Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
podstatnejsi, nez vlhkost, je pohyb vzduchu... pokud se spajz da nonstop vetrat, tak to dej tam... jestli neda, tak k tomu dej vetrak, ale tak, aby nefoukal primo na kytky
čau potřeboval bych radu...Sušim jenom pálky protože toho nemám moc....su začátečník a první rok sem pokazil co se dalo...takže uroda nic moc...ale to co mám tak suším ve skříni a nechávám na to foukat větrák...myslíte že je to dobrej nápad,a za jak dlouho to uschne????(větrák nefouká celej den ale třeba jen 5 hodin)
Zdravim, taky prispeji svym zpusobem suseni:
1) PC - z jedne strany odmontuji bocnici, vyfouknu prach co je tam usazeny a naspod dam papir A4 prelozeny napul (zalezi na velikosti vasi case) a rozlozim palicky...nejlepsi je to nechavat pres noc, rano uz je to nadherne suche a s minimalnimi ztratamy thc. Je dobre jeste sem tam palicky otocit aby dokonale vyschli. A ta nejvetsi vyhoda je, ze to nejde vubec citit.
2) V kapsi - jak tady uz nekdo psal je dobre susit, v papirovem kapesniku popripade ubrousku. Vezmeme 1-2 palicky a vlozime do kapesniku a pak do kalhot. Staci si sednout do hospy a za par hodin je to suche.
3) V mikrovlnce - pouzivam jako nejvetsi nouzovku. Staci 4 min. a hulco je suche az az, ale strasne skrabe v krku a ucinky nejsou velke.
Jelikož můj letošní outgrow je už ve fázi sušení, tak bych vás chtěl poprosit zkušené outgrowery, aby se semnou podělili o jejich techniku sušení tak, aby se zachovalo co nejvíc aroma paliček a nemělo to nádech čutky, nebo takový tý uschlý trávy(seno) Ted suším kytky na seníku, kde je teplota maximálně tak o 5stupňů vyšší než ted venku(i přes noc), takže docela zima, jsou zabalený v černejch igelitovejch tenkejch pytlích, kde jsou udělaný docela dost průduchy a spodek je otevřený. Chci se zeptat jeslti to kytkam nějak nevadí že budou sušený v takový zimě.? Dál by mně zajímalo jeslti má někdo zkušenosti se sušenim a docílí zachování nádherného aroma, které paličky mají předem díky moc za každou radu. zatim cuss
Dal jsem kytku 3 m vysokou sušit na půdu vzhůru nohama a po tejdnu a půl je skoro suchá, ale je cejtit jako seno, bude to mít negativní vliv na účinek ?
Na půdě bylo většinou chladno.
Rostliny jsou vědomé bytosti Ohiyesa:
„Po pětatřicetileté zkušenosti osobně věřím, že něco jako "křesťanská civilizace" neexistuje. Domnívám se, že křesťanství a moderní civilizace si odporují a jsou spolu neslučitelné a že duch křesťanství a duch našeho pradávného náboženství jsou svou podstatou stejné.“
Původní příspěvek od kripalu Dal jsem kytku 3 m vysokou sušit na půdu vzhůru nohama a po tejdnu a půl je skoro suchá, ale je cejtit jako seno, bude to mít negativní vliv na účinek ?
Na půdě bylo většinou chladno.
ja som tiez susil na pode, no tiez to pachlo ako seno, ale ked som to dal dole... do sklenice vratila sa ta spravna aroma
Some people tell me that I need help...Some people can fuck off and go to hell.
[list]
Rostliny jsou vědomé bytosti Ohiyesa:
„Po pětatřicetileté zkušenosti osobně věřím, že něco jako "křesťanská civilizace" neexistuje. Domnívám se, že křesťanství a moderní civilizace si odporují a jsou spolu neslučitelné a že duch křesťanství a duch našeho pradávného náboženství jsou svou podstatou stejné.“
podle mě nejlepší je sušit normal na prádelní šňůře hlavou dolu a omotat to do novin a stáhnout provázkem.
Paličky sou pak krásně tvrdý a podle mě je to i lepší na aroma. CCA 10 dní a je to.
Všeho moc škodí ;-) ...... kromě velikosti palic. zahrádkovej out 2008 ať to roste
To trawa:
S tím s tebou souhlasím.
Já to dělám tak, že nejprve otrhám ty největší listy a ty které ještě otrhat jdou a dám je vysušit. Zbylé listy včetně mikrolístečků kolem palic ostříhám a nechám sušit odděleně od velkých, kvůli následnému zpracování.
Větve s paličkama zavěsím na provázky do tmavého prostoru(pootevřená skříň, špajz, půda,atd) a stlačím každou větev pěstmí tak, aby se zvětšila hustota výsledného produktu.
S tím svázáním novinami je to dobrý nápad jak ještě více zýšit hustou, ovšem pozor na plísně, v tomto případě je nutné,aby byl kolem palic zajištěn dostatečný průtok vzduchu - např. pootevření skříně, nepřímo na větve namířený ventilátor, atd).
Vysušené listí pak máme připravené na tvorbu kvalitních mastiček(zvlašť velké listy s malým podílem THC/velkým podílem kyseliny a malé lístečky s vysokým obsahem THC.
Dovolil jsem si lehce promazat OT a prepostovat sem post od jednoho clena, ktery se smazal a do jehoz tematu jsem prekladal text od DJ Shorta tykajici se prave suseni.
citace:
Původní příspěvek od svetlochlap
Po useknutí větve, nebo rostliny, pověste je vzůru nohama na chladném, suchém místě. Světla se od počínaje toutou fází vyvarujeme.
Ponecháme větší litsty, které pomalu zvadnou a obalí tak rostlinu chránice takto květenstvi.
Následující krok závisí na tom, jak moc je místo, kde vaše rostliny visí suché. Pravidelně kontrolujte rostliny, aby jste dosáhli ideální doby na další postup.
Když větší krycí listy začnou schnout a jsou křehké na dotek, nastává čas je citlivě odstříhat.
Znovu zavěste větve v sušárně a kontrolujte je, dokud malé lístky a konce paliček nezačnou schnout a křehnout.
Pak je čas separovat paličky od větví a odstranit zbytky listů co nejlépe, jak jen je to možné.
Tomuto se říká slangově manikúra, nebo triming.
Nyní máte několik možností co udělat s otrimovanámi palicemi.
Palice by měly v tuto chvíli být ještě trochu mokré, obzvlášť uvnitř,ale vnější část palice by již měla být sesychající.
Něktéré z palic - převážně ty malé - mohou být v tuto chvíli již kouřitelné.
Pokud se nacházíte ve vlhčích oblastech, nebo jsou palice stále obtěžkané vlkostí, můžete vyzkoušet umístit je na <rám? síto? >.
Toto by mohlo pomoci urychlit schnutí.
Opět- pravidelná kontrola kdy přistoupit do další fáze je klíčová.
Tato docednost se však vylepšuje s časem a zkušenosti, nezbývá tedy než cvičit.
Metoda papírového pytle
Jakmilej jsou palice oschlé na povrchu, ale uvnitř stále mokré, je čas na další krok - Papírový Pytel!
Já používám hnědé papírové nákupní pytle, především proto, že nebyly běleny, tudíž se vyhneme dalším nežádoucím chemikáliím.
Jednoduše naplňte papírový pytel několika vrstvami palic, nemačkejte palice, a skládejte pytel příliš natěsno. Několik přeložení, jako u papírového sáčku na svačinu bohatě postačí
Jestliže jsou palice stále příliš mokré, nebo převládájí vlhké podmínky, měli by jste zvážit přořezání několika ventilačních otvorů nad úrovní palic.
Dalším klíčovým aspektem mimo manikůry je pravidelná kontrola.
Pytle je nutné alespoň jednou děnně lehce protřást, nebo velice pomalu otocit palice. Jak palice sesechají, změní se do přirozeně kompaktní podoby ve stavu pro uchování kterou všichni milujeme.
V tuto chvíli by měl být pytel přeložen těsněji, což zajistí větší kompaktnost palic.
Měly by nyní být zcela kouřitelné, možná stále trochu vlhčí v jádru.
Celý tento proces od skližně do prvního kouřitelného produktu by měl trvat od 2 do 4 týdnů, což je závislé na klimatu.
Neexistuje náhrada pravidelné a kvalitní kontroly schnoucího produktu.
Finální fáze
Záverečná curingová fáze preferována většinou labužníků používá uzavřené sklenice. Téměř suché palice jsou přeneseny z tašek do sklenic, navrstveny velice zvolna a sklenice je uzavřena.
Na začátku této fáze je důležité kontrolovat palice alespoň jednou denně.
Já osobně je jemně vysypu ze sklenic alespon jednou za den, postupem času méně často, například jednou za týden.
Postupujte velice citlivě, aby jste nepoškodili palice.
Po přibližně týdnu jen otevírejte sklenice a jednou za den je zkontrolujte.
Pozor na plíseň
Hlavní věc, na kterou by jste měli mít oči a nos na štopkách při curingu je plíseň. Kdekoliv na ni narazíte, musíte se s ní vypořádat. Okamžitě.
Plesnivou palici odstraňte a zbytek produktu ponechte na chvíli v sušším prostředí.
Nejednodušší řešení je jít vždy o krok zpět.
Například -
jestliže narazíte na plísěň ve sklenicích, po odstraňení kontaminované části vraťte palice zpět do pytlů.
Jestliže plíseň zachytíte v pytlech, vraťte je zpět na váš sušící rám, nebo síto.
Toto je nejsušší proces, který je mi znám, pokud máte stále problémy. odvlhčovačka v místnosti by mohla být řešení.
Mimo sledování a pachové kontroly produktu, pamatujte, že je nutné za každých okolností udržovat produkt v temnu.
Ready to go! (Pripraveni)
Palice je kompletě suchá v okamžiku, kdy stonek v centru palice palice praská, když je palice drcena v prstech. Toto prasknutí je jednodušše rozpoznatelné s trochou cviku.
Toto je přesně ta doa, kdy jsou palice připraveny k dlouhodobějšímu skladovanodování.
Čím déle protahujete fázi sušení bez ohrožení plísně, tím lépe.
Ideální mi připadá doba mezi 6-8 týdny od skližně do hotového produktu. Budete schopní rozpoznat , že postupem času se vůně stává čím dále a dále více libější.
preklad: stoned_raider
Sám se této metody držím, až snad na to, že narozdíl od DJ Shorta provadim finalni manikůru dočista až před finálním uložením - tedy pokud tomu okolnosti dovolují, zároveň namísto papírového pytle používám papírovou krabici od bot.
V tom případě, že se sušení odehrává na půdě používám vyřazené ložní prádlo jako ochranu před prachem a světlem přikrytím celých kusů rostlin, látka zároveň váže vlhkost v sobě.
V případě, ze sklízím za nepříznivého počasí, považuji za elementární rostliny před uložením do chladu a temna nechat oschnout, ideálně k tomu dopomáhá klima místností jako je kotelna a několik klipsnových ventlilátorů - alespoň několik hodin, použitím ventilátorů přímo v místnosti kde sušíte vylepšíte proudění vzduchu, zrychlíte sušení - což nemusí být vždy žadoucí , ale předeším znesnadníte život plísni což bývá především v prvních několika dnech kruciální.
Kompfasujete všichni co jste stáli za dveřmi vy mrdky.
Původní příspěvek od BoBoR a kebyze susim v knihe tak by z toho bolo seno ci nie?
Som to akosi nepochopil. A ako chces dat medzi stranky knihy vacsiu a tvrdsiu sisku? Jedine tak listy. Ale to budes mat herbar.
Inak ja to robim podobne ako v prispevku vyssie od rajdra/svetochlapa. Po 2 az 3-mesacnom curingu si vychutnavam prvotriedny material
Save paper - think before you print.
music rules, yeee
I Scream, You Scream, We All Scream for Ice Cream.
Je zásadný rozdiel medzi expertom a odborníkom. Jeden vie o hovne všetko, druhý vie o všetkom hovno.
ASSHOLE is not an alternative lifestyle!!!
tiez si myslim ze na susenie treba pomaly........pekne dole hlavou na suchom,tmavov mieste a teplota tak okolo 15 stupnov mne sa to vzdy susi tak 3-4 tyzdne a potom naplnim sedmicky a kazdy den otvaram a kontrolujem aby sa nechytila plesen vacsinou len prve dva tyzdne....a na skaldovanie tiez na suchom tmavom mieste alebo zakopat do zeme alebo tiez mrazak sa mne javi ako super riesenie........