1116

citace:
Původní příspěvek od ZOO68
asi bych i zkalibroval pH metr
děšťovka skoro 8 a po přidání hnojek 100 x kyselejší... to se mi moc nezdá
kolik máš Ec na vstupu/výstupu?




Kalibroval jsem o víkendu, byl jsem 0,2 mimo oproti kalibračnímu roztoku.

Když zaprší, Ph vody v nádrži se sníží, s tím jak v ní přibude voda, ale po delší době bez deště postupně roste k hodnotě až 8. Ph odstáté vody z kohoutku se u mě pohybuje okolo 7.

EC u mě nemá moc cenu měřit, protože řada Alga od plagronu je organominerální hnojivo a hodnata EC by v tomto případě byla zavádějící. Proto ani nemám EC-metr. Hnojím poměrem 1:250 (40ml na 10l vody), který udává výrobce.

Old Post 30-07-2020 v 09:11 AM
xxiro je offline   Profil uživatele xxiro   Find more posts by xxiro   Foto galerie člena xxiro   Click here to Send xxiro a Private Message   Add xxiro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Woody
Stálý Člen

Karma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 720  

Re: Re: Re: nažloutlé konečky listů Příspěvek č. 1117

[QUOTE]Původní příspěvek od xxiro


Hnojím poměrem 1:250 (40ml na 10l vody), který udává výrobce.
[/QUOTE


ubral by som na 30ml/10lvody a to by som daval len kazdu druhu zalievku .. inak cista voda ..

i see you bejbe

Old Post 30-07-2020 v 11:59 AM
Woody je offline   Profil uživatele Woody   Find more posts by Woody   Foto galerie člena Woody   Click here to Send Woody a Private Message   Add Woody to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xxiro
Nový Člen

Karma uživatele xxiro - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 4 

Re: Re: Re: Re: nažloutlé konečky listů Příspěvek č. 1118

citace:
[i]Původní příspěvek od Woody
ubral by som na 30ml/10lvody a to by som daval len kazdu druhu zalievku .. inak cista voda .. [/B]


Ok, dám jim teď pár dní pauzu od hnojení, abych promyl substrát a pak snížím dávku minimálně než přejdou do květu.

Je pravda, že roli mohlo sehrát i horké počasí v posledních dnech, takže se substrát rychleji vysušuje a zároveň se v něm zvyšuje koncentrace živin. V posledních dnech jsem totiž musel víc zalévat, aby netrpěly nedostatkem vláhy.

Jinak ale rostu pěkně a už víceméně přesáhly výšku vzrůstu, kterou uvádí seedbanka pro outdoor, takže odhaduji, že by v následujících dnech měly začít kvést. Jen mi teď dělají starosti ty listy. Nerad bych, aby to kytky poznamenalo do dalších týdnů.

Old Post 30-07-2020 v 13:06 PM
xxiro je offline   Profil uživatele xxiro   Find more posts by xxiro   Foto galerie člena xxiro   Click here to Send xxiro a Private Message   Add xxiro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ANUBIS
Stálý Člen

Karma uživatele ANUBIS - 16% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 105  

Problem s listy Příspěvek č. 1119


Cau lidi, nevite co je to za problem? Zacina to zpravidla na spodnich listech

Old Post 02-08-2020 v 08:28 AM
ANUBIS je offline   Profil uživatele ANUBIS   Find more posts by ANUBIS   Foto galerie člena ANUBIS   Click here to Send ANUBIS a Private Message   Add ANUBIS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ANUBIS
Stálý Člen

Karma uživatele ANUBIS - 16% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 105  

Příspěvek č. 1120


Tady dalsi

Old Post 02-08-2020 v 08:32 AM
ANUBIS je offline   Profil uživatele ANUBIS   Find more posts by ANUBIS   Foto galerie člena ANUBIS   Click here to Send ANUBIS a Private Message   Add ANUBIS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:24 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 68 69 70 71 72 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí
26-04-2014 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam V. !!! - 1236 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8207480 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív