Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Nemocné květiny
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5
Autor
Téma 
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 33

A tys to PH uz hliny meril nejak takhle ? Viz. Posledni prispevek.u me .

http://grower.cz/forum/showthread....0&pagenumber=26

Old Post 22-07-2019 v 15:40 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
affilius
Nový Člen

Karma uživatele affilius - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2019
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 34

Pokud to dobře chápu, tak ano, vzal jsem z ne úplně horní vrstvy hlínu, trochu jí zalil a nechal půl hoďky stát a pak jsem měřil.

Old Post 22-07-2019 v 16:55 PM
affilius je offline   Profil uživatele affilius   Find more posts by affilius   Foto galerie člena affilius   Click here to Send affilius a Private Message   Add affilius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 35

A vysledek mereni bylo PH 6,5 , nebo kolik teda?
A cerstve zkalibrovanym ph metrem?

Old Post 22-07-2019 v 16:58 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
affilius
Nový Člen

Karma uživatele affilius - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2019
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 36

spíš k 6,4 ale nebyl teda zklaibovaný čerstvě, byl během minulého měsíce. Také jsem ho měl půjčený

Old Post 22-07-2019 v 17:06 PM
affilius je offline   Profil uživatele affilius   Find more posts by affilius   Foto galerie člena affilius   Click here to Send affilius a Private Message   Add affilius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 37

Hmmm , PH ok , tak to potom fakt nevim , rikam to uprime .
V tvem pripade , kdyby se tohle stalo me , tak bych si asi nevedel rady.

Asi bych pak spolehal na kluky s tim prelitim.

Kytky jsem v zacatcich taky dost casto prelival ale vypadaly uplne jnak.
Nejdriv uplne prvnni vec , ze svesily listy ktere byly stale zatim zelene , pak kdyz se nesjedna hned naprava tak teprve po nekoika dnech az zacnou listy zloutnout a delaji se nekroticke skvrny.

A jak dlouho ten problem vubec trva , preci musel nejak zacit , tohle je nejake pokrocile stadium . Co se delo s kytkou v zacatku kdyz si na ni poprve zpozoroval zmeny?

Old Post 22-07-2019 v 17:31 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
affilius
Nový Člen

Karma uživatele affilius - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2019
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 38

První, co se na nich objevilo byly žluté, usychající listy ve spodním patře, vypadalo to, jako začátek nedostatku hořčíku a draslíku, tak jsem udělal mix a kytky jsem poprašoval. Jenomže to nepomohlo, tak jsem stále zkoumal, co to může být, doopravdy nevím, jestli to může být přelití při takovémto množství (250ml/2dny, poslední cca týden 150ml/dva až dny). Trvá to asi tak druhý týden a půl. Ještě můžu zkontrolovat pH půdy lakmusem, abych pro všechny případy vyřadil nepřesnost špatně zkalibrovaného měřáku (jestli je vůbec možné to takto kontrolovat). Každopádně, pokud to vyjde i tak OK, jak zajistím to, abych zbavil kytky bezpečně přebytečné vláhy v indooru, aniž bych je zbytečně stresoval a riskoval vše?

Old Post 22-07-2019 v 18:12 PM
affilius je offline   Profil uživatele affilius   Find more posts by affilius   Foto galerie člena affilius   Click here to Send affilius a Private Message   Add affilius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 39

QUOTE]Původní příspěvek od affilius
První, co se na nich objevilo byly žluté, usychající listy ve spodním patře, [/QUOTE]

Tak se projevuje u kytky hlad = nedostatek dusiku a dalsich prvku , nebo hlad cislo 2 = zablokovani zivin zpusobenym spatnym PH.

Podivej se na fotky na intenetu a hledej nedostatek dusiku a doufejme ze poznas jesli to vypadalo takhle. Koukni ale na mooooc fotek at mas jistotu.
A pak se jeste pro jistotu podivej jak se projevuje horcik draslik.

Ano dobry napad, zmer to lakmusem ale nech to v te destilce nebo RO nebo snizene na PH na 7 , nech to v tom pul litru dve hrste hliny ,a nech hodinu , obcas zamichej a po hodine to zced a tu vodu zmer.

Strc prst do rohu kveinace a na spicce prstu citis .... vlahu , mokro, sucho nebo bahno?

Musime na to spolecne prijit.
Stat se tak me tak by me asi jeblo.

Old Post 22-07-2019 v 18:51 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
affilius
Nový Člen

Karma uživatele affilius - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2019
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 40

Dal jsem to vylouhovat teda, za hoďku se na to podívám a postnu update. Každopácně, když sáhnu prstem co nejhlouběji můžu (asi tak 3/4) květináče tak vlhko tam je, ale jenom trochu, hlína mi nezůstane na prstě, jenom malinko, že kdyby to bylo horní vrstva, tak je chvíli tak po 'poprášení' vodou z rozprašovače. Dusík jsem zavrhnul už minulý týden, nejvíce mi to připomíná ten hořčík a draslík, ale ani poprašování přímo listů nepomohlo ani trochu, ani to nezpomalilo mi přijde.

PS: taky jsem z toho na prášky, ale aspoň bude 'křest ohněm'

Old Post 22-07-2019 v 19:10 PM
affilius je offline   Profil uživatele affilius   Find more posts by affilius   Foto galerie člena affilius   Click here to Send affilius a Private Message   Add affilius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 41

U hliny se zalivka aplikuje kdyz citis tim prstem ve hloubce jeste trochu vlahy.
Nesmi nikdy uplne vyschnout , jinak ztraci sve pozitivni vastnosti.

A jsi si jisty ze si to nepreleval, nikdo jiny to nemuze vedet lip nez ty.

Co mas vlastne za hlinu? Psal si to?

No krest ohnem bude jen v tom pripade kdyz na to prijdeme , kde se stala chyba

Old Post 22-07-2019 v 19:20 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
affilius
Nový Člen

Karma uživatele affilius - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2019
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 42

V tom případě bych měl dát zálivku tedy. Jak jsem psal, dával jsem cca 250ml/ dva dny, dokonce jsem to i odměřoval (ne přesně na ml, ale víš jak) hlína je původně hlína pro orchideje smíchaná s dalším, čistě hlinitym substrátem (teď si nevzpomenu, co to přesně bylo, ale bylo to 'pro květ') a trochou písku a trochu najemno nadrcených vaječných skořápek.

Old Post 22-07-2019 v 19:44 PM
affilius je offline   Profil uživatele affilius   Find more posts by affilius   Foto galerie člena affilius   Click here to Send affilius a Private Message   Add affilius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
anon8791313
Stálý Člen

Karma uživatele anon8791313 - 87% PěstitelskáKarma uživatele anon8791313 - 87% Pěstitelská

Registrován: Nov 2017
Příspěvků: 178  

Příspěvek č. 43

Zkus tu kytku vyfotit na dennin svetle a ne po lampou. Prehnojeni si vyloucil?

Old Post 22-07-2019 v 19:59 PM
anon8791313 je offline   Profil uživatele anon8791313   Find more posts by anon8791313   Foto galerie člena anon8791313   Click here to Send anon8791313 a Private Message   Add anon8791313 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
affilius
Nový Člen

Karma uživatele affilius - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2019
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 44

TAK JO KURVA, LAKMUSOVEJ PAPÍPREK TO ROZSEKL, POKUD SE TOMU DÁ DOBŘE VĚŘIT, ALE MYSLÍM SI, ŽE JE TO JEDINÁ ODPOVĚĎ, KTERÁ DÁVÁ SMYSL....

Kouzelné papírky z lékárny říkají pH 5.3-5.5, takže asi jsme na to přišli...

teď mi prosím někdo vysvětlete, když voda má 6,8 nebo kolik (prostě je v normě) a po hnojivu to má 6.5, tak jak se stane, že hlína má 5,4 cca? A co s tím? musím udělat průplach nebo se to dá i jinak?

Old Post 22-07-2019 v 20:13 PM
affilius je offline   Profil uživatele affilius   Find more posts by affilius   Foto galerie člena affilius   Click here to Send affilius a Private Message   Add affilius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 45

to je tim substratem,mel jsi koupit nejakej lightmix ,proste hlinu na travu ted uz s tim asi nic moc neudelas.
ja bych zacal od znova......sadstory....
posilam aspon K

Harry,jdu do baraku!
------------------------
Rap save my life!
---------------------
ten zlej..

Potřebuješ něco upravit ???-napiš mi PM.Serža

Old Post 22-07-2019 v 20:29 PM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 46

Lakmusove papirky jsou spolehlivejsi ( je ale vic druhu , nektere lepsi nektere horsi ) nez PH metr ale je to s nima pracny, PH metr se muze rozhasit a pak neukazuje spravne.

Tak ze preci PH , no aspon ze jsme na to prisli .

Takze fakta jsou takovy mas to zasoleny jako prase , prehnojeny spaleny jelikoz ty ziviny co si tam 14 dni lil rostlinky nemohly vstrebavat. Zablokovany prijem zivin.

I kdyz by se organika spravne nemala prolevat , tak jsou pripady ze se prolit musi, tak to vem do sprchy pod tvou kohoutkovou vodu 6,4 a prolej to fest kazdy kvetinac u vsech co mas jesli vypadaji stejne. Je tam ale chlor tak pak musis jeste kazdy kvetinac prolit odstatou vodou s ph 6,5.
Ale nepocitej s tim ze budes mit slusnou sklizen.

Zacal bych asi znovu s Hlinou Biobizz . kdyz uz mas ty stejne hnojky a rozhodne bych nesahl po automatech pod lampu.

Old Post 22-07-2019 v 20:29 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 47

. Sorry opravím, až pročtu cely vlákno

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 22-07-2019 v 20:35 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 48

Čau, pár dní jsem to tu nečetl a koukám, že mě dobře zaskočil crazyben 😉 jasně že pH řešit nemusí. Má koupený substrát s ideálním pH, hnojky které si ho sami z jeho vstupní vody upraví. Chtělo by to někoho, kdo rozumí ec, myslím, že tam by mohl být problém vzhledem k tvrdé vodě. Ale tomu já nerozumím, stejně jako kolega leju Biobizz od oka celé kolo/a 😁 a nejlépe se mi začalo dařit, když jsem se na řešení pH vyprd.

Má rada zní - nech substrát proschnout, sodu a jiny kraviny neřeš. Až bude substrát proschlý, začni zalévat s hnojkama, bude to chtít trochu citu, suchý substrát blbě pije 😉

Jinak shrnu : Madi nepřekvapil a Crazybenovi K+

Nečekej, že se špatné listy zpraví, sleduj nové, tam se ukáže co a jak.

Koukám, že používá Biobizz light mix, jestli teda dobře čtu

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 22-07-2019 v 20:44 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:00 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
24-04-2019 - Nekrotické skvrny - 5 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1022960 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív