Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 48 49 50 51 52 »
Autor
Téma 
opičák
Nový Člen

Karma uživatele opičák - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 11 

Příspěvek č. 785

citace:
Původní příspěvek od Bárt
Možná Ti to tak vyznělo, ale není mojím zvykem někoho napadat, jde mi jen o objektivní informace zde na foru a to, aby nevznikal dojem, že led osvětlení 300W nahradí 600-1000W HPS, protože to není pravda. Myslím si, že už spousta lidí nalétlo na nepravdivé tvrzení prodejců.
Když tady ukážeš test Novy, tak to bude ke prospěchu fora a uživatelů a na to tady Grower je.
Myslím, že ukázka toho, co prodává Mazar je bude pro spoustu lidí důležitá informace a možná by i dost lidí zajímalo , že když kamarád panel chtěl reklamovat, že osvětlení není náhrada za HPS výkonu co uvádějí, tak Mazar začal vyhrožovat Policií ! Takto se Mazar zbavuje nepohodlných zákazníků, no nekupujte u nich, vždyť jste pro ně jen dojná kráva.

Souhlasím s tebou, že Mazar trochu smrdí.. Nicméně věřím,že Nova dokáže v růstu nahradit mojí sunmaster 600w HM-samozřejmě vhodně osazená. Přičemž se mi náklady na její pořízení vrátí za max 1,5 roku- což je pro mě dost zásadní,vzhledem k tomu kolik el. za rok propálím... Otestování neslibuju -zatím jí nemám a chybí mi i vhodné podmínky pro objektiví test, každopádně věřím, že se najde nějaký šikula kdo ji tu pro nás vyzkouší .-)

Semper fidelis

Old Post 25-03-2012 v 00:03 AM
opičák je offline   Profil uživatele opičák   Find more posts by opičák   Foto galerie člena opičák   Click here to Send opičák a Private Message   Add opičák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mašťák
Stálý Člen

Karma uživatele Mašťák - 49% PěstitelskáKarma uživatele Mašťák - 49% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 178  

Příspěvek č. 786

Kuci serte na to, kupte na ebayi levny ledky, na dealextreme levny zdroje, na aukru chladice a postavte si to.

Zoomuj: http://internet-map.net/grower.cz

Old Post 25-03-2012 v 00:43 AM
Mašťák je offline   Profil uživatele Mašťák   Find more posts by Mašťák   Foto galerie člena Mašťák   Click here to Send Mašťák a Private Message   Add Mašťák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ictus
Nový Člen

Karma uživatele ictus - 91% PěstitelskáKarma uživatele ictus - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 787

odpověd pro kaca:
tak hele vůbec mě nesrovnávej s Mazarem to od tebe není hezký nebýt jejich přemrštěných cen atd.. nehledal bych před rokem pro tu vaši naši vášeň slušnější cenu která mě zavedla až tam kam mě zavedla. Ještě před rokem se uváděla 3-5krát úspora oproti HPS ono to tak může být při pěstování jiných plodin nebo při řízkování a poloviční úspora, kterou teď uvádím je podle mě reálná (při použití více spekter) i na pěstování náročných plodin. První panely obsahovali pouze modrou 420nm a červenou 620nm už přidání několika 3500k a změnou červené na 660nm se výnos takřka zdvojnásobí a je evidentní také odraz např. zelené, která vzniká při promíchání což jen utvrzuje potřebu bílé pro větší rozšíření spektra. Při kombinaci 620nm a 640nm + 3500-6500 bílá je taky zase vidět větší nárůst. Od tohoto bodu se teď ubírám a aktuální spektra konzultuji i s některými zahraničními prodejci kteří mají v tomto více zkušeností protože např. v USA se prodávali a testovali mnohem dříve než tady.
Kde kámoš nakupoval nevím dnes už mám více kontaktů na různé výrobce a zatím jsem reklamaci neměl, ale stát se může všelico takže pozdravuji kámoše a ať raci nakupuje tam kde může bez problému uplatnit reklamaci. (jestli si to už neopravil tak když mě kontaktuje možná bych mu mohl pomoct)
Jinak když jsem tuhle debatu našel lidi tu zkoušeli různý spektra a hledali nový info to bylo myslím mnohem přínosnější než nevědomé odsuzování něčeho co stále vyžaduje bádání.

Old Post 25-03-2012 v 16:23 PM
ictus je offline   Profil uživatele ictus   Find more posts by ictus   Foto galerie člena ictus   Click here to Send ictus a Private Message   Add ictus to your buddy list     Navštiv homepage uživatele ictus! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 788

citace:
Původní příspěvek od opičák

Souhlasím s tebou, že Mazar trochu smrdí.. Nicméně věřím,že Nova dokáže v růstu nahradit mojí sunmaster 600w HM-samozřejmě vhodně osazená. Přičemž se mi náklady na její pořízení vrátí za max 1,5 roku- což je pro mě dost zásadní,vzhledem k tomu kolik el. za rok propálím... Otestování neslibuju -zatím jí nemám a chybí mi i vhodné podmínky pro objektiví test, každopádně věřím, že se najde nějaký šikula kdo ji tu pro nás vyzkouší .-)

To souhlasím, ale potom je otázka, jestli to za ty peníze je ekonomické, jenom na růst Ti stačí na 1,2x1,2M u elektronického předřadníku 600W Lumatek nastavit výkon na 50% a to je 300W spotřeba. Takový předřadník koupíš do 5000,-. Osobně používám Lumatek 400W na 1x1M a celý rust udělám na 250W. Ted mám nový systém Grow-Max 150W a na květ to má spotřebu cca 300W na plochu 1x1. Elektronické předřadníky pro HPS pěkně zvýšily svítivost výbojek.

Old Post 25-03-2012 v 19:56 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TOP KONSTRUKT
Nový Člen

Karma uživatele TOP KONSTRUKT - 72% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 0 

Příspěvek č. 789

Dobrý den, určitě souhlasím s tím, že vývoj k dokonalosti LED grow lamp má před sebou ještě dlouhou cestu. Proto je určitě důležité nákup světel konzultovat ať už s prodejcem, nebo s uživatelem, který lampu již má. Vzhledem k tomu, že vývin jde stále dopředu a snažíme se spolupracovat pouze s předními výrobci, tak společně s naším významným zákazníkem, který lampy odebírá pro pěstování řas a mikro organismů jsme vyvinuly lampu s dvěmi potneciometry pro regulaci jasu světla. Co se týče spektra, tak je možno si spektrum navolit jakékoliv. Lampa, kterou uvidíte na videu obsahuje 150x3W LED. o Vlnových délkách modrá 450nm, červená 630nm, červená 660nm a oranžová 610nm. Značnou výhodou je, že v tomto případě, jako u ostatních lamp, nemůže prakticky nastat situace (pokud tedy nechcete sami), kdy by se růstové spektrum a spektrum smíchali dohromady a vznikalo tak nežádoucí světlo v okolí zeleného spektra. Do lamp se dají nakombinovat spektra a barvy světla dle Vašeho nejlepšího uvážení, včetně IR a UV diod. na zdokonalování těchto lamp stále pracujeme a věřím, že v brzké době budeme schopni doložit i nějaké výsledky. Pokud někdo používáte LED pouze na květ, nebo pouze na růst, je možno tuto lampu vyrobit i monochromatickou s jedním potenciometrem. A nyní slibované video: http://www.youtube.com/watch?v=YfcKxGYnEWU

TOP KONSTRUKT | GROW LED

Old Post 26-03-2012 v 14:03 PM
TOP KONSTRUKT je offline   Profil uživatele TOP KONSTRUKT   Find more posts by TOP KONSTRUKT   Foto galerie člena TOP KONSTRUKT   Click here to Send TOP KONSTRUKT a Private Message   Add TOP KONSTRUKT to your buddy list     Navštiv homepage uživatele TOP KONSTRUKT! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xpapousek
Stálý Člen

Karma uživatele xpapousek - 86% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 590  

Příspěvek č. 790

Ahoj, povedený produk, jen by mě zajímalo, jesli už je pod tímto světlem někdo zkoušel pěstovat konopí? Ono pěstování řas a mikroorganismů je něco jiného. Hlavní důvod proč to pod sodíkem tak hezky roste je podle mě, že má dostatečný podíl IR (záření kolem 680nm a více). Konopí žere hodně vody a pokud chci aby se palice nafoukly tak jima musim prohnat co nejvíc vody s živinama, a právě IR tomu hodně pomůže (voda se nejlépe vypařuje pod 1450nm). Ale to je jen moje teorie . Tak GL

edit: tak koukám na Vaše stránky a tam máte uvedenu i vlnovku 730nm IR

,___,       Buňky musí neustále monitorovat stav vnějšího prostředí a také komunikovat navzájem. Podněty z těchto zdrojů významným způsobem ovlivňují expresi genetické informace.
{O,o}     45W CFL á la scrog / guerilla outdoor / urban windoor
|)``)      400W TopSpin nad 1.2m x 1.2m
O RLY?   www.topspinreflectors.com

Naposledy upravil xpapousek 26-03-2012 v 15:42 PM

Old Post 26-03-2012 v 14:25 PM
xpapousek je offline   Profil uživatele xpapousek   Find more posts by xpapousek   Foto galerie člena xpapousek   Click here to Send xpapousek a Private Message   Add xpapousek to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xpapousek! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slovis
Stálý Člen

Karma uživatele slovis - 94% PěstitelskáKarma uživatele slovis - 94% PěstitelskáKarma uživatele slovis - 94% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 34  

Nápad Příspěvek č. 791

Zdravím pánové...

Rozhodl jsem se, že postavím grow panel z LED pásek...
mají výhody, že se nemusejí chladit, nastříháte si libovolnou délku(min 10cm), jsou voděodolné, nemusejí se složitě zapojovat.

Vybral jsem si:
SMD-5050 tříčipové 30LED/m
Napětí UCC [Vdc]: 12
Úhel [°]: 120 až 180
Příkon P [W/m]: 7,20
Proud I [A/m]: 0,4
Světelný tok [lm/m]: 280 až 340

Koupil jsem dohromady 9,5m (7m červených a 2,5m modrých)
Dohromady cca 68W.
5m je za 916,- (při porovnání s 1W výkonovkama je to za pakatel)
Zdroj 12V/8,5A, 102W cca 650,-

Zatím svítím převážně modrýma kvůli růstu, ale postupně přidávám červený a testuju výkonnost zdroje, protože zatím tam mám 5metrů a na svorkovnici LEDek naměřím 11,5V...
Až přejdu do fáze květu, budu odpojovat modré a přidávat červené...
Do toho přemýšlým, že si udělám časem z obyčejných 5mm vysokosvítivých LEDek (15,-/ks) větší spektum a budu tím přisvicovat...

Naposledy upravil slovis 30-03-2012 v 10:10 AM

Old Post 30-03-2012 v 09:56 AM
slovis je offline   Profil uživatele slovis   Find more posts by slovis   Foto galerie člena slovis   Click here to Send slovis a Private Message   Add slovis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slovis
Stálý Člen

Karma uživatele slovis - 94% PěstitelskáKarma uživatele slovis - 94% PěstitelskáKarma uživatele slovis - 94% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 792


Posílám ty LED pásky

Old Post 31-03-2012 v 14:53 PM
slovis je offline   Profil uživatele slovis   Find more posts by slovis   Foto galerie člena slovis   Click here to Send slovis a Private Message   Add slovis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slovis
Stálý Člen

Karma uživatele slovis - 94% PěstitelskáKarma uživatele slovis - 94% PěstitelskáKarma uživatele slovis - 94% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 793


a takhle svítí...

Old Post 31-03-2012 v 14:57 PM
slovis je offline   Profil uživatele slovis   Find more posts by slovis   Foto galerie člena slovis   Click here to Send slovis a Private Message   Add slovis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slovis
Stálý Člen

Karma uživatele slovis - 94% PěstitelskáKarma uživatele slovis - 94% PěstitelskáKarma uživatele slovis - 94% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 794

Koukám že tady to vlákno nějak umřelo....

Old Post 02-04-2012 v 11:46 AM
slovis je offline   Profil uživatele slovis   Find more posts by slovis   Foto galerie člena slovis   Click here to Send slovis a Private Message   Add slovis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 795

citace:
Původní příspěvek od slovis
Koukám že tady to vlákno nějak umřelo....


že sem den, dva nikdo nic nenapsal, tak to jako umřelo? trOLl Ti k tomu Tvému LED světlu něco napsal a dočkal se snad Tvojí reakce.. Nechtěj, aby tu někdo vzdychal jak Ti to krásně svítí.. ukaž nejdřív jak to pod tím roste a kvete.. přeju hodně úspěchú ve Tvém experimentu.

sorry za OT.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 02-04-2012 v 11:57 AM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slovis
Stálý Člen

Karma uživatele slovis - 94% PěstitelskáKarma uživatele slovis - 94% PěstitelskáKarma uživatele slovis - 94% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 796

Vzdychání mi nepomůže, chci spíš rady zkušenějších...
Zatím se teprve klube třetí patro, takže k focení to zatím není... mám to tam teprve pár dní a na tomhle světle třetí den...

Old Post 02-04-2012 v 12:15 PM
slovis je offline   Profil uživatele slovis   Find more posts by slovis   Foto galerie člena slovis   Click here to Send slovis a Private Message   Add slovis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 797

citace:
Původní příspěvek od slovis
Vzdychání mi nepomůže, chci spíš rady zkušenějších...
Zatím se teprve klube třetí patro, takže k focení to zatím není... mám to tam teprve pár dní a na tomhle světle třetí den...


Proč by k focení nebylo.. založ vlákno a hezky to foť a postuj, ať vidíme jak se to pod tímto LED panýlkem vyvíjí..

budeš dokupovat ty frekvence co doporučoval trOLl?

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 02-04-2012 v 12:18 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slovis
Stálý Člen

Karma uživatele slovis - 94% PěstitelskáKarma uživatele slovis - 94% PěstitelskáKarma uživatele slovis - 94% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 798

frekvence: přemýšlím o tom... musím vymyslet jak budu přisvicovat a jak ty spektra ideálně zkombinovat... buď tam dám více obyčejných diod, nebo pár 0,5W 5mm diod, nemám u nich ale ještě ověřené vlnovky... s LED páskama co se týče vlnovek se to nedá nijak rozšiřovat...
trOLI psal o 660nm, že je důležitá, zde na foru jsem se dočetl že zase 620nm... Dám tam raději obě... :-D

Old Post 02-04-2012 v 13:08 PM
slovis je offline   Profil uživatele slovis   Find more posts by slovis   Foto galerie člena slovis   Click here to Send slovis a Private Message   Add slovis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 799

Slovis: at tu nevzdychas, ty pasky jsou o nicem, malo barev a uhel 120°. Stare komercni panely mely taktez pouze 2 barvy(8:2 red:blue) a co si muzes po netu zjistit, ze to byly totalni faily. Ten uhel je taky nic moc, z duvodu, ze paprsky budou dopadat ve vodorovnejsim smeru nez ve svislem, obrovske ztraty. 660nm a 620nm by melo byt dnes povinnosti, 660 na kvet by melo byt alespon 70% z celkoveho vykonu, 620 jako doplkove 10%. Jako rust ti to poroste, ale kvet bude bida a zal . Bude to ridke a listnate. To si muzes najit i zde. IPX

Old Post 02-04-2012 v 18:13 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slovis
Stálý Člen

Karma uživatele slovis - 94% PěstitelskáKarma uživatele slovis - 94% PěstitelskáKarma uživatele slovis - 94% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 800

No jo ale 660nm výkonovku seženu leda tak z číny... :-X
Nebo udělat matici z obyčejnejch difuzních diod s malým úhlem vyzařování a používat to jako bodovku...

Old Post 03-04-2012 v 12:32 PM
slovis je offline   Profil uživatele slovis   Find more posts by slovis   Foto galerie člena slovis   Click here to Send slovis a Private Message   Add slovis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:23 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 48 49 50 51 52 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-11-2023 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV. - 648 odpovědí
17-02-2018 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III. - 1011 odpovědí
04-10-2016 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II. - 1018 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9830260 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív