Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 31 32 33 34 35 »
Autor
Téma 
Warema
Stálý Člen

Karma uživatele Warema - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2018
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 513

Zdravím, dokáže mi někdo říct, co to má za ty LED moduly které přednáší na cannafestu 2017 a zda-li je někdo testoval a jede s nima? Přijdou mi dosti zajímavé
https://youtu.be/KGSutZx_LgA
Je to ve 34:00 min cca, jedná se to ty podélné 3x140w.
Kdo ví, děkuji předem za odpověď nebo sz

Old Post 19-11-2019 v 04:08 AM
Warema je offline   Profil uživatele Warema   Find more posts by Warema   Foto galerie člena Warema   Click here to Send Warema a Private Message   Add Warema to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 514

Ahoj, podle popisu i v te prezentaci to bude Sanlight 140W a pokud ano, pak 3x 140W vychazi na 36 tisic, coz mi prijde jako nesmysl kupovat :] ..

Old Post 19-11-2019 v 08:20 AM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Warema
Stálý Člen

Karma uživatele Warema - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2018
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 515

Levnější varianta neexistuje? Líbí se mi podle grafů ten světelný tok, krásné zasahuje na kraj osvícené plochy, popř. Nějaký doporuceni

Old Post 19-11-2019 v 08:34 AM
Warema je offline   Profil uživatele Warema   Find more posts by Warema   Foto galerie člena Warema   Click here to Send Warema a Private Message   Add Warema to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Trisuli
Stálý Člen

Karma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 584 

Příspěvek č. 516

Ahoj. Podle mě toto je dost různé. Koukal sem na to video na celý, má to dobře otestovaný a popsaný. Bezesporu to bude dobrý LED modul, ale podle mě hodně záleží na dalším nastavení. Graf je sice hezký, ale ten graf vychází také z dalšího nastavení. Přesně jak říká, každý cm hraje roli a vlastně všechno dohromady hraje roli. Takže si myslím, že to, že to naměřil on za nějakých podmínek neznamená, že to tak svítí pokaždý.

TRISULI - první kolo
TRISULI - druhé kolo
TRISULI CLONES JUNGLE

Freedom is a state of mind

Old Post 19-11-2019 v 09:01 AM
Trisuli je offline   Profil uživatele Trisuli   Find more posts by Trisuli   Foto galerie člena Trisuli   Click here to Send Trisuli a Private Message   Add Trisuli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jizvič
Stálý Člen

Karma uživatele Jizvič - 90% PěstitelskáKarma uživatele Jizvič - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 517


Takže Výsledky:
4x Master LEDtube HF 1500mm, UO, 36W, 830, T5, 5200 lm, 3000K
https://www.lighting.philips.cz/pro...6102_EU/product

2x Led box 50W (v reálu 40W) SMD 2835, 630nm a 460 nm
https://m.lightinthebox.com/en/p/10...1-2.5.1.1&cid=1

5x Critical+ Jack Herrer (Dinafem)
4x Orange Sweet (Dinafem)

Rozměry: 1500 x 60 mm
4x Philips 4000 Kč
2x Předřadník 1200 Kč
2x Led box 2000 Kč
Ventilace 1500 Kč
Květináče 280 Kč
Substrát s ceresitem 1000 Kč
Matroš konstrukce a dráty 500 Kč

1.8. - 14.8 Řízky - 2x Philips 78W (14x1404 = 19 656 W)
15.8. - 20.9. 18h Růst - 4x Philips a ventilace 156 W (38x2808 = 106 704 W)
21.9. - 20.11. 12h Květ - 4x Philips 2x Led 236 W (61x2832 = 172 752 W)

Celkem spotřeba 299 kW v mém případě 299x5,5 Kč = 1644 Kč

Zbytky jsem do toho nezapočítaval
Jack 90 g
Orange 110 g

Oproti letošnímu outu je to mnohem tvrdší, voňavější a hlavně mnohem více makající 😊

Naposledy upravil Jizvič 26-11-2019 v 20:50 PM

Old Post 26-11-2019 v 18:19 PM
Jizvič je offline   Profil uživatele Jizvič   Find more posts by Jizvič   Foto galerie člena Jizvič   Click here to Send Jizvič a Private Message   Add Jizvič to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
noznik
Nový Člen

Karma uživatele noznik - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2020
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 518

Ahoj,

rád bych přešel kvůli uspoře ze sodíkovky na LED. Zaujal mne tento panel "Greenception LED GC-4". Máte někdo zkušenost? Popřípadě jiný panel, každá rada i názor dobrej.

Díky

Old Post 07-01-2020 v 22:12 PM
noznik je offline   Profil uživatele noznik   Find more posts by noznik   Foto galerie člena noznik   Click here to Send noznik a Private Message   Add noznik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kozák
Nový Člen

Karma uživatele Kozák - 9% PěstitelskáKarma uživatele Kozák - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 28  

Příspěvek č. 519

Ahoj,
tady máš odkaz na aktuální grow s tímto panelem, snad pomůže:

http://grower.cz/forum/showthread....16&pagenumber=1

Rada, čti. Pokud se tady podíváš o X stránek dozadu a budeš pozorně číst, zjistíš, že spousta lidí má vero 29 gen7 a podobné COB, nebo různé "quantum board" s čipy lm301b atp.

Mohlo by ti pomoci i jmeno FrYnK a jeho ledky, které jsou tu i odjeté.

Old Post 08-01-2020 v 00:25 AM
Kozák je offline   Profil uživatele Kozák   Find more posts by Kozák   Foto galerie člena Kozák   Click here to Send Kozák a Private Message   Add Kozák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyn
Stálý Člen

Karma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 547  

Příspěvek č. 520

Ledky od Frynka , nic jiného neber

Old Post 08-01-2020 v 08:45 AM
crazyn je offline   Profil uživatele crazyn   Find more posts by crazyn   Foto galerie člena crazyn   Click here to Send crazyn a Private Message   Add crazyn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 521

Protoze se diskuze zvrhla svoji cestou mimo puvodni tema, tak jsem vam pro pokracovani vytvoril tema v kanalu.

Kdyby cokoliv, PM.

growled.cz

Old Post 16-01-2020 v 21:31 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 522

citace:
Původní příspěvek od odo
SPACHAL:
caw!
V Tvojom príspevku ma de facto zaujalo toto:

"V dnesni dobe jsou na vetsine QB bud f-serie lm561c nebo lm301b, v co mozna nejvyssich binech, CRI a ruzne teplote. Na tom se toho odladit moc neda. Zbyvaji spise ruzne hratky se suplementarnimi spektry, coz asi nejaky drobny efekt ma (ruzne deep a far-red), ovsem zadny kulervouci zazrak to take neni. Ono se uz zjistilo, ze kdyz bude spektrum s CRI90+, treba okolo 3000K, tak jsou vysledky plus minus stejne (pro nase ucely, u zeleniny, polnicku a rukoly :] a kvetin to muze byt ruzne). Aby melo doplnkove svetlo alespon nejaky smysluplny efekt, je stejne zadouci tu cervenou slozku mit moznost zapnout mimo hlavni osvit, respektive na konci svetelneho cyklu s mensim casovym presahem. Pokud to je vsechno 'v jedne serii', je to imho spise placebo efekt."
1./ - můžeš sa k tým doplnkovým svetlám a ich údajnému minimálnemu "placebu" nejak obšírnejšie vyjadriť, prípadne to nejak podložiť nejakou štúdiou, alebo odkazom na relevantné info ?????
2./ Platí to aj na COB VERO? Ja pestím pod verom a mám verziu s doplnkovou cervenou s Vero predošlej generácie a aj panel najnovšej generácie VERO CRi80 - /žial iba/ a pri nich doplnkovú červenú nemám

3./ Zaujíma ma aj to zopnutie doplnkovej červenej zložky mimo hlavného, resp na konci hlavného osvitu - ako si to myslel? - toto sa mi totiž už zdá dosť pritiahnuté za vlasy - aj keď v prírode je to spektrum najčervenejšie na konci dňa a možno na jeseň - čo by možno malo svoju logiku, ale rád by som sa o tomto dozvedel toho viac.

diky!


Ahoj, je lepsi pokracovat spise tady, nez v Kanalu :].
Ja se k tomu obsirneji vyjadrovat nemuzu, neb nejsem na tuhle oblast (jako vetsina zde) zadny odbornik. Kdyz jsem se o to zajimal pred nejakou dobou a cetl hodne hlavne zahranicnich for, dospel jsem osobne k nazoru, ze se drbat s necim takovym nestoji za tu namahu. Alespon v te dobe nikdo neprokazal, ze doplnovani spekter ma nejaky opravdu zajimavy dopad na vysledek v boxu. Muj nazor je tedy takovy, ze kazde mnozstvi svetla pomuze a pokud by misto far/deep-red byly pouzite diody s napriklad 3000K teplotou, byl by vysledek +- stejny. Takze radeji posilit hlavni svetlo, nez resit nakup, montaz a provoz techto 'doplnku'.
Proto pisu o 'placebo efektu', ono prijit s necim revolucnim v osvetleni je problem a pokud chteji vyrobci prodavat prave sve vyrobky, musi holt nabizet 'neco extra', za coz povazuji prave treba tyhle 'doplnky spektra'.

Pokud mas svetla oboje, mas idealni moznost to porovnat osobne. Proste jednu cast boxu (nebo kolo) jed se svetlem, ktere ma ty doplnkove 1750K COB a druhou odjed s osvetlenim bez nich. Nastav pokud mozno co nejvice shodne podminky (hlavne prikon svetla), zapocitej jaka je efektivita pouzitych COB (zda jedno svetlo treba nema COB novejsi generace, takze premeni vice prikonu na svetlo a mene na teplo) a uvidis sam, zda to ma nejaky citelny rozdil ve vysledku.

Ohledne toho casovani, co jsem cetl, zapinaji se ty far/red diody na konci svetelne periody a nechavaji sviti jeste chvili po zhasnuti hlavniho svetla. Pry to ma lepe simulovat 'stmivani slunce'.

Vrele doporucuji si procist vlakna treba na RIU, tam se pestovani pod LED zabyvaji lide opravdu na jinem levelu nez tady :], pro zacatek bych zacal treba timhle vlaknem: https://www.rollitup.org/t/the-far-red-thread.867665/ . Na stejnem foru najdes samozrejme i informace o casovani, zkus zadat do vyhledavani treba neco jako 'far red dual timer'.
Hodne informaci bude treba i na grasscity a dalsich forech (https://forum.grasscity.com/forums/lighting.689/ ).

Proste pokud se neco za cca tri az ctyri roky, co jsem se o tohle zajimal, zasadne nezmenilo anebo opravdu neuvidim od nekoho duveryhodneho znatelne lepsi vysledky s doplnkovymi diodami, nebudu se tim osobne nijak zabyvat. Beru to logicky, kdyby zrovna tohle melo nejaky fakt zajimavy efekt, uz by se nediskutovalo o nicem jinem, nez o tomhle :))
Verim, ze tyhle diody muzou pomoci treba v rychlejsim prinuceni holek do kvetu, resp. pokud nekdo treba experientuje s kratsi periodou osvetleni, ale pro system 18/6 + 12/12 v tom nevidim moc smysl, jen naklady navic.

Old Post 18-01-2020 v 22:19 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 523

Odkazy kuknem. Priznám sa, že mám už v stane odpestované nejaké kolá pri zapnutých oboch svetlách a nevidím vo vývoji viditelný rozdiel. Aj preto som položil tie svoje otázky, zaujímali ma skúsenosti. Může to byť aj tým, že sa to svetlo mieša. Chcelo by to oddeliť do 2 samostatných stanov a tak to pozorovať, ale nevidím už důvod k takýmto experimentom.
Myslím, že sa stotožňujem s názorom, že tie extra doplnky sú pre nás zbytočné.
Dakujem za reakciu!

Old Post 18-01-2020 v 22:51 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 524

Zdar, ja prave ted ani nemam moznost to nejak srovnat, neb nesvitim a srovnavat dve kola mi neprijde fair, protoze tech faktoru, ktere vysledek ovlivni, je mnoho.

Pouze pokud by nekdo mel nekolik kol konstantni vysledky a pak neco zmenil a videl rozdil, pak se to da povazovat za objektivni vysledek. Idealni by byl samozrejme stav mit dva identicke stany a shodne podminky a v jednom stejne svetlo s deep/far-red diodami a v druhem stejne svelo s prikonem zesilenym o to, co se v prvnim stanu pousti do tech doplnkovych diod (coz muze byt traba i 50W a tim padem uz docela zajimavy rozdil).

Old Post 18-01-2020 v 23:02 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jablko
Stálý Člen

Karma uživatele Jablko - 62% PěstitelskáKarma uživatele Jablko - 62% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 205  

Dotaz Příspěvek č. 525

Čau lidi, dostali se ke mě v práci nějaké led panely, už ho mám v boxu jen na fázi růstu a chci poprosit někoho kdo se vyzná v LEDkách aby mi poradil jestli je toto světlo dostačujicí pro pěst. Přidávám odkaz a za případnou reakci předem děkuju .

https://www.lighting.philips.cz/pro...4009_EU/product

____________________________________________________________________________

Old Post 21-01-2020 v 18:43 PM
Jablko je offline   Profil uživatele Jablko   Find more posts by Jablko   Foto galerie člena Jablko   Click here to Send Jablko a Private Message   Add Jablko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
2echy
Stálý Člen

Karma uživatele 2echy - 98% PěstitelskáKarma uživatele 2echy - 98% PěstitelskáKarma uživatele 2echy - 98% PěstitelskáKarma uživatele 2echy - 98% PěstitelskáKarma uživatele 2echy - 98% PěstitelskáKarma uživatele 2echy - 98% PěstitelskáKarma uživatele 2echy - 98% PěstitelskáKarma uživatele 2echy - 98% PěstitelskáKarma uživatele 2echy - 98% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 150  

Příspěvek č. 526

To jablko: Zdar kolego..Nejsem vůbec odborník na led.Mám doma podobný panel(průmyslový led světlo)..Taky jsem nevěděl jestli je použitelný a ptal se tu (v předchozím díle,č.p.896),bez odezvy..Tak jsem to vyzkoušel a dobrý..Mám box 60x60 a na růst v poho.Dřív jsem používal na začátek MH a je to srovnatelný za míň watů.Kytky se netáhnou a víc košatí(někdy až moc..) Ale na květ to je málo..
Jen to mé světlo má 120w 4000k a cri 80 a sundal z toho kryty a čočky z diod..
Tak asi tak..ať se daří..

Old Post 23-01-2020 v 13:57 PM
2echy je offline   Profil uživatele 2echy   Find more posts by 2echy   Foto galerie člena 2echy   Click here to Send 2echy a Private Message   Add 2echy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jablko
Stálý Člen

Karma uživatele Jablko - 62% PěstitelskáKarma uživatele Jablko - 62% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 205  

Příspěvek č. 527


2echy : Díky za reakci. Mám stejný postřehy jako ty, mám taky sundaný ty čočky takže svítí jen čistě ten panel. Kytky se hodně rozvětvují a netáhnou se vubec nahoru oproti MH. Tak uvidim do budoucna co se stane až přepnu na HPS. Tak ještě jednou dík že se aspoň někdo ozval a ať to roste

____________________________________________________________________________

Old Post 29-01-2020 v 05:53 AM
Jablko je offline   Profil uživatele Jablko   Find more posts by Jablko   Foto galerie člena Jablko   Click here to Send Jablko a Private Message   Add Jablko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 528

To vám je toľko do tých pidiboxíkov kúpiť poriadne svetlo? 60x60 tak okolo 100€ aj s driverom, výkon 120w s účinnosťou podstatne vyššou ako sú tie priemyselné svetlá vhodné na osvetľovanie priestorov...

Old Post 26-05-2020 v 20:45 PM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:22 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 31 32 33 34 35 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
17-02-2018 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III. - 1011 odpovědí
04-10-2016 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II. - 1018 odpovědí
21-04-2014 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I. - 1016 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3899200 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív