Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Větráček 12V - zapojení ? PC větráčky - PC větráček - Zapojení PC větráčku
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
francox
Stálý Člen

Karma uživatele francox - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 33

fanta dakujem pekne, vyzera to jednoducho, idem to hned skusit

Old Post 17-09-2011 v 13:40 PM
francox je offline   Profil uživatele francox   Find more posts by francox   Foto galerie člena francox   Click here to Send francox a Private Message   Add francox to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
_Thom@s_
Nový Člen

Karma uživatele _Thom@s_ - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 34

citace:
Původní příspěvek od francox
no a teraz ak budete taky laskavy je tu niekde schema ako to zapojit do nabijacky? som obchodnik, nie elektrikar, dakujem za rady


Já sem měl na větráčku a na nabíječce každej káblík jinou barvu,tak jsem to zkoušel,dokud se neroztočil:-D

Old Post 17-09-2011 v 16:46 PM
_Thom@s_ je offline   Profil uživatele _Thom@s_   Find more posts by _Thom@s_   Foto galerie člena _Thom@s_   Click here to Send _Thom@s_ a Private Message   Add _Thom@s_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
francox
Stálý Člen

Karma uživatele francox - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 35

tak ja na stastie mam rovnake fary... vcera som zrovna kupil 3x pc fan a idem to zapojit na jednu nabijacku... hlavne su tiche tak to ma potesilo, snad to bude stihat chladit, parametre maju RPM 1200, air flow 44.03CFM, noise 13db, input 0.84W a current ampere 0.07A...
neskratuje mi to ked to dam vsetko na jednu nabijacku? sa mi zda ze som cital ze ide hlavne o tie ampere... nabijacka by to mala utiahnut nie?

Old Post 20-09-2011 v 09:08 AM
francox je offline   Profil uživatele francox   Find more posts by francox   Foto galerie člena francox   Click here to Send francox a Private Message   Add francox to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prysk
Stálý Člen

Karma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 36

No jestli to jde přes nabiječku, tak to fakt nechápu, skurvil jsem doma 2 nabíječky a ani jeden fan se neroztočil , až když jsem, je připojil na trfo, tak jo.




2011-Autoflower

2011-Balkon+zahrada

2011-Indoor 150w-Satori+Aurora B

2013 - 250W Hydro

2016 - 150W

Old Post 20-09-2011 v 10:56 AM
prysk je offline   Profil uživatele prysk   Find more posts by prysk   Foto galerie člena prysk   Click here to Send prysk a Private Message   Add prysk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 37

http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=15108

Old Post 20-09-2011 v 11:46 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
francox
Stálý Člen

Karma uživatele francox - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 38

ten thread mam precitany, ale nedocitam sa tam nic o tom ci mi moja nabijacka utiahne konkretne tieto 3 ventilatory, ako som pisal nie som elektrikar, pre mna znacky mA, A, W, V nic neznamenaju, nechapem im a ani im chapat nebudem, preto potrebujem poradit od niekoho kto sa vyzna ci to utiahne nabijacka z Nokie (tenka koncovka), je na nej napisane Output 5V, 890mA, postaci mi odpoved od niekoho kvalifikovaneho typu ano nie
dakujem velmi pekne tomu dobrakovy co mi poradi...

Old Post 20-09-2011 v 15:46 PM
francox je offline   Profil uživatele francox   Find more posts by francox   Foto galerie člena francox   Click here to Send francox a Private Message   Add francox to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snupek
Nový Člen

Karma uživatele snupek - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 39

Cau potřebuju poradit. Chci si koupit 12V větračky ,ale nevim jestli mi profouknou DIY pacháč ve kterém bude max 0,5 Kg uhlí. Přemýšlel jsem že bych koupil 2x http://www.alza.cz/ventilator-acuta...luxe-d92469.htm Dal bych tam dva za sebe, aby protáhly ten pacháč ,ale nemaj tam napsaný prutok vzduchu.
Nebo jsem myslel tento http://www.gme.cz/dc-ventilatory-97...c-xrl-p625-089/ ,ale potřebuju ,aby tak metr od skříňe nebylo nic slyšet ,takže pofrčí třeba na pulku výkonu. Jedu micro a skřín je cca 50x50x70, Sodík 150w. Aby se mi vyměnil alespoň jednou za minutu vzduch tak potřebuju větrácek cca 12m3/h, ale to je číslo kde se nepočítá s filtrem. mam odskoušené že 8cm PC větrák bez pacháče to na plnej výkon uchladí ,ale děla hroznej bordel. Budu rád za každou radu. Jde mi hlavně o to, aby bylo ticho.

Old Post 26-12-2011 v 08:13 AM
snupek je offline   Profil uživatele snupek   Find more posts by snupek   Foto galerie člena snupek   Click here to Send snupek a Private Message   Add snupek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snupek
Nový Člen

Karma uživatele snupek - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 40

a ješte se chci zeptat co se stane ,když bude větrácek třeba na 0,3A ,ale trafo dává 1A. Spalí se nebo mu to je jedno?

Old Post 26-12-2011 v 08:38 AM
snupek je offline   Profil uživatele snupek   Find more posts by snupek   Foto galerie člena snupek   Click here to Send snupek a Private Message   Add snupek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tendeR
Nový Člen

Karma uživatele tendeR - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 41

Trafo nedává proud, trafo dává určitě napětí a to je přímo úměrné proudu. Tzn, když máš větráček na 12V a trafo, které dává 12V, tak ten větrák si odebere patřičný proud, v tvém případě si veme 0,3A z toho 1A, které může potenciálně dát. Kdyby si měl např. trafo co dává 18V, tak by si větrák vzal víc než 1A a pak by se ti nejspíš odjebal větrák.

Naposledy upravil tendeR 24-01-2012 v 21:21 PM

Old Post 24-01-2012 v 21:05 PM
tendeR je offline   Profil uživatele tendeR   Find more posts by tendeR   Foto galerie člena tendeR   Click here to Send tendeR a Private Message   Add tendeR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jebutinajmeno
Stálý Člen

Karma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% PěstitelskáKarma uživatele jebutinajmeno - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 42

http://www.alfacomp.cz/php/product....14008O2UR000PPX

http://www.alfacomp.cz/php/product....14007N0BU0CKTUO

mam v matkarne zapojene tyhle dva vetraky na tenhle zdroj v serii a fici skvele...

600W-Chronic, Apollo 11, Pepper

600W- AK-47 g/W

400W-Euforia
***BO!!!***

Old Post 21-02-2012 v 07:56 AM
jebutinajmeno je offline   Profil uživatele jebutinajmeno   Find more posts by jebutinajmeno   Foto galerie člena jebutinajmeno   Click here to Send jebutinajmeno a Private Message   Add jebutinajmeno to your buddy list     Navštiv homepage uživatele jebutinajmeno! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

RE: zapojení Příspěvek č. 43

citace:
Původní příspěvek od Lenny246
Já jenom dodám, že u větráčků na 12V je vždycky toto značení: Ćervený -> +12V, Ćerný -> GND, Źlutý -> Vývod z Hallovy sondy na měření počtu otáček. Ve větráčku je totiž zabudovaná skromná elektronika (pár budících tranzistorů, hallova sonda, nějaké ty odpůrky, kondíky atp.), která budí cívky (4 jsou, mám pocit) statotu a ty potom roztáčejí vrtuli neboli rotor. (Elektronika se stará kromě měření otáček a buzení cívek statoru i o bezpečnostní pojistku, když náhodou strčíte prsty do roztočeného větráku, tak po nich sice dostanete, ale větrák se zastaví a roztočí se, až ho uvolníte.) Někdy jsou taky 4 dráty, to je potom takto: Černý -> GND (klasika), Źlutý -> 12V (na to bacha, abyste si to nepopletli se zapojením v třídrátovém provedení), Zelený -> měření otáček (probíhá tak, že na tomto vývodu jsou proti zemi impulzy podle počtu otáček ventilátoru, tuším, je to nějak 2-3impulzy na otáčku, přesně nevím) no a Modrý -> PWM (regulace rychlosti). To jsou třeba ty nové moderní větráky, kde si přes počítač regulujete rychlost otáčení.



GND je předpokládám uzemnění, ale jak to mám zapojit na trafo když je na něm + a - pól.

U třídrátového větráku mám 3 možnosti zapojení, ale nechci experimentovat, aby mi nevyhořely.

Z tvého výkladu bych usuzoval na zapojení červený a žlutý s tim, že černý nezapojím nikam.

Old Post 26-02-2012 v 17:44 PM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 44


GND černý dej na - pól a červený na + pól ! (já mám u PC větráčků dva kabílky = červený a černý , ikdyž na připojovací koncovce je i žlutý) .
Pokud přiložím kablík od větráku na 12V obráceně, můžou nastat dvě situace = větrák se neroztočí nebo se roztočí, ale místo vyfukování bude vzduch nasávat, co někdo vyřeší otočením celého větráčku.Pokud se větráček neroztočí vůbec tak otoč připojení černého a červeného kabílku.Ten žlutý slouží pro automatickou regulaci otáček .
Nepíšeš čím to napájíš (starý PC zdroj,klasické trafíčko nebo zvonkové apod. = variant je mnoho )
Předpokládám že máš výstup stejnosměrný a ne střídavý, to by jsi musel na jednom výstupu dát buď usměrňovací diodu nebo tzv Grecův můstek ( 4 diody)

mimacka

Old Post 27-02-2012 v 12:10 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 45

Ok, díky, zapojení vyzkouším. Mám větráky se 3vývody jako u prvního příspěvku.
Napájení bude klascké stejnosměrné regulovatelné trafo se spoustou koncovek (cca 350 Kč) nebo stará nabíječka.

Old Post 28-02-2012 v 20:47 PM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 46

Hoj, můžete mi doporučit nějaký ultra tihý větráček za nízkou cenu ?
Děkuju za odpověď SN!P3R

Old Post 21-04-2012 v 07:50 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 47

SN!P3R AIREN Red Wings 80 Clever ma jen 9,5db

Old Post 21-04-2012 v 08:17 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:31 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2213250 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív