Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Nemyslim ,ze spalovani oleje je moc cistej proces ,krom co2 pri nem vznika urcite velky mnozstvi jedovatejch splodin a kdyz se to zavre do takovy maly skrine ,tak se to tam asi pekne nakoncentruje. Vetsim kytkam by to asi vadilo min ,ale kdyz maly uschli ,tak velkym to asi moc prospivat taky nebude. A jeste se tim zbytecne zahriva skrin.Na naky ohne v pestirne bych se vybodl.
Rád bych tam dal kvasinky,ale muj fuck je v tom, že kvůli sodíkovce musim větrat. Tak jak na to?? Tohle je podle mě dost závažnej problém pro sodíkáře.
Uz to tady nekdo rikal ,dat vetrak na hodiny a vetrat treba v intervalehc 10minut vetrani/ 10 minut klidu ,kdy kytka v klidu dejcha co2. Protoze co2 je tezsi nez vzduch tak by mozna taky slo kolem kytek udelat jakejsi valec z potravinarskou folie namotany na naky kostre (treba spejle v zemi) a u zeme pekne utesneny a co2 tam poustet hadickou ,to se tam bude co2 drzet jako treba voda v bazenu. Akorat by nesmelo bejt ve skriny naky hodne velky vyreni vzduchu ,aby to co2 nevyfoukavalo z ''bazenu''.
Chlapi (i Děuky) dost dobrý a beze smradu je aparatůrka pro SODA+OCET. Neutralizuje se ocet, proto nesmrdí a máte možnost vidět, jak to syčí, jak vzniká opravdu poctivý množství CO2. Jestli řeknu, že je to o 2-3 desetikorunky dražší, tak to beztak přeháním a je to i na údržbu fakt nenáročný. Další výhodou je, že z toho může víst třeba 10 hadiček, čili ke každý kytce jedna. Když bude zájem, napíšu postup výroby aparatůry a nastínim kolik je třeba surovin, na jakou dobu......atd.
Ocet......max.9 kč a 1L vydrží fakt dlouho,
Soda.....cca 1,2 kč za 15g pytlík, ale v čím větším balení se to sežene tím je to podstatně levnější, no i beztak je to za pakatel. A navíc na tom CO2 bych nešetřil ani korunu - a mezi náma jsou to stejný steroidy, jako je pro kytku svetlo z LAMPY...no prostě nářez....
No myslim, ze pro ty sodikare je asi nejvhodnejsi oddelit prostor s vybojkou od prostoru s kytkama treba sklem nebo nejakym plexisklem a pak odvetravat jenom prostor s vybojkou. Do toho prostoru s kytkama potom poustet CO2, to uz je jedno jak (kvasinky , ocet+soda, hasici pristroj, tlakova lahev ....). No a vzhledem k tomu, ze CO2 se drzi pri zemi, chce to jeste nahore v prostoru s kytkama mali otvory aby mohl uchazet kyslik, ktery produkuji kytky. No ale kdyz to udelate dobre, tak aby se to fakt naplnilo CO2 tak to pak muze byt pri otevreni nebezpecny, tak aby jste se toho moc nenadejchali.
GOOD LUCK
Nechci vám kazit radost, ale používat CO2, aby se to projevilo na růstu rostlin není vůbec jednoduchý a já osobně bych se do toho nikdy nepouštěl. Takže CO2 - slouží k urychlení růstu ( v ideálních podmínkách až trojnásobnému - což nezní špatně).Tohot efektu, lze však dosáhnout pouze tehdy, když jsou dodrženy všechny podmínky, a tím se dostáváme k tý horší části - pokud má rostlina začít zpracovávat CO2, tak musí být v každý části místnosti po celý den 0,15% obsahu CO2 ve vzduchu ( k tomu slouží speciální přístroje, zmínil se už myslim Pmh..)+ potřebujete speciální větrák, který nevyfoukne vzduch i s CO2+ teplota vzduchu se musí pohybovat mezi 30 - 38 stupni celsia + kytka potřebuje dvakrát více vody než za normálních okolností.
Pokud toto všechno doržíte, tak se můžete těšit na rychlou úrodu, ale stačí aby jediný bod nebyl dodržen a je to celý na nic. Takže si myslim, že vyhodit peníze za hasičák je naprosto zbytečný.
Mam 3 kytky na květu. Zavedl jsem ocet/soda systém. Dal jsem na konec hadičky pytlík a fakt ho to "nafouklo".Takže to funguje. Je pro kytky v květu nutný(zdravý) přísun CO2? Mam 150 sodík a když nevětram tak se mi hrozně zvedne vlhkost. Mám tam teď plata na outdoor, tak se to trochu zlepší, ale nevíte cos tim? Skoro mě napadá, že je lepší větrar.-.-.-.-.-.
No nevim jake je nejlepsi mnozstvi CO2 pro kytky, ale zarucene vim jak vyrobit CO2.
Chemicky jde o to vytesnit slabsi kyselinu tj H2C03 (H2CO3 -> CO2 + H2O samovolne) z nejaky soli (ne pouze z roztoku tj. sodovky ... tam je toho hrozne malo) silnejsi kyselinou. Napr.:
Na2CO3 + CH3COOH -> CH3COONa + CO2 + H2O
soda + ocet -> octan sodn. + CO2 + H2O
Problem muze trochu nastat s davkovanim. No nejlepsi by bylo koupit delici nalevku 250ml(zasobnik na ocet s kohoutem), odsavaci banku 250ml(na sodu) a gumovou zatku (na utesneni). A cely to sestavit . Co se tyce ceny, tak vynecham ocet a sodu. Chemicky sklo dohromdy cca 400,- .
Ale da se dobre improvizovat s plastovejma lahvema spojenejma pres gumove zatky hadickou se skrcenim. Odvaznejsim bych doporucil pouzit silnejsi a hlavne koncentrovanejsi kyselinu (ocet=7% k.octova ).
Slapat to bude az budete prekvapeny.
Chemky a sklo sezenete pomoci Zlatych stranek.
Mam doma 25 kg lahve s CO2 co fotr pouziva na CO2svarece, takze me napadlo ze bych to mohl zkusit...zadny pocitace a elekt. spinace na to nemam, sem tak schopnej ke kytickam tu ahev prinest a trosku je tim pocukrovat...nevim ale jestli todle nemuze byt nejaky prumyslovy CO2...a jestli by to bylo k dobru nebo precejenom zkusit tu sodu s octem...???
Zkoušel jsem ocet+soda. CO2 unikal na úkor vypnutých větráků, takže se mi ve skříni tvořila naprostá vlhkost, na květ nepotřebná. Pokud to nemáš v místnosti 1000W, tak bych to nedoporučoval. Pořiď si větrák.
Pokud mohu k tomuto problému také promluvit ať zkušenost s CO2 vlastně ani nemám, ale minulý rok jsem dostal kytičku ve velmi zbídačeném stavu. Tak jsem jen květník omotal paletizační foliíí a doráhnul bombu a CO2 s redukčním ventilem a pouštěl jí tak litřík za minutu. Nejdříve jsem měl hadičku u země, ale pak jsem zjistil že je opravdu mnohem efektivnější umístit jí k vrcholku rostliny a za tři dny byla zas kytka celkem fit a mohla se jít řádně slunit na balkón. Myslím že bez Co2 procedůry by to rozdejchala jen velmi těžce. Jinak pro orientaci prázdná nová bomba stojí 2,500,- (ale ve své podstatě je to jen sněhový hasičák který se sem tam dá někde sehnat třeba ve sběrně, vlastně zadarmo) obyčejnej redukční ventil stojí okolo 700,- a naplnit bombu což je v mém případě 5kg plynu 200,- .
P.S.: Jak tak na to koukám tak jsem vlastně ani neřekl nic nového ani převratného tak sorry že zabírám zbyzečně místo. : o)´)
Díky za postřehy, hlavně Phmh! Pro mě nejlepší, je jasně tlaková láhev, ale nějak bych potřeboval vymyslet patřičný redukční ventil. Když jsem plyn pomocí stávajícího ventilu pouštěl na co nejmíň, bylo půl lahve - 15 kg! - pryč za týden, coč je jasně moooc. Redukční ventil za 7500,- je přeci jenom trochu luxus, neé? Nenapadá někoho levnější dávkování? Anebo existuje nějakej levnej měřák na CO2?
Pro úplnost dodávám ještě jednou koncentraci CO2 v normálním vzduchu: 0,33% objemově, tj. 0,05 hmotnostně, tj. 350 ppm.
to Hulto: můžeš se prosím rozepsat o systému ocet-soda. Už jsem si ho vyrobil a zřejmě se to kytkám líbý....
ale pořád mi není jasné jak dlouho vydrží roztok.... atd,
fakt dik.......
GROW.....GROW...... HIGH TIME.... HIGH LIVE......
PS: pokud to co jsem napsal, nedává smysl nebo je to nesrozumitelné..... tak jsem zhulenej já...(!) nebo vy....(!!!)