Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Fénixovy slzy - konopný výtažek aneb udělej si sám , recept Ricka Simpsona
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 4 5 6 7 8 »
Autor
Téma 
Duhoš
Nový Člen

Karma uživatele Duhoš - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 81

Dekarboxylace probíhá při odpařování rozpouštědla..
Rick také dekarboxylaci nedělá:
http://www.konopijakolek.cz/jak-zpr...ricka-simpsona/

www.konopijakolek.cz - Web slouží nemocným lidem, kterým konopí může pomoci nebo zachránit život. Zároveň se snaží informovat o vývoji léčby konopím u nás i ve světě. Pomocné hlavy a ruce jsou vítany!

Naposledy upravil Duhoš 28-12-2012 v 10:14 AM

Old Post 28-12-2012 v 00:29 AM
Duhoš je offline   Profil uživatele Duhoš   Find more posts by Duhoš   Foto galerie člena Duhoš   Click here to Send Duhoš a Private Message   Add Duhoš to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Duhoš! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 82

Asi takhle.

Kapky bez dekarboxylace normálnímu člověku nijak nevadí.
Pokud má ale dotyčný spálenou ústní dutinu od ozařování, tak dekarboxylace JE NUTNÁ, protože dotyčnýho výtažek nebo kapky pálí a dusí. (asi ta kyselina)

/poznatek je z vlastní zkušenosti/

Old Post 28-12-2012 v 16:09 PM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 83

citace:
Původní příspěvek od yara
Asi takhle.

Kapky bez dekarboxylace normálnímu člověku nijak nevadí.
Pokud má ale dotyčný spálenou ústní dutinu od ozařování, tak dekarboxylace JE NUTNÁ, protože dotyčnýho výtažek nebo kapky pálí a dusí. (asi ta kyselina)

/poznatek je z vlastní zkušenosti/


Čau yara, dekarboxylace s výslednou chutí nemá nic moc společnýho, slouží pro povolení karboxylových vazeb, kdyžtak mě opravte, jinak už z názvu to ale plyne
Výtažek jsem dělali a prvním krokem byla dekarboxylace a i tak měl finální produkt silně hořkou chuť, pacient měl přesně jak píšeš podrážděné dásně a celou ústní dutinu, takže nesnesl chuť výtažku, dá se to potom kombinovat třeba s kostkou cukru.
Chuť FS se dá podle mě do určitý míry ovlivnit např fullerovou hlinkou (zbavíš se tak zbytkových nečistot, ale nevím do jaký míry zrovna ty ovlivňujou chuť), tak držím palce při experimentování!

Old Post 28-12-2012 v 16:47 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 84

No já vlastně dělal asi čtvrtý (nyní sice průplachovou metodou, musím o tom taky někdy napsat) Pegasovy kapky, takže to čištění tam proběhlo, včetně filtrace a jediný, co jsem tentokrát neudělal, byla zmíněná dekarboxylace.

Mě to po ozařování právě vadilo, ale zdravým lidem ne i když předtím brali dekarboxylavaný PK.

Takže si to jinak neumím vysvětlit.
Opravdu to nyní bylo jako bych si do pusy nalil kyselinu a dusilo mě to, chut s tím neměla nic společného, ta byla dobrá.

Předchozí dekarboxylované PK mi nevadily.

Old Post 28-12-2012 v 20:33 PM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shanti
Stálý Člen

Karma uživatele Shanti - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2012
Příspěvků: 1  

Konopná tinktura - hemp oil podle Ricka Simpsona Příspěvek č. 85

Zkusili jsme udělat tinkturu podle návodu, protože jsme měli k dispozici jen sativu, z půl kila vyšlo jen asi 5g tinktury. Poskytli jsme to nemocné kamarádce - má rakovinu lymfatických žláz. Byla ve fázi, že nemohla pohnout pravou rukou a celkově byla velmi vyčerpaná. Po měsíci užívání tinktury se objevila na ruce boule plná hnisu, která vytekla a kamarádce se ulevilo. Nyní se cítí výborně, s rukou normálně pohybuje. Už jen čekáme na vyšetření u lékaře, abychom viděli, že je bez rakovinového nálezu. Nyní tuto tinkturu užívá její partner, který je na tom velmi zle, nevíme, zda se to nepodchytilo moc pozdě.
Pokud je mezi vámi někdo, kdo by chtěl tinkturu vyzkoušet - upozorňujeme, že je to zatím vyzkoušeno pouze na jednom případu - můžeme tinkturu dodat. Co se týče platby za tinkturu,chceme peníze pouze, aby se nám zaplatily náklady na izopropylalkohol. Pokud by pacientovi tinktura zabrala, vymizely příznaky nemoci, či se úplně uzdravil, potom bychom se dohodli dál.
Zkoušeli jsme také vyrábět tinkturu přes ledovou cestu, ale potřebovali bychom zjistit, do jaké míry se nám podařilo oddělit THC. Nemá někdo měřidlo na obsah THC?
Zdraví Shanti s partnerkou

Old Post 30-12-2012 v 11:50 AM
Shanti je offline   Profil uživatele Shanti   Find more posts by Shanti   Foto galerie člena Shanti   Click here to Send Shanti a Private Message   Add Shanti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Duhoš
Nový Člen

Karma uživatele Duhoš - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 86

Shanti: To je super, tohle číst...
Jen se zeptám jakou léčbu vaše kamarádka ještě podstupovala během toho měsíce a předtím?

www.konopijakolek.cz - Web slouží nemocným lidem, kterým konopí může pomoci nebo zachránit život. Zároveň se snaží informovat o vývoji léčby konopím u nás i ve světě. Pomocné hlavy a ruce jsou vítany!

Old Post 17-01-2013 v 22:04 PM
Duhoš je offline   Profil uživatele Duhoš   Find more posts by Duhoš   Foto galerie člena Duhoš   Click here to Send Duhoš a Private Message   Add Duhoš to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Duhoš! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
usersony
Stálý Člen

Karma uživatele usersony - 12% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 87

Videa výroby
http://www.youtube.com/watch?v=bDaN...54A57E3CA6E86B3
http://www.youtube.com/watch?v=Uhz9...54A57E3CA6E86B3

Old Post 28-01-2013 v 15:31 PM
usersony je offline   Profil uživatele usersony   Find more posts by usersony   Foto galerie člena usersony   Click here to Send usersony a Private Message   Add usersony to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aresek
Stálý Člen

Karma uživatele aresek - 80% PěstitelskáKarma uživatele aresek - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 215  

Příspěvek č. 88

5g a užívala to přes měsíc a ještě to teď používá její přítel? trošku zvláštní,nemyslíte?

Old Post 18-02-2013 v 08:36 AM
aresek je offline   Profil uživatele aresek   Find more posts by aresek   Foto galerie člena aresek   Click here to Send aresek a Private Message   Add aresek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 89

Nevím kolik je 5g, ale počítám tak 5 ml pokud je to váhově jako voda.

Udělat 5ml z pul kila trávy se mi zdá trochu divný. Mě vychází průměrně 5 ml PK (bez ředění) ze 100gramů.

Old Post 09-04-2013 v 01:15 AM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AntiCZ
Nový Člen

Karma uživatele AntiCZ - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2013
Příspěvků: 2  

Dekarboxylace Příspěvek č. 90

Dekarboxylace při přípravě Fénixových slz.

Co jsem pročítal postup příparavy, tak není zmíněno zda je nutné provést dekarboxylaci před použitím rozpouštědla. V návodu je zmíněno, že při drceni se THC uvolňuje do rozpouštědla, takže logicky mi vychází, že konopí před procedurou prošlo dekarboxylací, ale...

Chci se zeptat, zda je tedy nutné provést dekarboxylaci, před použitím rozpouštedla? Pár lidí to tady v topiku řešilo, ale odpověď je dost nejasná... Např. při přípravě másla/masti by měla být nejdřív dekarboxylace a pak to dát do másla/tuku. Ve FAQu http://grower.cz/pestovani/navody/m...pty/19.html#135 dekarboxylaci neděla dopředu a říká, že probíhá během připravy v papiňáku, což mi přijde uplně stejné jak při výrobě másla/mastičky. Nechápu proč jednou musí být dekarboxylace dopředu a jindy zase ne. Je to snad stejné ne? Výsoké teploty, bez vzduchu a v tucích.

Asi jsem si odpověděl sám, ale letos mám první sklizeň a teda i poprvé bude dělat výtažek. Nerad bych to zkazil kvůli znamé, která má metastázy...

Dík za odpověd

Naposledy upravil AntiCZ 07-09-2013 v 08:27 AM

Old Post 07-09-2013 v 07:57 AM
AntiCZ je offline   Profil uživatele AntiCZ   Find more posts by AntiCZ   Foto galerie člena AntiCZ   Click here to Send AntiCZ a Private Message   Add AntiCZ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
John.Mall
Stálý Člen

Karma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 296  

Příspěvek č. 91

Já bych řekl, že se nerozpouští jen THC, ale i jiné canabiloidy, a dekarboxylace proběhne při následném odpařování, tedy za předpokladu že je dosaženo požadované teploty, pokud víme že teplota nebude dostatečná a asi nebude, vzhledem k vodní lázni, dekarboxylizujeme předem, ale jsem jen pitomec bez větších zkušeností.
P.S. proč jsi antičech?

Já to jebu...


Jsou chvíle, kdy Ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.

Old Post 07-09-2013 v 11:08 AM
John.Mall je offline   Profil uživatele John.Mall   Find more posts by John.Mall   Foto galerie člena John.Mall   Click here to Send John.Mall a Private Message   Add John.Mall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AntiCZ
Nový Člen

Karma uživatele AntiCZ - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2013
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 92

citace:
P.S. proč jsi antičech?
Nejsem anti Cech jen je to spojeni prezdivky a CZ

Old Post 07-09-2013 v 13:11 PM
AntiCZ je offline   Profil uživatele AntiCZ   Find more posts by AntiCZ   Foto galerie člena AntiCZ   Click here to Send AntiCZ a Private Message   Add AntiCZ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martin666
Stálý Člen

Karma uživatele Martin666 - 100% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 436  

Příspěvek č. 93

U přípravy P.K. se rozpouští samozřejmě T.H.C. atd. jenže to samo o sobě není v tomto případě lék.
Ovšem nejdůležitější složkou je C.B.D. proto volte při přípravě takový Konopný model, který obsahuje vysoké procento obsahu C.B.D.

A ještě trochu moudra ode mne...v jednoduchosti je síla, proto s tím nemusíte dělat žádné čáry a zbytečné blbosti jak se někde radí a píše!!!!...rozpouštění tkz. Dekarboxylace konopí je jednoduché a postačí 96% líh, hlavně z lékárny!!! aby jste nekoupili nějaký pančovaný humus ze stánku s metanolem!!!
Jakmile materiál jednou do lihu namočíte a zahřejete, složky v konopí obsažené se po zahřátí rozpustí, pak stačí přecedit a líh pozvolna odpařit, nejlépe v hrnci na rýži.
Půl kila sušiny/nejlépe samoz. květy-1litr lihu..a za hodinu je hotovo.
Hlavně někde ve větrané místnosti, ale nejlépe venku.
Po vystydnutí vlažné nasát nejlépe do stříkačky.

Old Post 07-09-2013 v 15:22 PM
Martin666 je offline   Profil uživatele Martin666   Find more posts by Martin666   Foto galerie člena Martin666   Click here to Send Martin666 a Private Message   Add Martin666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
John.Mall
Stálý Člen

Karma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 296  

Příspěvek č. 94

Dekarboxylace je chemická reakce, při níž dochází k odštěpení oxidu uhličitého (CO2) z karboxylové skupiny.
Nejedná se tedy o rozpouštění.

Já to jebu...


Jsou chvíle, kdy Ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.

Old Post 09-09-2013 v 14:18 PM
John.Mall je offline   Profil uživatele John.Mall   Find more posts by John.Mall   Foto galerie člena John.Mall   Click here to Send John.Mall a Private Message   Add John.Mall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martin666
Stálý Člen

Karma uživatele Martin666 - 100% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 436  

Příspěvek č. 95

Samozřejmě jsem myslel Extrakci, ale to určitě každý ví :-)

Old Post 09-09-2013 v 14:51 PM
Martin666 je offline   Profil uživatele Martin666   Find more posts by Martin666   Foto galerie člena Martin666   Click here to Send Martin666 a Private Message   Add Martin666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
John.Mall
Stálý Člen

Karma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 296  

Příspěvek č. 96

Dekarboxylace je chemická reakce, při níž dochází k odštěpení oxidu uhličitého (CO2) z karboxylové skupiny.
Nejedná se tedy o Extrakci.

Já to jebu...


Jsou chvíle, kdy Ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.

Old Post 09-09-2013 v 15:36 PM
John.Mall je offline   Profil uživatele John.Mall   Find more posts by John.Mall   Foto galerie člena John.Mall   Click here to Send John.Mall a Private Message   Add John.Mall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:55 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 4 5 6 7 8 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7761010 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív