Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » pomozte zjistit pricinu problemu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 4 5 6 7 8 »
Autor
Téma 
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 81

citace:
Původní příspěvek od Elessar
Zdravím hary,
neporadím Ti přímo s problémem, podle mě je to pH, ale ptal jsi se na metropy:

Takže, jel jsem tyhle hnojky 3 kola v kokosu a nejsem s nima moc spokojenej.

Stejný geny jsem měl i v hlíně, ale ty byly O.K.
Na metropech to vypadalo podobně jako Tvoje obrázky. Napřed žloutnutí, pak nekrózy a celkový zpomalený růst. Fialové řapíky a hlavní žilky na listech také fialové. Některý geny to dělaj, ale já měl kontrolní skupinu v hlíně, tam vše O.K.

Nechci tady zakládat mylnou domněnku, že metropy jsou špatný, ale na hlínu a kokos bych je nedával. Píšou, že jsou dobrý na všechny media, ale: jak ví, jakou kdo jede hlínu?

Na canně jsem v kokosu žádnej problém neměl...

Vůbec ty hodnoty mi neseděj, v růstový fázi tolik fosforu, na co proboha..

Vyzkoušej jiný hnojky, podobný úkazy měl i časlove na icmagu a přešel z metropu na bcuzz a bylo po problému..

Přeju hodně štěstí při uzdravování rostlinek.

P.S.: Sage je hodně odolnej, nemělo by ho ec 1,6 položit na lopatky, spíš vyburcovat..

Good Luck
El


Mám stejnej názor, večer vyfotím kytky co jedu na metropech a uplně stejnej problem ( dělá to jen u chronclů )

Přešel sem na jiny hnojivo a počítám že za pár dnů bude po problemu. Jen upozorním že to nemohlo byt přelity, ani špatny pH, ani málo žrádla, ani moc žrádla...

S metropem v hydru sem nikdy žádnej problem nemel, ale medium jako coco/soil se metropu asi moc nelíbí.

Old Post 20-12-2011 v 10:05 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Elessar
Nový Člen

Karma uživatele Elessar - 79% PěstitelskáKarma uživatele Elessar - 79% PěstitelskáKarma uživatele Elessar - 79% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 82

Zdravím haryho a Machomana
přesně jak píšete kolegové, hydro jsem nejel, ale nějaký reporty jsem viděl, a tam bylo vše O.K.

Jak už jsem psal, na hlínu a kokos bych použil jiný hnojivo, Tobě hary bych doporučil na hlínu biobizz, jsou to kvalitní hnojiva a nestojí zase tak moc. Ovšem pokud chceš mít namíchaný roztok delší dobu, šel bych asi do té canny, či bcuzz..

Když jsem měl po úspěšném kole s cannou první problémy s metropem, psal jsem Robbiemu s metropu o mém problému..

Podle něj to byla špatná vlhkost, špatné pH a ještě nějaká plísen...

Začalo to hned druhý týden na růstu a spravilo se to, jakžtakž druhý týden květu..
Další kola úplně to stejný, byl jsem z toho na palici, všechny hodnoty O.K.

Po tom všem jsem si vypracoval jakousi teorii, kterou mi ted hary možná potvrdil..
Totiž jde o to, psal mi to i Robbie, v mediu jako je kokos a hlína, se nemá měřit odpad co vyteče, ale důležité je pH a Ec v mediu, musí se to měřit přímo v mediu.
Nevím, jak ty hnojiva fungujou, nemám doma laborku na pokusy, samotný metropy jsou asi dělaný na nižší pH..

ted k té teorii: Já osobně na kokos dávám pH 5,8, klasika, jel jsem kokos od biobizzu, ten má pH kolem 6,2..
Proto si vysvětluji začátek špatný, než se medium dostatečně nenapufrovalo metropy, taky tomu odpovídal odpad, který jsem dostal až ve třetím týdnu květu na 5,8..

U haryho je situace opačná, nevím, jakou jede hlínu, ale obecně má hlíny vysokou pufrační kapacitu, takže začátek byl O.K., ale ted už hlína zdevastovaná metropem nedrží to co by měla a nastaly ty problémy...

Můžu se mýlit, nejsem vševěd, jen to jen takový poznatek k těmhle hnojkám..

Na hydro, proč ne, ale jiná media mě přijdou nevhodná.
Taky to, že to jsou vlastně obšlehnutý Biogreen(srovnejte si řady co obě firmy produkují)-informace z icmagu, mě jen utvrzuje v tom, že nejsou přímo dělané pro naše rostlinky..

Nechci je zatracovat, aminoroot a aminobloom, jsou určitě dobré, taky schopnost neucpávat kapiláry a nedělat usazeniny je u metropu lepší než třeba u canny..

Přeji všem, uzdravení rostlinek, bohatou úrodu a klidné a spokojené Svátky samozřejmě v zeleném duchu..

Good Luck
El

Old Post 20-12-2011 v 12:33 PM
Elessar je offline   Profil uživatele Elessar   Find more posts by Elessar   Foto galerie člena Elessar   Click here to Send Elessar a Private Message   Add Elessar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hary
Stálý Člen

Karma uživatele hary - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 960 

Příspěvek č. 83

to je pech zrovna kdyz jsem nakoupil 5l kanystry zjistim tenhle problem ale je pravda ze me metropy zkouseli kolo co kole a ja musel michat podle vzhledu kytek to zrovna neni dobra reklama pro metrop a asi budou na vine opravdu hnojky ale rad bych to vyvratil moc jsem si na ne zvykl nezasoluji male davkovani a dlouho vydrzi namichane a drzi hodnoty ale to jejich slozeni to je nepochopitelne vim ze fosfor je dobry na tvorbu korenu ale proc tolik a nac pak je ten amino root no nic nechme slozeni slozenim a ted k problemu hlinu jedu od plagronu light mix tam uvadeji ph 6.3az6.6 a pak tam mam toho sageho v tom kokosu jak jsem psal a ten je bez jakych koliv znamek nákazy jen je trochu světlej nedostatek dusíku takže i tohle vyvrací teori o plísní ale potvrzuje špatně složení metropu poněvač já to teď mám v pestirne jak na podzim od fialových listu po žluté zelené až tmavě zelené prostě jak mile se u metropů trochu uhne je dílo zkázy dokonáno

Naposledy upravil hary 20-12-2011 v 15:09 PM

Old Post 20-12-2011 v 13:15 PM
hary je offline   Profil uživatele hary   Find more posts by hary   Foto galerie člena hary   Click here to Send hary a Private Message   Add hary to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OzZ23
Nový Člen

Karma uživatele OzZ23 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 84

Toto je podle mě nedohnojením..... Moje první pěstba dělala přesně tohle ke konci, v době kdy jsem začal kytky pouze prolívat a už jsem je nehnojil. List začne nejprve flekatě žloutnout a po té zhnědne..... popřípadě i odpadne (s tím odpadnutím si nejsem jistý .... mám kočku a ta se kolem kytek pohybovala a mohla jen oslabený list schodit.

Kdo jinému jámu jámu... sám do ní sám

Old Post 21-12-2011 v 09:27 AM
OzZ23 je offline   Profil uživatele OzZ23   Find more posts by OzZ23   Foto galerie člena OzZ23     Add OzZ23 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FrYnK
Stálý Člen

Karma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 495  

Příspěvek č. 85



zkusenost s metropama mam uz taky nejakej ten patek tak prispeju...osobne jsem s nima nemel zadnej vetsi problem krom tech, ktery jsem si privodil sam jako bylo prehnojeni kdyz jsem zacinal a experimentoval s ruznejma davkama....od naplavovek po bublery hlinu a kokos jsem s nima zkusil skoro vse co slo a nikdy se mi nestalo to co harymu... jak pise OzZ23 na 90% bych rekl ze je to nedohnojenim..
jako priklad uvedu pestovani v hline...pouzil jsem hlinu od canny a do 5L kvetinacu jsem zasadil klony moje predstava byla odjet cely kolo bez hnojiv a ziviny doplnovat jen presazenim...plan byl 3 tydny na rustu pak presadit a po 4 dnech po rpesazeni prepnout....5L hliny na mesic staci jen pro kytky ze seminek,, klony ji vyzerou podstatne rychleji a tak se uz ke konci tretiho tydne zacali objevovat prvni priznaky nedostatku zivin a to postupna ztrata lesku listu...lehke fialoveni rapiku listu, zpomaleni rustu svesovani listu..pokud tohle clvoek nezachytne dost rychle stane se presne to co se deje harrymu... na listech se zacnou objevovat tyhle fleky a postupne zloutnou az seschnou a upadnou...v momente kdy sem mi zacali tvorit tyhle fleky kytky jsem presadil,,par dni se jeste list horsil nez prorostly koreny do novyho substratu a zacali z nej brat chybejici ziviny...fleky na listech uz sice nezmizeli ale list se dal celkove dokupy, vratila se mu barva a fleky se dal nesirili (doplnim ze se jedanlo o 4 ruzne genetiky od dvou lidi)...myslim si ze kjdyby metropy meli spatny slozeni dealo by to bordel i v hydru.. nicmene myslim si ze ve hline se nevstrebavaj tak dobre a nebo nektery latky z nich jako v hydru a hlavne pri PH jaky je v hline doporucovano...vzdycky jsem upravoval ph i do hliny na 5,5 a aby kytky vypadali vzhledove dobre a zdrave solil jsem jim koncem rustu EC 1,8 a v kvetu az kolem 2,0 a to i presto ze metrop doporucuje nizke EC.

Naposledy upravil FrYnK 21-12-2011 v 21:35 PM

Old Post 21-12-2011 v 21:16 PM
FrYnK je offline   Profil uživatele FrYnK   Find more posts by FrYnK   Foto galerie člena FrYnK   Click here to Send FrYnK a Private Message   Add FrYnK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FrYnK
Stálý Člen

Karma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 495  

Příspěvek č. 86


...

na fotkach je videt ze dalsi listy uz to nepostihlo a postizenej list je poznamenanej spatnym prijmem zivin a ma vyrazne zfialovelej rapik...

Old Post 21-12-2011 v 21:40 PM
FrYnK je offline   Profil uživatele FrYnK   Find more posts by FrYnK   Foto galerie člena FrYnK   Click here to Send FrYnK a Private Message   Add FrYnK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D@D
Stálý Člen

Karma uživatele D@D - 95% PěstitelskáKarma uživatele D@D - 95% PěstitelskáKarma uživatele D@D - 95% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 239  

Příspěvek č. 87

U me byl tento problem celou minulou zimu, 3 kola to snad odrovnalo pred prepnutim... Jel jsem to 2x aeroponie Rainforrest 2 a pak hlina Light-Mix od Plagronu a to mi prezila jedna kytka, ale to byl strom :-)

Kazdopadne, neresitelna vec... Mam Metropy ! Koupil jsem i druhou sadu, problem se nejak casem vytratil sam, ted je to u me OK. Opet ty same Metropy a Biobizz Light-Mix.

Zacinam uvazovat, ze doberu Metropy a zkusim jinou znacku

Old Post 23-12-2011 v 15:27 PM
D@D je offline   Profil uživatele D@D   Find more posts by D@D   Foto galerie člena D@D   Click here to Send D@D a Private Message   Add D@D to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hary
Stálý Člen

Karma uživatele hary - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 960 

Příspěvek č. 88

tak ve druhé časti jsem před 10dny přepnul 1Oks na květ v kokosu a zatím vše v pořádku podle mě se asi řešení nedobádáme ale nebudu předbíhat cca za měsíc budu startovat nové kolo v hlíně i stema čtyřma testovacíma kusy tak uvídíme co to ukáže

Old Post 27-12-2011 v 20:53 PM
hary je offline   Profil uživatele hary   Find more posts by hary   Foto galerie člena hary   Click here to Send hary a Private Message   Add hary to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 89

přehnojeno poničený kořeny kytka je pak celkově náchylnější

Old Post 28-12-2011 v 09:52 AM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rasty
Stálý Člen

Karma uživatele rasty - 29% PěstitelskáKarma uživatele rasty - 29% PěstitelskáKarma uživatele rasty - 29% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 193  

Příspěvek č. 90

Zkus hnojivo B.A.C. Neni tak drahe a maji ruzne sety se slevou. Odkaz: http://www.nashgrowshop.cz/hnojiva-a-substraty/b.a.c/

Pokud pouzivas stimulatory od B.A.C nemusis marit PH.
PH se samo vyrovnava v substratu. Mam to osobne vyzkousene.

Old Post 28-12-2011 v 12:36 PM
rasty je offline   Profil uživatele rasty   Find more posts by rasty   Foto galerie člena rasty   Click here to Send rasty a Private Message   Add rasty to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
growesweden
Stálý Člen

Karma uživatele growesweden - 39% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 168 

Příspěvek č. 91

citace:
Původní příspěvek od hary
tak ve druhé časti jsem před 10dny přepnul 1Oks na květ v kokosu a zatím vše v pořádku podle mě se asi řešení nedobádáme ale nebudu předbíhat cca za měsíc budu startovat nové kolo v hlíně i stema čtyřma testovacíma kusy tak uvídíme co to ukáže

Mi to udělalo pár týdnů po přepnutí hary.Nemám zkušenost s Metrop,nemyslím si že je to nedobré hnojivo.
Po přepnutí hlídám ph.
Vše bude oka ,Jasan.

growesweden

Old Post 29-12-2011 v 13:30 PM
growesweden je offline   Profil uživatele growesweden   Find more posts by growesweden   Foto galerie člena growesweden   Click here to Send growesweden a Private Message   Add growesweden to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hrnek
Stálý Člen

Karma uživatele Hrnek - 85% PěstitelskáKarma uživatele Hrnek - 85% PěstitelskáKarma uživatele Hrnek - 85% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 205  

Příspěvek č. 92

cau hary nemůžeto to být tim že je nedostatek draslíku??? někde jsem četl že některé druhy zeminy draslík zadržují a kytka tim pádem špatně odpařuje vodu z listů a nastává tento problém ...co ty popisuješ

Old Post 29-12-2011 v 15:20 PM
Hrnek je offline   Profil uživatele Hrnek   Find more posts by Hrnek   Foto galerie člena Hrnek   Click here to Send Hrnek a Private Message   Add Hrnek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hary
Stálý Člen

Karma uživatele hary - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 960 

Příspěvek č. 93

to by mohlo být tím rád zjistím důvod budu na tom dělat nespokojim se teori myslím, mohlo,nebo není to náhodou. Jediné co mohu vyloučit je plíseň a nedohnojeni jinak se to zastavilo a i výnos celkem bude kvalita je horší ale z dalšího kola v hlíně mám celkem obavy

Old Post 30-12-2011 v 11:28 AM
hary je offline   Profil uživatele hary   Find more posts by hary   Foto galerie člena hary   Click here to Send hary a Private Message   Add hary to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mysak
Stálý Člen

Karma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 823  

Příspěvek č. 94

tak jed jiny model....
znamy jede v kokosu a ptal jsem se ho jestli je vsechno ok ..nestežoval si na nic spise chvalil ...

Old Post 30-12-2011 v 14:48 PM
mysak je offline   Profil uživatele mysak   Find more posts by mysak   Foto galerie člena mysak   Click here to Send mysak a Private Message   Add mysak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
benjichaouat
Stálý Člen

Karma uživatele benjichaouat - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 542  

Příspěvek č. 95

je to nedostatek vapniku v dusledku prehnojeni draslikem,jak uz jsem psal.pozdeji se projevilo i prehnojeni fosforem.proste brzke nasazeni kvetovych slozek.metropy maji toho drasliku,fosforu o krapitek vic,jak jsem se ted dival.chce to s nasazenim poseckat o tyden a myslim,ze bude vsechno v cajku.

Old Post 30-12-2011 v 16:53 PM
benjichaouat je offline   Profil uživatele benjichaouat   Find more posts by benjichaouat   Foto galerie člena benjichaouat   Click here to Send benjichaouat a Private Message   Add benjichaouat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamess
Stálý Člen

Karma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 96

Přikláním se k těm co tvrdí, že je to způsobeno výživou.
Bohužel nikdo z nás se asi těžko může přesvědčit o konkrétních koncetracích prvků v jednotlvých hnojivech. Zároveň o jejich stabilitě a životnosti - nezbývá nic jiného než věřit výrobcům a etiketám - Bohužel.
Podobnej problém z praxe - 3ha chmelnice s Žateckým poloranným červeňákem - téměř totožné problémy - Jel jsem tam 8x za sezonu na plíseň - střídal systémové fungicidy s kontaktníma a nic. Nechal jsem si udělat nové půdní i listové vzorky. Z listů vypl. nedostatek jak mikro tak i makroelementů ale i plíseň. Z půdních vzorků mi vyběhl velmi vysoký obsah P. Jelikož "zkušení páni učení" - předemnou, používali každý rok jednou až dvakrát Amofos přímo z Ruska z továrny - obsah p2o5 byl 51%... A bylo mi vysvětleno, že konkrétně P má tendenci se v půdě zvrhávat do jiné formy než P2o5 a poté začne blokovat příjem jiných živin... rostlina má slabší rostlinná pletiva - trpí daleko více jako choroby i hůře vnímá škůdce. Tekrát mi dopuričili jediný registrovaný fungicid s kurativním účinkem - CURZATE - co se týče plísně - ta se opravdu zarazila téměř okamžitě. S výživou se bojuje dodnes - v plošné polní míře, je to větší problém:-)
Další věc, které mě trochu udivila - trpí tím pouze 2/3 chmelnice kde byla použita naše nařezaná sáď, na 1/3 je meristénová sáď - kde jsou ty chmelové rostliny natolik vitální, že se poperou snad se vším... nebe a dudy

Chytrému napověz, hloupého kopni

Old Post 02-01-2012 v 17:33 PM
Jamess je offline   Profil uživatele Jamess   Find more posts by Jamess   Foto galerie člena Jamess   Click here to Send Jamess a Private Message   Add Jamess to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:55 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 4 5 6 7 8 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2525670 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív