Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 47 48 49 50 51 »
Autor
Téma 
Chvalic
Stálý Člen

Karma uživatele Chvalic - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2019
Příspěvků: 40  

Re: Cal Mag? Příspěvek č. 769

citace:
Původní příspěvek od Beatrix
nedostatek mikroprvků jako je draslík , molybden , a fosfor..
jestli si to měl vb předhnojeným substrátu nebo v hlíně tak došli živiny.. možná to ještě zachráníš přihnojením... já osobně nekupuji exra hnojky ale vše jedu na npk s guanem a cereritem 1x 7 dní který má npk a tyto mikroprvky.. změni by se měli projevit během týdne až 14 dnů nebo můžeš objednat biobizz, , plagron atd.. nebo biotabs nad kterým přemýšlím já že vyzkouším

Naposledy upravil Chvalic 05-12-2019 v 23:13 PM

Old Post 05-12-2019 v 22:45 PM
Chvalic je offline   Profil uživatele Chvalic   Find more posts by Chvalic   Foto galerie člena Chvalic   Click here to Send Chvalic a Private Message   Add Chvalic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Beatrix
Stálý Člen

Karma uživatele Beatrix - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 41 

Příspěvek č. 770

Ahoj díky za reakci, jedu nft hydro...zkusil jsem přidal jak B složky tak dolomiticky vápenec. Ec bylo okolo 1,9. Po jednom dni vyletelo někde ke 2,5 pak i výš takže jsem nasadil jen vodu na par dni s flóra cleanem a peroxidem vodíku. Dneska nejspíš vyzkousim vodu vyměnit a přidat trochu hnojiva...

Old Post 08-12-2019 v 12:06 PM
Beatrix je offline   Profil uživatele Beatrix   Find more posts by Beatrix   Foto galerie člena Beatrix   Click here to Send Beatrix a Private Message   Add Beatrix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 771

Dolomitický vápenec, guano by som do hydra nedával...tak isto ani NPK. Tieto hnojivá sú prioritne určené na iný typ výživy.
Beatrix ide NFT, čiže tam je nutné používať hnojivo určené do hydra, ktoré je na to stavané a za roky spolahlivo odskúšané

BEATRIX - pozeral som na to, Ty to máš napriek deficitom aj spálené - mám podozrenie, že máš nevhodnú vodu na vstupe. To znamená, že napriek vysokému EC na hnojke, tam nemáš zastúpené potrebné prvky /Cal Mg, a možno aj P/ , ktoré ak pridáš navyše, tak to EC může vyletieť až moc vysoko a v NFT systéme tie kytky to nemusia rozdýchať. Cal Mg deficit pod ledmi je dosť známy problém. Niekde tu nájdeš v sekcii o hnojivách popis úpravy pomerov miešania komponentov JIDB, ale obávam sa, že pri NFT bude prioritnou závadou vysoké EC vstupnej vody. Akú vodu používaš? Aké máš EC na vstupe?
Doporučujem Ti mrknúŤ na LINCHIho pesty. Má tu niekoľko kôl po sebe zdokumentovaných na NFT - je to dosť poučné vlákno.
Držím palce, snáď to dáš dokopy!

Naposledy upravil odo 11-12-2019 v 04:16 AM

Old Post 11-12-2019 v 04:00 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Beatrix
Stálý Člen

Karma uživatele Beatrix - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 41 

Příspěvek č. 772

citace:
Původní příspěvek od odo


BEATRIX - pozeral som na to....


Ahoj, díky za reakci, vezmu to postupně...
Ano je to hrůzostrašné kolo, osobně z toho vůbec nejsem nadšený, ale je třeba se s tím poprat. Začal bych tím, že od začátku byly jen problémy(osobně si myslím, že jsem si to dotáhl s klony, jelikož jsem tyto problémy nikdy neměl), nejdřív mšice, než jsem přišel na to co to vůbec je a jak s tím bojovat tak toho byly kvanta na kořenech. Nicméně zvládli jsme to. Pak se bohužel dostavila plíseň z toho pohřebiště co tam bylo, bohužel nebylo reálné odstranit všechny mrtvé vzhledem k systému v jakém jedu.
Tady jsem bojoval Hypermanganem, který sice můj problém vyřešil, ale nejspíš látkám dal docela zabrat 🙄
Pak jsem si říkal, že už mě nic nemůže překvapit a ejhle může.
Jedu v boxu 240x120 dvě světla hps 6 kouli a právě ony ledky...další kolo už to rozdělim, protože ty na rozhraní světel jsou dost spálené i od světla.
Tak používám kohoutkovou vodu s ec 0.2, není to můj první pěst jedu tohle nft asi 3-4 roky, ale vždycky jsem jel jen hps. Byl jsem upozorněn, že pod led to může víc žrát, a může se objevit právě onen deficit mikroprvků. Chtěl jsem to řešit tím dolomitem, a pak přišlo ta stopka od přijímání život, takže jsem nasadil jen čistou vodu.
Pořídil jsem cal/mg tuším od atami, a po pár dnech vody jsem nasadil trochu hnojiva společně s cal/mg výsledné ec okolo 0.9-1.0
Uvidím co to udělá...
Sorry za slohovku, ale raději to popíšu do detailů ať jsou zpětné vazby relevatní.

Bea

Old Post 11-12-2019 v 11:23 AM
Beatrix je offline   Profil uživatele Beatrix   Find more posts by Beatrix   Foto galerie člena Beatrix   Click here to Send Beatrix a Private Message   Add Beatrix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
luubaan
Stálý Člen

Karma uživatele luubaan - 64% PěstitelskáKarma uživatele luubaan - 64% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 266  

Příspěvek č. 773

Pokud někdo jede led s hnojivama jibd mělo by se dávat M o 10% víc než A a B. Takle mi to bylo řečeno.

Old Post 11-12-2019 v 11:33 AM
luubaan je offline   Profil uživatele luubaan   Find more posts by luubaan   Foto galerie člena luubaan   Click here to Send luubaan a Private Message   Add luubaan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Beatrix
Stálý Člen

Karma uživatele Beatrix - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 41 

Příspěvek č. 774

citace:
Původní příspěvek od luubaan
Pokud někdo jede led s hnojivama jibd mělo by se dávat M o 10% víc než A a B. Takle mi to bylo řečeno.


To je docela zavádějící o 10% víc než je v tabulkách nebo 10% víc než je A a B dohromady?
Míchá se to 3:2:1 (B:M:A) na květ
Diky

Old Post 11-12-2019 v 11:51 AM
Beatrix je offline   Profil uživatele Beatrix   Find more posts by Beatrix   Foto galerie člena Beatrix   Click here to Send Beatrix a Private Message   Add Beatrix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
luubaan
Stálý Člen

Karma uživatele luubaan - 64% PěstitelskáKarma uživatele luubaan - 64% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 266  

Příspěvek č. 775

Jen složku M jinou ne je to jen pod led basti víc než pod hps.

Old Post 11-12-2019 v 12:41 PM
luubaan je offline   Profil uživatele luubaan   Find more posts by luubaan   Foto galerie člena luubaan   Click here to Send luubaan a Private Message   Add luubaan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bruce11
Nový Člen

Karma uživatele Bruce11 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 776



Ahojte groweri, chcel by som Vas poprosit o radu, mohli by ste zhodnotit moje baby?
4KS Royal Highness od RQS, maju 40 den od kvetu, 6L kvetinace, AN sensi bloom A+B13ml/kazdej zlozky +7ml BudCandy, rozliate pre 4 kvetinace rovnomerne. dokopy kazdy kvetinac dostane 600-700ml vody, spodkom nic nevytecie.... je to kokos70%, perlit30%, naspodu 5cm keramzitu. Zalievka kazdy den.
Neviem ci to mam preliate, alebo prehnojene, hnojim podla AN kalkulacky (vypocet pre 6L kvetinac). Zatial baby vyzerali dobre... zacalo to hnednutim koncekom listov, ubral som na zalievke viac ako polovicu, na hnojkach som isiel na 10ml pre 4 kvety, ale konceky boli rovnako hnede a nic sa nezmenilo... pokracoval som znovu rovnako, myslel som si ze to sposobuje dozrievanie a ze postupne to vysava rastlinu, ale bojim sa ze to nevydzi uz.... maju 40 dni... a neviem kolko este mozem ocakavat... seed banka vravi ze 8 tyzdnov...
Prosim o radu, z nedostatku casu nemozem cele veceri sediet pred growerom, je to tu plne informacii a skusenosti, bol by som rad keby ste ma vedeli nasmerovat spravnym smerom aby som to uspesne dokoncil... Dakujem Vam velmi pekne za vsetky odpovede !!! Chodim sem uz vyse roka a stale cerpam nove informacie a porovnavam so skusenostami :-) ked dokoncim kolo, chcem sem dat cely grow nafoteny s typovackou :-D

Naposledy upravil Bruce11 11-12-2019 v 23:52 PM

Old Post 11-12-2019 v 23:41 PM
Bruce11 je offline   Profil uživatele Bruce11   Find more posts by Bruce11   Foto galerie člena Bruce11   Click here to Send Bruce11 a Private Message   Add Bruce11 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 777

Máš to spálené! možno aj blok nejakých živín. Kontroluješ Ec? Aké tam máš pH?

Old Post 14-12-2019 v 20:04 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bruce11
Nový Člen

Karma uživatele Bruce11 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 778

Odo: diik... mas pravdu... , EC nemeriam... davam hnojky vyratane podla kalkulacky pre AN. Ph mam 5,9-6,2.... ale je to asi vela... co uz... je to 45den po prepnuti.... snad to dojde az do konca... Mam im dat teraz preplach, nech sa to znormalizuje..? alebo sa uz nespamataju..?...zatial idu celkom dobre si myslim..:-) Diky chlapi za vase prispevky!!!

Old Post 15-12-2019 v 23:06 PM
Bruce11 je offline   Profil uživatele Bruce11   Find more posts by Bruce11   Foto galerie člena Bruce11   Click here to Send Bruce11 a Private Message   Add Bruce11 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 779

Bruce11 - AN nepoznám, ešte som s tým nehnojil, možeš sem dať odkaz na tú kalkulačku? Je to hydro, alebo organická rada? Pokiaľ si nemeral Ec, pH, tak to můžeš byť dosť mimo. Veľmi záleží od vody na vstupe. Ak je to voda z vodovodu, může byť dosť vysoké to vstupné ec, taktiež aj pH můžeš mať mimo. V tom kokose to je celkom důležité aspoň zo začiatku pomerať, aby si bol v obraze. Jasne, že to dojde, o to sa neboj! 40 dní?? tak to máš ešte kopu času. Polial by som to poriadne 1-2 zálievky dažďovkou, aby to pretieklo, prípadne daj do tej vody enzymi. Vačšinou tu všetci lejete hnojky ako besný a častokrát menej je niekedy viac. Zaradiť čistú vodu po 4-7 dňoch hnojenia, prípadne aj častejšie, nie je nikdy na škodu. Pokiaľ teda tam nie su jasné náznaky podvýživy. Skus to odfotiť pri "normálnom" svetle s nejakou mierkou na porovnanie, to grow svetlo hrozne skresluje. Držím palce!

Old Post 16-12-2019 v 10:50 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bruce11
Nový Člen

Karma uživatele Bruce11 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 780

odo: diky za tvoje postrehy.... tu je kalkulacka... obsah kvetinacov je 6,5L (6Lkokos, neni tu uplne plne...)
https://www.advancednutrients.com/nutrient-calculator/

pouzivam AN - PH perfect sensi bloom
https://www.advancednutrients.com/p...sensi-bloom-ab/
PH som si vzdy meral, s tym nemam problem... vzdy mam okolo 6... Tieto hnojky mi pridu dobre... nemusim riesit PH, same sa to upravi na 6,4 a este malinko to dam dole kyselinou citronovou, par zrniecok, zmeriam a ma presne 6 PH. Davam este BudCandy, cukor na lepsiu chut, a cal mag samozrejme... :-) ...
grow som isiel na JIDB, ale stale som sa sral s PH a nebavilo ma to brutalne... a tieto hnojky idu same :-D

pridam aj lepsiu fotku... ale zase bude pod svetlom :-)

Old Post 16-12-2019 v 21:08 PM
Bruce11 je offline   Profil uživatele Bruce11   Find more posts by Bruce11   Foto galerie člena Bruce11   Click here to Send Bruce11 a Private Message   Add Bruce11 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bruce11
Nový Člen

Karma uživatele Bruce11 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 781



pridavam dve dalsie fotky na posudenie, dakujem za vase reakcie !!!...

Old Post 16-12-2019 v 21:35 PM
Bruce11 je offline   Profil uživatele Bruce11   Find more posts by Bruce11   Foto galerie člena Bruce11   Click here to Send Bruce11 a Private Message   Add Bruce11 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 782

Nenapísal si o parametroch vody na vstupe. Pozeral som tie odkazy zbežne, možno som niečo zle pochopil, chce to viac času a asi hlbšie štúdium.
Nerozumiem, že ako súvisi Tebou popisovaný obsah kvetináčov s objemom miešaného živného roztoku a koncentrátu do neho pridávaného. /Reservoir/Mixing Container Size - ak si myslel toto, tak to je objem nádoby v ktorej miešaš zásobný roztok a nie obsah kvetináča v ktorom pestuješ!!!/ Neni mi jasné, že pri tom automatickom "nastaveni pH" tam musíš ešte pridávať pH- ??? Tie autopufre v tom hnojive to pH nenastavia zase naspať? Mám obavy, že ten živný roztok pripravuješ nesprávne.

Myslím, že si tam niečo zle narátal, keď pri tom high-tech hnojive to máš tak spálené. Predpokladám, že to má do činenia aj s tými doplnkami, čo si tam ešte nadávkoval, ale to by chcelo odmerať.
Skús si to pozrieť a prepočítať, či to robíš ako máš.

Osobne mám s JIDB dlhoročné, len dobré skúsenosti.

Old Post 17-12-2019 v 12:39 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
schnoeller
Nový Člen

Karma uživatele schnoeller - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2019
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 783



Zdravím potřebuji poradit,

Mango Sapphire

kytka do přepnutí bez jediného problému, po přepnutí a nasazení hnojky a boosteru začali některé listy hnědnout a dělat se tečky, nyní má od přepnutí 27 dní.
Voda z kohoutku PH6, EC neměřeno
11l květináče
Zalívané každý 3 den
Každá zálivka s hnojkou a boostrem
Zhruba na květináč 1,8l vody
Hnojka biocanna Bio flores 40ml/10l
Booster biocanna Bio booster 40ml/10l

Old Post 17-12-2019 v 19:37 PM
schnoeller je offline   Profil uživatele schnoeller   Find more posts by schnoeller   Foto galerie člena schnoeller   Click here to Send schnoeller a Private Message   Add schnoeller to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Elvírka
Stálý Člen

Karma uživatele Elvírka - 94% PěstitelskáKarma uživatele Elvírka - 94% PěstitelskáKarma uživatele Elvírka - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2019
Příspěvků: 130 

Příspěvek č. 784

schnoeller - dle meho nazoru by mohlo jit o deficit vapniku a zkusil bych pridat calmag

Old Post 17-12-2019 v 20:05 PM
Elvírka je offline   Profil uživatele Elvírka   Find more posts by Elvírka   Foto galerie člena Elvírka   Click here to Send Elvírka a Private Message   Add Elvírka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:47 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 47 48 49 50 51 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí
26-04-2014 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam V. !!! - 1236 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7702340 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív