Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » AEROPONIE - doporučené součástky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 5 6 7 8 9
Autor
Téma 
kekel
Stálý Člen

Karma uživatele kekel - 30% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 97

zdravim, myslíte, že čerpadlo 600l/h a výtlak 1.1m zvládne dvě rotační trysky Gardena? posralo se mi moje a šel jsem rychle koupit jiné do obi..jedné se teď nějak nechce tak nevím jestli je to vevnitř nějak ucpané nebo je čerpadlo slabé... kdyby bylo, točila by se jedna normálně a druhá vůbec?
dík

Old Post 19-07-2012 v 17:51 PM
kekel je offline   Profil uživatele kekel   Find more posts by kekel   Foto galerie člena kekel   Click here to Send kekel a Private Message   Add kekel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sanko01
Stálý Člen

Karma uživatele sanko01 - 54% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 98

vem drátek tak mm až 1.5 sundej ten oranžovej blbečník a proštouchni to dělej to se zapnutým čerpadlem a uvidíš až se to uvolní já mám 4 na dvě ty malí čerpadýlka a čistim je tak jednou dvakrát měsíčně

Old Post 20-07-2012 v 15:01 PM
sanko01 je offline   Profil uživatele sanko01   Find more posts by sanko01   Foto galerie člena sanko01   Click here to Send sanko01 a Private Message   Add sanko01 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zajonc
Stálý Člen

Karma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 312  

Příspěvek č. 99

mě by zase zajímalo, jestli má někdo nějaký způsob na ochlazení roztoku v aeru.. v tech vedrach....?

Old Post 06-08-2012 v 10:24 AM
zajonc je offline   Profil uživatele zajonc   Find more posts by zajonc   Foto galerie člena zajonc   Click here to Send zajonc a Private Message   Add zajonc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NORM
Stálý Člen

Karma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 654  

Příspěvek č. 100

citace:
Původní příspěvek od zajonc
mě by zase zajímalo, jestli má někdo nějaký způsob na ochlazení roztoku v aeru.. v tech vedrach....?


akvarijní chladič...
nebo si pár metrů pod zem zakopej tak 10.000l nádrž v které bude silné čerpadlo, které bude tlačit vodu nahoru skrz nějaké trubky (jako v chladiči na kořalku) a ten celý chladič bude v ž. roztoku...

Old Post 06-08-2012 v 12:23 PM
NORM je offline   Profil uživatele NORM   Find more posts by NORM   Foto galerie člena NORM   Click here to Send NORM a Private Message   Add NORM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kekel
Stálý Člen

Karma uživatele kekel - 30% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 101

mám trošku finanční tíseň, a proto, můžu použít keramzit znova???? když ho vyperu a naložím do vody s upraveným ph? díky...nechtěl jsem ho skrz rady groweru používat, no ale musel jsem..nebyl čas a v okolí jsem nic lepšího nesehnal a kdyby to někoho zajímalo PH víceméně nekolísalo a ucpalo se mi to za celý pěst jednou---a teď ho chcu ještě použít znova

Old Post 18-10-2012 v 10:56 AM
kekel je offline   Profil uživatele kekel   Find more posts by kekel   Foto galerie člena kekel   Click here to Send kekel a Private Message   Add kekel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 102

jo jasny spise bych i doporucoval znovu pouzivani keramzitu, spatne se pufruje, a kdyz uz jednou napufrovanej je, proc ho nevyuzit ze? Sterilizovani bud v troube nebo treba roztok vody s peroxidem? je to jedno

IPX

Old Post 18-10-2012 v 13:58 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
userman
Nový Člen

Karma uživatele userman - 20% Pěstitelská

Registrován: Oct 2012
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 103

Zdravím vás Groweři. Poslední 2roky jsem pěstoval v aero systemu Rainforest2 od GH. Za tu dobu jsem se v aeru naučil leda cos a tedy i to že jde použít již použitý keramzit po sterilizaci v roztoku jak uvádí IPX. Ovšem později se mi osvědčilo spíše použít kostky Grodan Delta 4 75*75 mm s malou dírou které se dají v klidu nacpat do hydrokošíku o průměru 8cm. Po sklizni uřezat kořeny a kostky zmáčknout a vypustit minimum bordelu a žádný sraní U opětovného použití keramzitu se mi stávalo že začal chytat řasy a barvil se do zelena. Řasy chytala i voda v nadrži používal sem různé druhy čističu od Atami atd. i Peroxid ale na konec na řasy měly největší učinek kostky ledu z mrazáku. Celkem levnej a učinej zpusob jak na řasy.. Se systemem Rainforest2 sem byl v celku spokojenej do ty doby než ke mě přišli fizlove a všechno vybaveni i s urodou mi vzali. Ale za tu dobu jsem udělal dost pěknejch sklizní a kvalitou vypěstovaného modelu je Aero rozhodně na vyšším levlu než hlína. V případě zájmu můžu poskytnout i fotky poslední sklizně v Aeru..

Old Post 18-10-2012 v 14:53 PM
userman je offline   Profil uživatele userman   Find more posts by userman   Foto galerie člena userman   Click here to Send userman a Private Message   Add userman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 104

Zdravim
Rozjíždím mini aero pro LED kolem 50W. Začal jsem koupí Atman 303 (8W 600l) abych ušetřil na watáži, protože jsem myslel že to jednu rotační trysku utáhne, ale slabota. Válí se mi doma jako záloha...Koupil jsem tedy Atman 304 (10W 800l), je trochu větší a už to šlape jakš takš. Jestli má někdo čerpadlo 600l/h a na něm dvě trysky, tak si nedovedu představit že to utáhne... Respektive záleží jak vysoko nad nádrží je box s kořeny.
Pěstu zdar,

Old Post 11-02-2013 v 14:57 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 105

Ahoj

Takhle ti moc nepomůžem, můžeš mrknout do mojeho dredu, mam tam aero, atman 306 na 4 trysky = 2000l/h /4 to je 500l na jednu, ale myslím, že to je blbost takhle počítat. Každopádně atmana 303 si nech na michani roztoku, přída se to. Ale nevěřím, že ti 304 neutahne 1 rotační trysku, to je podle mě hloupost, někde jsi udělal chybu.

Zkus to vyfotit jak ten system vypadá, jaké jsi použil všechny komponenty atd.

Já mam sice 306, který je trošku silnější, ale i tak, mam to na 4 rotačni trysky, ale vedení k ním je dohromady bude dělat tak kolem 2 metru a z toho 150cm tlačí do vrchu..

Zatím se měj a neboj, vše se da vyřešit.

Old Post 11-02-2013 v 15:04 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hopík44
Stálý Člen

Karma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 520  

Příspěvek č. 106

Já mám Holandský aquaking HX 2500 - 1000l/hod už nevím cenu ale trysky rotujou jako blázen, jsou 2 Je ale fakt že to netáhnu vysoko ani daleko jako mirage. Vysoko asi 20cm, tam je Tkus a na každou stranu 15cm v 16ce hadici, té tvrdé černé. Myslím že by to utáhlo v pohodě 3x tolik trysek na tak krátkou výšku a vzdálenost. Prostě to neztrácí tlak výškou a délkou.

Šetřit na vattáži 2w a koupit slabší čerpadlo?
To asi není šetření.

A proč by 304 neutáhla jednu trysku? I dvě a možná víc, je to o výšce tlačení vody i délce.

Až na konci poznáš jak jsi měl začít!
Líná huba holé neštěstí, jestli nevíš, zeptej se

Old Post 16-02-2013 v 19:30 PM
Hopík44 je offline   Profil uživatele Hopík44   Find more posts by Hopík44   Foto galerie člena Hopík44   Click here to Send Hopík44 a Private Message   Add Hopík44 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 107

Jejda jsem se spletl, nevěřil jsem, že ta 303 neutahne jednu trysku. Ja si myslím, že ta 303, kdybys ten systém dobře pořešil, že by utahla i 4 trysky. Vždycky záleží jen spíše na vytlaku čerpadla. Je jedno kolik litrů za hodinu mají, protože když máš čerpadlo co dělá 2000l/h, tak je to nedůležitý fakt. Protože stejně těmi trubkami a tryskami zredukuješ ten tok z 2000 na (střílím od pasu) 400l/h... Takže na tomhle parametru moc nezáleží. Ten výtlak je něco jiného. když máš výtlak třeba 2 metry, musíš ubrat něco malo za to, že tim vytlakem roztáčíš i trysky (pokud je nemáš vzhůru nohama ) a pak se OPRAVDU počítá každý centimetr.. Když máš velké vedení trubek, tak ti pomůže už jen lepší čerpadlo. Proto je lepší si to změřit a propočítat . Častokrát se daji ty potrubní rozvody udělat mnohem kratšeji, zkus nad tím popřemýšlet ,-). Měj se. K.

Old Post 18-02-2013 v 21:38 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 108

Takže po týdnu provozu s Atmanem 304 na jednu trysku spokojenost.. Šlape dobře. Že jsem koupil nejprve 303 byla i otázka ceny. Byl levnej a podle parametrů měl fungovat, ale nestříkal podle představ, 304 je vyhovující.

Ještě mě zajímá jestli někdo zkoušel CO2 tablety do pseudo aera? Nikde jsem nenašel zmínku. Stojí to 350,- za 60 tablet, dávkování 1 tab na 100l. Takže to neni zas taková investice..

Old Post 19-02-2013 v 16:40 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 109

Nevím, mě přijdou tablety zbytečné. Stačí k tomu říct jen to, že kořeny ten kyslík vstřebávají trošičku jinak než lidi... Každopádně nevím, zkusit je třeba všechno. Myslím si, že u pseuda je to zbytečné, protože kapky to nezmenší, ale fungovat to může. U aerosolu jsou mikrokapky, takže kytky toho více využíje no, proto si myslím, že použítí u aera nebo pseuda je zbytečné, protože spíš záleží na velikosti kapek, které se dostanou ke kořenu. Ale tablety zkusím, ale asi až další grow

Old Post 19-02-2013 v 16:53 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 110

Tady jde spíš o to že to strikas vodou dotovanou o CO2, což by mohly kořeny ocenit. Ale chtělo by to zkusit.

Old Post 19-02-2013 v 17:17 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 111

Jo jo, právě jsem nad tím taky už hodněkrát přemýšlel. Ale právě i když je ta voda dotovaná tou tabletou, ta kytka si z toho veme jen to co nějak dokáže vstřebat na povrchu. Takže je to jedno, protože kapky vody jsou pořád stejné. V tomhle se moc nevyznám, ale řekl bych, že právě to, že použiváme pseudo aero nebo aero, už je jakoby ta tableta . Prostě nevím, je to třeba zkusit, ale myslím si, že rozdíly nebudou viditelné no. CO2 tablety vidím spíše jen na hydro a podobné systémy, kde jsou třeba kořeny v roztoku, nikoliv aero. No snad se do diskuze přidá někdo, kdo s tím má zkušenost. Sice 300kč není zas taková cena, uvidím no .

Old Post 19-02-2013 v 17:28 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Majky-man
Stálý Člen

Karma uživatele Majky-man - 86% PěstitelskáKarma uživatele Majky-man - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 146  

Příspěvek č. 112

Zdravím chtěl bych rozjet skutečné aero myslím tím vysokotlaké našel jsem tu jednou thread kde se to řešilo ale když ho chci najít tak nic. Proto co by jste mi doporučili za čerpadlo? Bylo by to na dva zednické kalfasy což by bylo 16 kytiček ale nějak nedokážu odhadnout potřebný tlak a průtok proto se obrací na vás samozřejmě jde i o hlučnost.

Naposledy upravil Majky-man 17-04-2013 v 12:34 PM

Old Post 16-04-2013 v 14:52 PM
Majky-man je offline   Profil uživatele Majky-man   Find more posts by Majky-man   Foto galerie člena Majky-man   Click here to Send Majky-man a Private Message   Add Majky-man to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:19 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 5 6 7 8 9  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
22-03-2021 - Aeroponie - trysky - 9 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9135030 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív