Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
ja si miesam roztok pravidelne raz za 1-2 dni. vodu nechavam cca 1-2 dni odstat (15l do 20l kybla).
kedysi som vodu ohrieval aj v nadrzi, ale popraskali mi asi 3 vyhrevne telesa a tak kaslem na to. na rastlinach to nepoznat, aspon nie viditelne.
zvykol som ohrievat aj vodu tesne pred pripravou. teraz to uz nerobim vzdy a nevsimol som si rozdiel, ze by ph skakalo viac, ako ked som ohrieval.
miesam s modrou aku bosh a vrtulou na miesanie stavebnych latok podobne ako vstane. okrem toho este 2-3x prelejem roztok do 100l sudu a naspat do kybla. tym sa roztok velmi kvalitne premiesa a okyslici (voda pada cca 1m volnym padom).
Voda v sudu, nechat odstát, přidat hnojiva, enzymy, míchat, snížit PH na požadovanou hodnotu, míchat, míchat. PH bude chvíli kolísat, míchat a PH se ustálí a nehne se. Vše v průběhu půl dne až dne.
Míchání akvarijním čerpadlem za 200Kč k nezaplacení. PH a EC metr, kterým můžeš věřit a máš je kalibrované.
PH se mi při užívání AH nehne, je velmi stabilní.
Nerozumim hydru ale bezpochyby se tam deje to ze v tech 50% kohoutkovy vody kterou michas s RO nemas dostatek pufru ktery te drzi stabilni ph. nebo take to muze byt tim ze ty hnojiva co tam davas maji silnjesi pufry nez ta tvoje upravena voda 50/50% a ztahuji tu vodu prilis do kysela.
Kazdymu tece z kohoutku uplne jina voda tak z internetu navod redeni 50/50% nemusi byt vzdy pro kazdeho spravny. Vychytat RO s kohoutkovou da opravdu zabrat a nekdy na ten spravny pomer se nepodari prijit nikdy.
Takze bych na tvem miste zkusil uplne cistou RO + bych doplnil mineraly v potrebnem mnozstvi k tomu urcene napriklad pro akvaristiku.
Tohle bych proste urcite zkusil. Netvrdim ale ze to na 100% pomuze .
v květu klesá pH vody vlivem kvetení a složení hnojiv ( hmm asi know-how některých lidí) v růstu naopak stoupá, je to tím jak se ten profil těch hnojek mění tím jak to sajou kytky ... chce to se stím naučit... buď změna hnojiv, nebo RO a koukat jak se to bude chovat se stejnýma hnojivama a nebo to chvíli nechat a třeba se to zastaví někde kolem 5.2 což by nebylo tak zlý... nebo zvyšovat pH karbonátem
co se týče vody z kohoutku, tak ta žádný buffery v sobě nakonec nemá... :-D hádat se nebudu, ale zároveň by si na to každý měl přijít sám, jsou to základy chemie.
v komerčním hledisku všichni jedou čistou R/O ... ve výsledku přidávají calmag třeba i při flushingu
na instagramu o tom psal frajer, že ten fading těch kytek není tak přirozený, spíš než, že kytky vysajou živiny z listí, tak se ty listí spálí, jako při nutrient burn.
Vím, že to dělá změna koncentrace hnojiv, jak se změní nárazově osmotický tlak v kořenový zoně, tak se zvyší mnohonásobně propustnost, kořeny sajou daleko víc vody než by měli a způsobí to, že ty buňky prasknou, to je ve výsledku mechanismus i přepálení hnojivama, vždy tam hraje roli osmotickej tlak.
Ve výsledku si nejsem jistej, jestli přidával klasickej cal-mag, může to být klasický ripen přípravek nebo kvalitní voda z kohoutku, jde o kalcium a magnesium. I ripen přípravky mají v sobě hnojiva.
Je docela detektivní práce zjistit co vůbec je v těch flushovadlech... GHE ti to, ale ukáže na hned.
Kytky se dají podvýživit úplně normálně i kolem 0.4 EC ...
lidi v kokosu a hlíně stejně nikdy nedosáhnou EC 0.0 ani nezpůsobí šok náhlou změnou osmo-tlaku takže pro ně je to docela irelevantní jim to žloutne většinou přirozeně. Tohle je spíš info pro hydraře.