Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » pomozte zjistit pricinu problemu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 5 6 7 8 9 »
Autor
Téma 
hary
Stálý Člen

Karma uživatele hary - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 960 

Příspěvek č. 97

TO jamess z velké časti musím tvoji teori potvrdit i když některým frázím nerozumím uplně např prvkem P myslíš fosfor??? jestli jo tak pak by to potvzoval moji teori a dávalo by to smysl poněvač jsem ted v kokosu u jedné kytky použil již jednou jetý kokos i když jsem si myslel že je super poroplachnutej a pro prolití mi ukazoval ec O.5 ( čistá zdrojovka O,2) tak se mi cca 17 dní po přepnutí na jedé kytce opět začali objěvovat ty rezavé tečky tak jsem udělal proplach a málem mě kleplo EC 3,3 což znamená že některé prvky dokažou blokovat přísun živin a vzniká přehnojení i když si člověk myslí že hnojí málo u ostatních kytek bylo EC 1.2 takže můj předchozí problém zřejmě vznikl z podebného problému nekvalitní hlína která měla něčeho moc a ted vzniká otázka jak tomu předejít a můžou být na vině i z části metropy ?????

Old Post 03-01-2012 v 07:56 AM
hary je offline   Profil uživatele hary   Find more posts by hary   Foto galerie člena hary   Click here to Send hary a Private Message   Add hary to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamess
Stálý Člen

Karma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 98

To hary
jo, myslel jsem fosfor.
a to co si myslíš je dle mého názoru pravda.
Objevilo se ti to někdy na mamkách? Neznám Metropy, ani nevim jestli jsou "bio" nebo minerální, neznám anich jejich koncentrace a nevím co konkrétně si u předchozího kokosu použil...?
Předejít tomu - :-) nevím, jakožto člověk, který má zkušenost jenom z hlínou si myslím, že se to může stát komukoliv. Jen bych radil nakupovat po menších balení častěji:-)

Chytrému napověz, hloupého kopni

Old Post 05-01-2012 v 15:55 PM
Jamess je offline   Profil uživatele Jamess   Find more posts by Jamess   Foto galerie člena Jamess   Click here to Send Jamess a Private Message   Add Jamess to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alpa
Stálý Člen

Karma uživatele alpa - 70% PěstitelskáKarma uživatele alpa - 70% PěstitelskáKarma uživatele alpa - 70% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 99

-metrop v predhnojenych hlinach dela celkem bordel...
-mix kokos/hlina je super dovoli davat vetsi EC ....v ciste hline tak max EC 1.1;] a hnojit tak jednou dvakrat tydne max.../je hold nutne merit odpad u metropu/ ale diky tomu to hnojivo vydrzi mrte dlouho;]

Old Post 13-01-2012 v 14:12 PM
alpa je offline   Profil uživatele alpa   Find more posts by alpa   Foto galerie člena alpa   Click here to Send alpa a Private Message   Add alpa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 100



cau hary, presne tento problem mam ja teraz ... pouzivam kokos od plagronu a vyzivu tiez od plagronu - ked to zacalo, napadlo ma, ze kedze ma hlavne zlozka A tendenciu sa usadzovat, ci uz ta posledna stvrtina kanistra nie je nejako viac koncentrovana a tudiz do toho nelejem ine pomery A ku B ... kupil som sadu na kokos od CANNA a problem pokracuje ... skusal som flush, meral odtok, vzdy upravujem vodu na vstupe - precizne, na inych som zasa skusal viac hnojit ... tieto rastliny boli vedla seba na porovnanie a ziaden rozdiel .. cize som mal pocit ze to nie je ani prehnojenie ani nedostatok zivin ... strekol som to preventivne kuprikolom, ktory pouzivam ked mam podozrenie na beznu plesen, toto tiez nepomohlo ... korenovy system krasny, biely, s jemnymi vlasocnicami presne ako hovoris, cize problem od korenov by som vylucil ...

jedine premenne, ktore nemam pod kontrolou su -

- kvalita a zlozenie vody (ale vela rokov pouzivam tu z kohutika a ziadny problem, napadlo ma, ci nie je upravovana po novom inak, ci sa do nej napriklad namiesto chloru nepridava chloramin alebo este nieco ine)

- kvalita kokosu (ci nie je nahodou ten batch co som kupil tiez niecim kontaminovany alebo v nom nie je zvyseny obsah istych prvkov)

cistota dodrziavana, teplota 25den, 20noc (takto to mam vyskusane a fungovalo to vzdy dobre) vlhkost 50 (pre istotu som znizil, pre moznu plesen), ventilacia dobra, overena ...

ak si na nieco prisiel, prosim ta napis aj sem svoje postrehy, pretoze to kolo, co je tymto postihnute u mna uz nema zmysel davat dokopy, uz su velke zatial sa to nicim nezlepsilo ... ale bez toho aby som zistil co to je, nema zmysel zacinat nove ....

skusal som pridavat aj mikroprvky (napr Ca od bionovy myslim, takisto aj Mag) bez uspechu ....

ph udrziavam na 5.8 ale skusal som ho aj zdvihnut aj znizit v ramci pokusu a ziadny rozdiel nebol ... z tohto vsetkeho mi teda vychadzalo, ze je to nejaka choroba alebo plesen, aj ked to na pohlad to vyzera ako problem s vyzivou a s ph

daj vediet ako sa ti dari, musime tomuto prist na koren

na obr. 1 - pokrocile (uz skor finalne) stadium
2 - stredne (zacina to bodkami ako Ca def a takym
fialovenim a zelenanim medzi zilkami)

edit . mam aj par rastlin, ktore to nezasiahlo vobec je ich asi 1/4 celkoveho poctu, cize cca 75 % napadnutych)

Old Post 17-01-2012 v 21:23 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 101

ako tak pozeram na to, ako je ten list napadnuty, hlavne ten prvy obrazok, tak mam naozaj pocit ze je to nejaka hubova choroba, nejaky typ skvrnitosti - alternariova alebo septoriova .... len tam je pri sept. pisany kuprikol ako pripravok, ktory zabera ... ale je pravda, ze ja ho pouzivam v omnoho mensej koncentracii ....

Old Post 17-01-2012 v 21:51 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hary
Stálý Člen

Karma uživatele hary - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 960 

Příspěvek č. 102

gyrro: asi tě sklamu já na úplnou příčinu nepřišel nebo spíš nevím jaký prvek by mohl způsobovat tohle jestli N P nebo K můj typ je P každopádně to není plíseň plíseň by ti sejmula všechny kytky a nedělala by se na určitých listech postupovala by globálně tudíž jsem plíseň vyloučil hned z kraje i když se podíváš do fóra tady na G téma problémy s listy tak z 99% je tam napsáno plíseň ale z 99% je to právě výživa a těch příčin jak to vzniká je moc a podle mého je to ještě horší problém než právě ta plíseň každopádně já teď jedu kokos a pohoda ale jak píšu tak malém jsem to u jedné kytky taky zanedbal jen proto že jsem použil už jednou jety kokos ale díky tomu jsem přesvědčen že je to výživou a to blokaci a následně přehnojením a teď pár otázek na tebe 1 tohle je první kolo kdy se ti to stalo ? 2 jaké byly hodnoty při prvním měření odpadu a proběhly hned jak si zjistil problém nebo až po několika proplachnuti? 3 v jaké fáz v růstu či květu se to objevilo jinak píšes že se to nelepší tak to té mohu ujistit že mě se to nelepšilo do 50dne květu pak se to zastavilo je pravda že někdy od toho 40 se to zpomalilo ale na výsledků to bylo kurva znát

Naposledy upravil hary 18-01-2012 v 12:16 PM

Old Post 18-01-2012 v 11:46 AM
hary je offline   Profil uživatele hary   Find more posts by hary   Foto galerie člena hary   Click here to Send hary a Private Message   Add hary to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 103

cau hary, jo, je to prvni kolo kdy se to stalo u mne ...

pri mereni odpadu, ked sa to objavilo som mal pri vstupnej vode ec 0.5 a ph 6, vystupne - ph - 5,9 a ec - 1,1 - 1,2, co zodpoveda tomu, co som do toho predtym lial

objavilo sa to tak v 3 - 4 tyzdni vegu zo semien

nesiri sa to nejako rychle, preto som nepredpokladal ze to moze byt nejaka plesen, tie su spravidla omnoho rychlejsie

ale ako som uz napisal, rozhodol som sa robit pokusy, aby som na to prisiel a zaznamenaval som si ktoru kytku ako vyzivujem a na ziadnej sa to nezlepsilo - jednu som len flushoval, jednu hnojil normalne, jednej pridaval viac vyzivy, u dalsich troch detto len s pridavkom Cal, u dalsich troch detto s pridavkom Mag, u par som znizoval ph zalievky a u dalsich par zasa zvysil ... vsetky vyzeraju podobne

u teba je to ine v tom, ze pouzivas novu vyzivu, ja som ale hnojil overenymi, ktorymi som odjel par kol skoro spamati co sa tyka davkovania

cize ak by to bol problem s vyzivou, jednalo by sa u mna o proces, ktory ked sa spustil niekedy na zaciatku, nebolo uz mozne potom zvratit, ale to sa mi nezda, ved je to odolna rastlina, hned ako jej clovek da co potrebuje, rychlo sa da do poriadku, obzvlast v kokose

u mna je to tak kurva znat, ze ani nejdem prepinat na kvet, chcel som z nich aspon zobrat klony na pokusy ale serem na to, skoda, bola to kopa dobrej genetiky a dobrych semien a taky penazi, keby som aspon vedel, co mam presne urobit aby sa to nezopakovalo ...

o kolko percent sa to prejavilo na tej najpostihnutejsej kyti na vynose ? aspon nech mam predstavu

zaujimave je, ze jedina sorta, ktoru to nechytilo je mataro blue ... nebula, jacky white a dalsie su v prdeli ... prve 3 alebo 4 tyzdne vyzerali krasne

edit. este sa mi podarilo omylom nominovat jeden z tych listov na fotku mesiaca .. prosim o zrusenie .. vdaka

Naposledy upravil 18-01-2012 v 20:12 PM

Old Post 18-01-2012 v 19:59 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hary
Stálý Člen

Karma uživatele hary - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 960 

Příspěvek č. 104

podle mě to musí být ve výživě vylučovací metoda špatná voda blbost jak píšes je to odolná rostlina špatný kokos nemyslím si bylo by to na všech rostlinách stejně a hlavně by byl u všech stejný průběh a nemoc je to trochu možné jediné ale od kořenů každopádně jak píšes máš hnojiva vyzkoušené já měl ale metropy 8kol před tím také a ejhle teď jsem v kokosu ve 35dnu v květu a paráda a ani jsi nejsem vědom že bych udělal nějaké zásadní změní proto myslím že je hloupost nerozjizdet další kolo v tohle kole to totiž už nezjistis já jsem za cca 1měsíc od té doby co se to objevilo nic nezjistil podle mě jak už se to začne objevovat na listech je to už tak závažné že by trvalo daleko delší dobu to vyléčit či zjistit příčinu a musím ti říct že mě z toho lezli taky hodnoty v normě a i přesto jsem přesvědčen že tam nastala nějaká blokace a na tvém místě bych z toho řízky určitě vzal může ti to hodně říct ale počítej s velkou úmrtnosti těch řízku budou dost náchylné na zakořeneni a teď k tomu jak špatná byla sklizeň když vezmu to že normálne dělám na kytce 90 a teď to bylo 50 tak se to podepsalo dost ale čert vem gramáž ale kvalita byla strašná příště bych to nedojížděl

Old Post 19-01-2012 v 09:59 AM
hary je offline   Profil uživatele hary   Find more posts by hary   Foto galerie člena hary   Click here to Send hary a Private Message   Add hary to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 105

tak to urobim tak ze zoberiem rizky na izolovane miesto a uvidim, ci sa to bude na nich sirit pocas zakorenovania ... ak ano, bude to s velkou pravdepodob. choroba / plesen ... postranne vyhonky su tym zatial nedotknute (aspon na pohlad), takze klony by sa mali chytit

dam ti potom vediet sem alebo do posty, ako sa to vyvija, inak co tak pozeram a pocuvam, tak s tymto ma teraz problem dost ludi

Old Post 20-01-2012 v 14:06 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hary
Stálý Člen

Karma uživatele hary - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 960 

Příspěvek č. 106

tak ted čumím jak vůl na nové vrata a je to tu o5 a O5 hlína a o5 metrop a o5sage už se musím normálně smát zase to samá akorát ted už 3den po přepnutí a co ještě vím že ted to není 100% přehnojené i když vím to vubec né vím pří vstupní vodě o,2 a zálivce ec1 která byla dána max 8x za veget který trval1měsíc by asi těžko došlo k přehnojení no ale každopádně se posouváme příšte zjistíme co to udělá kdž jim budu solit no a když se to i pak vysere vynecháme metropy i když tam bych chybu neviděl matky hnojím jen metropem a cajk i když ve 38dnu na květu mě už zlobí i kytky v kokosu sege už má pár rezavých teček a jinde listý zase fialový a to dodržuji hnojení podle návodu takže na ten metrop si taky posvítím

Old Post 21-01-2012 v 21:35 PM
hary je offline   Profil uživatele hary   Find more posts by hary   Foto galerie člena hary   Click here to Send hary a Private Message   Add hary to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 107

aku teplotu ma voda, ktorou to polievas ? teda ak je to hlina, az tak by to nebol problem ako v kokose, kde sa to prelieva aby cast vytiekla. raz sa mi stalo, ze som si to nevsimol a polieval vodou, co mala 9 - 12 stupnov a sposobil som tym hodne komplikovany lockout zivin.

fialovy listy sage ? :O .. to som este nevidel ani ked mali naozaj zimu

dnes beriem rezy na test

Old Post 21-01-2012 v 21:54 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
growesweden
Stálý Člen

Karma uživatele growesweden - 39% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 168 

Příspěvek č. 108

Čus hary. Dělalo mi to v tuto dobu taky.Domnívám se že chyba bude v teplotě když kytky spí...Blokace živín vlivem nesprávného ph nebo vlivem chladu(pod 12st.) .Dále, zkalibruj ph i ec metr.Můžeš sem hodit aktuální fotky tvý kytky?

growesweden

Old Post 22-01-2012 v 09:42 AM
growesweden je offline   Profil uživatele growesweden   Find more posts by growesweden   Foto galerie člena growesweden   Click here to Send growesweden a Private Message   Add growesweden to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
grizly
Stálý Člen

Karma uživatele grizly - 98% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 762  

Příspěvek č. 109

[účet odstraněn]

Old Post 23-01-2012 v 17:43 PM
grizly je offline   Profil uživatele grizly   Find more posts by grizly   Foto galerie člena grizly   Click here to Send grizly a Private Message   Add grizly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mysak
Stálý Člen

Karma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 823  

Příspěvek č. 110

,,VYHRAL"DOSTAL VUBEC NEKDO NECO-TEN LITR?!

Old Post 24-01-2012 v 15:08 PM
mysak je offline   Profil uživatele mysak   Find more posts by mysak   Foto galerie člena mysak   Click here to Send mysak a Private Message   Add mysak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Balon
Stálý Člen

Karma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 111

nenašlo se řešení... nenašel se vítěz...

Old Post 24-01-2012 v 19:46 PM
Balon je offline   Profil uživatele Balon   Find more posts by Balon   Foto galerie člena Balon   Click here to Send Balon a Private Message   Add Balon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mysak
Stálý Člen

Karma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 823  

Příspěvek č. 112

Pfff... to je usmevne...taky asi zacnu nejakou ne/soutez..
tj jako: by jsme mohli debatovat co bylo drive, jestli vejce nebo slepice...

Old Post 24-01-2012 v 20:17 PM
mysak je offline   Profil uživatele mysak   Find more posts by mysak   Foto galerie člena mysak   Click here to Send mysak a Private Message   Add mysak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:58 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 5 6 7 8 9 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5635570 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív